Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:18 07.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Moже...нови [re: Peaлиcт]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано08.01.08 17:53



Така беше, но

При ниски темепратури водата кондензира, ледени кристалчета във въздуха им викаме снежинки, оттам и "сняг".
Сняг не валеше.
Вятъра беше североизточен, или по-скоро север-североизточен и имаше мъгла, т.е. запрашеност или както щете го наричайте.
Сега се смени със западен и се изчисти, а и не мирише.
Изследвания на въздуха няма за тия дни неслучайно.
Иначе на Черни връх времето се сменя за 15 минуи че и по-кратко, та не е голям критерии, но каза все пак че на Мальовица било по-топло от В.търново.

Тука с тая тъпа котловина всичко се наблъсква и се задържат какви ли не гадости да му се невиди, не стига че ни тровят тецове и прочее, ами и като няма вятър и съвсем се зсапушваме.



Тема Re: Грешишнови [re: HoщнaCтpaжa]  
Автор Peaлиcт (Независим)
Публикувано08.01.08 18:15



Финните ледни кристалчета, които се образуват от замръзналата водна пара НЕ СА СНЕЖИНКИ. Снежинките са комбинация от много кристалчета и в крайна сметка се получават от валеж при температури под нулата (в идеалния случай). Снегът вали от облаци, а мъглата не "вали" а се образува от кондензиралата пара в най-долния слой на атмосферата. Когато кондензацията стане във височина, ти вижаш облак, но за този, които се намира в облака (в планината например) това е мъгла.

Когато на хубав човек му е кофти-това е блус. Когато на кофти човек му е хубаво-това вече е чалга!


Тема Re: Грешишнови [re: Peaлиcт]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано08.01.08 18:20



Еми те температурите си бяха под нулата, и имаше ниско атмосферно налягане, т.е. облаци не е като да няма.
От друга страна тука сме на около 500 м.нмр, та не е като да сме планина и никакви облаци не е имало ниско долу че да ги наричаме мъгла. Мъгла има като върху топлата земя падне топъл дъжд.
Кви са тия кристалчета и кристалчета или прах са били би трябвало да си има институцуя у иследване да ни разреши спора. За мен беше от кремиковци и по друга причина - пушека от комините се виждаше как отива баш посока център, ал невски, витоша.



Тема точно, ето ти маршрут:нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор ЛилииMими* (каки)
Публикувано08.01.08 18:47



по миризмата, по миризмата и право в Цалапица!





Тема Re: Грешишнови [re: HoщнaCтpaжa]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано08.01.08 18:50



Кремиковци е едно на ръка, но това за което говори Реалиста си е така, фини ледени кристалчета, мъгла съм виждал и при -16 на Банско, ниско долу в селището (езика ми не се обръща да го наричам така, но...), като тогава странното беше, че мъглата започваше над 1.5 м от земята, самия приземен слой беше кристално ясен. Докато пътувахме имахме усещането, че се движим в пещера, а кто излезеш от автомобила и се изправиш главата ти отиваше в облаците, буквално

.




Тема данови [re: akonitin]  
Автор ЛилииMими* (каки)
Публикувано08.01.08 18:52



спреш да пушиш





Тема Re:нови [re: Peaлиcт]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.01.08 19:02



Леле-мале, какви метеоролози имало в тоя клуб





Тема Re: Грешишнови [re: akonitin]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано08.01.08 22:48



Е такова нещо в София аз не помня да е имало. Първите дни на зимата имаше нещо подобно, но тогава дърветата се заскрежиха. Противно на очакванията ми в дните които съм писал това снега от дърветата дори се топеше.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.