Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:59 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Няма ли да върнем крадените джамии?нови  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано21.11.08 07:45



1.

- строена 15 век - днес археологически музей.
2. Черната джамия - днес черква "Св. Седмочисленици".

Турците отдавна помагат с реставрацията на българските църкви:
1. Св. Стефан в Истанбул (Желязната църква)
2. Св. Георги Победоносец в Одрин (строена със султанско дарение през 19 век)
3. Св. Константин и Елена в Одрин.



Тема Re: Няма ли да върнем крадените джамии?нови [re: Д-p OxБoли]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано21.11.08 09:01



1. В България няма нищо турско което да сме откраднали.
2. Църквите които турците са разрушили са многократно повече от тези, които са възстановили.
3. Предлагам ти да си е*eш майката.





Тема Няма!!!нови [re: Д-p OxБoли]  
Автор БATKO (Какотърсещ)
Публикувано21.11.08 10:44



Други въпроси?


Редактирано от БATKO на 21.11.08 12:56.



Тема Re: Няма ли да върнем крадените джамии?нови [re: Д-p OxБoли]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.11.08 10:50



Ами хайде тогава и турците да разкарат минаретата, които са настроили около християнските храмове в Константинипол и да сложат кръстовете на място.



Queen's only


Тема Re: Няма ли да върнем крадените джамии?нови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано21.11.08 11:44



То не е само до минаретта и кръстовете работата. Много по-сложна е, опростявате, а това не е добре.



Тема Re: Няма ли да върнем крадените джамии?нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.11.08 11:54



ами каквато е темата, такива са и коментарите в нея.



Queen's only


Тема Бизнесът и политиката нямат нищо общо с емоциитенови [re: Last Roman]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано21.11.08 13:06



Те го правятъ - сега Ayasofya джами е музей "Св. София", бившата Карие джами сега е музей Карие със запазени великолепни средновековни мозайки. Св. Ирина в Топ Капъ също отдавна не е джамия, а музей. А ние имаме няколко джамии, строени 15 век от Мимар Синан и вместо да смучем по 10 евро входна такса от мусюлманските туристи, ги даваме на някакви злобни отчета и бабишкерки, които бързат да изгасят свещичките, за да остане повече восък... Като че ли не можем да си построим свой черкви, а търябва да служим християнството си в присвоени здания...

Редактирано от Д-p OxБoли на 21.11.08 13:09.



Тема Re: Няма ли да върнем крадените джамии?нови [re: Д-p OxБoли]  
Автор nerusata (една българка)
Публикувано21.11.08 13:20



ООО КАК ТИ МИНА ДА ПОПИТАШ ВЪОБЩЕ ТОЗИ ВЪПРОС ЧОВЕЧЕ! ХИИХИ НИМА ОЩЕ НЕ СИ РАЗБРАЛ, ЧЕ СЕ НАМИРАШ В БГ /и в частност този клуб, където е бъкано с предубедени хора/. Тук хората живеят / или битуват, не знам точно/ много повече с миналото отколкото с настоящето си, а за бъдеще няма да споменавам. Каквито и доводи да изкараш, думите ти ще бъдат глас в пустиня - защощо масата е жадна за възмездие, за кръв. Само щастливата "случайност", че не сме в средните векове способства това да не се случи.
Питаш за разни Джамии. А на колко хора им отнеха покрива от главите, някой знае ли?? Колкото на тях им ги върнаха, толкова и ще възстановят и друото.
И колкото и да е. Казваш: "Турците отдавна помагат с реставрацията на българските църкви" ТОВА НИКОГА НИКОЙ В БГ НЯМА ДА ГО ПРИЗНАЕ - РАЗБИРАШ ЛИ?- ЗАЩОТО МОЗЪЦИТЕ НА ХОРАТА НЕ СА В СЪСТОЯНИЕ НА ТАЗИ ТЕМА ДА ФУНКЦИОНИРАТ И ДА МИСЛЯТ НОРМАЛНО И ДА ПОЖЕЛАЯТ ДОРИ ДА РАЗСЪЖДАВАТ ЧАСТИЧНО ОБЕКТИВНО
И още нещо - турците помагат не само за реставрацията на български църкви, но и на гръцки,кипърски, византииски и раннохристиянски паметници в ефес,одрин, и незнам си къде. И - не го правят от вчера за днес - правели са го от 13 век и това продължава и до днес. Защото тези хора си имат редица качества достойни за уважение, едно от които е именно отношението им към културно - историческите и религиозно паметници. А КАКВО Е ОТОНШЕНИЕТО НЕ БЪЛГАРИНА КЪМ НЕГОВИТЕ СОБСТВЕНИ ПАМЕТНИЦИ??ЗА КЪМ ЧУЖДИТЕ НЯМА ДА ПИТАМ. ЕЕе>>>??? И КОЙ СЕГА Е ВАРВАРИНА И ОРИЕНТАЛЕЦА И НИХИЛИСТА, ЧЕ МАЙ СЯКАШ НЕЩО СЕ ОБЪРКА???

