Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 29.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Политически и военно Индия има един основеннови [re: Pимл@нuн]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано14.02.07 10:42



противник - Пакистан. Конфликта им с Китай от края на 40-те миналия век е така да се каже "замръзнал".
Но Китай наистина е ако не основен, то един от основните партньори на Пакистан във военната област. Ерго Индия купувше руско въоръжение, по клас и стандарт отговарящо на китайското производство щото е по добро, т.к китайското е копие на руското. Поне досега като копие и изпълнение то е по слабо от оригиналите, ерго на ниска цена Индия получаваше превъзходство във въоръжението. Такова, че да възпира Пакистан, но не и за категорично превъзходство такова, че да позволи на Индиийските лидери да се опитат да решат граничните проблеми със сила.
Индия има все още да решава доста вътрешни проблеми, а и отделя голямо внимание на стопанската си експанзия. Не я виждам в близко бъдеще да се напъне да решава териториалния си спор чрез война или политика основана на военна заплаха към опонента.
От друга страна като страна претендираща при евентуално разширение на СС при ООН за място там следва да има съответна технологична съпоставимост с останалите претенденти включая и във военната област.
Т-е наистина се нуждае от обновяване на въоръжението поне в минимален мащаб. Флота си го пообнови с руски доставки на ракетоносците “Ту-22МЗ”,
въпросните самолети Сухой и хеликоптерите. А Все още не са изоставили и проекта за подмяна на остарелия си британски самолетоносач, познай на кого е поръчката, че и за подводниците "Акула". И това не толкова отдавна - 2003-та.
Вярно е че не успя руския проект за включване на Индия във Шанхайската организация за сътрудничество, но Индия си има своята политика и тя не е била НИКОГА категорична военно-политическа ориентация към този или онзи блок. Не вярвам да го направи и занапред.
Така, че решението какви самолети ще закупи за модернизирането на своите ВВС ще е по скоро прамгатично и ще зависи от цени, оценка на потенциален противник, съпоставимост със цялата и с-ма на въоржените сили и разноските, които може да си позволи. Т-е едва ли кардинално ще преорентира въоржението си към западни технолигии. Виж в ядрената област само глупак би пренебрегнал сътрудничество със САЩ при изгодни условия, което не значи, че ще спре своите си програми или ще зареже досегашните си партньори.
Относно демокрацията, в сравнение сповечето азиатски държави не само в региона, Индия отдавна може да им бъде само светъл пример. На Индонезия да речем или Тайланд, камо ли Непал, Бирма, Пакистан, Иран, Емирствата и прочие.

Та предлагам ти следното, нека се придължаме към реалностите Индия се стреми към плодотворно сътрудничество с всички/не случайно е съосновател на организацията на необвързаните/ изхождайки от собствените си интереси и планове, така че задръж фанфарите поне до подписване на някой контракт, ако пък ти харесват военните игри ето ти една върху, която да намериш поле за въобръжението си:

Сценарият на ядрения Апокалипсис
Според вестника, в един от последните доклади на военно-морските сили на САЩ се разглежда следният сценарий за конфликт между Индия и Пакистан в Кашмир: “Индийски самолет с няколко министри и генерали на борда е свален над територията на щата Кашмир. В отговор Делхи нанася ядрен удар по предполагаеми бази на терористите в Пакистан. На свой ред, Исламабад започва контраатака, в началото използвайки “оръжие за сдържане”, но след това, под натиска на местните генерали, отчитащи недостатъчна военна мощ на Пакистан, бива нанесен ядрен удар по индийската столица. Така през 2003 започва първата в човешката история атомна война”. В доклада се предполага, че жертвите на първата ядрена атака срещу Делхи ще са най-малко два милиона.
В тази връзка си струва да си припомним още една аналитично-сценарна разработка на Пентагонта, известна като “Визия за 2020” и изготвен съвместно с корпорацията “Ранд” през 2000 (вж.НИЕ-бр. /01). Един от петте разглеждани в този документ сценарии, носи названието “Новият азиатски ред” и предвижда “нахлуване на ислямисти в Кашмир, след което Индия нанася удар с конвенционални оръжия срещу ядрените ракети на Пакистан, последван от ответна пакистанска ядрена атака”. Тоест, началото почти съвпада със сценария, който днес се изучава от американските морски пехотинци – така или иначе, става въпрос за атомна война.
Сюжетът обаче има и продължение, за което едва ли знаят анализаторите от “Ел Мундо”. След началото на атомната война, “… във военните действия се включват и САЩ, които нанасят конвенционални удари по остатъците от пакистанския ядрен арсенал, предупреждавайки Китай да не се намесва. В резултат Пакистан се разпада и там влиза индийската армия, за да възстанови реда. Формираната впоследствие Индийския конфедерация, в съюз с Вашингтон, се превръща в регионален хегемон. В този случай, Китай не печели нищо и затова обръща погледа си към Далечния изток, Русия и Индокитай”. С други думи, когато целия регион се окаже задушен от радиоактивните изпарения, там се появяват американците, “целите в бяло”, за да съберат дивидентите.
Само че
Ситуацията в Кашмир
съвсем не предразполага към подобни шеги. Както отбелязва и “Ел Мундо”: “ако по време на студената война голямото количество ядрени ракети, притежавани от СССР и САЩ, се превърна в превантивен елемент (доколкото при атомна война биха били унищожени и двете свръхдържави), в случая с Индия и Пакистан наблюдаваме обратното – ограниченият брой ядрени глави провокира желанието те да бъдат използвани, подклаждано от очевидната липса на взаимно доверие и опасението да не се изпадне в безизходно положение, ако противникът атакува пръв”.
Впрочем, нека не забравяме, че Съединените щати се славят с умението си предварително да се подготвят за всевъзможни екстремални събития и малко разчитат на чисто ситуационните решения. Макар че, както показва и практиката, ако резултатът от възможни бъдещи събития се оценява от американците като “положителен”, вероятността тези събития действително да се случат, по правило, нараства.


