Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема халал да е,Българийо,на гражданите ти  
Автор Gerilin ()
Публикувано12.01.09 13:56




Държавата осъди 82 год. дядо Деньо от село Яздач да плати 5800 лв. за това, че е критикувал!


Една трагикомична история от последната седмица "разказа" България особено талантливо. Това е историята на малкия и беззащитен човек, който в този случай се казва дядо Деньо от село Яздач.

82-годишният жител на старозагорското село беше осъден да плати 5000 лв. държавна глоба и 800 лв. за неимуществени вреди на местния кмет, когото обидил в предизборна листовка, споменавайки че е продал на безценица училището и банята в селото и изсякъл тополите от площада. Присъдата на Районния съд в Чирпан, произнесена в края на миналата година, бе потвърдена окончателно от Старозагорския окръжен съд преди дни. Той отмени само една от точките по обвинението, а именно - че обидата и клеветата са били публични (?!).






Тема Re: халал да е,Българийо,на гражданите тинови [re: Gerilin]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано12.01.09 13:59



Български съд! Това е венец. Е, аглер дето иска обещетение от съда за газа да гледа какво представлява българският съд!



Тема Re: халал да е,Българийо,на гражданите тинови [re: Gerilin]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано12.01.09 14:13



На това му казват цензура и погазване правото на свобода на словото . Съдът е взел решение в противовес клаузи в Конституцията . Жалко че е възрастен човечеца, ако отиде в Страсбург ще осъди държавата на 101 % .

Дали го защитава някоя организация.



Отивам да издиря решенията на съда , защото такива решения са за рамка . Позовавайки се на тях к онази жена , на която прави подмятания ' ин виво' Комисията по здравеопазване - направо ги е осъдила и ще изкара пари за 10 процедури инвитро .



Тема Re: халал да е,Българийо,на гражданите тинови [re: Gerilin]  
Автор Acпapyx lYl ()
Публикувано12.01.09 14:19



podmena traffica test/#
Този случай ще иде в Страсбург и някой ще гушне парите.

Същото се отнася и за новата присъда на Ставийски.

Адвоката му си я поръчал май. За да осъдят България...



Редактирано от Acпapyx lYl на 12.01.09 15:08.



Тема Re: халал да е,Българийо,на гражданите тинови [re: Бapбapeлa]  
Автор Gerilin ()
Публикувано12.01.09 14:25



не е зле да се даде повече гласност на тази случка
оЩе едно малко камъче по пътя на каруцата с български "права и свободи"





Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано12.01.09 14:39



Няма нищо комично в тая случка, Гери


За мен е трагедия от всякъде.
И за дядото, и за правосъдната ни система, и за цялата ни "държава"

Merikes fores signomi den einai arketa

Редактирано от Bиливap на 12.01.09 14:40.



Тема Re: Koпpивeнa Meтлaнови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор AGLER ()
Публикувано12.01.09 14:58



Е, аглер дето иска обещетение от съда за газа да гледа какво представлява българският съд!





Обезщетенията по междуднародни договори няма да се
решават в българският продажен съд а в МЕЖДУНАРОДНИЯТ СЪД!

Само, че това е много сложно за разбиране от
едно отживяло оръдие за хигиенизиране на замърсени пространства!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Gerilin ()
Публикувано12.01.09 14:58



къде видя комично изражение



държавата ТРЯБВА на ПЪРВО място да заЩитава нуждите на населението си ,не на местен кмет : зевзек

НАРОДЪТ Е НАЙ ГОЛЯМОТО БОГАРСТВО НА ЕДНА ДЪРЖАВА Адам Смит и Давид Рикардо : основателите на класическата икономика и на икономиката като наука



Тема Re: Koпpивeнa Meтлaнови [re: AGLER]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано12.01.09 14:59



А международният съд къде е базиран?



Тема Ше та мола, кака, да ми обяснишнови [re: Gerilin]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.01.09 15:06



...както и всички останали разбирачи в темата, няколко неща:

1. По дефиниция хич въобще ли не е възможно дядо Деньо да е казал случайно нещо обидно или оклеветяващо?
Между обида и клевета има разлика, а посоченото в статията ми прилича на клевета. Хич въобще ли не е възможно кметът да не е извършил нищо противозаконно, а дядо Денчо да е знаел, че е така?
Впрочем дядо Деньо очевидно преди това е бил осъждан или освобождаван от наказателна отговорност, иначе глобата му щеше да е по чл. 78а от НК и вероятно в доста по-нисък размер.
Няма никакъв проблем клеветата или обидата да бъдат формулирани като въпрос или като преразказан слух и пак да са такива. Тва не съм го измислила аз. Естествено, не всеки въпрос е клевета.

2. Какво според вас трябваше да направи гадният корумпиран съд, когато законът, кво да го прайш, предвижда определени наказания (глоби) за обида или клевета, както и предвижда обезщетяване на вредите на пострадалия, т.е. обидения / оклеветения?

3. Ако вас ви обвинят, че противозаконно сте продали селската баня на безценица, дали няма да вдигнете гюрултия до небето и да изкарате съда корумпиран, защото НЕ Е осъдил дядо Деньо, а самия дядо Деньо да го обявите за мафиот и наркотрафикант?

4. По Европа не съществува такова нещо като клевета и обида, нали? А българският съд за права на човека не е и чувал.


За протокола. Никога не съм била, меко казано, фенка на наказателната отговорност за обида (за клеветата иди-дойди). Нито пък на високите обезщетения за едното или за другото.

П.П. Някъде да се привежда нещо като цитат на дядо-деньовите думи, за да можем да преценим сами?
А знаем ли какво всъщност е доказано по делото? Имам предвид не само съдържанието на думите на дядо Деньо, а цялата обстановка.

Редактирано от Mиpa_M на 12.01.09 15:53.



Тема Re: Ше та мола, кака, да ми обяснишнови [re: Mиpa_M]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано12.01.09 15:16



Тънката граница между 'свобода' и 'слободия'.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: халал да е,Българийо,на гражданите тинови [re: Бapбapeлa]  
Автор AGLER ()
Публикувано12.01.09 15:35



когото обидил в предизборна листовка, споменавайки че е продал на безценица училището и банята в селото и изсякъл тополите от площада.


Съдът го е осъдил "за клевета"!
Явно дядото не е могъл да докаже твърденията си,
а кмета е продал общинската собственост по законният ред
чрез търг.Друг е въпроса дали търга е манипулиран.
Другото е, че в това село няма КМЕТ а кметски наместник,
и не той взема решенията за продажба нито обявява търговете!
Трето - тополите се секат периодично през десетина години
така, че и там издиша работата!



От всичко до тук става ясно
че според действащите закони дядката е осъден основателно!
Съдът не съди по морални, а по законови основания и доказателства!

PS. относно продажбата на безценица на банята и училището, ами елате при мене в селото, училище в центъра с 5 декара двор, масивна едноетажна сграда на повече от 6-700 квадрата се предлага вече на два търга с начална цена 18 000 лева!
Ами и на двата търга никой не се яви...........................
Сградата се руши всеки месец и цената й ще спада.

Редактирано от AGLER на 12.01.09 15:36.



Тема Re: халал да е,Българийо,на гражданите тинови [re: AGLER]  
Автор Acпapyx lYl ()
Публикувано12.01.09 15:44



podmena traffica test///////////
Не е проблем да се обжалва, стига неправителствена организация да предостави на дядото опитен в този вид дела адвокат.





Тема НАРОДЪТ Е НАЙ ГОЛЯМОТО БОГАРСТВО НА ЕДНА ДЪРЖАВАнови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано12.01.09 15:46




Да, ама за сега нашето "богатство" е менте!
В трезора вместо злато държиме - ПИРИНЧ!!!



Тема Re: халал да е,Българийо,на гражданите тинови [re: AGLER]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано12.01.09 15:49



Е, това твойто се нарича изедничество! Да вземете и последното от бедния дядо и да го разделите с кмета. Така аз виждам мотивите на съда на извърши просеца и да произнесе присъда.



Тема малко повече инфо по въпросанови [re: Mиpa_M]  
Автор Gerilin ()
Публикувано12.01.09 15:54



Аргументите му са железни - не е единственият автор на листовката срещу Енчо, а просто е събрал и редактирал на пишещата си машина въпросите на съселяните. Самият той признава авторството единствено на стихотворението "Към ближните", в което задавал същите остри питания за управлението на кмета Данев. Но въпреки неприятностите дядо Деньо смятал да ги включи и в историята на селото - дългогодишен труд, покрай който си спечелил прозвището Херодот от с. Яздач…

Въпреки че "всичко е ясно", нека обърнем внимание на няколко важни момента:

- Дядо Деньо е задал единствено въпроси.

