Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:53 20.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема НИКОЛОВ, учителю...нови  
Автор cimbal (разсеян)
Публикувано20.10.07 08:47



Николов, учителю мой...
Направете митинг пред НДК и пресконференция за западняшките медии и най-вече за европейските и кажете на света че българските деца не ходят на училище вече един месец, защото техните учители не могат вече да ги учат със заплата от 150евро. Кажете на света че българското правителство се подиграва с учителите и се гаври с целия български народ...
Срамота е в световните медии да нема никаква информация за безпрецедентната в историята на Б-я стачка!!!
Световните медии трябва да бъдат информирани и вие - българските учители сте длъжни да го направите!!! Трябва да давате регулярни пресконференции и да каните световните медии, още повече че нашите милиционерски медии подеха безпрецедентна кампания срещу вас и с пропагандата си целят най-мръснишки да противопоставят родителите и да настроят целото общество срещу вас...




Тема Re: НИКОЛОВ, учителю...нови [re: cimbal]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано20.10.07 20:17



Браво дори не знаех че такова безпрецедентно нещо в българската история се потулва
Дано Николов също в прочел това.



Тема Шурея е даскалнови [re: cimbal]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано20.10.07 20:58



Шурея е даскал. Не стачкува. Каза: 8 месеца в годината, 4 дни в седмицата, по половин ден отработен - че за толкоз работа, даже много плащат.

Профсъюзния ми (КаНиСаеБе) на това каза: Правен е анализ. Часовата ставка на даскалите е една от най-високите, и от нашата даже по-висока. Таим се - да не повдигне някой този въпрос. Но, сумарно парите са малко. И който е некадърен през свободното време да бачка нещо, а предимно некадърници стават даскали, не може да храни семейство.



На което му казах, че Драганчо, бяло българче от бели родители, мои познати, е преместен в друго училище, в друго селище, защото след 3-ти клас (словом: След трети клас ), не е научен да чете. А не е тъп, в 5-ти клас вече е среден и добър ученик. Та, на съответната тъпа путка даскалица, и 5 (словом: пет) лева да са и давали заплата, пак са и много. По-правилно е да и искат пари за помещение и отопление.


Шурея ми даде още по-фрапиращи примери.


Кой съм аз ли? Данъкоплатец и родител на 2 деца. И ми е такава мъка, като кажат: "Абе, бащата, как сте учили някога, та и сега знаеш, показваш, задачи решаваш ...."

P.S. Според профсъюзния, Желязко Христов наистина е педал, както писаха жълтите вестници.

Редактирано от Caмия Инжинep на 20.10.07 21:15.



Тема Re: Шурея е даскалнови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано20.10.07 21:06



Има и такива учители. Блазе му на шурея ти..Подредил си е живота.
Аз пък се сетих друго нека като учителите са трън в очите на хората да ги карат да си сменят училищата през година или през випуск Тогава шуреят ти ще е първия който ще напусне професията учител.
Можеш и да не ми верваш но питай го за всеки случай.И кажи каво ти е отговори пак тука



Тема Училището е за образование, не за препитаниенови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано20.10.07 21:14



Да те светна за принципното положение:

======================================================
училището е създадено с цел образоваяние на децата, а не с цел препитание на даскалите.
======================================================

Тоест, щом не те трогва, че дете след трети клас не е научено да чете, то ти си нещо деформиран мисловно. Какво да отговарям на такъв човек?



Тема Re: Училището е за образование, не за препитаниенови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано20.10.07 21:35



Трогва ме! аз пък получих мъмрене че на цигане съм писал четворка та аз да не го оценявам за пол, произход и раса.
Разбира се че ме трогва.Цигането знаеше и му писах 4 .какво по голямо доказателство че има за какво да си пишеш с мен.
Слушаите господине Мисли се за реформа в образованието реформа се прави дълги години .Пътят за сега към реформата е сбъркан.
Човек последно се прощава с мечтите си.299 лева са джобни пари за твърде много хора в България и много от тях не знаят дори какво означава думата реформа но от извънредно много от тях държавата не може да вземе и стотинка
Или сте съгласен с това и ставате учител или не сте съгласен с това продължавате да сте самият инженер.

Редактирано от Ra4OKowa4a на 20.10.07 21:39.



