Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Аре стига си приказвал врели-некипели.нови [re: HoщнaCтpaжa]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано11.08.07 00:24



Имайки тези данни по години, напълно можеш да прецениш дали се увеличава събираемостта на данъците или напротив.

А ако отидем на твоето - колко данъци плащали в страната и колко в големите градове, тва инфо кво ще го правим, като го получим? Ще го делим на пи ли?

Никой в света няма файда да плаща корпоративен данък. Един американец ми беше казал 89-та, че ако счетоводителят му каже ТАЯ ГОДИНА ИЗКАРАХМЕ ГОЛЯМА ПЕЧАЛБА, щял да го застреля на място. Още са живи и двамата.

И така - за събираемостта сравни тези цифри с онези за миналите години и ВОАЛА! Нищо друго не ти трябва.

Zzloba



Тема Не знам из какви кръгове се въртиш,нови [re: HoщнaCтpaжa]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано11.08.07 00:32



ама из моите заплатите се пишат на истинска стойност, щото директно ти влиза хем в CV-то, хем ти позволява да вземеш по-добра кола на лизинг.

Който прави по 5 милиона на година, плаща ХИЛЯДА ПЪТИ ПОВЕЧЕ ДАНЪЦИ от онзи, който прави само 5 К (това е твой пример, нали?). Не стига, че се къса хиляда пъти повече от бач, ами и държавата му съдира задника. Ей тва справедливо ли е, ам? Кой от двамата повече подпомага държавата и съгражданите си, а? Тоя с 5К отде накъде ще се оплаква, вместо и той да си наляга парцалите? Така мислят истинските десни, а не квазидесните.

Хич не ми раздувай за монополи, че хабер си нямаш. Още си на ленинските определения за спекулата.

Zzloba



Тема Re: Ти разлика между монопол и свободен пазарнови [re: HoщнaCтpaжa]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано11.08.07 12:35



правиш ли?



Whisky-for my men, and beer for my horses...

Тема Прочети си постингите за последнитенови [re: Идeaлиcтa]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано11.08.07 12:38



две-три години. Всичко, което пишеш е как се биеш в гърдите и се заканваш.

На вас лидера ви едно висше не може да изкара, та можеш да си представиш за трудолюбието на редовия атакаджия.

Whisky-for my men, and beer for my horses...

Тема Крадливият Костов уреди ДДС да стане от 18% на 22%нови [re: Zzloba]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано11.08.07 16:04



докато беше финансов министър на Виденов. Освен това изпразни държавната хазна, а аверите му изпразниха държавния резерв. След което отиде директор в държавната ЦКБ. Оная, дето Чорни осъди и така си върна от държавата парите, дето беше дал за създаването на банката на Орион.

А тъй като това с което мислиш явно се е спаружило от ззлоба да ти напомня, че след като на два пъти беше дигано от комунистите, до сега ДДС е намаляно от един единствен човек. Пак се казва Костов, обаче той е Иван, а не Димитър.







Тема Re: Аре стига си приказвал врели-некипели.нови [re: Zzloba]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано11.08.07 17:44



Хаха, това с деленето на пи е уникална идея. Ходи да я патентоваш за всеки случаи че не се знае - от ИПИ може да ти я гепят като едното нищо.

Събираемост означава събрано спрямо декларирано. Аз ти казвам, че и не само аз, че проблема е че не се декларира. Оттам ти липсва цифрата за да покажеш реалната събираемост от фактически платеното.

Учебникарската, данъците са цената която плащаме за да живеем в цивилизовано общество. Обществото ме интересува в провинцията колко плаща. Не е нужно да се аргументирам защо са ми тези данни за да ги получа защото това е мое право като гражданин на тоя кишлак.

И не знам с какъв американец си говорил, сигурно малък бизнес нещо, но при положение че в САЩ е супер лесно да си листнеш фирмата на борсата и печалбата на края на годината ти качва акциите точно с толкова колкото си изработил (без данъци освен това което си платил за сметка на корпорацията), не виждам причина да се крият данъци.
Въобще хората са го решили навсякъде по света, като просто са върпиели идеята че данъчната система е кохерентна, т.е. свързана с осигурителната и между различните видове данъци. Не уредиш ли отношенията си с някакъв договор с данъчнозадължените тръгваш към фалит, т.е. недеклариране и преместване на икономиката към сивия сектор, т.е. изпускаш контрола.
Та хубаво че са живи, ама забогатяха ли?



Тема Re: Не знам из какви кръгове се въртиш,нови [re: Zzloba]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано11.08.07 17:46



Хубаво, начи ти е малка заплатата.
Всеки си плаща бе, тоя който изкарва повече потребява и повече, следователно би трябвало да плаща по-голяма част от обществените услуги.
Значи по твоята логика, всички шашкъни дето плащат издръжката на щатската армия осигуряваща сигурността в САЩ да кажем потребяват сигурност така както Уорън Бъфет да кажем?
Хм... странна логика.



Тема Re: Ти разлика между монопол и свободен пазарнови [re: WilliamBingham]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано11.08.07 17:47



А ти между олигопол и монопол?





Тема Re: Плосък данък = държавна абдикация пред мафиятанови [re: Бopeй]  
Автор NOASET (познат)
Публикувано12.08.07 07:06







Тема Re: Правя. При монопола най-смотаниянови [re: HoщнaCтpaжa]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано12.08.07 20:48



джиесем струваше 1000 марки. Толкова ми струваше струваше Сименс Ес3+ през 95 г. Сега за почти двойно по-малко пари си купих най-доброто за масова продажба. Много гаден тоя олигопол, не смяташ ли?



Whisky-for my men, and beer for my horses...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.