Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:34 17.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Американофили vs Русофили?нови  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано13.03.07 18:53



Тази скромна тема е инспирирана (уупс, туй не трябваше да го пиша!) от последните теми на Римлянина и Филето (да, да, същият този идиот). Бързам да кажа, че между двамата не виждам никаква връзка по обективни причини, но пътищата божии на мисълта са непредвидими. Anyway, въпросът ми беше друг - какви трябва да се чувствуваме ние българите - американофили, русофили или ... еврофили?
По обясними причини аз не мога да съм русофил. Пак по обясними причини не мога и да съм американофил. Ако трябва да кажа какъв аджеба съм, то мога гордо да заявя - да, аз съм българин и съм европеец! Това са моите приоритети ...



Тема Re: Американофили vs Русофили?нови [re: Beco_]  
Автор Stanley (Winner)
Публикувано13.03.07 19:38



Това с русофилията и американофилоята е занимание за комплексари. Нормалните хора в страната сме българи.







Тема Аз съм вземиотвсекиположителнотофил.нови [re: Beco_]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано13.03.07 19:43



Ейся ще се скарам с всичките.

Zzloba



Тема Re: Американофили vs Русофили?нови [re: Beco_]  
Автор Фpaep (ентелегент)
Публикувано13.03.07 20:01



Споделям почти напълно. Еднакво неприятни са ми и американоФОБията и русофобията.



Тема Re: Американофили vs Русофили?нови [re: Beco_]  
Автор пaтpиoтбr (Истински Фашист)
Публикувано13.03.07 20:26



Точно така.





Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Бе кво стана с тая кригсмарине?нови [re: пaтpиoтбr]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано13.03.07 20:32



Не бих служил на Бисмарк, де.

Zzloba



Тема Re: Естествено,...нови [re: Zzloba]  
Автор AПOЛOH (ФЕБ)
Публикувано13.03.07 20:36



...нали служиш на ахмеддоган, турско злобно пичлеменце!



Само бой и ебане за вас, ззлобните туркофили!












Тема единствено "българолюбци".нови [re: Beco_]  
Автор Cв.Ckpoмни (старо куче)
Публикувано13.03.07 20:36



Този вид тема, дали да обичаш тази или онази ЧУЖДА националност, съм я срещал единствено в български форуми. Може би се получава издайнически символизъм и в употребата на гърчоляшката дума "фил", като лепчесто придържане, та вместо "русолюбец" или "американолюбец" с отявлено чист звук и хрущящо ясно значение, има ги "русофил" и "американофил", с лепчестото раболепие...

Българите трябва да са "българолюбци". Това и се очаква от тях! Само-подриващият преклон към чужди народи и култури (и религий, по американските "обогатени" критерий), поставянето на чуждото над своето - това е най-низша проба интелектуалщина.

Между другото, по САЩ за насилването на "чуствителността" се достига до прокарване на точно същата интелектуалщина, като пропагандна линия, всред евро-американците. Интересно ми беше да чуя изненаданото прозрение на познат тексаски мексиканец по въпроса (произходът на разказа "Утопия"). По САЩ надеждата на политически-правилните пачаври е изграждането на "еврофоби". Щом успееш да огънеш някой, да му превиеш природния инстинкт да поставя своето над чуждото, той става податлива пионка в политическата игра и може да бъде отклонен от своите граждански права достатъчно дълго за да ги забрави. Колкото правилните диреци да хванат властта и да я опазят от, такова, терористични попълзновения.



Тема Re: Слушай, ...нови [re: Beco_]  
Автор AПOЛOH (ФЕБ)
Публикувано13.03.07 20:44



...неразумни юроде,
оти се срамиш
да се наречеш Българин?

Защото си свикнал винаги главата ти да е преклонена!
Няма значение кои са господарите/завоеватели - тъпите янки
или Великата и Непобедима Съветска Червена Армия!

Важното е да правиш евала и да си нагъзен пред големия шибан брат.



Бъди Българофил, шибаняко скапан!



















Тема Re: Американофили vs Русофили?нови [re: Beco_]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано13.03.07 20:44



В края на краищата този форум е за обмяна на мнения. Нямам желание да убеждавам никого в каквото и да е.
Въпросът /американофили vs еврофили/ е и въпрос на цивилизационен избор. Еврофилията за мен е "Цивилизацията" на Кенет Кларк, класическата музика, руската класическа литература, Кафка, Томас Ман, Джойс, Хесе, Стоунсите, Цепелините, Флойд ... липсата на месиански изцепки характерни за големите нации, тъпимоста, зрелоста, хилядолетния опит ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.