Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 29.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: ЦАР ДОЛАРнови [re: Grok]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано30.10.08 23:32



Де да знам и аз. Мога само да предположа някои неща. Например еретичната мисъл, че стойността на долара не се определя само по пазарни механизми, а има и некакви други. Това едно.

Второ - и за лихвите си прав, НО ако падат и лихвите на еврото? Ако лихвите на еврото паднат повече от тези на долара? Долара сега е на 1%, еврото е още на 4%. На 6 ноември ЕЦБ ще свали лихвата може би на 3%.

Сега при съотношение 1% към 4% Е/$ е 1,27-132. Какво ще стане при съотношение 1% за долар лихва и 2% за евро? Според мен Е/$ отива на 1,08-1,12. Но въобще не съм сигурен в това, а само ми се струва че е най-възможен вариант.

Има и друго нещо. Чисто практическо - евтин петрол = силен долар. Това е така винаги и очевидно защо е така. Саудитска Арабия на борсата си играе с фючърси за петрола на понижение на цената до декември. Т.е. петролът ще пада - а доларът би трябвало да се качва.

За еврозоната е много дълго да пиша. Не знам дали знаеш, че всъщност въпреки че приеха еврото, европейските държави запазиха скрито курсовете си на националните валути и те си се котират въпреки еврото. Т.е. реално(без да са в обръщение) и дойче марката и френският франк и италианската лира съществуват и сега. Сигурно ще кажеш че съм луд.

Но не бързай.
Ето как става номера - еврозонарите нямат общи държавни облигации на ЕС. Всяка държава си издава своите. По цените на тези облигации и лихвите по тях може да се изчисли В МОМЕНТА курса на италианската лира кън ДМ или фр. франк. Оказва се, че В МОМЕНТА италианската лира е девалвирана по отношение на ДМ с 28%!!!, а фр.франк с 8,2%. А сега помисли това как се вписва в еврото и кой плаща европейската фактура.

Редактирано от Pимл@нин на 30.10.08 23:46.



Тема Re: ЦАР ДОЛАРнови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано30.10.08 23:44



""Огромният"" валутен резерв на Русия стига точно за 7 месеца при цени на петрола от $40, защото идиотът Путин е предложил бюджета на РФ за 2009 година при средна цена на барел от $70.



Тема Re: ЦАР ДОЛАРнови [re: Pимл@нин]  
Автор HerzogTryn (стар клубар)
Публикувано02.11.08 01:01



Che ako stane 0.8 dolara za evro Airbus i drugite evropejski proizvoditeli shte pravjat blagodarstven moleben, a Boing shte se iznese okonchatelno v Kitaj. A Ford, GM i sie shte falirat, ako vse oshte syshtestvuvat na tozi etap





Тема Re: ЦАР ДОЛАРнови [re: HerzogTryn]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано02.11.08 22:30



Колкото еърбъс се изнесе в Китай когато Е/$ беше 1,60.



Тема Re: ЦАР ДОЛАРнови [re: Pимл@нин]  
Автор HerzogTryn (стар клубар)
Публикувано03.11.08 12:35



Abe toj Airbus se iznasja postepenno






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.