Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 01.07.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема НЯКОИ таксиджии искат да мрат от глад.нови [re: DUAL]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано20.09.07 16:11



Да си седят в тенекиени паметници с таксиметрови табелки отгоре.

3 500 души били подписали подписката, ама не всичките били таксиджии, ами имало и подписали се граждани, които искали да се повишат тарифите.

А пък в асоциацията на таксиметровите превозвачи не участвала нито една таксиметрова фирма.

70% от такситата били на нафта, а само 30% на газ, ЗАЩОТО ТОВА БИЛА НОВА ТЕХНОЛОГИЯ. Поради тази причина Асоциацията пресметнала цените на база... БЕНЗИН.

Освен тва в Бургас искали само 20% увеличение на тарифите, щото... там били по-къси курсовете, отколкото в София и шофьорите печелили по-малко.

Баcи идиотите са се насъбрали в тая "асоциация".

Zzloba



Тема Re: НЯКОИ таксиджии искат да мрат от глад.нови [re: Zzloba]  
Автор spider4o™ (ексброкерче)
Публикувано20.09.07 17:00



Е ти намери на какво да се учудваш. Нормален бакшиш да си срещал?

______________
spider4o не спи, той ... чака!!!


Тема Срещал съм гладни и сити.нови [re: spider4o™]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано20.09.07 17:09



Тия, дето са сити, или много карат, или предоставят "специални услуги".

Ама ония, дето киснат по цял ден на пиацата с надеждата да изцакат някого с тройна тарифа, са обикновено гладни. И има защо.

Zzloba



Тема Тия приказки не са щото са идиоти а щото са ЗАнови [re: Zzloba]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано20.09.07 17:14



идиоти. Като ония приказки за 800-те дни, за голямата печалба оъ далаверите с външния дълг и за трушиената инфлация. Щом тия минават, що да не опитат и те?

Много приказки за нищо. Аз ако бях на тяхно място щях да кажа, че така искат от ЕС, щото в Лондон цените на такситата са ехее, хем там такситата им са черни, а и воланите не са дето им е мястото и да дигна тарифите без да се обяснявам повече. Пък да става каквото ще







Тема Ами! Гладни! Не ги гледай че по цял деннови [re: Zzloba]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано20.09.07 17:16



не хапват като хората. Барем по 2 кила семки люпи всеки от тях. Погледни земята другия път да видиш че няма да я видиш от шлюпки.







Тема Тия хора не се научиха ...нови [re: DUAL]  
Автор tribiri (член)
Публикувано20.09.07 17:20



... че в икономиката действат едни криви, които показват каква трябва да бъде цента на всяка стока и улуга и, че единствения начин, по който могат да въведат тия цени е да вземат да се гръмнат, ако не всички, то поне 75 на сто от тях, за да може да остане работа за останалите.



Тема Затова е цялата работанови [re: Beнko]  
Автор vvetov (.)
Публикувано20.09.07 17:21



Слънчогледът поскъпна двойно и отгоре ...



vetov

Тема Вярно е! А и трушии предстои да се правят, значинови [re: vvetov]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано20.09.07 17:26



още ще поскъпне ... Ще трябва да ядат хляб като другите, ама и той не е евтин ...

Абе крайно време е да му спретнат една мълчалива стачка и те. Кеф!







Тема Мълчалива не ставанови [re: Beнko]  
Автор vvetov (.)
Публикувано20.09.07 17:32



Повечето не могат да карат, ако не псуват. А само с размахване на среден пръст не е същото.



vetov

Тема Re:нови [re: DUAL]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано20.09.07 17:42



Не знам дали имат идея от пазарна икономика ... най-вероятно не.
И сега едва излизат на печалба (разходите по такситата не са никак малко, един познат се оплака, че три пъти са го бутнали за един месец и колата доста е седяла в сервиз, през което време той не вози и не печели).
И при такситата има и читави, и боклуци.
Като гледат цените в Лондон, да вземат да погледнат и заплатите там, и всичко останало.
И в Норвегия такситата са безбожно скъпи дори за самите норвежци, но пък там хората имат лични автомобили (студентите имат велосипеди), ползва се градския транспорт.
Качих се на такси веднъж - ами шофьорът беше с униформа, с каскет, поздрави ме любезно, дори без да го моля излезе от колата и ми сложи багажа в багажника, а като влезнах - вътре лъщи от чистота, колата е все едно току що излязла от заводите на Мерцедес, температурата беше нормална - нито много топло, нито много студено.
Нямаше музика, нямаше досадни разговори, шофьорът беше с колан.
Питаше ме дали имам предпочитания от къде да мине и това май беше единствената му реплика.
А за качеството на шофиране дори няма да спомена, имаш чувството, че си в лимузина.
За такова нещо си заслужава да се дават парите, които искат.

Мразя държавата България. Тя уби баща ми. Мир на праха ти, тате



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.