- Дядо Деньо не е написал и една обидна дума.

- Дядо Деньо е изразил не само своя, а ропота на цялата селска опозиция.

- Дядо Деньо е честен човек - признал е, че собственоръчно е натракал листовките.

- Дядо Деньо е наказан сурово от родното правосъдие, след като Енчо Данев е избран за кмет.

- Дядо Деньо вече няма подкрепата на "коалиционните си партньори" и е зарязан да се оправя с глобата от 5800 лв.


Поуката: да бъдеш дядо Деньо в България е изключително нездравословно. Властта не прощава, щом си й вдигнал кръвната захар. Съдът действа експедитивно и строго. При наличието на утежняващи вината обстоятелства - било преклонна възраст, било критичен ум и честност, такива като Херодот от село Яздач нямат никакъв шанс.

Държава, в която е престъпление да задаваш въпроси, е илюстрация на остроумната забележка, че "демокрацията е средство да не бъдем управлявани по-добре, отколкото заслужаваме".[/b



Редактирано от Gerilin на 12.01.09 15:56.



Тема прилагане на латиноамериканския тип държавност в Бнови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Acпapyx lYl ()
Публикувано12.01.09 15:56



podmena traffica test/#
Е, това твойто се нарича изедничество! Да вземете и последното от бедния дядо и да го разделите с кмета. Така аз виждам мотивите на съда на извърши просеца и да произнесе присъда.

Решението на този Районен съд явно не е по съвест, а поръчково, за подготвяне на българските граждани за новите цени за адвокатските yслуги, които са умножени x10.

С две думи - забравете за възможността да си търсите правата.

Това е поредното решение на държавата по пътя на прилагане на латиноамериканския тип държавност в България.


Редактирано от Acпapyx lYl на 12.01.09 15:58.



Тема Re: халал да е,Българийо,на гражданите тинови [re: AGLER]  
Автор Gerilin ()
Публикувано12.01.09 16:00



В отговор на:

Съдът не съди по морални, а по законови основания и доказателства!




навързаната спирала се точи:

Дядо Деньо няма възможност да плати, защото пенсията му е 180 лв. Сам и абсолютно безпомощен, той решава да търси справедливост в Страсбург...




п.п човекът е а 82,сигурно помни и по светли времена от сегаШните и има смелост да говори,заЩото и бездруго скоро Ще се мре

Редактирано от Gerilin на 12.01.09 16:02.



Тема Re: малко повече инфо по въпросанови [re: Gerilin]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.01.09 16:02



- Дядо Деньо е задал единствено въпроси.
Няма пречка клеветата или обидата да са извършени под формата на въпроси. Зависи.

- Дядо Деньо не е написал и една обидна дума.
Ми хубаво, може да е осъден за клевета. Журналистите, както знаем, не правят разлика.

- Дядо Деньо е изразил не само своя, а ропота на цялата селска опозиция.
Ако съзнателно е обвинявал кмета в нещо, което кметът не е извършил, няма ама никакво значение чий ропот изразява.

- Дядо Деньо е честен човек - признал е, че собственоръчно е натракал листовките.
Може. Максим Стависки (истерията срещу когото аз не подкрепям въпреки тежестта на извършеното от него) и Митьо Очите също са честни хора.
Пред мен е едно наказателно дело за кражба срещу четирима подсъдими, двама от които също се оказват честни - признават се за виновни.

- Дядо Деньо е наказан сурово от родното правосъдие, след като Енчо Данев е избран за кмет.
Не знам нещо да изключва кметовете като пострадали от престъпления.

- Дядо Деньо вече няма подкрепата на "коалиционните си партньори" и е зарязан да се оправя с глобата от 5800 лв.
Това показва, че човек и на коалиционния си партньор не трябва да има вяра, но не виждам по какъв начин е свързано с присъдата.


И пак да подчертая: не съм фенка на тежките наказания и големите обезщетения и НЕ ЗНАМ какво в действителност е направил дядо Деньо.



Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Gerilin ()
Публикувано12.01.09 16:12



Mиpa_M,

съзнавам ,че може би истерията е повече от информацията,
спомням си преди месец осъдиха човек за "кражбата" на няколко вафли за няма и лев ....

Ще ми посочите ли случай на заведено дело за спрените пари по европейските фондове,колко са осъдените за далаверите по САПАРД : само малко риби...

а в съЩото време

как може да се осъди 82 год. човек с 180 лв пенсия да плати глоба от 5800 лв ...абс. нееднозначност и незаслуженост дори да е напсувал лицето ..

но не ни ли писна накрая да се гледат малките престъпления,а да се затварят очите за кражбите в особено големи размери ??? ЕС вече разкритикува страната за невъзможността за справяне с корупцията и мафията

в послепис искам да кажа ,че е изкл. нагло да се наложи такава глова на лице ,на което даваШ 180 лв на месец





Тема нагло да се наложи такава глова на лице ,на коетонови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано12.01.09 16:29



нагло да се наложи такава глова на лице ,на което даваШ 180 лв на месец


Познавам хора с по 180 лева пенсия, които имат
месечен доход от 15 000 евра!


Колкото до дядо ти Деньо с коалиционните му партньори
нито ти нито аз сме запознати с делото, но аз съм склонен да вярвам,
че е осъден основателно. Не знам дали си запозната с
предизборните агитации на местните избори в селата
но яз съм свидетел вече на 3 такива избора, и трябва да ти кажа,
че ако събереш на камара Нушич, Чудомир и Илф и Петров и те
не биха могли да съчинят по голяма трагикомедия!



Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.01.09 17:05



Съдят те не според това което можеш да платиш а според вредите които си причинил.
Освен при бракоразводни дела и може би дела за издръжка.



Bеer? Mоre?



Тема Re: нагло да се наложи такава глова на лице ,на коетонови [re: AGLER]  
Автор Gerilin ()
Публикувано12.01.09 17:29



В отговор на:

Познавам хора с по 180 лева пенсия, които имат
месечен доход от 15 000 евра!




това ,да не са роднини на баба ти ,която завърШила в Истанбул и Италия ?
(Шегувам се)

дори и да ги има тези хора,то те са единици...виждал ли си ровеЩ пенсионер по кофите ? е това е гледка,която се помни цял живот,заЩото всички стареем и никой не е застрахован от недоимък...нито някой заслужава след като цял живот е работил за държавата.

така като им гледаШ снимките на двамата ,кой ти изглежда по имаЩия и кой : по мизерстваЩия???



ПП мнението на Роксана изчезна



Тема p.sнови [re: Gerilin]  
Автор Gerilin ()
Публикувано12.01.09 20:04



между другото писах на тукаШните медии за случая



Тема Re: халал да е,Българийо,на гражданите тинови [re: Gerilin]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано12.01.09 20:08



Давайте гласност.

Гледам има голяма статия в Дневник. Той е един от най-четените медийни портали. Сега е моментът адвокатите да покажат че имат социална функция и да го защитават безплатно , а не да четат само новата си тарифа .



Тема Facebook каузанови [re: Бapбapeлa]  
Автор terminator.x (шише с вода)
Публикувано12.01.09 22:02



Има

по случая.

Присъединете се, нека има гласност.


Благодаря!



Тема Re: Facebook каузанови [re: terminator.x]  
Автор Gerilin ()
Публикувано12.01.09 22:05



аз написах NOTE в профила си и Ще се вкл.
мерси





Тема Мила Мира,нови [re: Mиpa_M]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано12.01.09 22:08



Остави ги да се надъхват спокойно!
Не виждаш ли каквото да им се каже те си гледат през изкривената си призма, отричаща всичко бългаско. няма да ги видиш да казват нещо хубаво за България, дори и когато това е очевадно.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Facebook каузанови [re: Gerilin]  
Автор terminator.x (шише с вода)
Публикувано12.01.09 22:13



Благодаря, че се включваш, Gerilin!


Поздрави!



Тема За вафлите или по-скоро за кебапчетонови [re: Gerilin]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.01.09 23:37



Мнение от форума на lex.bg. Авторът му е полицай, но е много в час с наказателното право. Аз не мога да го кажа по-добре от него.
Глобата зависи преди всичко от тежестта на нарушението / престъплението, но и от имущественото състояние на дееца също зависи в известна степен. Все пак е в определени граници, вкл. минимум. Ако не сме в чл. 78а от НК, 5000 е минимумът за клевета. Да, много пари са за човек със 180 лева пенсия, но...

