Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 02.07.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Може и да е по-добре, ама ти да си видял някъденови [re: vvetov]  
Автор Beнko (НевЕрващ)
Публикувано20.02.07 18:51



тунел сам да се построи? Или магистрала?

И тъй като както практиката показва с тия пари ни тунел ще СЕ построи, ни магистрала, барем да ги дадеат на баба Размисли, па тя да залюби пак Маслярова



Най-добре е да не ги събират тия пари, ама от година на година събират все повече, така че и тая няма да стане. Нали не се съмняваш, че тая година излишъкът ще е още по-голям?
А и тия пари вече са ги събрали миналата година и сега предстои да се разпределят по схемата 3-5-8. Е, не е ли по-добре вместо да ги дадат на Етем, както писа някой по-горе барем на пенсионерите да ги дадат? Те веднага ще ги върнат в икономиката и бъди сигурен, че няма да се юрнат да си купуват вносни коли, плазми или уиски като Чарли. Ще хапнат по някоя мръвка, малко млекце и малко сиренце от тия, дето не ги искат в ЕС и така ще помогнат на производителите да влязат най-после в нормите.




Тема Re: Значи първо, все си мисля, че ДСБ са българсканови [re: WilliamBingham]  
Автор Hello (оптимист)
Публикувано20.02.07 18:52



Изместваш акцента-питаш ме дали да се вдигат вноските-а аз ти казвам-от бюджетния излишък да се вдигнат пенскиите.Ако Станишев иска,нека да разработи Зланото находище в Трън и от там да плаща за по-високите пенсии,но отново ще отклони общественното внимание от -БЮДЖЕТНИЯ ИЗЛИШЪК ЗА ПОСЛЕДНИТЕ ГОДИНИ,КОЙТО Е ОКОЛО 6 МИЛИАРДА-ОТ НЕГО СЕ ИСКА 600 МИЛИОНА ЗА ПОВИШЕНИЕ НА ПЕНСИИТЕ-СЛЕД КАТО ЖАН ВИДЕНОВ ПОТРОШИ ПЕНСКИОННИТЕ И ЗДРАВНИТЕ ФОНДОВЕ.
Допускам,че Главния Костовист не е толкова загрижен за песниите на червените бабички по чисто субективни причини-НО ЦЕЛТА МУ Е ВСЕ ПАК ДА НЕ ДОПУСНЕ ТЕЗИ ПАРИ ДА ИЗЧЕЗНАТ ПО ОБРЪЧИТЕ ОТ ФИРМИ,ЧЕшМИЧКИ ,ДЖИПОВЕ АЗ ЕМЕЛ ЕТЕМ И ТАКА НАТАТАКА.....Т.Е. ИВАН КОСТОВ ИСКА ПАРИТЕ ДА БЪДАТ ИНВЕСТИРАНИ НА СИГУРНО В ЖИВОТА НА СТАРИТЕ ХОРА И ПОДПОГАНЕ НА ДРЕБНИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ-КАТО СЕ ОСИГУРИ ПОВИшЕНО ТЪРСЕНЕ НА СТОКИТЕ ИМ



Тема значи няма да гласувам за Костов веченови [re: WilliamBingham]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано20.02.07 18:56



Пенсионерите с изключение на съвестните другари са същински фабрики за лайна.



Нищо не е интересно така като в вбесеното говедо...



Тема Вярвам ти, нещо сириозно да сте извършели?нови [re: WilliamBingham]  
Автор Бълrapин®-BG (Anti Commi)
Публикувано20.02.07 20:18







Тема Re:нови [re: WilliamBingham]  
Автор Инфopмиpaщ@@@@@@@@@@@@@@@ (истинския)
Публикувано20.02.07 20:46



ДОИП по минимална възраст искаш, а?



