Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 01.07.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема За нас (для нас, about us)  
Автор BG_тюфлeци (член)
Публикувано13.05.09 11:02



Този клуб разбира се не е представителна извадка за каквито и да било обществени настроения, но все пак се забелязват, няколко много жалки тенденции, които ме карат да си мисля, че имаме много път да извървим до определението свободен и цивилизован народ.
Най-популярните теми от последните дни виждам, че отново са свързани с патетичното вече противопоставяне на западния свят и Русия. Колкото и малко да съм видял от студената война и въпреки че познанията ми по история са по-скоро общи смятам, че ако по времето на комунизма противостоянието на САЩ и Русия беше в две различни равнини, които имаха обща права, а именно останали свят то в настоящия момент идеологическата съставка е извадена и всички вече се намират в една политическа равнина. Съревнованието вече е политическо със всичките му съставни, а не идеологическо.
В България, аз не виждам промяната в начина на мислене. Преди основно мото беше: „Капитализма е лош и презокеанците са деградираща сган”, но имаше някакви хора, които тайно си слушаха разни заглушавани западни радиостанции. Сега забелязвам, че мотото се промени на: ”Комунизма е лош, а рушняците са деградираща сган”, но някой хора си четат, е сега въобще не толкова тайно, руски сайтове. Неприятно ми е да отчета крепостното, робско мислене си стои само променя цвета си в зависимост от господаря.

Не знам как виждате вие нещата, но нещата са за мен са съвсем простички, когато човек си свали проруските или проамериканските очила:
1. 9 май е светъл ден за Европа, приключва най-голямата война в човешката история и това трябва да честваме, останалото е плява, която е време да отсеем. Най-малкото е смешно ние да коментираме, кой е окупатор и кои освободител, след като ние самите (болшинството наши баби и дядовци) сме били съюзници с едните, а сме посрещали като освободители другите.
2. Русия е фактор, значим в световен мащаб, разполагащ с огромен ресурс и неглижирането и още по-лошо демонизирането и е безумно.
3. Репресивната компонента е типична за тоталитарните и автократичните режими, но не е част от комунистическата идеология. Мисля, че е ясно в световен мащаб, коя е идеология спечели, но това никак не значи, че тя няма своите слабости, а също така, не значи, че комунизма е лишен от своите достойнства.
Все искам да се надявам, че преди 20 години беше премахнат един тоталитарен режим и беше дадена свобода на всеки един от нас да избира как да живее и в какво да вярва.

Питам ви:
1. Не е ли време да оставим демоните си в миналото и да продължим напред!?

П.П.
Аман от комунисти, аман от демократи, аман от затрити емигранти, аман от прости селяци!

.


Тема Re: За нас (для нас, about us)нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано13.05.09 11:17



Ти виждал ли си тоталитарна държава да остави демоните си в миналото?
Аз май не!



Тема Re: За нас (для нас, about us)нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор Kiko M.Модератор (Н.В.)
Публикувано13.05.09 11:42



"1. Не е ли време да оставим демоните си в миналото и да продължим напред!? "

А какво правим , като самите демони не искат да си останат в миналото ?
2. Русия е фактор, значим в световен мащаб, разполагащ с огромен ресурс и неглижирането и още по-лошо демонизирането и е безумно."
За неглижирането съм съгласен , а демонизирането самите те си го правят .

3. Иизвинявай , ама комунизъм и тоталитаризъм си вървят ръка за ръка. Иначе нямаше да е комунизъм, а социална демокрация .



Тема Re: За нас (для нас, about us)нови [re: Kiko M.]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано13.05.09 11:49



И от кога си вървят ръка за ръка?



Тема Re: За нас (для нас, about us)нови [re: Kiko M.]  
Автор BG_тюфлeци (член)
Публикувано13.05.09 12:11



"А какво правим , като самите демони не искат да си останат в миналото ?"

Значи сме общество от демони и демонопоклоници!



Извинявай, ама комунизъм и тоталитаризъм си вървят ръка за ръка. Иначе нямаше да е комунизъм, а социална демокрация.

Всъщност коректно е да кажем, че тоталитаризма е резултат от практическото прилагане на комунизма и фашизма в почти всики известни режими, но никъде не пише, че репресията е част от процеса, тя резултат на желанието за постигане на оптимален резултат.
Малко прилича на Ф1: На теория Барикело и Бътън са равнопоставени, на практика, не е точно така.....

.

Тема Re: За нас (для нас, about us)нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано13.05.09 13:40



Браво!Едно умно нещо да видя тук



Тема Re: За нас (для нас, about us)нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.05.09 13:50



Значи сме общество от демони и демонопоклоници!



Не!
Общество от малоумници, наивници и простаци сме !



Тема За нас (для нас, about us)нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано13.05.09 13:53



"1. 9 май е светъл ден за Европа, приключва най-голямата война в човешката история и това трябва да честваме, останалото е плява, която е време да отсеем. Най-малкото е смешно ние да коментираме, кой е окупатор и кои освободител, след като ние самите (болшинството наши баби и дядовци) сме били съюзници с едните, а сме посрещали като освободители другите."


Хубаво, съгласен съм (и баща ми се е бил срещу германците -- 80000 са били убитите българи в тая война)
- Право казваш, ама като как тъй да честваме ПРАЗНИКА НА РЕПАРАЦИИТЕ срещу България?


Доколкото си спомням рушняците са ни погодили тоя мръсен номер



Тема Re: За нас (для нас, about us)нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Kiko M.Модератор (Н.В.)
Публикувано13.05.09 14:01



Откакто за първи път е приложена идеята на комунизма н практиката .



Тема Re: За нас (для нас, about us)нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор Kiko M.Модератор (Н.В.)
Публикувано13.05.09 14:04



Единствения доброволен комунизъм е при насекомите бате . А Бътън може да е последния шампион във Ф1 , след като авторитарния диктатор Моузли , иска от догодина да го обърне на комунистическа диктатура .




П.П. А тъй като Русия/СССР е най-големия външен фактор обославящ политиката , икономиката и обществото ни последните 100 и повече години , то е съвсем разбираемо , че мнениетя в обществото ни за този мастодонт да е силно полялизирано и субективно.

Редактирано от Kiko M. на 13.05.09 14:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.