Преди време работих като публичен изпълнител, т.е. бирник ;-) в Агенцията за държавни вземания. Ако знаеш колко неплащащи длъжници са ни посрещали с думите: ахааа, те окрадоха държавата, а вие гоните нас, дребните риби.
Почти като "не ви ли е срам, изедници!". ;-) (Е, да - не баш.)
Впрочем глобата на дядото ще отиде също в АДВ за събиране. Ако случайно той няма някакво имущество, различно от пенсията и къщичката, най-вероятно няма и да могат да му я съберат.
Да, несправедливо изглежда някои, които също са престъпници, да се отървават, но това съвсем не оправдава другите, нали?

:
В отговор на:

Както обикновено, лесно е да коментираме и да се възмущаваме, без да познаваме фактите.

Хайде сега да направим едно уточнение - чл. 9, ал. 2 се отнася за случаите, когато при формално осъществен престъпен състав, липсва обществена опасност или същата е явно незначителна.
Има обаче трайна практика на българските съдилища, че обществената опасност не е явно незначителна, само на основание на ниската стойност на откраднатото, тогава когато деянието е в рецидив.

Наскоро аз също бях пратил преписка с мнение за прилагане на чл. 9, ал. 2, защото стойността на откраднатото беше няколко лева. Прокурорът, обаче чинно си е образувал ДП, като опирайки се на горните мотиви, тъй като установения от нас деец беше с многократни предишни осъжания за кражби.

Така както е описан във вестника, случаят изглежда като за чл. 9, ал. 2 от всякъде. Факт е обаче, че нито един благоевградски прокурор не се е сетил да приложи тази разпоредба... ЗАЩО ЛИ ???

Още по-странното е, че никой не се е сетил да освободи бедната женица от наказателна отговорност, с налагане на административна санкция по чл. 218 Б НК. Вместо тове е образувано ДП ! ЗАЩО ЛИ ???????
Ще припомня, приложението на 218Б е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Ех, освен ако не се окаже че милата женичка не е покрадвала и преди това. И то в рамките на срок от една година от новото с деяние.

Таааа, на мен много мътна ми изглежда тази работа с "едното кебапче". Да не вземе накрая да се окаже, че "женичката" всекидневно си е крадяла, каквото и където и падне, а злополучното кебапче е било последното, което е преляло чашата за охраната в магазина.

Иначе "наказанието" което може да и бъде наложено е пробация или глоба до 300 лв., след възстановаване или заместване на откраднатата "вещ". Виж. чл. 197, ал. 1, т. 2.


Редактирано от Mиpa_M на 12.01.09 23:49.



Тема Re: нагло да се наложи такава глова на лице ,на конови [re: AGLER]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано12.01.09 23:46



Ти си склолен да вярваш, че той е осъден основателно, защото мразиш възрастните хора.



Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано13.01.09 00:39



В твоя пост пише, че историята е трагикомична ... а аз не видях комедията



Merikes fores signomi den einai arketa

Тема Re: Gerilinнови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 01:14



така като им гледаШ снимките на двамата ,кой ти изглежда по имаЩия и кой : по мизерстваЩия???


Утре ако я срещна една "нямаща" съседка
ще ти я снимам и ще пусна снимката тук!


виждал ли си ровеЩ пенсионер по кофите ? е това е гледка,която се помни цял живот,заЩото всички стареем и никой не е застрахован от недоимък...нито някой заслужава след като цял живот е работил за държавата

И веднъж не надигнаха глава срещу същата тази държава!
Ей тъй - дори и нищо да не бяха постигнали, ама поне да ни
отсрамят пред германци, чехи, унгарци и поляци!
Сега същите тези на избори са първи да пускат червеният парцал!
Сори,
но не мога да ги съжалявам!
Дори
ги обвинявам за всички млади които по
принуда емигрираха от тази страна!




Тема Гери, ще ме извинишнови [re: Gerilin]  
Автор пишмaн-rъpkиня (спокойна )
Публикувано13.01.09 02:28



виждал ли си ровеЩ пенсионер по кофите ? е това е гледка,която се помни цял живот,заЩото всички стареем и никой не е застрахован от недоимък...

Повярвай ми ровенето в кофите НЕ винаги е от НЕДОИМЪК! За мнозина е просто ХОБИ.

Доказана е и ролята на клошарите. Това, което в домакинствата на Европейските държави е практика от години (разпределението на отпадъците) в България се извършва от клошарите. Отделно сметищата са владение на "организации", които не оставят да отиде по дяволите нищо преработваемо. Хартия, метал, пластмаса, текстил, хранителни отпадъци - всичко отива по предназначение.

Ayth eimai, kai se opoion areso

Тема Re: p.sнови [re: Gerilin]  
Автор пишмaн-rъpkиня (спокойна )
Публикувано13.01.09 02:40



Гери, от твоя страна добре си направила.

Чета, чета, мнения по въпроса - БОЛ.
Аз пък искам лично да се запозная с въпроса. На място да проверя нещата и да се запозная с фактите. Ако нещата стоят така както ги представяш, лично ще извадя от джоба си тези 5800 и ще му дам още толкова да им тегли по още една.

Искам да кажа, че и едните и другите коментирали по случая са в правото си. Не може да се вземе категорична позиция ЗА или ПРОТИВ, когато фактите и обстоятелствата са неясни.

Ayth eimai, kai se opoion areso



Тема Re: халал да е,Българийо,на гражданите тинови [re: Gerilin]  
Автор ask_ask_ask (минаващ)
Публикувано13.01.09 02:41



ЗА милиони няма закони
за кокошка - няма прошка





Тема Re:нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано13.01.09 10:58



Ако нещата стоят така както ги представяш, лично ще извадя от джоба си тези 5800 и ще му дам още толкова да им тегли по още една.

Mpravo



От това, което знам, нещата са точно така, както Гери ги представя.

Merikes fores signomi den einai arketa

Тема Re: Ше та мола, кака, да ми обяснишнови [re: Mиpa_M]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (член)
Публикувано13.01.09 11:26



До тук най-смисленото и най-добре звучащо мнение по темата. Може би защото е лишено от излишни емоции.
И така, законът си е закон и трябва да се спазва от всички, без значение от раса, пол, занятие (възраст също) и ако въпросния дядо е оклеветил някого, било то кмет, разсилен, бозаджия или дори и селския идиот, той трябва да си понесе наказанието. А доколко правилно съдът е приложил закона е друг въпрос, който трябва да се изясни ПО ЗАКОНОВ РЕД. Всичко останало са журналистически хитринки в търсене на новината и сензацията и кръчмарски приказки, разчитащи на нормалните човешки чувства като състрадание към нещастния, слаб дядо иправил се срещу лошия и силен кмет. Във всеки от нас, слава Богу, живее по един макар и малък Дон Кихот, готов да се втурне да защити слабия от силния, но дали винаги по-слабият е невинен, а по-силният - виновен? Такава презумпция е нелогична.



Тема Re: Gerilinнови [re: AGLER]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 13:01



В отговор на:


Сега същите тези на избори са първи да пускат червеният парцал!




този човек на миналите избори е гласувал ПРОТИВ БСП ,т.е сегаШния кмет,представител на партията ...



Тема Re: За вафлите или по-скоро за кебапчетонови [re: Mиpa_M]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 13:14



продължавате да подминавате въпрос ,който зададох по горе ,а именно :

пример от реШение на български съд,в който се осъжда когото и да било за спрените европейски милиони / някое от по крупните присвоявания на държ.блага или черния сектор

какво обидно има в

В отговор на:

ахааа, те окрадоха държавата, а вие гоните нас, дребните риби.




има ли някой ,на когото да не му е пределно ясно ,че ефективността на зак. система против корупцията и несправянето с престъпността в България е основен и належаЩ проблем за отстраняване..ако има да вадя доклада на ЕК

докато в съЩият момент се осъждат хора за кражба на кебапчета и вафли ... пълен абсурд



Тема Re: Gerilinнови [re: Gerilin]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано13.01.09 13:29



Поиграх си малко с интернет и намерих в сайта на Старозагорския окръжен съд решението, с което се изменя присъдата на Чирпанския районен (разбирай потвърждава се в по-голямата си част). Подчертавам - не съм използвала нищо друго, освен достъпна в интернет информация. Не искам да го пействам тук, защото въпреки че е публикувано там, допускам, че някой би могъл да сметне такъв жест за некоректен. Всъщност от самото решение не се разкрива нещо кой знае какво, освен вече известното ни от статията - дядо Деньо написал на пишеща машина за тополите, за училището и банята, за някакви 8 тона цимент, изразходвани от кмета, за някакви пари от общинска земя и за това, че кметшата взела 18 хиляди лева от някаква банка - пари на член-кооператори от селото. И разпространил 10-12 екземпляра в селото като приложение на женското издание "Ахинора". Доказало се, пише в решението, че изнесеното от Дядо Деньо не е вярно.
Доказателствата по делото, естествено, няма как да ги видим и преценим, ситуацията не я познаваме и отблизо, така че знаем, каквото знаехме и преди. Аз лично нямам причина да не вярвам на тримата окръжни съдии (не че спокойно не могат и да грешат), вие сте в правото си да не им вярвате.

