Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:50 29.09.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Световното затопляненови  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано09.11.07 19:29



Много се говори за световното затопляне, и пр глупости (глупости явни за всеки запознат с историята).

Въпросът е какво ще се прави със страните, които са виновни за световното затопляне? Усеща се вече рефренът - това са Китай, Русия, Индия. След няколко години да чакаме ракетно-бомбен удар по тия страни защото застрашават човечествоти чрез затоплянето на океаня?

но те ще бъдат за вас примка и мрежа, бич за ребрата ви и трън за очите ви


Тема И по Киото, и по Киото.нови [re: фaмyлyc]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано09.11.07 19:43



Ще ми приемат там разни протокли, ама ха!





Тема Re: И по Киото, и по Киото.нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано09.11.07 20:09



Кат каза Киото, оня пръдльо Джевжет ли е Дведет ли е чакъров казал че щял да съди ЕС ако не му отпуснат квотите за въглеродни емисии че да ги си ги продавал на кой даде повече.
Абе тоя що не вземе да се гръмне - квоти се дават на база това колко си оценил че изпущаш, в неговия случай - колко излъгал, а н е като средство за разменна търговия.
Ама ей това са си фесовете от това правителствто - тъпи като правешки дирняци.



Тема Re: Световното затопляненови [re: фaмyлyc]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано09.11.07 20:30



> Много се говори за световното затопляне, и пр глупости (глупости явни за
> всеки запознат с историята).

Преди няколко седмици тук идва един от IPCC да говори за глобалното затопляне. Според него има достатъчно доказателства, че най-важната причина за затоплянето в момента е човешката дейност. Доказателствата били много, включително изотопен "подпис" на въглерода във въглеродния диоксид от атмосферата, съвпадащ с този от изкопаемите горива.

Мързи ме да чета 1000-та страници доклад, затова по-скоро бих се доверил да думите му.

> Въпросът е какво ще се прави със страните, които са виновни за световното
> затопляне? Усеща се вече рефренът - това са Китай, Русия, Индия.

Явно усещаш различен рефрен от мен, досега не съм чул някой да ги обвинява. Не случайно Китай и Индия са изключени от Киото.

Being really good at C++ is like being really good at using rocks to sharpen sticks


Тема Re: Световното затопляненови [re: фaмyлyc]  
Автор Бopeй (прост атакаджия)
Публикувано09.11.07 21:58



Пропусна САЩ, на първо място. Пък и ако не е Китай, в САЩ ще изпукат от глад.
Май ракетно бомбеният удар се отлага.....



Тема Re: Световното затопляненови [re: Бopeй]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано09.11.07 22:13



Тц, САЩ ще оцелеят без Китай, но не съм сигурен, че Китай ще оцелеят без САЩ :)

Being really good at C++ is like being really good at using rocks to sharpen sticks


Тема Re: Световното затопляненови [re: |]  
Автор Бopeй (прост атакаджия)
Публикувано09.11.07 22:21



Ако съдим по движението на курса на долара, май скоро ще се наложи да оцеляват без САЩ, или по точно сащ-ския пазар.

Редактирано от Бopeй на 09.11.07 22:21.



Тема Re: Световното затопляненови [re: Бopeй]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано09.11.07 22:39



Виж сега, прост атакаджия. В момнта по много инетнзивен начин се нагнетява истерия срещу страните,които изпущале много СО2 и така щели "да унищожат човечеството" след 20 години. САЩ не подписва договора нарочно. Какво струва да го подпише и наруши - нищо,тъака и ще направи - се д 1-2 години ще го подпише и който не вярва че САЩ спазват тоя договор - да отиде да го заяви. Но истерията срещу тия страни - "врагове на човечвството, те ще затоплат климата, ще направят потоп" ще продъллжи и рязко ще се повиши...

но те ще бъдат за вас примка и мрежа, бич за ребрата ви и трън за очите ви


Тема Re: Световното затопляненови [re: Бopeй]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано09.11.07 22:41



Интересно защо малоумниците от цял свят вместо да си гледат техните икономики са се втренчили в американската. Гледай си твоята кочина и остави американците да се оправят както си знаят.

Being really good at C++ is like being really good at using rocks to sharpen sticks


Тема Re: Световното затопляненови [re: |]  
Автор Бopeй (прост атакаджия)
Публикувано09.11.07 22:45



Мен кочината не ме интересува. Иначе аз си гледам моята лична икономика. А коментирам американската, защото ми е забавно. Сеир един вид. Пък и ми е интересно да видя как ще се оправят






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.