Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 26.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ЦАР ДОЛАРнови  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано26.10.08 22:14



Какво мислите по въпроса? Доларът ще е мого яка пара след шест месеца, а еврото ще пада здраво. Петролът аз залагам да отиде на $35, но за известно време може да стигне и до $15-20 за барел. Мойте другарчета казват така:

1. ЕС иска слабо евро за да увеличи износа и да подобри конкутрентноспособността.

2. Китай иска силен долар, защото стоките му и без това са евтини, а се продават в долари и предпочитат да получават за тях силна валута.

3. САЩ искат силен долар в кризата за да привлекат пари в икономиката си и да запушат финансовите дупки.

4. Износителките на петрол също искат силен долар защото има криза и цените на петрола падат, а те продават петрола си за долари.

Ами струва ми се, че това е достатъчно.

Каква стана тя? Вместо да пропада долара и вместо САЩ да рухват колелото отново се завъртя.

Цар Долар ... нема начин.



Редактирано от Pимл@нин на 26.10.08 22:17.



Тема Re: ЦАР ДОЛАРнови [re: Pимл@нин]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано26.10.08 23:13



На мен ми се струва, че проблемите на американската икономика са идентични на тези с европейската. За това и мерките които бяха предприети са идентични. Но може би за увеличението на курса на долара има и други причини, които аз не знам.

Износителките на петрол искат стоката им да се продава за възможно повече долари. не ми се вярва петрола да падне чак до нива 15$. По-скоро някаква разумна граница според мен е около 50$, ама ще видим.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: ЦАР ДОЛАРнови [re: Pимл@нин]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано26.10.08 23:23



През ден свещ му палим на долара да скача и рипа до небето. На повечето ми познати доходите им са правопропорционални на курса му. Сравнено с май т.г. по 30 лва в повече на всеки 100 долара идват. Манна небесна!





Тема Re: ЦАР ДОЛАРнови [re: croesus]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.10.08 23:38



в клуб Християнство преди година даже имаше дружна молитва за повишаване курса на долара. Ама явно Господ не вярва в Хамерика.



Queen's only


Тема Re: ЦАР ДОЛАРнови [re: Aлaдин]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано26.10.08 23:53



Напълно си прав за проблемите, но в ЕС те са доста по-тежки. Причината - прекалено много пари за социална политика и прекалено малко за развитие. Мерките може да се каже, че са близки, но са с различна тежест:

BRET STEPHENS, от Wall Street Journal, отговаря на тези които се радват на края на Америка:

През последните три месеца DJIA загуби 25% и за сравнение:

Гернания : XETRADAX : - 28%
Китай : Shanghai exchange : - 30%,
Япония : NIKK225 : - 37%
Бразилия: BOVESPA : - 41%
Русия : RTSI : - 61%

След това той сравнява цената на различните програми лансирани от правителствата по отношение на GDP:

САЩ : $700 мил. или 5% от GDP
Германия :$400 мил. до $536 мил. или 12% и 16% от GDP
Великобритания : $835 мил. или 30% от GDP





Тема Re: ЦАР ДОЛАРнови [re: croesus]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано26.10.08 23:57



Да.

През май покупката е много здрава. И сега не е лошо. Могат да се изтискат още най-малко 20%. Но има и оптимисти - казват ще чакат 0,8-0,9 Е/$.



Тема Re:нови [re: Pимл@нин]  
Автор Gerilin ()
Публикувано27.10.08 12:16



Доларът ще е мого яка пара след шест месеца, а еврото ще пада здраво.
...
Вместо да пропада долара и вместо САЩ да рухват колелото отново се завъртя.


тези спекулации се правят от преди 1 година...
както се вижда и сега са доста далеч от истината...




Цар Долар ... нема начин

историята свидетелсвта за доста обезглавени царе и крале



Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.10.08 14:10





Queen's only


Тема Re: ЦАР ДОЛАРнови [re: Pимл@нин]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано27.10.08 15:10



Абе ти след малко ще кажеш че всички са се наговорили да вдигнат долара на крака ?!

нещо в цялата схеми ми се губят само индийската рупия и руската рубла ...

За малко да се сбъдне мечтата на Бай Тоши левче = доларче


и хайде пак 2:1

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: ЦАР ДОЛАРнови [re: Pимл@нин]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (новак)
Публикувано27.10.08 15:57



Последно полезен ли е силният долар за САЩ или не? Защото докато доларът падаше, целият американофилски хор тръбеше, че това е добре за Америка. Сега той се качва и пак се чуват същите гласове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.