Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 02.07.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Кога дойде кризата в Българиянови [re: Ray of Light]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано22.05.09 23:21



Който смята, че е годен за наука, да вземе да докаже нещо, преди да говори мойто момче, аз не смятам че съм годен за наука, но смятам че ТИ не си годен. твърде примитивно разсъждаваш и ни размахваш някакви 500 страници със доказателства. голдбах да не би да е доказал хипотезата си а? да ама името му се знае, а твоите 500 страници с доказателства не струват и хартията на която са написани.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Кога дойде кризата в Българиянови [re: Бaтe Heдeв]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано22.05.09 23:59



Стига инсинуации - това 2.5 минимални заплати ИЗРИЧНО БЕШЕ ФИКСИРАНО В ЗАКОНА преди НДСВ да се изакат отгоре му.

За грантове - един докторант втора година беше спечелил 300 000 евро, които да изхарчи по свое усмотрение за проекта си - Йоребро, Швеция

100 символа не стигат!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано23.05.09 00:10



Кризи в Историята на България колкото искаш



100 символа не стигат!

Тема Добре е че се занимаваш с науканови [re: Ray of Light]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано23.05.09 01:16



която аз не разбирам. Но не бих си позволил и да я оценявам - надявам се това да са го направили умни и достойни люде.

Бих си позволил един съвет - не обвързвай научните си постижения с политиката. Дори и материалното облагодетелстване от тях. Просто са несъвместими неща и едва ли ако Костов дойде на власт ти ще просперираш. По-долу ще разбереш тезата ми.

Хареса ми това че много обичаш България. Ако забелязваш какво пишат емигрантите за страната ни, то винаги в него прозира, че някой тук , в България им е виновен за нещо. Или им е виновна цялата държава. Не съм чул никой от тях да погледне към себе си. Мнозинството от тях са лумпени, които само искат държавата да им дава, но не казват те какво дават на нея.
В този ред на мисли, не чакай всичко да ти даде държавата. Вземи си го сам. Щом си добър в определена област, значи няма проблем да намериш пътя за това. Така ще бъде добре и за теб и за държавата, която макар и малки , все пак е отделяла и давала пари точно на теб ( а не на някой старец, инвалид, болно дете и пр.).
Слушайки как възторжено говориш за Костов започвам да се усмихвам. Все още вярваш безумно на кауза която е ... Може би и аз съм вървял по този път и за това те разбирам.
А може би когато намериш друг път ще разбереш как да получаваш онова което заслужаваш.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Добре е че се занимаваш с науканови [re: Aлaдин]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано23.05.09 09:24



Аз съм съвсем в началото на пътя си. Сега обработвам материалите за публикация и сглобявам главите за дисертацията. Тепърва ще има семинар и малка защита есента. След това рецензия, НИС, ВАК... После трябва да публикувам и невключените в дисертацията публикации, което ще отнеме години, предвид списанията, които съм си набелязал (и не е гарантирано, че ще ги публикиват независимо от важността им). Има много да се върви по пътя. Аз не обвързвам науката с политиката, просто ЗНАМ, че единствено ДСБ може да изпълни договора, който сме подписали - 1.5 % за наука, реформи, реформи, реформи... Искам да имам сигурност и възможност да правя наука за нормални, европейски пари, както правят в Румъния, например. Сега няма такава - кой ще ми даде 300 000 евро за 5 годишни изследвания тук? 400 лв на ГОДИНА са сладките договорчета сега

100 символа не стигат!

Редактирано от Ray of Light на 23.05.09 09:25.



Тема Re: Кога дойде кризата в Българиянови [re: zaphod]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано23.05.09 20:08



Можеш да си смяташ каквото искаш, тепърва ще се разбере дали е истина



100 символа не стигат!

Тема Re: Кога дойде кризата в Българиянови [re: Ray of Light]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано23.05.09 20:24



Абсолютно правилно мнение!



