Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 20.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ей Дупек, вие имате ли език?нови  
Автор Peaлиcт (Независим)
Публикувано15.09.07 11:43



В лингвистиката не съществува универсален критерий, по който да се решава дали два диалекта принадлежат на един език или не. Обикновено се приема, че два диалекта принадлежат на един език, ако хората, които ги употребяват, могат да се разбират взаимно.

Хайде сега кажете ми, има ли "македоснки език"?



Тема Re: Ей Дупек, вие имате ли език?нови [re: Peaлиcт]  
Автор NapalmDeath (Бивш Пенкелер)
Публикувано15.09.07 11:58



Имат, Българо сръбско извратено наречие



Абетор=филантроп е тъп и прост, не си пие витамините и никога няма да се оправи.


Тема Два диалекта принадлежат на един езикнови [re: Peaлиcт]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано15.09.07 12:00



В лингвистиката не съществува универсален критерий, по който да се решава дали два диалекта принадлежат на един език или не. Обикновено се приема, че два диалекта принадлежат на един език, ако хората, които ги употребяват, могат да се разбират взаимно.


Българският език е индоевропейски език от групата на южнославянските езици.

Сръбският език е индоевропейски език и спада към западната група южнославянски езици.

Словенският език принадлежи към групата на южнославянските езици.


Македонска езикова норма е южнославянски език .........


Јас подобро ги разбирам Србите , Хрватите , Босанците одколку Бугарите , обаче Хърватският език принадлежи към южнославянската езикова група ...... 40-тиот Meѓународен семинар за македонски јазик, литература и култура ќе се одржи од 13 до 30 август во Охрид во Конгресниот центар на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ од Скопје - (Универзитетско одморалиште) . Конгренсниот центар се наоѓа во с. Коњско на 7 км од центарот на Охрид по патот кон Св. Наум.






Тема Re: Два диалекта принадлежат на един езикнови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор Peaлиcт (Независим)
Публикувано15.09.07 12:09



Ако сърбин и българин не знаят други езици - НЯМА да се разберат, като хората.
Ако българин и руснак не знаят други езици - също НЯМА да се разберат.

Същото се отнася и за полския и чешкия.

Ако българин и "македонец" си говорят - няма начин да не се разберат.



Тема Re: Два диалекта принадлежат на един езикнови [re: Peaлиcт]  
Автор NapalmDeath (Бивш Пенкелер)
Публикувано15.09.07 12:10



В отговор на:

Ако българин и "македонец" си говорят - няма начин да не се разберат.




Kak да не се разберат, като говорят на един езий



Абетор=филантроп е тъп и прост, не си пие витамините и никога няма да се оправи.


Тема “.... Честно,нищо не разбрах.... “ [re: Peaлиcт]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано15.09.07 12:27



Всъщност, предпочитам книжовния български, а не - [re: Dunek_areнт Дyнek]
Автор Жeнcтвeнaтa (истинската)
Публикувано 14.09.07 16:38



диалектните му форми. Честно, нищо не разбрах.



Ако българин и "македонец" си говорят - няма начин да не се разберат.


САМО МИ КАЖИ КОЈ ЛАЖЕ ?





Тема Не е лъжа. Обяснявам ти веднага.нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор Жeнcтвeнaтa (истинската)
Публикувано15.09.07 12:35



Той е прав, но аз, понеже не обичам македонците като околия, както и видинците също - т.е. хората от Югозападна и Северозападна България (определени части) не ми се нравят, затова и мозъкът ми отказва да се задълбочава в диалекта ви. А че сте диалектна форма на българския език - в това спор няма.
Та това е фактът - аз отказвам да се напъвам да разбирам диалекти. При наличието на толкова чистия ни книжовен език, а и при положение, че в рода ми няма никой, който да е говорил на диалект... не очаквай от мен да разбирам македонския ви диалект. Та съфорумецът е принципно прав - как няма да се разберат, нали говорят един език .



Тема Сепак е лъжа. ........нови [re: Жeнcтвeнaтa]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано15.09.07 13:13



Јас сум одалечен од гр. Качаник - СРБИЈА 15 - 20 км , СРБИНОТ од тој град го разбирам без проблем . Ти си одалечена стотици и стотици километри и самат кажуваш “ ... мозъкът ми отказва да се задълбочава в диалекта ви .........“

Јас да го разберам него , не ЗАДЛБОЧАВА , тебе да те разберам се ЗАДЛБОЧАВА ...... како мож


"Имаше некој човек богат мошно, сваќиј ден се веселеше сефа чинеше, а опак имаше еден јабанджија сирома болен. Лежеше на партали од богатиот болен. Имаше живи рани и гладен, со кучинјата лежеше на портата, чекаше кога ќе истресат трпеза измеќарите од богатиот па и болниот се влечеше при кучињата, береше трошки и пците не му велеа ништо, уште му лижеа раните, му ги бришеа со јазикот, му чинеа икрам пците, а богатиот нејќеше да му дадет, дојде заман, умре сиромаот. Сиромасите му закопаа снагата халосана, а душата трпежлија ангели пеејќи му ја однесоа у рај, у пазухите аврамови во хубавина вечна. Умре и богатиот; богатите му закопаа снагата, а гјаволите му узеа душата сафалијата душа негова, му га однесоа в джехнем, во вечна мука..........."


ВООПШТО НЕ СЕ “ЗАДЛБОЧАВАМ“, ВЕРВАЈ МИ .....







Тема Re: Сепак е лъжа. ........нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор Жeнcтвeнaтa (истинската)
Публикувано15.09.07 13:23



трудно ми е да те чета, затова и никога не влизам в твои теми, извини ме.



Тема това е и моят отговор :)нови [re: Dunek_areнт Дyнek]  
Автор Жeнcтвeнaтa (истинската)
Публикувано15.09.07 13:27




Мене ако питаш, най-голямата печалба на България е, че
се е отървала от тези българи измикяри живеещи в пущинака
Македония!

Всъщност с това, последното съм повече от съгласна - пак ме извини, ако накърнявам "националното ти самосъзнание" (?????)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.