Не ми стана ясно защо не е приложен чл. 78а от НК, т.е. освобождаване от наказателна отговорност с прилагане на административно наказание глоба от 500 до 5000 лева. По принцип няма пречка за това престъпление и дедото не е осъждан. Най-вероятно предходно освобождаване от наказателна отговорност по този ред пречи (може да е бил написал нещо друго за някой преди това

). Иначе извън случаите на 78а 5000 лева, както казах, е минималната глоба за клевета чрез печатно произведение.

Ами това е.

Пишман-гъркиня говори за хора с мнения "за" и "против" - не знам, ама аз по-скоро видях други две групи: такива, които се изказват смело колко некадърен, продажен и т.н. е българският съд, и други, които казват: чакайте, бе, нямаме никакво сигурно инфо за дядо ви Деньо.

Не казвам, че непременно случаят е такъв, но в друг клуб един клубар беше написал как баща му се кандидатирал за селски кмет. Избрали го, но баба му получила инфаркт покрай всичко, което "научила" за сина си от политическите му противници. Аглер да ви каже. Тук не знам за какво смайлче е, намигащо или полудяло.

Редактирано от Mиpa_M на 13.01.09 13:47.



Тема Re: За вафлите или по-скоро за кебапчетонови [re: Gerilin]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано13.01.09 13:37



Това Виктор Юго отдавна го е описал...


Интересно, кога ли ще видим наяве останалата част от "Клетниците"?

----------
Дълга лента - голям филм!

Тема Според меннови [re: Gerilin]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано13.01.09 13:41



...отникъде не следва, че докато не са осъдени всички виновни за едри злоупотреби, не трябва да се преследват и крадците на кебапчета и клеветниците (ако са такива).





Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 14:36



мерси за информацията



значи първото ,което се е случило ,това е било в разрез с чл.41 на Конституцията на РБ ,а именно :

(2) Гражданите имат право на информация от държавен орган или учреждение по въпроси, които представляват за тях законен интерес, ако информацията не е държавна или друга защитена от закона тайна или не засяга чужди права.

от тези 7 въпроса , за единия кметът е предоставил цитирам : "хвърчащи листчета за изразходването само на половината от 8-те тона цимент, дарени от завод "Вулкан" " ,дарението е предназначено за засегнати от наводнение местни жители и за изразходването на което кметът по закона за местното самоупр. е длъжен да се отчете пред жителите

за продажбата на сградите ,осъденият заявява цитирам : "Аз не твърдя, че той е продал банята и училището, но защо позволи да бъдат изтъргувани за 3500 лв. общо, като друг купувач даваше 15-16 хил. лв" ,значи "Чл. 35. (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2004 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2008 г.) Продажба на имоти и вещи - частна общинска собственост, се извършва след решение на общинския съвет от кмета на общината чрез публичен търг или публично оповестен конкурс. "
1) има законоо право да изисква информация ОТ КМЕТА
2) търгът явно е доста съмнителен

колкото до непроведеното за 8 години обЩо събрание на населението ,то за този въпрос нямам дост. информация,НО предполагам зададен към кмета не е нито обида,нито клевета

разделените 18 хил. лв. съЩо трябва да се разгледа по обстойно

изсечените тополи : виждам пълно законово право на гражданина да иска отговор на въпрос заЩо
_____________________

заЩо съдът не е взет под предвид фактът ,че листовката е АНОНИМНА и разпространена от местната женска организация ? къде са доказателствата за "невинноста " на кмета?

въобЩе това дело намирисва и ако се стигне до Страсбург ,държава Ще си го отнесе
пък да е жив и здрав дядото и дано има повече съвестни граждани

източници от и

ПП не знам дали успя да прочетеШ изтритото мнение по темата тук,което се подвизава сега ,за което може би трябва да се благодари на Барбарела като модератор



Тема Re: p.sнови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 14:37



Зет осъден да плати 100 лв за това че шибнал шамар на тъщата.
И човека вади на място 200 кинта.
Съдията го пита - ама защо 200?
А ми за още един шамар.

Bеer? Mоre?




Тема а Според меннови [re: Mиpa_M]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 14:52



....е крайно време съдебната система да се размърдате за "големите" дела

ако искате да стопите имиджа на корумпирани ...



Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Mиpa_M (долнопробна)
Публикувано13.01.09 15:01



Хаха, не, тва не го бях чела.
Показваш ми го, за да се видя от думите на Рокси какво представлявам?


Ама молим ти се - знам!

С Рокси се знаем още откакто започна упорито да занимава клуб Право най-напред с "тлъстата селска курва" на бившия си съпруг (срещу която ревеше, та пушек се вдигаше), а после и с други неща. Включително с това, че много хора я мразят заради нейната интелигентност и принципност. Кака Рокси, освен че е изключително умна и разбира от всичко, се хвърля с плам в борбата за справедливост и е страшилище за лошите като мен.

Впрочем тя и на Бирата му показа непререкаемо (както би се изразил поетът) какъв жалък бандит е, не само на мен. А, и да не забравя - на Надежда също. Нейна (на Надежда) е по всяка вероятност дългата ръка, която е изтрила мнението тук и която иска да заглуши гласа на истината.

Само три примера. Първият от тях е, така да се каже, коронната изява на Роксана във форум "Право".
И оттук нататък язък за темата (справка - примери 2 и 3).

1. .

2. .

3. .

Редактирано от Mиpa_M на 13.01.09 15:16.



Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 15:21



аз ти го написах като ПП (послепис) ,а ти цяло мнение постна
изобЩо НЕ СЕ интересувам от споровете ви,нито заставам на нечия стана..

просто се учудих на тихомълком изтритото мнение ПО ТЕМАТА ,в което се съдържаШе една псувня и едно недотам цветуЩо обръЩение,което можеШе да бъде замазано



не поствам това като ОФФ топик ,заЩото е по темата



Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 15:38



Ми всеки който има опит с Рокси действа по този начин.
Би трябвало да ти е ясно защо се действа така спрямо нея от линка който ти даваш.
Жената има нужда от специализирано лечение.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано13.01.09 15:47



Бира, когато Роксана не влиза в лични разправи , а пише по тематиката няма причина да бъде изтривана и да й се слага забрана поради лично отношение към нея.

то и аз имам опит с Роксана, но не я трия и не съм й сложила забрана и няма да й сложа докато спазва правилата .



Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 16:12



Няма нужда от лично отношение.
Може да видиш от къде се тръгна в Право. Не до къде се стигна а от къде се тръгна.
По скоро ти проявяваш симпатия към колежки (по откачалковост).



Bеer? Mоre?



Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано13.01.09 16:35



много добре познавам манталитета на Роксана. обаче едновременно с това познавам и Надежда - и нея и манталитета й.

отново ма поставяш в някаква графа, без да ме познаваш.

аз мога да съм абсолютно обективна - това е известно на всички .





Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 17:05



Ами познаваш и моя. Та с моя манталитет първото нещо което направих в Право беше да зачистя поредната тема на Роксана. Второто - да напомня на един че кирилицата е задължителна.
Между другото - не съм затрил нейните "безценни" писания дори когато са явна клевета срещу мен.
И нямам никакви скрупули да трия подобни нейни мнения където мога.
А темата която затрих беше пореден опит за философстване на тема право.

Bеer? Mоre?




Тема ППнови [re: Бapбapeлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 17:06



Не те поставям в графа, само ти лепвам етикетче, ама добронамерено. А ако ти се чувстваш засегната - може би има защо



Bеer? Mоre?



Тема Re:Gerilinнови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 17:20



за продажбата на сградите ,осъденият заявява цитирам : "Аз не твърдя, че той е продал банята и училището, но защо позволи да бъдат изтъргувани за 3500 лв. общо, като друг купувач даваше 15-16 хил. лв" ,значи "Чл. 35. (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2004 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2008 г.) Продажба на имоти и вещи - частна общинска собственост, се извършва след решение на общинския съвет от кмета на общината чрез публичен търг или публично оповестен конкурс. "


Защо кандидата предлагащ 15-16 000 лева не е обжалвал търга?
Или само някой е казвал, че дава толкова мангизи ама дори не е
подал тържни документи!

