Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Обама да бъде убит - забравете!нови  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано20.01.09 16:46



Определено време не ме напускаше мисълта, по-скоро въпроса: как Америка се сдоби с чернокож президент? Кой допусна това да случи в страна която отдавна не се управлява от Белия дом, а някъде от зад - зад кулисите. Тези хора "от зад" сами си назначават и уволняват президенти. Как тези хора допуснаха това да се случи? Защото по всичко личи, че Обама ще се опита да води коренно различна вътрешна и външна политика от минимум 20 години назад. По-силна социална политика, по-мека и разговорлива външна такава. А това във никакъв случай не се връзва с вижданията на кукловодите!
Отначало си мислех, че това е тяхна страхотна грешка, просто не са успели да го елиминират хуманно на времето, а сега вече е късно, масите го подкрепят и станалото станало. Единствения изход е да му се случи нещо, в американската история поне няма да е за сефте когато на президента му се "случва нещо". Но нека си представим какво би станало ако се извърши покушение над Обама и вследствие на него той загине. Според мен нищо хубаво. Болшинството американци го подкрепят, страната в момента е в тежко икономическо състояние - последната надежда на някои хора е в Обама, повечето от неговите привърженици са от средния и беден клас на населението. Цялото това множество като нищо може да излезе на улиците и да се почне такъв търкал, че нищо чудно и страната да се разпадне. Значи едва ли някой власт имащ в Америка има интерес Обама да загине, освен това мисля че всички ще го пазят като писано яйце. Тогава защо наистина Обама бе допуснат да стане президент, след като има опасност коренно да промени завоевателната политика на САЩ през последните десетилетия?
Истината според мен се крие в следното:
САЩ са на ръба на огромна финансова криза, това което наблюдаваме вече няколко месеца е само увертюра към наистина страшните финансови събития които се очертават към края на 2009 началото на 2010 година. Американската финансова система се нуждае от рестарт. Рестарт, от които много хора ще загубят всичко, много хора ще останат без дом и работа. Идеята ми е следната: в такава ситуация за да се избегнат масовите протести, безредици и т.н. кой според вас е по-добрия президент? Ами Обама разбира се. Ето ви честни избори - искахте Обама - на ви го! Стана криза - еми нали искахте Обама! Както казах кризата е неизбежна. Така че ако си представим че бяха "избрали" Маккейн (под избрали имам в предвид нагласили) какво би станало...?
А когато кризата за Америка отмине, може би след 5-6,7 години тогава Обама вече няма да е нужен и ще бъде заместен пак от послушна фигура подчиняващата се на задкулисните рупори на световната демокрация.

Повече по въпроса за финансовото бъдеще на Америка в подписа ми:

Редактирано от 11OOO-1-111O на 20.01.09 16:47.



Тема Re: Обама да бъде убит - забравете!нови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор roum ()
Публикувано20.01.09 20:07



Братле това го казах още преди да го изберат и то точно в този форум. Тогава всички ми се смяха и твърдяха че "черен президент - абсурд" ето на сега и други почнаха да мислят като мен




Тема Re: Обама да бъде убит - забравете!нови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано20.01.09 20:58



А защо трябва да убиват Обама... точно защото америка иска промяна, затова го избра.

Ако мислиш че кризата нямаше да я има ако бяха избрали Маккейн - лъжеш се. Тя финансовата пирамида на Мадоф е от 30 години доброволно хранена от половината свят и от заблудите че Америка е велика държава и може да се справи с всичко. Национализацията, която тече в Америка от няколко месеца щеше да се случи със или без Маккейн. Липсата на златно покритие на америанския долар е близо столетно явление. Заблудата за благополучието и едва ли не божествени способности на една държава нямаше как да не рухне в един момент.



Тема Re: Обама да бъде убит - забравете!нови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано20.01.09 20:59




Накратко казано - не гледай църниот - гледай му администрацията и най-тежките хора зад гърба му... и ще видиш че куклуводите си пекат работата пак...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.

Тема Re: Обама да бъде убит - забравете!нови [re: portal]  
Автор AGLER ()
Публикувано20.01.09 21:09



Накратко казано - не гледай църниот - гледай му администрацията и най-тежките хора зад гърба му... и ще видиш че куклуводите си пекат работата пак...


Те си я опекоха!
БарДакОбама ще е жертвената камила
за курбан байрама на кукловодите!


Уффффффф,
вече ми се повръща от този БарДакОбама, ама като
се замисля, че и клинтъновица ще ми се натрапва на
погледа във всякакви новини и то по често и от БарДака
и ми идва малко в повече..............



Тема Re: Обама да бъде убит - забравете!нови [re: AGLER]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано20.01.09 21:46



Интересно кога обаче америкнаците ще усетят че са преебаното камилче накрая -след месеци ?!? или към края на .... втория му мандат....

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: америкнаците ще усетятнови [re: portal]  
Автор Gerilin ()
Публикувано20.01.09 21:57



говориШ в оксиморони


американците ниЩо не могат да усетят...чу ли речите по встъпването му в пост , пасторът направо изби рибата о тъпизми..как може да го манипулират така тоз народ



Тема Re: Обама да бъде убит - забравете!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано20.01.09 21:57



А защо трябва да убиват Обама... точно защото америка иска промяна, затова го избра.

Логиката ми е следната: група от хора или ако трябва да бъдем по-конкретни няколко известни фамилии с изключително големи доходи, които обаче никой няма да срещне примерно в ФОРБС от няколко десетилетия определят кой да бъде президент на САЩ. Избора на Обама ме изкара от релси. Един вид цялата ми логика пропадна. Затова си помислих, че това е някакъв ужасен пропуск от страна на власт имащите да допуснат това да се случи. като всяка грешка тя трябва да бъде корегирана, а в случая си мислех за корекция "а-ла Кенеди". Но след това ми хрумна, че това не е никаква грешка, а точно определен план, който и се опитах да опиша в първия си пост.

Ако мислиш че кризата нямаше да я има ако бяха избрали Маккейн - лъжеш се

Именно, не мисля така, кризата също е по план, същия план в който е и Обама. И кризата те първа предстои. Това сега е все още бонбонки дет се вика.





Тема Re: америкнаците ще усетятнови [re: Gerilin]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано20.01.09 22:01



Пасторът беше най-готин.



Тема Re: америкнаците ще усетятнови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Gerilin ()
Публикувано20.01.09 22:11



слуШах откъслечно,но "God bless America" като чух и прихнах в смях ,след което вдигнах скандал на приятеля ми да сменя канала и да не гледа такива мозъчни промивки..ама той наШият чакал да гледа сеир,дали случайно някой кукусклан няма да пуШне по Новият Американски Президент




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.