Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 28.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Таксиджийте пак ще взимат най-много !нови  
Автор DUAL (двоен агент)
Публикувано20.09.07 09:26



Аз ще бойкотирам таксиджийте !

Таксиметровите шофьори искат освен това първоначалната такса да е 1,50 лв, престоят да се заплаща по 0,50 лв, повикване - 1,50 лв.


Аз лично смятам да не ползвам услугите на хора които даже и не познават София слушат чалга и миришат !

Ако изляза да се черпя с приятели ще викам лизмузина да ни прибира за 1 час - €89 излизат най-скъпите. Цените включват зареден бар (уиски, шампанско и др.), бензин в рамките на град София, всекидневната преса, пътеводители, професионален шофьор.




Обявявам инвестиционни намерения в превоза с рикши ! Ще вкарам индиици за работа !





Тема Re: Таксиджийте пак ще взимат най-много !нови [re: DUAL]  
Автор spider4o™ (ексброкерче)
Публикувано20.09.07 09:29



Не знам дали само на мен ми се струва, ама това, дето го говорят - че сега работели на загуба, ми изглежад пълна лъжа. Как така един такс. шоф. ми обясняваше съвсем скоро, че всички карат на метан и им излиза по 5-6 стотинки на километър. Та те правят огромни печалби???



______________
spider4o не спи, той ... чака!!!

Тема Re: Таксиджийте пак ще взимат най-много !нови [re: spider4o™]  
Автор DUAL (двоен агент)
Публикувано20.09.07 09:33



Ами точно така е с 10лв зареждане с метан цяла смяна изкарват , 20лв на ден им е лизинга на корейските коли . Всичко това го изкарват като закарат пияна компания германци в публичен дом като комисионна от сводницици отделно вече са ги напомпали с апарата при сметката !



Тема Като им дават ще взимат, никой не може насиланови [re: DUAL]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано20.09.07 09:42



да качи някого в такси я.



Тема Re: Като им дават ще взимат, никой не може насиланови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор DUAL (двоен агент)
Публикувано20.09.07 10:05



Да така е но все пак трябва да има общи пазарни принципи и конкуренция защото потребителите трябва да имат избор.
По този начин картела на таксиджийте нарушава закона за защита на конкуренцията в Чл. 9. по всички алинеи !
Таксиджийския картел е една от групировките на организирана престъпност!



Тема Има една опасност - да вземат на босия цървулитенови [re: DUAL]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано20.09.07 10:11



И какво въобще значи "искат"? Какво искат и от кого? Ми да слагат новите тарифи и готово.

Да не би да искат да им подпишем гаранции че няма да ги оставим по цял ден да люпят семки по пиаците, а? Щото сега люпят само по половин и малко отгоре а ако почнат по цял ден ще се набутат за семки ...



П.П.
Идеята за рикшите ми харесва.
Само един съвет: Вкарай виетнамци, пък ги представяй за китайци. Първо с тоя на снимката ще изгубиш като клиенти симпатизантите на най-голямата партия и второ с виетнамците ще решиш проблема с бездомните а и с някои обикалящи свободно около домовете си кучета. Току виж покрай кучешкия проблем се пребориш и за някой лев от общината или от ЕС





Тема Едно е да искаш, друго е да можеш.нови [re: DUAL]  
Автор Charles (DesertRatt)
Публикувано20.09.07 10:49



Първо-големите таксиметрови фирми няма да го допуснат, защото ще губят клиенти.

Второ-самите таксиджии ще смъкнат цените като почнат да не могат да си плащат лизинга.

Трето-първоначалната такса е резонно да бъде по-висока, за да имат интерес таксиджиите да взимат и къси курсове. В Европейските страни първоначалната такса е повече от два пъти по-голяма от цената на километър.

...black thunder, white lightning-fast demon rides-the hell patrol...


Тема Ми имат бе. Кеф им метро, трамваи, тролеинови [re: DUAL]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано20.09.07 10:54



маршрутки.
Пък и личните автомобили с колко са нарастнали за една година?

Като си дигнат тарифата, ще им падне оборота на такситата.

Редактирано от ДeдoBиToдЪp на 20.09.07 10:54.



Тема Що? При сегашната първоначална таксанови [re: Charles]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано20.09.07 11:00



бакшишът няма ли интерес да ме закара на 50 м? Или няма да иска да си разваля рахатлъка за 50-60 ст.?





Тема Мене ако питате за София е добре да дигнат ценитенови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано20.09.07 11:04



Ще намалеят задръстванията. Част от тия, дето се возят на такси ще си изкарат личните коли, което от гледна точка на задръстванията е все тая, но и не-малка част ще се качат на градския транспорт или ще тръгнат пеш.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.