Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Темава е за ТУРАНИЗИРАНЕ НА БУГАРИЈАнови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано26.04.08 22:13



"Темава е за ТУРАНИЗИРАНЕ НА БУГАРИЈА и ТУРАНИТЕ - БУГАРИТЕ ........ а ти мене Албанците , а ?"

За съжаление - една е темата - като сме разединени ще ни искат земи и албанци и гърци и турци и всякакви други.... сърбите не ги турям в сметката защото те са се отделили от нас още преди повече от 1000 години....

И обратното - когато сме обединени и единни - никой няма да смее да ни иска земя....

На картата която си посочил е пропуснато едно съществено нещо- На Цариградската конференция 1877-8 г цяла Добруджа - чак и устието на Дунав е била в България, защото е била населена с българи. После Русия подарява Северна Добруджа на Румъния защото и взема Молдавия.

Едно друго нещо все пак ме радва - доколкото си писал: на земята отбелязана на картата живее един народ - тук съм съгласен! Различия имаме само в името

и всичко останало свързано с него

Относно книгата "Раѓањето на Македонската Нација" Драган Ташковски

1, Много пъти се употребяват думите "словенско", "славянско", "южни славяни". Лъжат ви! Погледнете се в огледалото и ще видите че преобладаващият ви тип не е славянски и няма нищо славянско в него...

2 Силно е подценена ролята на Сърбия и на Русия в "Раѓањето". Един сърбин се е отказъл от идеята за сърбизиране на българите от Охридско и е дошъл до идеята за създаване на македонска нация. Османските документи и архиви не споменават за никакво македонско населеение по земите на днешна Македония - а само пишат за турци, гърци, евреи, българи.. Макетата са измислени по късно...

3. Знаеш ли колко пъти Кръсте Мисирков се е признавал за българин и колко пъти се е обявявал за маке?

А за Луната - ваша е!



Тема Re: Државата Косово е един вид клон на ........нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор Vencci * (R*Я)
Публикувано27.04.08 08:52



Едно от първите неща, които новите поробители на Македония правят е да избият или прогонят комитите, а също така свещениците и учителите, за да могат лесно да убедят простолюдието, че в Македония живеят само “прави сърби” и съответно “елини”.

Когато сърбите окупират Вардарска Македония там има 677 църкви и 48 манастира собственост на Българската екзархия, а също и 556 български основни училища, 33 български прогимназии и 5 български гимназии, поддържани от Екзархията. Огромен е и техния брой в Егейска Македония. Сърбите и гърците много добре осъзнавали каква сериозна пречка за тяхната асимилаторска политика са тези църкви и училища – та нали ВМОРО е създадена в Солунската българска мъжка гимназия “Св. св. Кирил и Методи ”, а Д. Груев, Г.Делчев и много др. комити действаха под прикритието на български екзархийски учители. Това е и причината сръбските и гръцки войски, когато влизат в Македония през 1912 г., веднага да затворят църквите и училищата, въпреки че все още са “съюзници” на България.

И др. факти от :




Е !?!?!?

До 1913 година никой не знае, че има македонци.
Дори македонските българи не са чували за подобна глупост.

Наричали са ни "прави сърби" или "елини", но не и "македонци".

Та за сърбоманчета като тебе още е валидна една стара поговорка :

Кога ви поцърне г...т , та станахте цигани ?



Тема Re: Темава е за ТУРАНИЗИРАНЕ НА БУГАРИЈАнови [re: dedo_minu]  
Автор Vencci * (R*Я)
Публикувано27.04.08 09:17



От "прави сърби" се обърнаха на "криви макарони" (македонци)





Тема Re: Аз сум МАКЕ .....нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор Vencci * (R*Я)
Публикувано27.04.08 09:28



И престани с тези измислици като "бугари" и др. подобни !



Родината ни си има име и литературно на болгарски се изписва така :



Име, което носиме в чест на Цар Болг , синът на Коледа !!!

Виж също книгата на Йован Раич: “История на разни славянски народи и най вече на българи, хървати и сърби”(1794-95).
В нея никъде не се споменава за съществуването на "македонците",
като отделен словенски народ ! Дори не се споменава за такава
измислица през 18 век.



Тема Re: Vencci *нови [re: Vencci *]  
Автор AGLER ()
Публикувано27.04.08 12:10



И престани с тези измислици като "бугари" и др. подобни !


Ти не разбра ли, че
дървени фиромски кратуни не разбират
от мъдри доводи и исторически факти!

Това от което разбират са
шутове в задника, яки шамари
и
най вече
ВЕТО, ВЕТО, ВЕТО, ВЕТО, ВЕТО
и
ПИЛИТГИЧЕСКА И ИКОНОМИЧЕСКА ИЗОЛАЦИЯ!




Тема Re:нови [re: Last Roman]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано01.05.08 18:55



То ако питаш дудека ...
Ленин и Сталин са основоположници на македонската политика.
Гагарин е основоположник на македонската космонавтика.
А Брежнев на какво ли е основоположник?



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Vencci *]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано01.05.08 18:59



Е, другите се кръстят отляво-надясно.
Това ще да е друга звезда.


Ако махнеш изходните положения и оставиш само точки Б, Ц, Д и Е ... се получава точно кръст :)
Въпрос на гледна точка.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано01.05.08 19:10



Дудечко, ако българските политици са продажни и продават и това, което не е тяхно, само и само да вземат парите и облагите ... то гръцките не търгуват с историята и с интересите си.
Така че май винаги ще имаш по нещо забито там, дето Слънце не огрява


Добре, че е Гърция, да даде пример на нашите продажници, как се отстоява национален интерес.
Друг е въпроса, че нашите нямат умствения потенциал и капацитет да го разберат.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: AGLER]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано01.05.08 19:14



Пак казвам, добре че са гърците да дават ветото ... че ако опреше до нашите политикани, даром щеше да разпродадат всичко за жълти стотинки.
Евроцентове, извинявам се.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано01.05.08 19:49



Виливарче, Държавата ни не е толкова лоша. След като аз, със хилядите си претенции съм я удостоила като уютно местенце за живеене за мен и за децата ми. На мен не ми пречат ни мангали ни турци,Ни ме интересува сергей, симеон или иван се казва премиер-министъра. Аз си гледам работата, за която получавам пари.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.