Аз такива дето казват, че "дават" ама иначе НЕ КУПУВАТ познавам доста!



Тема Без лични разправи, викашнови [re: Бapбapeлa]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано13.01.09 17:22



"Бира, когато Роксана не влиза в лични разправи , а пише по тематиката няма причина да бъде изтривана и да й се слага забрана поради лично отношение към нея."

То хубаво. Ама в изтритото мнение, по сведения на самата Рокси, е пишело:

"Ти не чюфстваш ли колко си нагла. (това аз)
...
Откога в БълХария Конституцията се погазва от всеки селски и откачил съд, особено старозагорски*? дали не трявбва само по тоа параграф съда да бъде наказан, разпуснат и юристите в него да бъдат лишени от права, просто защото не знаят текста на самата БГ Конституция?
...
Ти
(това пак аз - М.) си абсолютно неграмотен юрист, щом не знаеш какво казва Конституцията относно правото на свободен изказ, относно правата на беге гражданите и специално по отношение на човешоките права!

Пази боже от съдии с подобно поведение и отношение! Пфу! Да умиргат, и се надявам ЕС да прочисти лека полека подобна юридическа измет от беге правораздаването!

Дееба, ако Конституцията не значи нищо за един беге съдия! направо да ги сложим на бесило всичките беге юристи, ако самите беге юристи не знаят какво казва Конституцията за правата и задълженията на всеки беге гражданин!
"

Не коментирам това, че съм пошла, долнопробна и т.н., защото не е било казано в първото, изтритото мнение, а едва по-късно в "Българи в чужбина".



Това НЕ Е оплакване от Рокси, не е призив да бъде смирявана, не е нищо такова! Квалификациите и по отношение на мен, както и по отношение на Бирата, са забавни. Щях да се притесня или обидя, ако ме нападаше някой друг, не и човек като нея.

Само питам Барбарела - съвсем приятелски - наистина ли смята, че това мнение е от вида "не влиза в лични разправи , а пише по тематиката".


_____________________
*Отдавна сме информирани, че "тлъстата курва" е от Стара Загора или Старозагорско.



Тема Re: Без лични разправи, викашнови [re: Mиpa_M]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 17:27



Барби има свойството да чете леко избирателно и не на всичко обръща внимание, нито пък успява да разбере всичко.
Ама пък има мнение.
В същност вероятно основната причина е че отговаря преди да е дочела/разбрала, та и за това остава у другите впечатлението че е чела избирателно и е разбрала - недоразбрала.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ше та мола, кака, да ми обяснишнови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 17:35




Аз пък си мисля, че най смисленото мнение по темата
вече е това:


Автор: Bл. Ульянoв (Пyтин)
Тема: Re: Ше та мола, кака, да ми обясниш

До тук най-смисленото и най-добре звучащо мнение по темата. Може би защото е лишено от излишни емоции.
И така, законът си е закон и трябва да се спазва от всички, без значение от раса, пол, занятие (възраст също) и ако въпросния дядо е оклеветил някого, било то кмет, разсилен, бозаджия или дори и селския идиот, той трябва да си понесе наказанието. А доколко правилно съдът е приложил закона е друг въпрос, който трябва да се изясни ПО ЗАКОНОВ РЕД. Всичко останало са журналистически хитринки в търсене на новината и сензацията и кръчмарски приказки, разчитащи на нормалните човешки чувства като състрадание към нещастния, слаб дядо иправил се срещу лошия и силен кмет. Във всеки от нас, слава Богу, живее по един макар и малък Дон Кихот, готов да се втурне да защити слабия от силния, но дали винаги по-слабият е невинен, а по-силният - виновен? Такава презумпция е нелогична.


Това, че някой е на сто години или е беден
не го прави автоматично невинен нито го освобождава от отговорност!




Тема Re: Без лични разправи, викашнови [re: Mиpa_M]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано13.01.09 17:39



Лична разправия има когато използва твои лични данни и факти от личния ти живот, които са и станали известни по някакъв начин .

епитетите които е използвала по твой адрес не са крайно груби и дискиминиращи .

епитетите на Роксана по твой адрес са погалване с перце в стравнение с тия, които тя има навика да използва по мой адрес. и въпреки това не съм я трила и забранявала достъп до клуба.

не съм фен на цензурата . ако трия нещо то е само разправии включващи изнасяне на лични данни и мнения и линкове с порносъдържание.



Тема Re: Без лични разправи, викашнови [re: Mиpa_M]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано13.01.09 17:39



Защо мислиш, че биде веднага изтрита? Ако Гери не го е чела, аз го четох. А и като знам от "Право" ква любоФ я тресе към теб....



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано13.01.09 17:41



теб та знам, ти си 'лош' модератор'.



не съм са засегнала. ама не ти е за сефте да ме слагаш в един кюп, където няма как да съм.



Тема Re: Без лични разправи, викашнови [re: Бapбapeлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 17:42



Зависи от клуба. Има говорилни, където е допустима повече "толерантност". Има и клубове където поне според мен не е допустима.
А има и разлика. Мога да бъда доста толерантен спрямо нападки срещу мен, и много по малко толерантен ако нападките (клеветите) са към други.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ше та мола, кака, да ми обяснишнови [re: AGLER]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано13.01.09 17:43



"Това, че някой е на сто години или е беден
не го прави автоматично невинен нито го освобождава от отговорност!"

Или това, че пръв се е оплакал на вестниците.


Е, нали и аз това се опитах да кажа в първото си мнение. Това е казала и пишман-гъркинята по-нататък.
Нямаме инфо.

Решението на съда може да е неправилно. Спокойно може да представлява много груба грешка. Но отникъде не следва все още, че е такова.



Тема Re: Без лични разправи, викашнови [re: Бapбapeлa]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано13.01.09 17:44



Оки, аз нямам претенции. Опитах се да изясня какво значи "лична разправа".



Тема Re:Бapбapeлaнови [re: Бapбapeлa]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 17:47




Що ли и аз от време на време те слагам в същият кюп?

Винаги когато нахлупиш зелената шапка на Робин Худ
губиш почва под краката си, ставаш пристрастена, необективна
и започваш да въртиш като латерна едно и също.

Сори,
нищо лично.



Тема Re: Без лични разправи, викашнови [re: bira_more]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 17:49



Мога да бъда доста толерантен спрямо нападки срещу мен, и много по малко толерантен ако нападките (клеветите) са към други.


Значи, започвам да те "нападам", клеветяа, одумвам,
и обвинявам във всички възможни грехове....................




Тема Re: Без лични разправи, викашнови [re: AGLER]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 18:01



Е за това се изисква специален талант, който вероятно ти непритежаваш

.
Ще трябва да ходиш на специални уроци при Рокси

Bеer? Mоre?



Тема Re:Бapбapeлaнови [re: AGLER]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано13.01.09 18:03



Щото не ме познаваш , зат'ва .

И ти като Бирата и поначало повечето хора съдиш по себе си . аз пък се научих да гледам И отстрани на ситуациите - това не е само мое мнение всъщност , а на повечето хора които ме познават.

ако губех почва под краката си досега да съм в лудницата . пристрастна и необективна няма как да бъда след като мога да гледам отстрани. пристрастие проявих само в един клуб . това че имам мое мнение на база житейския ми опит и фолософия и не отстъпвам от него - не мисля че е пристрастие и необективизъм.

и ти въртиш латерната Бърборко. често анахрокомуняри и попове ти се привиждат и са виновните .

ама няма проблем- слагайте ме в кюпа. важното е че аз си знам че не съм там и това е важно за мен.

Редактирано от Бapбapeлa на 13.01.09 18:04.



Тема Re:Бapбapeлaнови [re: Бapбapeлa]  
Автор пoeтичнa (новак)
Публикувано13.01.09 18:10



Всяка тема ли трябва да се превръща в поле за лични нападки?!? Сигурно не съм добре, щом така приемам този начин на общуване





Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 18:13



В отговор на:

Това, че някой е на сто години или е беден
не го прави автоматично невинен нито го освобождава от отговорност!




мдам ,а когато е се освобождава

ама и за този случай може да нямат информация и за оЩе доста от тях..



