Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Антигравитационна технологиянови  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано25.11.07 12:47



Ако ви прави сериозно впечатление през последните две десетилетия няма нови авиационни разработки като този факт важи с особена сила за руските аероконструкторски бюра. Вероятно става въпрос за разработка на изключително евтина антигравитационна технология с помощта на която един обикновен антигравитационен сателит който е в състояние даже да напусне орбита струва от порядъка само на 500 000 евро. Значи ако един такъв антигравитационен сателит струва толкова евтино си представям за какво става на въпрос след като най-евтините сателити костват от порядъка на 100 000 000 евро и дума да не става да вършат работата която върши антигравитационният сателит поради ограничените им орбитални параметри. А след като технологията на антигравитацията е започнала да се развива още през 20те години на 20 век благодарение на ученът Тоас Таусенд Браун който е и патентовал тази технология и учени и експериментатори в най-обикновени домашни условия успяват да постигнат успехи на експериментално равнище лесно мога да си представя американските и руските военни докъде са стигнали сега през 2007ма година. Това неизбежно ме навежда на подозрението, че голяма част от наблюдаваните НЛО са всъщност техни апарати и това мое подозрение е особено силно относно триъгълният тип НЛО наблюдаван над Белгия през 1990та година и над USA/Phoenix в края на март 1997ма когато даже триъгълникът е бил полувидим, а както ми се изясни преди няколко дни английските и американските военни са разработили технология за правене бойните машини предимно танковете на невидими посредством система от камери, проектори и отражатели. Изглежда съвременните антигравитационни технологии ще изместят конвенциалната авиация тогава когато тя се изчерпи по количество поради главно икономически съображения на нещата и точно тук намираме косвената индиция в неправенето и непроектирането на нови типове самолети от около 22 години насам. Примерно случайно руските аероконструктори да са измислили нещо по-модерно от МИГ-29? Не. МИГ-33 фактически представлява концептуално подобрение на МИГ-29, а МИГ1.42 руският стелт просто не го направиха защото и явно и няма смисъл от него и излиза твърде скъп и нецелесъобразен. Колкото до стратегическият бомбардировач Б-2 аз съм чел подозрения на авторитетни лица, че вътре в него има антигравитационен двигател паралелно на реактивните такива, а лично когато съвсем случайно наблюдавах през мощна зрителна тръба Air Force 1 на презизента Буш ми направи остро впечатление, че огромният четиримоторен БОИНГ летеше изключително изключително бавно над софийското небе в заходът си към летище София. Действително ставаше въпрос за подозрително малка скорост която нямаше начин да не ми направи впечатление.





Тема Re: Антигравитационна технологиянови [re: FileO99]  
Автор 3мeй (lonely wolf)
Публикувано25.11.07 13:02



Тичам си аз сутрешния крос и гледам в посока откъм Сарафово един Ауакс виси във въздуха.Сигурно има антигравитация.Само се чудя защо му е летище



Само ще отметна че докато АУАКСА висеше бягането ми се затрудни.

Go!

Тема Re:тук сте в грешка!нови [re: 3мeй]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано25.11.07 13:08



Нещата стоят така - когато тичате паралелно на самолета вие създавате своя собствена скорост по отношение на него той ви изглежда зависнал на едно място в небето. Даже ако сте в автомобил или карате по-бързо велосипед ще изглежда така все едно самолета лети на заден ход. Този зрителен ефект ми е много добре известен от много време насам. Все пак имам почти 20 годишен опит в наблюденията на най-различни обекти в небето. Когато вече застанете на едно място без да се движите и самолета се окаже, че виси или лети назад тогава действително е така както го виждате.



Тема Re:тук сте в грешка!нови [re: FileO99]  
Автор Aнтиkoмyниcт (заклет)
Публикувано25.11.07 13:30



Да бе, да. Особено когато тичаш със скоростта на светлината.

Още Айнщайн го беше доказал в специалната теория на относителността.




Изобщо както правилно отбеляза Черната Царица:

Now, here, you see, it takes all the running you can do, to keep in the same place. If you want to get somewhere else, you must run at least twice as fast as that!





