Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:28 18.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Моля, върнете латино-американските сериали!!!нови  
Автор KoлeИзЦpниoШoплyk (пристрастен)
Публикувано06.07.09 22:22



Малко на извънизборна тема (или поне на пръв поглед).

От началото на тая година започнаха да се появяват по Нова ТВ, а сега и по бТВ (дори в prime time-a) турски сериали.

Защо обаче това е тревожно?

Защото тези сериали създават една напълно погрешна представа за Турция и турците. Каква е тя?

1. актьорите в сериалите са подбрани все с европеиден външен вид - много от тях са руси, със сини очи

истината: турците са ниски, мургави, космати, с тъмни очи, често плешиви, с криви носове, трътлести, изключително грозни. Това са турците (не говоря за т.нар. "български турци").

2. Турция е представена като държава, в която цари ред, сигурност, справедливост и т.н.

истината: в Турция цари пълна дивотия. Един цивилизован човек за една седмица в Истанбул сред обикновените турци сигурно ще се побърка.


Един любопитен факт: тези турски сериали се излъчват само в ориенталските страни и ..... България!!!


Нищо не е случайно. Чрез бТВ и Нова Тв се възпитава определено мнение, мислене, вкус и т.н. Очевидно целта е да се внуши на българите, че турците са цивилизовани, културни, морални, красиви евреопейци, а Турция една модерна и развита държава, на която трябва да се възхищаваме.


Бабичките са влюбени в турските артисти. А забелязах и че не малко млади хора гледат подобни сериали.


Та в началото казах, че тая тема само на пръв поглед е "извънизборна".

Излъчването на тези сериали цели - просто и ясно казано - да направят турците и Турция симпатични в нашите очи.

Подготвят съзнанието на българите за това, че скоро тука ще стане турско.

Редактирано от KoлeИзЦpниoШoплyk на 06.07.09 22:25.



Тема ясно, ясно. Няма съмнение.нови [re: KoлeИзЦpниoШoплyk]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.07.09 22:27



Световната конспирация иска да ни ебе мамата, това е ясно, както че утре заран ще изгрее слънцето.
Имам 2 въпроса:
Бил ли си на истанбулската автогара?


2. Какво ти е впечатлението от (липсващите) БГ магистрали и преминаването след тях на търска територия?



Тема Re: Моля, върнете латино-американските сериали!!!нови [re: KoлeИзЦpниoШoплyk]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.07.09 22:52



истината: турците са ниски, мургави, космати, с тъмни очи, често плешиви, с криви носове, трътлести, изключително грозни. Това са турците (не говоря за т.нар. "български турци").




Напиши в търсачката на гугъла
Turk ogrenciler - турски студенти
или
Turk cocuklari - турски деца





и гледай!
Все черни грозни и космати с криви носове!



Тема Re: Моля, върнете латино-американските сериали!!!нови [re: AGLER]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано06.07.09 22:53



Ама ти откъде си научил турски, бе? Ей, хамелеон...



Тема Re: Малката Бяла Птицанови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.07.09 23:12





Siktir kicindan aptal beyaz kus olarak







Тема Re: Малката Бяла Птицанови [re: AGLER]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано06.07.09 23:25



Давай, дедо, давай! Рипа ли му на Доган?



Тема Re: ясно, ясно. Няма съмнение.нови [re: Kиpo]  
Автор KoлeИзЦpниoШoплyk (пристрастен)
Публикувано06.07.09 23:33



Бил съм в Истанбул. И е тотална лудница и дивотия!

Имат магистрала от Истанбул до Одрин. Е и?



Тема Re: Моля, върнете латино-американските сериали!!!нови [re: AGLER]  
Автор KoлeИзЦpниoШoплyk (пристрастен)
Публикувано06.07.09 23:36



ти напиши anini sikerim

за кво да спорим пак за факти!?

анадолските турци принадлежат към арменоидната раса.

А представителите на арменоидната раса са ниски, трътлести, мургави, чернокоси и чернооки, с орлови носове и т.н.



Тема Re: Моля, върнете латино-американските сериали!!!нови [re: AGLER]  
Автор KoлeИзЦpниoШoплyk (пристрастен)
Публикувано06.07.09 23:49



стига си ми подбирал снимки с изключения.

Ето ти анадолски турци:













Тема Re: Моля, върнете латино-американските сериали!!!нови [re: KoлeИзЦpниoШoплyk]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано06.07.09 23:51



Верно е значи, че шопите имате голямо самочувствие

Па най-хубави, па най-стройни, па най- умни

В 21.век нормално ли е да търсите под вола теле?!Първо тезата ти за външния вид на хората, населяващи съвременната турска държава е погрешна - в една империя, съществувала до преди 130 години е имало голямо омешване на гениКакто Истанбул, егейското крайбрежие с Измир и Инджирли не са Турция, така и София не е България, за жалост.
Не знам кога з апоследн път си стъпвал в Турция, но пътят до малко Търново е срам и позор, а от преди Дерекьой почти е готов 3-лентовия нов път.Дано дипломатичексите ноти дадат резултат!
Колкото за реда и сигурността, съм убедена, че е така.Била съм за 20 години над 10 пъти в Истанбул(най-голямата ми гордост е, че видях почти възстановена Магнаурката школа) и нито съм била обирана, нито съм ставала свидетел на някакво престъпление с/у личността.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.