Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема 6 причини да не се гласува?нови  
Автор Чипa ()
Публикувано22.10.07 18:42



Предполагам посетихте този постинг, защото
а) сте решили да не гласувате и имате намерение да затвърдите позицията си
б) сте решили да гласувате и сте амбицирани да разбиете на пух и прах аргументите, изложени по-долу в текста.
в) колебаете се дали да гласувате и темата поне малко ви е заинтересувала
г) губите си безцелно времето във форуми :)

Ще трябва да разочаровам читателите, попадащи от категория а) и б), защото текстът няма да отговори на предварителните им очаквания. Дори ако твърдо сте решили да гласувате, не си губете времето с този материал. Постингът е предназначен за всички освен вас. Просто ми омръзна интелигентни хора да не участват в изборите и да аргументират неучастието си с несериозни, повърхностни причини.

Много хора са вдигнали ръце от политиката и не искат да чуват за нея. Разбирам ги. Аз самият, от доста време не се интересувам от подобни теми, дори може да се каже, че активно ги избягвам в медиите. Но въпреки всичко, изборите са момент, в който всеки гражданин с действието или бездействието си (дори и хич да не му се иска) решава кой ще бъде кмет на града, в който живее. И всеки отговорен гражданин би искал да вземе информирано решение по този въпрос.

Ето какви аргументи съм чувал от хора, които не гласуват:

1) Изборите са безмислена/порочна практика. Омръзна ми да ме лъжат.

Ако заемате такава принципна позиция и споделяте вярвания от рода на: "ако изборите променяха нещо, щяха да ги забранят", то ... надявам се осъзнавате, че това е непроменим аспект в строя, в който живеем. Дори да не са ви присърце, то изборите съвсем не са момента да се борите със системата. Само може да й се озъбите, но не се надявайте някой да си преведе неучастието ви на изборите като някакво дълбоко послание. Просто влизате в статистиката в графата "% негласували".

2) Не знам за кого да гласувам.

Отделете малко време да научите повече за кандидат-кметовете във вашия град. Поговорете с приятели, които се интересуват от темата, и имат мнение по въпроса. Потърсете информация за кандидатите (една добра стартова точка е

). Гледайте дебати: примерно тази седмица в шоуто на Слави ще гостуват някои от основните кандидати за София: Бриго Аспарухов - понеделник, Бойко Борисов - четвъртък, Мартин Заимов - петък.

3) Няма за кого да гласувам. Всички са маскари.

Идеални за вас кандидати може би наистина да няма (то къде ли има?). Все някой обаче ще се представя по-добре от другите според вашите критерий за добър кмет. А дори да не гласувате, със сигурност някой от кандидатите ще стане кмет. Защо да не бъде този, който считате за „по-малкото зло”.

4) Ще съжалявам ако гласувам за някой кандидат и той стане кмет, а впоследствие се окажа крайно неудачен за позицията.

Ако не гласувате, шансът да съжалявате е със сигурност доста по-голям, отколкото ако се възползвате от правото си на глас.

5) Фаворитът ми няма шанс да бъде избран за кмет.

Може да се окаже, че така си мислите вие... и още един милион софиянци. Гласувайте за най-читавия според вас човек, а да става каквото ще... Най-вероятно ще имате втори шанс на балотажа. Е, понякога е по-прагматично да се гласува за кандидат, който според проучванията, има по-реални шансове (особено ако считате основният му опонент за крайно неподходящ кандидат). Вие си преценявате.

6) В деня на изборите: а) Съм много зает. б) Времето е лошо. в) Мързи ме. г) Нещо друго...

а) Колкото и да сте зает, все ще можете да станете 15 минути по-рано, и да отидете да гласувате още сутринта.
б) Ако времето е лошо, се облече добре и да си вземе чадър :)
в) Ако ви мързи, помислите си дали ще позволите на такова преходно състояние, да ви спре да изпълните гражданския си дълг.
г) Със сигурност въображението ви може да прави чудеса, но струва ли си... Ако още нещо ви спира тази неделя да отидете до урните, помислете си дали не е просто поредното извинение...

Вместо заключение, да ви припомня за две рекламки, които може да сте пропуснали през медийната кампания предните избори:




Не ви приканвам да гласувате на всяка цена. Просто, ако още се колебаете, премислете добре кое е правилното за вас решение.

