Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Ето ти един нов казус!нови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 22:34



Този път как съди европейският съд в Страсбург!
Чети внимателно!
Българка осъди Италия в Страсбург
13 януари 2009 / News.dir.bg
Европейският съд за правата на човека в Страсбург осъди днес Италия, че е разрешила две бебета близнаци да бъдат осиновени 27 дни след раждането им, без да се вслуша в желанието на майката.
Това предаде Франс прес, цитирана от БТА. Ищец по делото е българската гражданка Теменужка Иванчова Тодорова, която живее в Бари (Южна Италия). На 7 октомври 2005 г. тя родила близнаци, които тогава не пожелала да признае. Четири дни след раждането обаче тя поискала да й се даде време за размисъл, след което да се яви пред съда по въпросите на децата. Въпреки молбата й, на 18 октомври прокуратурата поискала от съда да обяви, че децата подлежат на осиновяване и съдът направил това на 2 ноември.
На 6 декември бебетата били настанени у семейство с цел осиновяване.
На 21 март 2006 г. Теменужка Тодорова се обърнала към апелативния съд в Бари с искане за отмяна на постановеното решение, но на 14 юли съдът обявил жалбата за неприемлива. Европейският съд изтъкна специално, че Италия е ратифицирала Европейската конвенция по въпросите на осиновяването, според която съгласието на майката за осиновяване на детето й може да бъде прието само след изтичане на определен срок, не по-кратък от шест седмици.
Съдиите прецениха, че за майката е особено важно да може да се изкаже пред юридическа инстанция и да постави под съмнение избора да изостави децата си. Държавата е била длъжна да се увери, че даденото от майката съгласие е съзнателно и съпроводено от съответните гаранции, подчерта Европейския съд, заключавайки, че в случая е нарушен чл. 8 от конвенцията.
Съдът присъди за нанесени морални щети на ищеца да бъдат изплатени само 15 000 евро вместо поисканите 400 000 евро.


Искаш ли да ти кажа моето мнение!
Ами съда е ПРЕМЕТНАТ ТОТАЛНО!

1. За всеки е ясно, че става въпрос за БЪЛГАРСКА ЦИГАНКА!
2. За всеки е ясно, че става въпрос за изпълнение на най простата
до момента схема ЗА ТЪРГОВИЯ С ДЕЦА, така характерна за въпросното мнозинство!
3. За всеки е ясно, че мангалката първо се отказва от децата, но явно
след като взема мангизите от продажбата предприема следваща стъпка!
Това вече е нещо ново за въпросната търговия!
За всеки също е ясно, че става въпрос за ИЗНУДВАНЕ НА ОСИНОВИТЕЛИТЕ!
4. За всеки е ясно, че мангалката не го е измислила сама а е подкукуросана или от НПО или от хадвокати след като изнудването не е минало!
5. За всеки е ясно, за Италианският съд също е ясно, защото имат богат опит с мангали, но

ЗА ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪД В СТРАСБУРГ КАКТО ВИЖДАШ НЕ Е ЯСНО!
Та не ми хвали и евросъдилищата!



Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: AGLER]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 22:40



Айде сега и ти в ролята на дядото.
Има си закони.
Според закона, дето ти си го цитирал, италианците не са спазили закона.
Няма какво да е ясно на теб, мен или съда. Има доказателства. Доказателствата може да бъдат приети, може да не бъдат приети, може да бъдат взети под внимание или да не бъдат взети. Но са си доказателства.
За да твърдиш това което твърдиш ти трябват доказателства. Италианския съд си е спестил събирането им, и сега ще си плати.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: bira_more]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 23:02



Според закона, дето ти си го цитирал, италианците не са спазили закона.


Точно така!
Италианците не са спазили закона и италианският съд е отсъдил точно по системата на Герилин! Защото е решил, че така е "справедливо" /не, че не е/ и мотивите им са били субективни въпреки нарушението на срока в закона!

Само, че чаках това да ми го каже тая а не ти.


Редактирано от AGLER на 13.01.09 23:03.



Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: AGLER]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 23:03



Тя не е такъв човек



Bеer? Mоre?



Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 23:05



ох,извинявам се че избухнах


просто ми е мъчно бе,хора,мъчно ми е ,че държавата е в такова състояние,мъчно ми е за всяка една дуШа ,която мизерства в тази страна .особено като правя разлика с тука

всички страдаме от това,всички ... всички страдаме от неполучените средства,от корупцията,от мърсотията ,от войната на пътя

и няма как да се оправи,ако не се поправи политическата обсановка ...

като кокоШката и яйцето сме,докато политиците не се поправят ,няма и народът ,докато народът,няма как и полит. клика

кво да кажа и аз,не е лесно хич в чужбина..друго е у дома ,където и стените помагат,където остават родителите и спомените..ама няма как

всички в този форум стоим зад една ограда..тези ,който се облагородетелстват за наШа сметка са от другата

и няма идея как Ще се поправи "счупената ваза"



Тема и няма идея как Ще се поправи "счупената ваза"нови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 23:08




Счупената ваза никога няма да стане здрава ваза!
Хвърля се и се купува нова!

В случая обаче на знам как ще стане това...............



Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: bira_more]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 23:09



прави сте ,за всичко сте прави..
къде 82 ,там и с единия крак в гроба..няма никакъв смисъл да спорим..ниЩо няма да постигнем,само нервите Ще си изхабим ..кучетата си лаят ,керванът си върви

изтрийте темата,видяло се е че сгреШих като я пуснах



Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 23:14




Защо да я триеме!
Нека си седи.
Тя показва две противоположни мнения, които са абсолютно
неадекватни, защото не почмиват на
абсолютно никакви доказателства,
а аз писания на журналя не приемам за доказателства!

Честно казано аз застанах на тази позициа именно за
да ти покажа, че не трябва да се палиш за неща които не знаеш,
само защото този бил на 82 години, бил със 180 кинта пенсия /знаеш ли колко хора в селата могат да се похвалят с такава/ и обвинявал някакъв администратор.

Има и много убийци на същите години
със същите доходи но и те не са невинни.



Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: AGLER]  
Автор Gerilin ()
Публикувано13.01.09 23:21



еми аз съм проста
а ти ми се върза на ШаШавия ъкъл
дядката скоро Ще умре,а кметският наместник Ще си мандатства с майка си и всичко Ще си е постарому
само където аз се изложих като кифладжийка тук с газирания си характер,ама хич не ми пука Щото лудите сме безопасни за околните и деструктивни за себе си,вярвайки в собствени идеали

АМИН





Тема Re: Ето ти един нов казус!нови [re: Gerilin]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.01.09 23:40



дядката скоро Ще умре,а кметският наместник Ще си мандатства с майка си и всичко Ще си е постарому



Ти знаеш ли я тази приказка:

На болната жена мъжа й умря!


Така, че дядото може да си живее и до 92 а
кметският наместник и майка му да си заминат утре!

Божа работа!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.