Тема Re:Бapбapeлaнови [re: пoeтичнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 18:15



Виж сега - това е дружеско заяждане. Никой не влага особени чувства.
А че не си добре, това е ясно.
Както имаше на времето:
97% от американците имат Интернет.
Останалите нямат проблеми със секса.



Bеer? Mоre?



Тема Re:пoeтичнaнови [re: пoeтичнa]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 18:17




Всяка тема ли трябва да се превръща в поле за лични нападки?!?

До тук лични нападки не виждам!
Няма нищо лошо в това обстановката да се
разведрява от дъжд на вятър с някой и друг майтап
за нечия и друга сметка!

Важното е само да приемаш и тези които са на твой гръб!



Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 18:19



Не е добре да се смесват понятия.
Едно е да се измъкваш от отговорност по един или друг начин, друго е дали си отговорен или не си.
В края на краищата във почти всички правни системи съществува и понятието освобождаване под гаранция. А гаранцията не всеки може да си я плати.
Да не говорим че не всеки може да си плати качествени правни услуги. Ама живота си е несправедлив по условие.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано13.01.09 18:21







Тема Re:Бapбapeлaнови [re: bira_more]  
Автор пoeтичнa (новак)
Публикувано13.01.09 18:21



Да мина малко на прегледМоже и да уточниш диагнозата?



Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано13.01.09 18:24



Стига усуква бе. Да четат закона до буква в случая могат, а в други случаи излизат с ' ами да питам в София може ли '... айде моля. сетих се за варненските общински съветници баща и син Данови , които тук са в панделата от известно време.



Тема Re:пoeтичнaнови [re: AGLER]  
Автор пoeтичнa (новак)
Публикувано13.01.09 18:24



О, ако знаеш как ме превиват понякога

, но не до долу.



Тема Re:Бapбapeлaнови [re: пoeтичнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 18:25



То диагнозата ясна, ама лечението какво ще го правим?


Щот при теб е в остра форма (заболяването), понеже си новак, ама при нас е хронифицирало отдавна.
Ама ти намини, пък ще видим

Bеer? Mоre?



Тема Една добра новинанови [re: Бapбapeлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 18:28



сетих се за варненските общински съветници баща и син Данови , които тук са в панделата от известно време.
Дай боже на всички съветници, депутати и прочие. И за по дългичко.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: AGLER]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 18:39



абе то ако вземем да ниЩим продажната цена ЗА ДВЕТЕ сгради ... 3500 ЛЕВА...ай стига бе

не че някога съм ги виждала в какво състояние са обектите,но все си мисля ,че 3500 лева обЩо са доста под ДО ..

(2) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2008 г.) Разпоредителните сделки с имоти и вещни права се извършват въз основа на пазарни оценки, определени по реда на чл. 22, ал. 3. Оценките се одобряват от общинския съвет и не могат да бъдат по-ниски от данъчните. Общинският съвет може да определи и по-висока оценка, освен ако в закон е установено друго. Началните цени при провеждането на търговете или конкурсите не могат да бъдат по-ниски от определените от общинския съвет.

и има пълното право да изисква от КМЕТА разяснение по въпроса с договора:

(6) (Предишна ал. 5 - ДВ, бр. 63 от 2007 г., в сила от 03.08.2007 г.) Въз основа на резултатите от търга или конкурса, съответно - на решението на общинския съвет, кметът на общината издава заповед и сключва договор.



ПП къде ли оЩе се продават 2 обЩински сгради за 3500 лв ?.. да вземем да отворим един бизнес като англичаните

ПП2 оЩе повече ,че селото е близо до разклона на чирпан на магистрала Тракия и едно време са имали проблеми с ...дали пък някой не иска нивите на дядката на нисички цени



Тема Re:Бapбapeлaнови [re: bira_more]  
Автор пoeтичнa (новак)
Публикувано13.01.09 19:34



Ти за Окончателната диагноза ли

Идваааааааааам .



Тема С това което си постнала доказваш вината на старецнови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 19:48



(2) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2008 г.) Разпоредителните сделки с имоти и вещни права се извършват въз основа на пазарни оценки, определени по реда на чл. 22, ал. 3. Оценките се одобряват от общинския съвет и не могат да бъдат по-ниски от данъчните. Общинският съвет може да определи и по-висока оценка, освен ако в закон е установено друго. Началните цени при провеждането на търговете или конкурсите не могат да бъдат по-ниски от определените от общинския съвет.

и има пълното право да изисква от КМЕТА разяснение по въпроса с договора:




Точно горният цитат ДОКАЗВА ВИНОВНОСТА НА СТАРЕЦА ЗА КЛЕВЕТА!~

1. Началната цена се определя от ОБЩИНСКИЯТ СЪВЕТ!
2. Стареца не обвинява в нищо ОБЩИНСКИЯТ КМЕТ, а
обвинява КМЕТСКИЯТ НАМЕСТНИК относно продажбата,
а той няма никаква съпричастност нито към оценка, нито към обявяване и обнародване на търга, нито към провеждането му!

ПРАВИ РАЗЛИКА МЕЖДУ КМЕТ НА ОБЩИНА И КМЕТСКИ НАМЕСТНИК В СЕЛО!



Тема и "вината" му е ,че искал инфонови [re: AGLER]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 20:30



.......ей ,ама верно много "виновен " този 82 год. човек

..

>абсурд е пазарната цена на училиЩе+баня да е 3500 лева обЩо.

>по закон всеки има право да изисква информация за тази продажба дори от кметския наместник,който представлява местната власт в селцето и за когото се гласува ..

НАРУШЕН Е чл.41 НА КОНСТИТУЦИЯТА И чл. 10 ОТ ХАРТАТА ЗА ПРАВАТА НА чОВЕК

надявам се няма смисъл да ти обяснявам значимостта на законите
и тази аналогия кой вероятно Ще го отнесе след Strasbourg



Тема Re: и "вината" му е ,че искал инфонови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 20:49



>по закон всеки има право да изисква информация за тази продажба дори от кметския наместник,който представлява местната власт в селцето и за когото се гласува ..

Него не са го съдили за това, че е искал инфо,
а за това, че е КЛЕВЕТИЛ КМЕТСКЯТ НАМЕСТНИК!


А и кметският наместник не е оторизиран да дава информация относно
решенията на общинският съвет и районният кмет!

Стареца никъде не е клеветил
нито общинският съвет нито районният кмет ако забелязваш
относно продажбата и търга, а човек който официално няма
нищо общо с това.

и тази аналогия кой вероятно Ще го отнесе след Strasbourg



Издишаш!
В Страсбург стареца няма да получи промяна на присъдата
за клевета, защото всичко говори, че поне относно продажбата е КЛЕВЕТИЛ КМЕТСКИЯТ НАМЕСТНИК!

Друг е въпроса, ако е завел тук дело за отказ за информация,
а той такова не е завел доколкото виждам!
Така, че докато не заведе и българският съд не вземе решение
стареца няма какво да прави в Страсбург по този член!

Редактирано от AGLER на 13.01.09 20:50.



Тема селските номера ...нови [re: AGLER]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 21:06



В отговор на:

Него не са го съдили за това, че е искал инфо,
а за това, че е КЛЕВЕТИЛ КМЕТСКЯТ НАМЕСТНИК!




пак ти копирам информацията по случая с АНОНИМНАТА листровка (забележи листовката е анонимна) :

- задал единствено въпроси.

- не е написал и една обидна дума.



КАКВА КЛЕВЕТА?
че кмета и наместникът му си въртят далаверите и са видели опозиция в лицето на човека......и съдът естествено ги оправдава

както си става нормална практика в Българията

делото издиШа отвсякъде..въобЩе няма никаква клевета към кмета ,който чакал да седне на кметското си място и ТОГАВА да ходи в съда,Щото майка му вдигнала кръвно

аз пък Ще го нарека ДЕБЕЛ ... да ме съди за обида и да внимава да не пометне роднината му от обидата



Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано13.01.09 21:09



Да бе, казването на истината за нечии далавери вече се нарича клевета.
България, какво да правиш ...

Merikes fores signomi den einai arketa


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 21:41



Значи за съда имат значение доказателствата. Ако кажеш че Топлото е крадец - това е обида или клевета (не знам баш) докато не докажеш че Топлото наистина е откраднал.
Съда борави с доказателства.

Bеer? Mоre?




Тема Re: селските номера ...нови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 21:48



Виж какво пише в източника ти!