Редактирано от Чипa на 22.10.07 23:10.



Тема В грешка си!нови [re: Чипa]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано22.10.07 19:14



Посетих постинга само, за да те напопържам. Като няма да гласуваш - недей, твоя воля, ама не затлачвай форума.



Тема Re:нови [re: Чипa]  
Автор +++++++++++++++Инфopмиpaщ ()
Публикувано22.10.07 20:06



Второто видео не съм го гледал - някой го е цензурирал сигурно.
Ти дай ако имаш рекламата с мадридския измамник за 800-те дни. Тя се състоеше от няколко части - няколко отделни реклами. И нея я цензурираха доброволно от глупост и наивност.



Тема Грешката е вярнанови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Чипa ()
Публикувано22.10.07 21:32



Аз съм от тези, които ще гласуват. Този постинг беше със цел да призова хората да гласуват и да покажа, че много от често споменаваните причина да не гласува човек, са безпочвени.

Извинявам се за заблуждаващото заглавие, но целта беше то да привлече тези, които които няма да гласуват :) Ще си покаже дали е било добра идея...



Тема КОЙТО НЕ ГЛАСУВА - ИЗБИРА ДОГАН !!нови [re: +++++++++++++++Инфop]  
Автор TEPBEЛ ()
Публикувано22.10.07 21:43



ДОГАН е избран от турците и от българи, които са ходили за гъби !!



Тема Re: КОЙТО НЕ ГЛАСУВА - ИЗБИРА ДОГАН !!нови [re: TEPBEЛ]  
Автор AGLER ()
Публикувано22.10.07 21:45



Десет пъти предпочитам агента Доган пред
психопата Сидеров подкрепен от целокупния маргиналитет на България!


Пред две злини се избира по-малката или по-познатата!



Тема +1нови [re: Чипa]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано22.10.07 22:22



Не гласувам, защото силите на които симатизирам не идват с избори.


През 90-те години на миналия век (няма пряка връзка с падането на социалистическия блок, последното е по скоро следствие на този процес) в целия свят се оформи нова класа, такава съставена от хора превръщащи инструментите за управление в инструменти за придобиване на блага. Като класа, тя е естествено противопоставена на тези които нямат достъп до инструменти за управление, всяко галсуване е узаконяване на неадекватни на съвременните условия механизми, за експлоатация на инструменариума за управление.

Далче съм от мисълта, че всички ще спрат да гласуват, но пък не виждам защо трябва да се натрапва на някой нещо, което той не иска да прави.
ПП: Няма "по малко зло", злото винаги е зло и няма количествени измерения, странно е, че това, в този форум, трябва да го каже заклет атеист, но ако си религиозен попитай свещенника си, той ще е на същото мнение.




Тема Другата рекламанови [re: +++++++++++++++Инфop]  
Автор Чипa ()
Публикувано22.10.07 22:29



Да, тази реклама наистина беше произведение на изкуството :) Едва ли някой ще я забрави, най-малкото защото след нея много спадна доверието в рекламите... Жалко, че не мога да я издиря, да й се порадвам.



Тема Една причина да не гласувам.нови [re: Чипa]  
Автор ДpyrияT (Бял Бродник)
Публикувано22.10.07 22:49



Никой не иска да ми купи гласа. Струва 1000 евро (в промоция съм).

Оферта ли чувам?

Обичам Родината, мразя Държавата.
Това е само форум.
мооре, гьостерица...


Тема -1?нови [re: akonitin]  
Автор Чипa ()
Публикувано22.10.07 22:56



И на изборите няма никой, на който (поне частично) да симпатизираш? При това многообразие от кандидати? Хмм...

Ако приемем, че има такава класа, за която говориш, всички ли са контролирани от нея? Едва ли...

Но ако наистина всички ти изглеждат еднакви (и "проява на злото"), наистина няма смисъл да гласуваш. Вметка: може би малко прекалих с акцента върху "малкото зло" - не мисля, че всички кандидати са такива.

П.П. То по принцип, очевидно няма смисъл да се гласува ей тъй да се отчете човек (неинформирано или в ситуация, когато му е абсолютно все едно кой ще спечели). Но за информираността всеки може да постарае да си я набави (дори да е несъвършенна), а за индиферентността, аз лично трудно мога да остана индиферентен към тези избори.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.