Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 28.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За пребиваването ми в Доспатнови  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано08.08.08 11:13



Мисля,че тук трябва да споделя впечатлението си от този град,където бях наскоро.Никога не съм ходила там и отседнах в хотел ,в центъра на града.През следващите 4 дни почти не сме мигнали с моите близки,защото от 5.30 до 22.30 се носят молитви към Аллах по пет пъти на ден от няколкото минарета.Всъщност, не ме притесняват молитвите, било към Аллах, Иисус, Буда или Йехова...Притеснява ме нещо друго.Черкви не видях в Доспат и доколкото успях да разбера, и християни няма.Беше ми тягостно от нелепия контраст между прекрасната природа и неприятното усещане,че съм едва ли не в Турция, а не в БГ.Всички са помаци и когато попитах една жена за някой по-отдалечен хотел,където не се чуват минаретата, тя ми се сопна,че и в София има минаре ,че ние забраняваме на мюсюлманите да служат на своя Бог и т.н.
Резултатът на всичко това беше, че си грабнахме багажа и си тръгнахме.



Тема Re: За пребиваването ми в Доспатнови [re: miata]  
Автор AGLER ()
Публикувано08.08.08 12:13



Чуеш ли за помаци и помашки
район бягай далече! Колкото и красив да е района!
Това са хора които живеят още в 15 век
и нямат никакво желание да променят каквото и да било!
Капсуловани са като швейцарски трезор!

Не напразно те и циганите са единствените мюсюлмани в България
при които минават номерата на радикалните ислямисти от арабския свят!



Тема Re: За пребиваването ми в Доспатнови [re: AGLER]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано08.08.08 14:26



Препоръчаха ни да идем на почивка в Огняново,до Гоце Делчев. Разбрах,че и там има помаци, но и много туристи. По-различно ли е положението от Доспат или и там минаретата опяват и гледат накриво християните?



Тема Re: За пребиваването ми в Доспат [re: miata]  
Автор Gerylin ()
Публикувано08.08.08 15:33



Огняново е страхотно място..мисля да отскоча до там това лято,но не се знае...
семейството ми е единственото българско в съседно на това село..но сме нямали никакви проблеми с помаците..изкл.мили и чисти хора

а по темата: напомня ми безсънните ноЩи в Истанбул..в 5 сутринта ходжата пее и имаШ чувството ,че е някакъв паралелен свят

жалко ,че го има в милата Родина,но не може да се забрани религията

п.с преди 2 години последно като бях в Огняново нямаШе маанета,не знам да има и сега

Редактирано от Gerylin на 08.08.08 15:36.



Тема Re: За пребиваването ми в Доспатнови [re: Gerylin]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано08.08.08 16:01



Не искам да се забранява религията,но в православна държава като нашата е някак апокалиптично и абсурдно да попаднеш на едно такова място- минарета, Аллах, жени със забрадки и шалвари.Тъжното е,че тези хора са българи,които изповядват исляма,не са дори турци, а са по-ревностни пазители на мюсюлманската традиция.Много от турците ,които познавам, пият и набиват свинско,без да им пука.Разбира се,говорят си на турски,въздишат по роднините си в Инстамбул и като дойде време за избори,се юрват като бесни крави към урните,за да пуснат за Доган.А той раздава дърва и хранителни продукти без пари.Това го знам от тях-те са строителни работници. Доколкото зная,помаците не говорят турски.В Доспат си говорят на български, но се поздравяват със Салям алейкум/ може и да го пиша грешно/ и ми се струва,че имат турско самосъзнание,за жалост.
В Германия,където е пълно с турски бачкери, има ли минарета? Май им разрешиха да построят нещо в Мюнхен,не зная.Но дали така ходжата стряска германеца по пет пъти на ден?! Ще му преседне май!Въпросът е доколко и докъде трябва да се простира религиозната търпимост,защото гледам,че никой от политиците не прави нищо.Сякаш домогването и разпространението на исляма в България не съществува. Но това е начин една чужда държава да ни завладява постепенно. Да не стане така,че един ден над парламента се развее полумесец, а на нас не ни разрешават и камбаната в черквата да бием.



Тема Re: За пребиваването ми в Доспатнови [re: miata]  
Автор AGLER ()
Публикувано08.08.08 16:16



В Огняново има някакъв туризъм и там местните са навряни където им е мястото.Все пак като държиш да ходиш в този район отседни в Ковачевица, там има къщи-хотели на българи и от там ходи до Огняново ако държиш на минералните извори.А Достпат е направо Лос Анжелес пред помашките села.
Като влезнеш в помашко село оставаш с впечатлението, че се намираш в най-дивите и изостанали села на турски кюрдистан.Трагедия - и това в 21 век в Европа!



Тема Re: За пребиваването ми в Доспатнови [re: miata]  
Автор AGLER ()
Публикувано08.08.08 16:21



Не искам да се забранява религията,но в православна държава като нашата е някак апокалиптично и абсурдно да попаднеш на едно такова място- минарета, Аллах, жени със забрадки и шалвари


Аз съм абсолютен атеист като голяма част от българите, но религиите не ми пречат.Проблема е, че някои /помаците по-точно/ заради закостенелите си понятия относно религиите се опитват да живеят като в 15 век и съсипват и
младото поколение.



Тема Re: За пребиваването ми в Доспатнови [re: miata]  
Автор Mpakorop (крайнодесен)
Публикувано08.08.08 18:28



Личното ми впечатление от Доспат е, че това е хубав град с готини хора в него, редовно ходя там и мисля след няколко дена пак да съм там. Отсядам в квартири при въпросните българомохамедани и толкова добро отношение рядко съм получавал другаде.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: За пребиваването ми в Доспатнови [re: Mpakorop]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано08.08.08 19:42



Не оспорвам това,предполагам ,че хората са добросърдечни и гостоприемни. Аз говоря за други неща или по-точно за друго нещо в контекста на този клуб.



Тема Re: За пребиваването ми в Доспатнови [re: miata]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано09.08.08 01:49



Ми...т'ва е положението...ходят на всеки избори,гласуват за доган и след това всичко им е позволено-джамии,минарета,молитви,ислямистки училища,ходжи обучени в Иран...
Наскоро четох за църквата в село Манастир,че и ремонтирали покрива с дарения от българи-християни от селото...
...а от селото почва асфалтов път до хижа "Свобода",за който път доган потроши доста държавни пари,а нагоре от хижата-стъпала до върха,които водят до саркофага на някакъв си турчин енихан...
...няма да питам с чии пари са построени и кому са нужни всички тези изгъзици...
...факт е ,че за православните храмове няма пари,за разлика от ислямистките такива,за които се харчат доволно много пари...дали са държавни,частни или дошли отвън-все тази-те просто нямат място у нас...

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.