Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Супер концерт на Rihanna в София и страхотна пнови [re: Beco_]  
Автор Бopeй (прост атакаджия)
Публикувано03.12.07 00:36



E, тук си прав, спор няма - комерсиална музика, правена на конвейр и продаваща се на килограм, с елементарни послания, ако въобще ги има.
Американска селяния.



Тема Re:нови [re: Frida]  
Автор +++++++++++++++Инфopмиpaщ ()
Публикувано03.12.07 00:38



Мноо си проста - нямаше нито един чалгаджия на концерта - чалгата е балканска музика - отдели си половин час и гледай видеотата от линка. Препоръчвам 1,4,6,7,8,9.

А вие, марш да подписвате подписката срещу Трифонов

, защото гледай какво правят идиотите:

И аз не вярвах, че има толкова малоумници, но има.



Тема Re: Супер концерт на Rihanna в София и страхотна пнови [re: Бopeй]  
Автор +++++++++++++++Инфopмиpaщ ()
Публикувано03.12.07 00:40



Може да наречеш музиката повърхностна, но не и селяния. Това е голямата разлика. И все пак сред многото повърхностна музика излизат немалко големи хитове.



Тема Re: Супер концерт на Rihanna в София и страхотна пнови [re: +++++++++++++++Инфop]  
Автор Бopeй (прост атакаджия)
Публикувано03.12.07 00:54



Тази музика се прави по същия начин, както и чалгата, само калъпът е различен.
Селяния е, защото е полуфабрикат за мнозинството, което сляпо имитира даден модел, без да се замисля.
Какво е хит - това, което радиостанциите ти набиват в главата ли, или нещо, правено от сърце и с талант, най често спонтанно, , което е грабнало душата ти и е предизвикало някаква емоция или/и мисъл у теб?



Тема Re: Супер концерт на Rihanna в София и страхотна пнови [re: +++++++++++++++Инфop]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано03.12.07 08:56



Ооо в никакъв случай не бих се омешал със стадото, само за да получа моментно удовлетворение, че има и други идиоти. Масовият вкус си пада по масовите мероприятия.

А ако наистина искаш да се замислиш поне за малко в/у преходностите на времето погледни ам. класация Billboard от 1968-1972. Не случайно давам този период за пример. По това време според мен имаше невероятно съвпадение м/у стойностното и популярното. И въпреки това ще откриеш имена като Paul Mauriat, Bobby Goldsboro, Rascals, B.J. Thomas присъствието на които буди само въпроси.


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.


Тема Чобанитенови [re: Frida]  
Автор enarees (НеДоВолен!)
Публикувано03.12.07 10:36



Свирят на стадото.



Тема Ей затова ми е.нови [re: +++++++++++++++Инфop]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано03.12.07 17:21



На теб за какво ти е точно къде е бил концерта, ...

Утре ще вземе да ми се отваряш по някой въпрос, и тогава ще те резна директно - ти си неграмотник, дето едно събитие не може да опише ясно и точно: къде, кога, какво, кои. Тъй неграмотен, че даже умът му не възприема като как някой може да иска описанията да са точни.

Ей затова ми е.



Тема Re: Супер концерт на Rihanna в София и страхотна пнови [re: Бopeй]  
Автор +++++++++++++++Инфopмиpaщ ()
Публикувано03.12.07 20:14



Ами точно в "калъпът" е разликата. Иначе и рокът се прави по определен "калъп". Очевидно не си наясно кое е чалга и селяния:



Видно е, че горното няма нищо общо с това.

Хит някои могат да наричат това, което радиостанциите набиват в главите, но за мен и разбиращите хит е това, което наистина е стойностно и което не изключва радиостанциите да го въртят.

Както казах, това, за което говориш ти, е повърхностна музика, но не и селяния. Селянията си е балканско нещо. Даже и рапът, колкото и голяма тъпотия да е, не е селяния.



Тема Re: Супер концерт на Rihanna в София и страхотна пнови [re: Beco_]  
Автор +++++++++++++++Инфopмиpaщ ()
Публикувано03.12.07 20:18



Видя ли, че може да има съвпадение между стойностното и популярното? Това обаче не зависи от тълпата, а от тези, които правят музиката. Това, както се досещаш, е в разрез с демокрацията и отново е аргумент в полза на ДОИП.



Тема Re: Ей затова ми е.нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор +++++++++++++++Инфopмиpaщ ()
Публикувано03.12.07 20:21



Не съм искал да изпадам в ненужни подробности - аз не съм вестник, та да описвам всичко, както на теб ти харесва - написал съм това, което съм счел за важно. Плюс това темата не е информационна - който е в час, вече ще е знаел за събитието и къде се провежда то - тя е за подчертаване на неговата значимост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.