Аргументите му са железни - не е единственият автор на листовката срещу Енчо, а просто е събрал и редактирал на пишещата си машина въпросите на съселяните. Самият той признава авторството единствено на стихотворението "Към ближните", в което задавал същите остри питания за управлението на кмета Данев. Но въпреки неприятностите дядо Деньо смятал да ги включи и в историята на селото - дългогодишен труд, покрай който си спечелил прозвището Херодот от с. Яздач…


Тези "железни аргументи" доказват недвусмисленно, че стареца
събрал и редактирал на пишещата си машина въпросите на съселяните
или казано по точно ТОЙ Е СЪСТАВИЛ И ИЗГОТВИЛ ВЪПРОСНАТА ЛИСТОВКА, ПРИЕТА ОТ СЪДА ЗА КЛЕВЕТА!


Ако аз събера от комшиите барут, часовник, капсул детонатор
и изобретя и сглобя бомба в гаража си ще бъда АВТОРА НА ТАЗИ БОМБА!


Гери,
ината ти е похвален, но
и да си кривиш и да си не кривиш душата дъртака е осъден основателно!
За което аз съм безкрайно доволен, защото такива като него дъртаци политикани и клеветници в селата са хиляди.Това са самозабравили се полуинтелигенти които на всеки пореден избор се активизират, излизаот от забвението на което са ги осъдили съселяни и роднини и започват да тровят атмосферата с пасквили клевети и простотии разчитайки, че никой никого не е осъдил за клевета!
Знаеш какво е отношението ми към БСП, комунари и тем подобни
но в този случай се абстрахирам от това кой какъв е хеле, че кметският наместник е от БСП!
В тази държава всеки трябва да носи отговорност за това което прави и говори!Това се нарича ПРАВОВА ДЪРЖАВА и нашата дълго време няма да е такава, защото и дребни и големи клеветници се чувстват безнаказани.
Съда осъжда един, и ето такива като тебе хукват, да го защитават единствено по журналистически писания, защото видите ли той бил
дърт и беден!
Спирам да пиша по тази тема, но ще ти повторя,
че по време на избори точно такива склеротизирали изроди
като този създават с клеветите си непоносима атмосфера и то в селата
където всички се познават и всяко петно лепнато на този или онзи се
влачи с години от уста на уста !



Тема Re:нови [re: AGLER]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 22:23



точно заради такива "незначителни" случици в Европа не се признават реШенията на българския

съд

каза ВИ го и ЕС,знаете си го и ВИЕ ,ама се натискате да си признаете..спряха ВИ парите по европейските фондове И НИКОЙ НЕ Е ОСЪДЕН !!! освен дядо Деньо от село Яздач за "клевета" на местния ШИШ КЕБАП vittun кметски г.з и наместник

ЗАТОВА ,МОЛЯ, НЕ МИ ГОВОРИ ЗА БЕЗПРИСТРАСТНОСТТА НА ОКРЪЖНИЯ СЪД В ТАЗИ СИТУАЦИЯ

ЦАРЯТ Е ГОЛ , ДАМИ И ГОСПОДА , И САМО ЕДИН ГО ЗАБЕЛЯЗА !

И ТОЗИ ЕДИН Е ОСЪДЕН ДА ЗАПЛАТИ 5000 ЛВ ДЪРЖАВНА САНКЦИЯ ЗА

ЗАКОННОТО СИ ПРАВО НА ИНФОРМАЦИЯ , КОЕТО НЕ МУ СЕ Е ПРЕДОСТАВИЛО !






Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 22:30



Добре. Съда е корумпиран. Случва се съдии да страдат от клептомания. Имаше такава случка.
И каква е алтернативата бих искал да знам? Тоест какво според теб трябва да се направи? Със съда специално?
ПП
Препоръчвам ти да не се цупиш/мусиш/мръщиш, щото се получават бръчки.

Bеer? Mоre?




Тема Ето ти един нов казус!нови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 22:34



Този път как съди европейският съд в Страсбург!
Чети внимателно!
Българка осъди Италия в Страсбург
13 януари 2009 / News.dir.bg
Европейският съд за правата на човека в Страсбург осъди днес Италия, че е разрешила две бебета близнаци да бъдат осиновени 27 дни след раждането им, без да се вслуша в желанието на майката.
Това предаде Франс прес, цитирана от БТА. Ищец по делото е българската гражданка Теменужка Иванчова Тодорова, която живее в Бари (Южна Италия). На 7 октомври 2005 г. тя родила близнаци, които тогава не пожелала да признае. Четири дни след раждането обаче тя поискала да й се даде време за размисъл, след което да се яви пред съда по въпросите на децата. Въпреки молбата й, на 18 октомври прокуратурата поискала от съда да обяви, че децата подлежат на осиновяване и съдът направил това на 2 ноември.
На 6 декември бебетата били настанени у семейство с цел осиновяване.
На 21 март 2006 г. Теменужка Тодорова се обърнала към апелативния съд в Бари с искане за отмяна на постановеното решение, но на 14 юли съдът обявил жалбата за неприемлива. Европейският съд изтъкна специално, че Италия е ратифицирала Европейската конвенция по въпросите на осиновяването, според която съгласието на майката за осиновяване на детето й може да бъде прието само след изтичане на определен срок, не по-кратък от шест седмици.
Съдиите прецениха, че за майката е особено важно да може да се изкаже пред юридическа инстанция и да постави под съмнение избора да изостави децата си. Държавата е била длъжна да се увери, че даденото от майката съгласие е съзнателно и съпроводено от съответните гаранции, подчерта Европейския съд, заключавайки, че в случая е нарушен чл. 8 от конвенцията.
Съдът присъди за нанесени морални щети на ищеца да бъдат изплатени само 15 000 евро вместо поисканите 400 000 евро.


Искаш ли да ти кажа моето мнение!
Ами съда е ПРЕМЕТНАТ ТОТАЛНО!

1. За всеки е ясно, че става въпрос за БЪЛГАРСКА ЦИГАНКА!
2. За всеки е ясно, че става въпрос за изпълнение на най простата
до момента схема ЗА ТЪРГОВИЯ С ДЕЦА, така характерна за въпросното мнозинство!
3. За всеки е ясно, че мангалката първо се отказва от децата, но явно
след като взема мангизите от продажбата предприема следваща стъпка!
Това вече е нещо ново за въпросната търговия!
За всеки също е ясно, че става въпрос за ИЗНУДВАНЕ НА ОСИНОВИТЕЛИТЕ!
4. За всеки е ясно, че мангалката не го е измислила сама а е подкукуросана или от НПО или от хадвокати след като изнудването не е минало!
5. За всеки е ясно, за Италианският съд също е ясно, защото имат богат опит с мангали, но

ЗА ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪД В СТРАСБУРГ КАКТО ВИЖДАШ НЕ Е ЯСНО!
Та не ми хвали и евросъдилищата!



Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: AGLER]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 22:40



Айде сега и ти в ролята на дядото.
Има си закони.
Според закона, дето ти си го цитирал, италианците не са спазили закона.
Няма какво да е ясно на теб, мен или съда. Има доказателства. Доказателствата може да бъдат приети, може да не бъдат приети, може да бъдат взети под внимание или да не бъдат взети. Но са си доказателства.
За да твърдиш това което твърдиш ти трябват доказателства. Италианския съд си е спестил събирането им, и сега ще си плати.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: bira_more]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 23:02



Според закона, дето ти си го цитирал, италианците не са спазили закона.


Точно така!
Италианците не са спазили закона и италианският съд е отсъдил точно по системата на Герилин! Защото е решил, че така е "справедливо" /не, че не е/ и мотивите им са били субективни въпреки нарушението на срока в закона!

Само, че чаках това да ми го каже тая а не ти.


Редактирано от AGLER на 13.01.09 23:03.



Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: AGLER]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 23:03



Тя не е такъв човек



Bеer? Mоre?



Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 23:05



ох,извинявам се че избухнах


просто ми е мъчно бе,хора,мъчно ми е ,че държавата е в такова състояние,мъчно ми е за всяка една дуШа ,която мизерства в тази страна .особено като правя разлика с тука

всички страдаме от това,всички ... всички страдаме от неполучените средства,от корупцията,от мърсотията ,от войната на пътя

и няма как да се оправи,ако не се поправи политическата обсановка ...

като кокоШката и яйцето сме,докато политиците не се поправят ,няма и народът ,докато народът,няма как и полит. клика

кво да кажа и аз,не е лесно хич в чужбина..друго е у дома ,където и стените помагат,където остават родителите и спомените..ама няма как

всички в този форум стоим зад една ограда..тези ,който се облагородетелстват за наШа сметка са от другата

и няма идея как Ще се поправи "счупената ваза"



Тема и няма идея как Ще се поправи "счупената ваза"нови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 23:08




Счупената ваза никога няма да стане здрава ваза!
Хвърля се и се купува нова!