Тема Данъкоплатец и баща съм. Щом казвам НЕ -значи, ненови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано20.10.07 23:19



Ако стачката беше вдигната под лозунга: 30% процента взигане на парите за образование, 30% процента съкращение - непълните, слятите или откровенно фалшифицираните като бройка класове, щях да съм ЗА.

Или не си чул за тези три вида класове? От третия вид има цели училища.

Ама, срещу "дайте двойно пари" съм против. Съдейки колко сте ми образовали децата, и сегашните пари са ви много.

Аз съм ти мярката, запомни! Данъкоплатец и баща съм. Щом казвам НЕ - значи, не заслужавате.






Е, ако целта ти е да докажеш, че даскалите сте тъпи, ама нагли, продължавай да спориш.

Редактирано от Caмия Инжинep на 20.10.07 23:20.



Тема Re: Училището е за образование, не за препитаниенови [re: Caмия Инжинep]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано20.10.07 23:51



Много ми хареса мисъл на Марк Твен, цитирана в друг клуб: "Никога не позволих на училището да се меси в образованието ми“"....)))

Мен една друга мисъл ме е заиграла:))...Дали стачкуващите ще започнат да предевяват и претенции за Нотариални актове за площадите на които са се разположили?...А?



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: Данъкоплатец и баща съм. Щом казвам НЕ -значи, ненови [re: Caмия Инжинep]  
Автор sentinell (amantes amentes)
Публикувано20.10.07 23:55



Инженера,не очаквах от теб прибързано изказване.
1.Учителският труд не трябва да се заплаща почасово.Все едно да плащаш почасово на художник или поет.
2,Учителите също са данъкоплатци и бащи.А това,че ти си такъв,само по себе си не те прави достатъчно знаещ,опитен и морален за да вземаш решения кой и как да учи децата на България.

EXALCO COMPETITOR


Тема Ако е за анализинови [re: Caмия Инжинep]  
Автор mdk_bg (Mandriva user)
Публикувано21.10.07 00:03



и аз съм правил. И се получава, че едни от най-големите часови ставки имат чистачките. Седя при една позната - счетоводителка във фирмата, където работи и влиза чистачката. Мина като фурия из стаите с един парцал, изхвърли кошчетата, а в стаята където бяхме само погледна и каза: "Аз няма да ви преча". Оплака се, че всичко поскъпвало, а парите все не стигали и изхвърча, имала да чисти и други офиси. "Колко и плащаш?" - попитах. "80 лв." - каза познатата ми - "Абе то ние сами си бършем прах по компютрите и бюрата, но за 80 лв. какво искаш?". "А всеки ден ли идва?" "Ами почти всеки ден, без събота и неделя". "Браво - викам - искаш ли да посмятаме? По 20 мин. на ден, за 20-21 работни дни - 7 часа месечно. А сега ти ми кажи, колко ти е надницата, като сметнеш и това, че оставаш вечер понякога до 22 часа, а като заприключваш си носиш работа и вкъщи." А въпросната чистачка чисти още 2 офиса вечер и няколко входа през деня. Не че и завиждам.

А за Драганчо - по принцип днес четенето се учи в детската градина в предучилищната възрастова група. В първи клас ги учат да пишат. Драганчо, сигурно не е тъп, но това не може да се каже за родителите му /нищо, че са бели/, щом са го оставили чак до 4-ти клас неграмотен.

Но иначе си прав. Сега даскали стават или пълни некадърници или педофили или някой луд идеалист. Защото за тия пари - толкова. Иначе защо по дяволите някой(я) завършил(а) ФМИ-то ще отиде да преподава информатика за 300 лв., като може да стане програмист със стартова заплата 2000 лв.

И в тази връзка се сещам, че преди няколко дни в Билла видях някакъв колбас, който струваше 3 лв. за кг. Тогава се запитах колко ли хора очакват в него да има същото това месо, което иначе струва 7-8 лв. за кг. и искрено се възмущават, като установят, че в този така наречен салам мръвка няма.

P.S. Ако профсъюзният ти го притеснява сексуалната ориентация на началника му, то може да напусне и да си потърси друга работа, ама не виждам какво общо има това със стачката

Double, double toil and trouble;
Fire burn, and cauldron bubble.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.