Редактирано от ДeдoBиToдЪp на 14.02.07 11:19.



Тема Re: Абе, русофобитенови [re: Haблюдaтeл]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано14.02.07 10:55



Е, точно обратното е бе, човек. Всяко нещо, произведено извън дадена държава е загуба за нея. САЩ внасят огромна част от това, което потребяват от Китай. От това има 2 последици - огромен дефицит и инфлация от една страна, а от друга - китайците имат пари за въоръжаване и за изкупуване на американски ДМА. Тоест, с Китай американците си го нахендрят двойно, и според мен, интересът им е по-скоро Китай да го няма.
В Китай няма планова икономика, там всъщност цари бесен капитализъм. Също така, един среден китаец никога няма да получава $10000 годишно, освен ако юана стане 1$.





Тема Китаеца няманови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Haблюдaтeл (ентусиаст)
Публикувано14.02.07 11:05



да получава толкова пари, защото е държан като роб. На теория - от собствената си комунистическа партия, а на практика - от американските корпорации, които са в комбина в комунистическата партия. Ако Китай прави някакви пари от това, че изнася огромно количество стоки за САЩ - американските корпорации правят 10 пъти повече пари.
Ситемата може да работи до тогава, докато комунистическата партия в Китай съумява да разпределя печалбите (или част от тях).
Ако Китай го няма и всички стоки се призвеждат вътрешно - цените в САЩ ще скочат 10-кратно, заради по-високата цена за труд и средната класа ще изчезне като с магическа пръчка.



Тема Re: Съюзници за какво?нови [re: Haблюдaтeл]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано14.02.07 11:10



Износител , а ...колко купува СОБСТВЕНАТА им федерална армия?









Тема Римски остави Китай и Сибир, темата е Индия.нови [re: Pимл@нин]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано14.02.07 11:12



Да поговорим за милиарди, самолети, самолетоносачи...





Кратка извадка за подписани договори за милиарди, не за авиоизложения. Н`да тъжна е понякога суровата действителност...

Обновяването ще започне с втория самолетоносач - R33 Vikramaditya (бивш съветски "Адмирал Флота Советского союза Горшков", бивш "Баку", първоначално - "Харьков"). Корабът е заложен в Николаев през 1978 г., строи се по проект 1143,4 и в руския вариант има ЗРК "Кинжал" (192 ракети в 24 шахти за вертикално изстрелване), две 100-mm артилерийски установки АК-100, 8 шестстволни 30-mm оръдия АК-630 и 12 РБУ-12 000. Носи 16 самолета Як-38, 19 вертолета Ка-27 и 3 вертолета Ка-25. В самия край на 1987 г. корабът е зачислен в състава на Северния флот, но през 1995 г. силно пострадва от пожар и е изведен в резерв. През август 1998 г. е продаден на Индия за 300 млн. долара. Съгласно предварителната договореност, въоръжението е снето, а идеята е да бъде преоборудван от "тежък крайцер" с вертикално излитащи самолети тип STOL (Short Take-Off and Landing) в "чист самолетоносач" с 14,3-градусов трамплин за самолети МиГ-29К и вертолети Ка-28 и Ка-31 - тип STOBAR (Short Take-Off But Arrested Recovery). На 20 януари 2004 г. военните министри на Русия Сергей Иванов и на Индия Джордж Фернандес подписват в Делхи договор за преоборудване и предаване на самолетоносача. Стойността на сделката е 1,5 млрд. долара и включва мащабна модернизация в Северодвинск, където ще му поставят носови трамплин, и дооборудване с нови двигатели, климатична система, ЗРАК "Каштан", израелски ЗРК Barak (с вертикален старт) в санктпетербургския "Балтийский завод". Още 1,5 млрд. долара ще струват самолетите и вертолетите му (16 изтребителя МиГ-29К, 6 вертолета Ка-28 и 2 Ка-31). Срокът на влизането в строя на Vikramaditya е 2008 г. След изпълнението на проека Vikramaditya ще стане най-големият съществуващ самолетоносач от този тип (44 500 t, 276 m, 180 000 к. с., 32 възла) и първият тип Harrier Carrier, въоръжен изцяло със самолети с вертикално излитане и кацане.