ЗАЩОТО КЪМ ДНЕШНА ДАТА КОГАТО СВЕТА СЕ ГЛОБАЛИЗИРА НЕ САМО ИКОНОМИЧЕСКИ, НО И ПОЛИТИЧЕСКИ И КУЛТУРНО И КОГАТО ВСЕ ПО-ВЕЧЕ СЕ ГОВОРИ, А МНОЗИНА И ТАКА СЕ ЧУВСТВАТ - КАТО ЖИТЕЛИ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ - НЕ Е ЛИ НЯКАК СИ ПО-УМЕСТНО И МИСЛЯ ПО-УДАЧНО ЗА ВСИЧКИ НИ ДА ОТКРИЕМ, ДА ПРИЗНАЕМ И ДА ОБМЕНЯМЕ ЦЕННОСТИ С НАЙ-БЛИЗКИТЕ СИ ХОРА/в микро план говоря за комшията отсреща, а в по-глобален за комшията на юг??/Нали в БГ официалната религия в християнството,а то учи хората взаимно да си прощават /ДАЖЕ ТОВА Е ОСНОВНО ИЗИСКВАНЕ КЪМ ВЯРВАЩИТЕ - ДА ОБИЧАТ И ВРАГОВЕТЕ СИ/. А Република Турция откакто е Република си изтрила колкониалните претенции не само на думи но и на дела. Щото турчин веднъж като даде дума, то е по-силно отколкото 100 пъти да се разпише и никога няма да си плуе сам на думата си. Ама колко от българите са си направили труда да вникнат в душевността на тези хора?? Като добри християни.Или просто така - по човешки, за себе си да проверят как стоят нещата.
Знам, че ще бъда залята сега с куп помия от всевъзможна мисловна мръсотия.Искам само да кажа, че съм чиста 100% българка, майка на три деца,имам приятели и от български и от турски произход и всички са ми еднакво мили и искам децата ми да не живеят в една държава-лудница, а да израстват като пълоценни хора заедно с децата от турски произход и да гледат на сее си като ХОРА НА ПЛАНЕТАТА. ЗАЩОТО АКО НЕДАЙ СИ БОЖЕ НЕЩО СЕ СЛУЧИ - ТО НЯМА ДА ОТМИНЕ НИКОЙ - НАЛИ????? /има такава турска поговорка - "когато у комшията ти е зле не се радвай, щото злото няма да се забави да почука и на твоята врата" и една българска ми идва сега - "я не сакам да съм добре, я сакам на Вуте да му е зле"// ХАЙДЕ ВЕЧЕ ДА ПОРАСНЕМ И ДА СЕ ПРОМЕНИМ, А>?? АЗ ЛИЧНО СЪМ УМОРЕНА ОТ НЕВРАСТЕНИИТЕ И ПАРАНОИТЕ НА НЯКОИ ЛЪЖЕ-РОДОЛЮБИВИ БЪЛГАРИ. -

А И ОЩЕ НЕЩО: МИЛИ МОИ /ОТ ВСЯКАКЪВ ПРОИЗХОД/, НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ДОКАТО ЕДНИ СЕ ЧЕПКАТ НА РЕЛИГИОЗНО-ПОЛИТИЧЕСКА ТЕМАТИКА, ДРУГИ ПЕЧЕЛЯТ ОТ ТОВА.



Тема Re: Няма ли да върнем крадените джамии?нови [re: nerusata]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано21.11.08 13:45



По- нескопосана пропаганда отдавна не бях чел.

. За някакви покриви над главите питаш? Аз пък да те попитам дали знаеш кои са авторите на първият ОФИЦИАЛНО ПРИЗНАТ КАТО ТАКЪВ ГЕНОЦИД В ИСТОРИЯТА?



Тема Re: Няма ли да върнем крадените джамии?нови [re: kилиkaндзep]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано21.11.08 13:48



Американският геноцид над 40 млн индианци
Трябва ли сега да им отмъщаваме заради индианците?

Редактирано от Д-p OxБoли на 21.11.08 13:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.