Тема Re: Добре бе Тъпан Прозд....нови [re: Hello]  
Автор kobako (Работохолик)
Публикувано20.02.07 20:58



тази година СерГей ще ги даде от излишъка,а догодина от къде ще вземе парите за да запази ръста на пенсиите предложен от вашата Секта?Че и да има съответната индексация съответваща на инфлацията.Ще ги вземе от бюджета,а за да ги вземе от там трябва да повиши процента на осигурителните вноски или някой друг данък.Левундер скапан,парите не растат по дърветата вместо листа и на есен да ги събираме като окапят.Парите се изкарват с ТРУД и ПРЕДПРИЕМЧИВОСТ.Хайде питай някой който имa два грама мозък (защото ти нямаш и един) като дадат парите на пенсионерите сега,кой ще е по-облагодеталстван,българския производител или българския вносител,такъв какъвто съм аз.За да задоволи нарасналото търсене, на българския производител ще му е необходимо много повече технологично време за да произведе по-големи количества от неговия продукт (друг е въпроса дали мощностите с които разполага му позволяват това) от колкото на мен за да доставя търсения продукт на пазара да речем от Полша,Испания,Германия,Холандия или Италия.И чия икономика стимулираме по този начин?Българската или чужда?То бива,бива простотия ама бивол за курбан не бива,както казват по Пазарджишко.Отгоре и на всичко крещи тук по форума та да го видят колко се може повече хора колко голям "специалист" по пазарна икономика е.Каквито са всъщност всички членове на Драгалевската Секта на Болшевиките.
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kobako на 20.02.07 21:00.</EM></FONT></P>

Редактирано от kobako на 20.02.07 22:11.



Тема Re: Като изключим емоционалността на Кобаконови [re: Hello]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано20.02.07 21:08



отговора му е доста точен.

Да не говорим, че излишъка варира от година за година. Да смяташ излишъка за няколко години накуп е все едно да си сметнеш годишния доход от заплати и да правиш сметка, че с него ще купиш нова кола.

Настоящия излишък е около 3 милиарда евро, за които обясних не знам колко пъти, че ще са малко за усвояването на евро-субсидиите.

Айде сега ще ти обясня по-популярно. Бюджета за тая година за пенсии е 1.2 млр. лева. Хипотетично. Догодина плануваното увеличение е 5%. 60 млн. лева. Ако шибнеш още 600 млн. лева догодина базата се вдига на 1.8 милиарда лева. По 5% колко излиза отгоре-правилно, 90 млн. лева. Общо увеличение-30 млн. лева. Абе, кютук, откъде да дойдат тия пари? От бюджета? Или от вдигане на пенсионните вноски? Или и двете.

Бе що не си кажете, че сте си едни недоеволюирали атакаджийчета и не спрем целия тоя спор.

Уууууупс. Изтървал съм тоя самороден бисер.За разработването на златното находище в Трън. Абе, десния, нали всички по дифолт знаем, че държавата е лош собственик. Нали за това всички десни искаме повече частен бизнес и по-малко държава. Как държавата ще ти разработва златно находище, за да финансира с печалбата ПЕНСИИ?! Ти пил ли си или какво?!

Whisky-for my men, and beer for my horses...

Редактирано от WilliamBingham на 20.02.07 21:11.



Тема Е, добре, че си верваш...нови [re: CKИTниk]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано20.02.07 21:15



Абе, атакаджийче недоеволюирало, един въпрос: Къде трябва да се инвестира в производствена дейност или в непроизводствена такава? Според една партия с претенции за дясна?



Whisky-for my men, and beer for my horses...

Тема Re: Нищо, за което някой да може да ни хване.нови [re: Бълrapин®-BG]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано20.02.07 21:16



Не се притеснявай. Хващат лакомите и балъците. или и двете.

С аверите не сме ни лакоми, ни балъци.

Whisky-for my men, and beer for my horses...

Тема Ми то си го има. Затова не можеш да гласуваш.нови [re: Инфopмиpaщ@@@@@@@@@@]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано20.02.07 21:17



Споко, и да си вземеш лична карта, пак няма да можеш. Лудите и следствените нямат това право. По първия параграф си иотлюспен.



Whisky-for my men, and beer for my horses...


Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.