Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 04.07.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Объркваш се само ти !нови [re: WilliamBingham]  
Автор DUAL (двоен агент)
Публикувано21.02.07 16:04



Два пъти съм си правил тестове за политическата ориентация и съм някъде близо до центъра либерал и в дясно.

Проблема е в тебе защото си мислиш ,че в политиката тези стойности са както преди 70 годни но не е така.

И аз сега смятам , че супер корпорациите по-скоро пречат за развитието на света и действат деградивно. Всяка компания с над един милиард капитал може да купува и продава лобистите си от всички (демократи,социалисти,либерали,консерватори,националисти и т.н.)политически сили на всякъде по света.


Днес тези параметри са три и четри измерни. В ерата на глобализация дясно или ляво нищо не значи защото най-често вървят ръка за ръка .

Великата мъсъл на Цезар да го духат бедните е решението на всички глобални проблеми породени от корпорациите управляващи света. Ето това е реалността която ти не познаваш !





Тема Добря бе чеде, да се върнем към истинскатанови [re: 3мeй]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано21.02.07 16:31



терминология тогива, тая от докладите на XIII-тия конгрес:

Покриване на капитално-инвестиционнините проекти и разходи на отдлените на собствена стопанска сметка разпоредителите със социалистическата собственост от принципала и основен стопанин на обществените средства производителни - държавата, та да моат отделните колективи творчески да развият и обогатят общественото благо в полза и за възпитателна цел за ценностите на социализъмъ драги друарки и друари!



Аве льольо още 81-а година дори става дума за "некои друари и друарки - стопнски руководители" дето не разбират същоността на стоково-паричните отношения при социлизъмъ и пренебрегват тезисите на партията за необходимите отчисления от получените материални натрупвания за възпроизводство и усъвършенстване на базата и инфраструктората, смятайки, че обществото ще възприеме ползата от социализъмъ единствено кога му се разпредели печалбата, за разлика от капитализъмъ дето я измуквал и влагал в своето разрастване.

Да тъй в троцкиста да тъй. Ей даже и Тато немаше да ви търпи вас да знаеш в БКП-то щеше да ви изключи като лево-сектанти.



Тема Пич на колко години си бе?!нови [re: DUAL]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано21.02.07 16:34



На богатите никога не им трябват бедни. Бедния човек е лош купувач. С лоши купувачи няма богати. Много е елементарно.



Такива неща като на снимката съм ги виждал на живо, не само на снимка. Невинаги тези гледки са резултат на мръсните капиталисти. Понякога са резултат на действията на мръсните социалист.



Whisky-for my men, and beer for my horses...

Тема Оффтопикнови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор 3мeй (Гадина)
Публикувано21.02.07 16:48



Троцки е бил първия заместник на Ленин.Първата функция на Сталин като генерален секретар е да държи Троцки далеч от властта.Освен това Троцки е създател на Червената Армия и най-влиятелна фигура в РКП след като Ленин отпада от ръководството по здравословни причини.Освен това Леон Бронщайн е един от най-начетените комунисти.Трудно е да се каже какво би станало ако беше спечелил битката за власт.
С други думи благодаря за комплимента

.

П.С.
Изненадан съм да разбера, че другаря Живков се е поддал на буржоазно влияние



Тема Имаш отговори !нови [re: WilliamBingham]  
Автор DUAL (двоен агент)
Публикувано21.02.07 16:58



На богатите никога не им трябват бедни. Бедния човек е лош купувач. С лоши купувачи няма богати. Много е елементарно.

Никой не си продава бананите в банановите републики там ходят голи и боси и ядат само банани !


Знаеш вече ,че когато капиталите са над един милиард между мръсни социалисти и капиталисти разлика няма !
И това си виждал на живо нали ?




Тема Ми указ 56 какво беше? Същото като НЭП-а-нови [re: 3мeй]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано21.02.07 17:03



добрия стар капитализъм.



Whisky-for my men, and beer for my horses...

Тема Re: КобакоФ;-))))нови [re: kobako]  
Автор OнзиCъщия123...ит.н. (тъпо ухилен)
Публикувано21.02.07 18:27



Май и ти почваш да обвиняваш сушата, кишата, Гришата и международното положение с този си въпрос "...Макар че мойте родители често ги питам те сигурни ли са че по времето на СоциализЪма са работили,така както са работили техните западни връстници та да искат сега и те да имат като техните пенсии..."

Родителите ни общо взето, са работили точно както всички по нова време, с малки разлики тук таме, и с малко по голям личен импакт на единици хора. Дай да оставим миналото, то е непоправимо.

И моя въпрос/израз "не трябваше да се стига до това положение че местните производители на храни да не могат да задоволят местната консумация, константна или нарастваща с няколко % годишно" е мрънкане за ланшния сняг, игнорирай го.

Въпроса е друг - как се прави компромиса така че и и тези пенсионери, в голяната си част гласуващи за царО и БСП, да не живеят в мизерия, а от друга страна и да се....инвестира ли, субсидира ли, протекционира ли сектор произвеждащ евтини храни за шир. употреба, баш тези които пенсионерите консумират. Та те не поркат френски коняци VSOP & XO а ракийка, и кой му пука ако алкохола там варира не в диапазона +/- 0,5 % както е в ЕС, а +/- 2%. Същото е и с млякото, и с кашкавала и с т.н. - е да не са супер акуратно отговарящи на изискванията ама да ги има на достъпни цени. Да, млякото трябва да бъде с 3% масленост в диапазона 2,95-3,05 (например, не съм млекар) но ако е 2,85% значи производителя краде малце, продукта не е в нормите на ЕС, ама от друга страна дядката (и децата) пият мляко на достъпна цена и го има.

Май на андрешковщина го избивам ама от друга страна ми е кофти...Идеи?

I REFUSE TO BE A MEMBER OF A CLUB THAT ACCEPTS PEOPLE LIKE ME(ex-marxist,LOL)


Тема Кво му е лошото на Андрешко?нови [re: OнзиCъщия123...ит.н.]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано21.02.07 18:42



Малоумното чиновническо съсловие трябва да среща сериозен отпор, че съвсем се е разпасало. Хиляди са изискванията както в ЕС, така и в БГ, които са напълно излишни, а някога и смехотворни.

Например ако се качиш на водно колело с жена си в някое изкуствено езерце в средата на София, трябва да разполагаш с документ за капитанско право до 10 бруто-регистър-тона. Че кой има такава жена?

Zzloba



Тема Пич, не ми се замеря с лозунги...нови [re: DUAL]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано21.02.07 20:41



Не ми стига Хело-то цел, ден та сега и с теб...

ПП. Мацето е хубаво. И колата също. Бих обаче предпочел мацето пред колата. Кола се купува.



Whisky-for my men, and beer for my horses...

Тема Re: А добрутро!нови [re: Zzloba]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано21.02.07 20:43



Кажи честно какво мислиш за мен. Ама честно, няма да се обидя.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.