Бог пише право дори когато изкривява редовете

Тема Re:тук сте в грешка!нови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано25.11.07 13:32



Ти също грешиш - става въпрос за околоосно въртене около обекта и зрителна илюзия следствие на него. Хайде сега пак си помисли по въпроса.



Тема Дрън, дърннови [re: FileO99]  
Автор Red_Baron (минаващ)
Публикувано25.11.07 15:28



В Русия няма нови разработки 16 години поради липса на средсва!
Забавянето на 1.42 спрямо Ф 22 клонеше на 8-9 години с тенденция за повишаване.
Така или иначе разработките на МиГ-а и Су-то са се били забавили твръде много, поради липса на пари, за да представят актуалните изисквания към модерна бойна машина.
В момента в САЩ се разработват предимно безпилотни летателни апарати, според много хора, следващото поколение американски самолети ще са имено такива.
новостите в Русия, представени на МАКС в областа са най-вече:

KS-172



Irbis E


и може би голямата изненада
МиГ СКАТ



Нещата отиват натам, в бъдеще пилотите да са на земята, в ролята на оператори.



Тема Re: Дрън, дърннови [re: Red_Baron]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано25.11.07 15:36



Това са официални неща на които никой здравомислещ човек не хваща вяра. И не става въпрос само за авиационни технологии, но и за космически такива. И там също няма съществено напредване, как ще си го обясниш това? Може би липса на средства от страна на Америка? Хайде стига бе!





Тема Re: Дрън, дърннови [re: FileO99]  
Автор Red_Baron (минаващ)
Публикувано25.11.07 16:06



Стелт технологията се развива от 60те години в САЩ. Когато дойде момента, показаха я на всички.
Плазмената антирадарна технология в Русия я разработват също от 60те. Явно липсват успехи с нея или още е в незавършен стадии, за да стане обществено достояние.
Не виждам причина при упешни тестове, изпитания и прилагане на атнигравитационни двигатели, да остане скрит, още повече, ако е развита и в момента се ползва от две държави, както твърдиш.

Изследването на космоса ще остане достатъчно скъпо, докато се разчита на ракетни двигатели. За момента няма друга функционираща алтернатаива за изкарване на полезен товар в орбита.
А докато не обясниш защо САЩ и Русия предпочитат да хвърлят маса пари, за изстрелване на спътници с ракети, вместо да използват антигравитация, едва ли ще се много хората, които да ти повярват. Моля не намесвай извънземните.

за междупланетарно полети, един ствената фукционираща алтернатива за момента е йонния двигател. Разправят ще го използват за "пратки" до Марс.
Интересен проект представлява "космическия платноход", използващ слънчевия вятър. Но него май още не могат да го качат в космоза за тестове, мисля два пъти поред ракетата носител беше бъгъва.



Тема Re: Дрън, дърннови [re: Red_Baron]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано25.11.07 16:32



А докато не обясниш защо САЩ и Русия предпочитат да хвърлят маса пари, за изстрелване на спътници с ракети, вместо да използват антигравитация, едва ли ще се много хората, които да ти повярват. Моля не намесвай извънземните.

Какви маса пари хвърлят? Ами ти защо не обясниш защо всички нации толкова много време бавят нова експедиция до Луната или такава до Марс? Или май си ходят там почти всяка година и няма нужда да го правят официално? А ти съзнаваш ли откриването на такива технологии какъв икономически удар ще бъде по и без това разклатената американска икономика?

Междудругото да те светна, но при плазмената технология уредите на самолетите не могат да работят. Това да си знаеш от мен!




Редактирано от FileO99 на 25.11.07 16:35.



Тема Не си прав филе в момента всичко живонови [re: FileO99]  
Автор RealPesho (справедлив)
Публикувано25.11.07 17:08



стяга куфари за луната. Скоро Японците изстреляха сателит за Луната, Станишев като беше в Индия преговаря и българите да се включат към тяхната програма за изследване на Луната, Китай ще строи лунна база, САЩ също. Причината за тази суматоха е някакъв изотоп на хелия, които го няма на Земята, но го имало в големи количества на Луната, май му викаха Хелий 3. Това се използвало за термоядренния синтез и бъдещите термоядренни централи щели да работят с него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.