В случая обаче на знам как ще стане това...............



Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: bira_more]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 23:09



прави сте ,за всичко сте прави..
къде 82 ,там и с единия крак в гроба..няма никакъв смисъл да спорим..ниЩо няма да постигнем,само нервите Ще си изхабим ..кучетата си лаят ,керванът си върви

изтрийте темата,видяло се е че сгреШих като я пуснах



Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 23:14




Защо да я триеме!
Нека си седи.
Тя показва две противоположни мнения, които са абсолютно
неадекватни, защото не почмиват на
абсолютно никакви доказателства,
а аз писания на журналя не приемам за доказателства!

Честно казано аз застанах на тази позициа именно за
да ти покажа, че не трябва да се палиш за неща които не знаеш,
само защото този бил на 82 години, бил със 180 кинта пенсия /знаеш ли колко хора в селата могат да се похвалят с такава/ и обвинявал някакъв администратор.

Има и много убийци на същите години
със същите доходи но и те не са невинни.



Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: AGLER]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 23:21



еми аз съм проста
а ти ми се върза на ШаШавия ъкъл
дядката скоро Ще умре,а кметският наместник Ще си мандатства с майка си и всичко Ще си е постарому
само където аз се изложих като кифладжийка тук с газирания си характер,ама хич не ми пука Щото лудите сме безопасни за околните и деструктивни за себе си,вярвайки в собствени идеали

АМИН





Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 23:40



дядката скоро Ще умре,а кметският наместник Ще си мандатства с майка си и всичко Ще си е постарому



Ти знаеш ли я тази приказка:

На болната жена мъжа й умря!


Така, че дядото може да си живее и до 92 а
кметският наместник и майка му да си заминат утре!

Божа работа!



Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 23:45



Значи - ние сме парламентарна република. Парламента е най-всишата власт. А е казано - рибата се вмирисва от главата.
Ако някой ден успеем поне малко от малко да оправим парламента си, едва тогава ще можем да се надяваме да коригираме съдебната и изпълнителната власти.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: Gerilin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 23:55



Начи - може съда ни да е корумпиран. Може дядката да е на 82 (щом го пише във вестника, може и да е лъжа), може пенсията му да е 180 лв (щом го пише във вестника може да няма пенсия, може пенсията му да е максимална).
Та всичко може. Ама може и дядото да е виновен.
Та въпроса е в следното. В състояние ли си да допуснеш че има макар и минимална възможност дядото да е виновен?

Няколко хинта - има сгради които не струват и 500 лв. Защото са твърде разрушени, и най-вече защото няма кой да даде за тях и 1 фалшив дори лев.
Има огромни пространства - замеделска земя, която също върви няколко кинта за декар - добре де може и да не е по няколко лева за декар (Аглер вероятно по добре знае) ама е доста под 1000. Просто защото не се търси.
Та - от вестника на практика не знаем нищо. Защото - репортер това е диагноза (тежка, неличима, инвалидизираща, опасна за здравето на околните).

И стига си се мръщила, че никакви мазила няма да ти помогнат.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: bira_more]  
Автор Gerilin ()
Публикувано14.01.09 00:07



и дори да го е нагрубил,да го е наклеветил : какво? каква вреда му е нанесъл : само където майка му вдигнала захарта...човекът спечелил изборите,стой и си гледай рахата..не го ли виждаШ ,че животът му е скучен и минал вече и се чуди как да остане на "сцената" между хора...чак поеми пиШе,смятай колко му е вече


ТРАКИЙСКА РАННА ЕСЕН

Дъбравата - обкичена от шарки злато,
уморени стволи гледат към пръстта.
Отлетяха птицте - последно ято,
хладен полъх гони разпилените листа.
Усмивка топла е тракийското ни слънце!
Потичва устремен тракийският ни вятър.
Пръстта покрива нежно всяко зрънце,
заметнато с любов от работлив сеятел.
Все още хубави са, ведри небесата.
Залезът потъва бавно в облак сив.
За зимен сън приготвя се земята
и стелят се сънливи есенни мъгли.
Затихва всяка глъч и птича песен.
Това е есен! Да, тракийска ранна есен.




абе дай им на тези хора свястна песния ,осигури им нормален живот ,па ги остави да си гледат стаческата деменция ..ма гласували за БСП ни живи ни умрели,ми ако всички останали възрастови групи за заинтересовани и гласуват,вотът на песниите няма да е така голям

като ги гледам тукаШните възрастни хора,имат по 2000 евро пенсии и безплатни балноле4ения 2 пъти в годината по 14 дена,отделно ги возят безплатно всяка седмица до местния басейн за водни упражнения,всякакви екстри

само в България ги държат на доизживяване ... варварска държава



Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: Gerilin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.01.09 00:18



Ако го е наклеветил - закона си е закон. Разбира се съда би могъл да потърси вариант за наказание под минималното но не е длъжен.
Вашите възрастни са воювали когато е трябвало и сега берат това което са посяли. Нашите - също берат каквото са посяли.
Изключително важно е да се разбере че няма права по рождение. Има права които са извоювани от предците ни - тях трябва да ги пазим, дори воювайки. Има права които и ние можем да си извоюваме.
Разбира се има и късмет. Ама както казват франзуците - cest la vie.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: bira_more]  
Автор AGLER ()
Публикувано14.01.09 00:30



Разбира се съда би могъл да потърси вариант за наказание под минималното но не е длъжен.

Мира е обяснила защо съда вероятно не му е дал
наказание под минималното по чл. 78/а от НК.
Защото явно не му е за сефте да го съдят за клевета!

Не ми стана ясно защо не е приложен чл. 78а от НК, т.е. освобождаване от наказателна отговорност с прилагане на административно наказание глоба от 500 до 5000 лева. По принцип няма пречка за това престъпление и дедото не е осъждан. Най-вероятно предходно освобождаване от наказателна отговорност по този ред пречи (може да е бил написал нещо друго за някой преди това ). Иначе извън случаите на 78а 5000 лева, както казах, е минималната глоба за клевета чрез печатно произведение.




Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: AGLER]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.01.09 00:41



Ахъм - начи не е инцидентен борец за правда а професионален.

Bеer? Mоre?




Тема Правото на информациянови [re: Gerilin]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано14.01.09 09:02



...и свободата на словото във ВСИЧКИ държави все някак си се съчетават със задължението да не клеветиш. Като сте цитирали Конституцията, и кво - разбили сте противника, мислите. Свободата на словото като всички свободи търпи известни - не прекалени - ограничения, свързани с правата на другите лица.

Толкова ли не разбрахте: НЕ ЗНАЕМ какво е направил кметът, какво е питал дядото, какво е знаел и т.н. Както не знаем и за пловдивския бизнесмен какво е направил и защо е оправдан. Вие ми давате една новина за оправдан подсъдим - нищо повече - и искате да се срамувам от нея. Давате ми и една за осъден подсъдим - дядо Деньо - и също искате да се срамувам от нея.



Герилин, аз ако те питам защо пребиваш редовно майка си и какво направи с ония пари, дето ми ги открадна, клеветя ли те, или не? Само въпроси задавам, нали. Имам право да знам какво става с моите пари и с майка ти, която примерно ми е много добра приятелка.
Той и Карлсон, който живее на покрива, само питаше госпожица Рог дали е спряла сутрин да пие ракия.



Тема Re: Правото на информациянови [re: Mиpa_M]  
Автор Gerilin ()
Публикувано14.01.09 09:07



да,видяхме вече ,че "гнусния комунягоподобен дъртак " е виновен и е клеветил ньедния селски хрантутин Настрадин Ходжа
видяхме съЩо така,че Роксана е луда за връзване ,вие останалите сте супер
ай стига вече повтаряме едно и съЩо





Тема Това мнение не се нуждае от коментарнови [re: Gerilin]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано14.01.09 09:28



...защото пращи по шевовете от логичност, умност и обективност.

Редактирано от Mиpa_M на 14.01.09 10:15.



Тема Re: Това мнение не се нуждае от коментарнови [re: Mиpa_M]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано14.01.09 11:08



Всъщност никой не ти е искал и коментара, освен досадното чувство у тебе на провал.



Тема Я като сме на правна тема да питам.нови [re: Mиpa_M]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.01.09 13:37



Ако попитам някого:
Извинете може ли да ви еба майката?
Това води ли се за обида? Или псувня? Или клевета? Или хулиганство?
Щото аз най-културно питам. Ако каже - не може - значи неможе. Ако каже - може, значи може.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.