Тема Re: Китаеца няманови [re: Haблюдaтeл]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано14.02.07 11:22



Получава толкова пари, защото няма друг избор за да оцелее. Естествено, всички, които съществуват по този начин, си мечтаят за социална справедливост, човешки права и тем подобни глупости. Които, ако им се даде свобода да се опитат да ги реализират, обществото ще рухне. И това е ролята на бруталния екстремистки режим на "комунистическата" партия - да пази реда.
Корпорациите печелят пари, докато правителството им ги печата. Това, обаче, не може да продължава до безкрай. Виждаме, как цените на истинските неща - нефт, злато, земя се покачват непрекъснато - инфлацията е на лице.



Тема Няма нужда човече, Канадския генералнови [re: Pимл@нuн]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано14.02.07 11:24



още сънуващ счените на касапницата в Руанда ги попита.

Ама не само ООН попита, а някои от тия дето влиаят на решениета му, Белгия, САЩ...



Тема Re: Как ли ще реагира старият ви съюзник Пакистаннови [re: Pимл@нuн]  
Автор RealPesho (член)
Публикувано14.02.07 12:16



Как по-точно ще си пати? Зорлем тласкате Пакистан в ръцете на ислямистите. Какво ще имаме тогава - талибани плюс ядрено оръжие. Дори и да не ви подкрепя достатъчно е за предпочитане отколкото да подкрепя талибаните достатъчно. Ако сега мамата си джаса там, то ако Пакистан ги подкрепя няма да имат време да се качат на самолета за България. И последно пише се с Ф АФганистан.



Тема Re: Индия – новият съюзник. Самолети, милиарди ...нови [re: Pимл@нuн]  
Автор HerzogTryn (ветеран)
Публикувано14.02.07 12:35



Abe ne sa zle drug pyt, kato se ima predvid kakvi razhodi imat da obrazovat i lekuvat nad 1 miliard dushi zle sa.



Тема Re: само едно ще ти кажанови [re: Pимл@нuн]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (непредсказуем)
Публикувано14.02.07 13:34




реакторите вече са факт. и каква зависимост от от доставки на гориво
явно нещо и индийци и китайци и ефропейци ги кефи тая зависимост в енергетиката
ама истината е че пиндосите лайната им се дръпна тъй като Россия става сериозен конкурент на тоя ядрен пазар- дето до преди 10 години пиндосите бяха окупирали всичко
Су и МиГ доказаха своите качества в не един боеви или учебен двубой ..
За Пакистан недей толкова да звездиш , щото ако Пакистан наистина се дръпне и почне да прави путкарщини както едно време против СССР - тогава май дълго нема да устискате в Афган
И знаеш ли какво е супер интересното- Великя СССР тогава воюваше против целия арабски свят - там и Пакистан и Иран даже и кой ли не - в Афган. Целия Запад и барабас Китай подркеряпа логистически муджахедите...
И това цели 10 години. И това само с контингент от 100 души на супер гадно място като Афган...
И имам аз един обнародван доклад на ЦРУ- от техни умни аналтизци дет са били на място и са обработвали сводките на агентите и ония са установили че ако поне още 3 години са сидели руснаците в Афган- щяло да има тотален капут за всички муджахеди.. и даже ако не са били оттеглили пълната си логистика за НаджибБула то май е нямало да има и след това и талибани
и на базата на това се получават много и не до там лицеприятни изводи за състоянието на сегашната американска армия дет имат сензори и датчици и специални гащи с памперси дет да не им вонкат лайната - в Ирак
В Ирак партизаните са оставени сами на себе си- почти никаква всеобща арабска подкрепа и най-важното Россия не е пратила нищо на партизаните- за да може да кънти братската руско-американска дружба на 21 век
и дори при такова благоприятно разположение на силите. Ето вече 4-та година в Ирак положението става все по насрано за супер пупер хамериканската армия.
да вземем пример тоя месец - само за 2 седмици и половина - партизаните опукаха 7 коптера и като прибавим онзи деншния стават 8...
И само за 2006г.- са заделени 17 млрд за ремонт на почупена - по точно да си го кажем взривена и надупчена техника...
В Афган - нещата също се сговнят...
айде анализирай ми мислителю как така по едно време в миналата година и Блейката и Шимпанзето бяха готови да правят свирки на Владимир Владимирович- та оня да изпрател в Ирак 30 хиляди души дето имала опит от Чечня
За Китай- не смятам да си трия пръстите в клавиатурата.. дискутирали сме нещата- ни сибир ни зад Сибир ще ги ограе- и те са прагматици и го осъзнават.
По-скоро Тайван да видим как ще опази УСА-то от китайския дракон


Народен човек


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.