Тема Re: Кога дойде кризата в Българиянови [re: Ray of Light]  
Автор Бaтe Heдeв (кафеджия)
Публикувано23.05.09 22:52



E, инсинуации! Кой закон бре бате? Кажи да го погледна, за да повярвам. Инсинуации било. аз ти вадя точна сума, ти на числата не варвяш. Ама то същата работа, дето Костов бил ни докарал до 100 долара заплата.
Това ли е инсинуация? Да не съм го приел аз?

В отговор на:

ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 206 НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ОТ 3 ОКТОМВРИ 1994 Г. ЗА ДЪРЖАВНИТЕ СТИПЕНДИИ НА СТУДЕНТИТЕ, ДОКТОРАНТИТЕ СПЕЦИАЛИЗАНТИТЕ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 79 ОТ 1996 Г.)

Отразена деноминацията от 5.07.1999 г.
Обн. ДВ. бр.83 от 11 Октомври 1994г., изм. ДВ. бр.25 от 17 Март 1995г., изм. ДВ. бр.79 от 17 Септември 1996г., изм. ДВ. бр.79 от 12 Септември 1997г., изм. ДВ. бр.5 от 19 Януари 1999г., изм. ДВ. бр.83 от 21 Септември 1999г., отм. ДВ. бр.44 от 30 Май 2000г.

Отменено с § 11 от преходните и заключителните разпоредби на Постановление № 90 на Министерския съвет от 26 май 2000 г. за условията и реда за предоставяне на стипендии на студентите, докторантите и специализантите от държавните висши училища и научни организации - ДВ, бр. 44 от 30 май 2000 г., в сила от 01.06.2000 г.

Раздел IV.
Стипендии на български граждани - докторанти и специализанти

Чл. 12. (1) (Изм. - ДВ, бр. 79 от 1996 г., в сила от 1 януари 1997 г., изм. - ДВ, бр. 5 от 1999 г.) Българските докторанти, обучаващи се в Република България по държавна поръчка, получават стипендии в размер 132 лв.
(2) Стипендиите на докторантите, обучаващи се извън държавната поръчка, са за сметка на организациите и учебните заведения, които са заявили местата за докторантура.
(3) Стипендиите на българските докторанти и специализанти, обучаващи се в чужбина, се определят в размер 27 на сто от базисната валутна заплата за съответната страна по реда, по който се определя валутната заплата на задграничните служители от българските дипломатически представителства в чужбина.
(4) При удължаване срока на докторантурата стипендия не се изплаща.
(5) (Отм. от 1 януари 1997 г. - ДВ, бр. 79 от 1996 г.)


Чл. 13. (1) (Изм. - ДВ, бр. 5 от 1999 г.) Българските специализанти, записани за обучение по държавна поръчка или по ред, определен от Министерския съвет, получават стипендии в размер 75 лв.
(2) В случаите извън ал. 1 стипендиите на специализантите са за сметка на организациите, които ги изпращат.




Или викаш, правителството на Костов не е спазвало закона, който ти споменаваш, а Симеончо после само узаконил това беззаконие?
Ама хайде като си пишем, поне да пишем сериозни работи, а не само празни бръщолевения.
Сега, като ти викам, че и в твоите пари има нещо гнило, че си вземал по-малко отколкото е трябвало, това е само защото се доверявам на приказките ти. Като бръкнат на човек в джоба, естествено е да се оплаче. Ама... дай пък и да не измисляме дивотии.
Извади го закончето, което Симеончо е отменил, пък да видим тогава какво е било това Костово беззаконие, с постановлението, и що никой не е изревал на умряло!

Дееба... вместо да ме похвалиш, че хваля Костов, как давал по почти 3 (три) минимални заплати, ти викаш инсинуации

Редактирано от Бaтe Heдeв на 23.05.09 22:56.



Тема Re:нови [re: Ray of Light]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.05.09 23:32



Да де, множество малки кризички и кризенца, които обединяваме за по-прегледно под името криза.

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re: Добре е че се занимаваш с науканови [re: Ray of Light]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.05.09 03:14



публикувам и невключените в дисертацията публикации
Ама те публикациие стават публикации след като са публикувани вече?
Какво точно означава да публикуваш публикации?

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.