Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 27.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Кой е "ляв" и кой "десен" в България?нови  
Автор Aнтиkoмyниcт (заклет)
Публикувано24.10.06 12:11



Преди да грачим и храчим за десни и леви, нека погледнем коя партия всъщност е лява и коя - дясна у нас.

Според класическото определение десните партии са консервативни и реакционни, а левите са реформистки и радикални. Десните обикновено изразяват интересите на богатите и горната средна класа, а левите - на бедните и онеправданите.

Ако следваме това деление БСП се явява очевидно дясна партия. Всъщност тя се държи именно като такава. Изразител на интересите на новобогаташите, които именно тя създаде.

СДС и неговите клонове и издънки са левоцентристи. Те от самото начало бяха радикални реформисти и изразяваха интересите на долната средна класа и обеднелите бивши безпартийни хорица. Сега за жалост изразяват по-скоро себе си.

Докато "Атака" е явно крайно лява. Бореща се за национализация и крайни диктаторски мерки. Супер-радикална и облягаща се на най-отчаяните и онеправдани слоеве на населението. Естествено те ще останат излъгани както обикновено.



В този смисъл битката между Първанов и Сидеров е изцяло в рамките на традиционната ляво-дясна дихотомия.

Просто трябва да разберете, че Първанов е в ролята на традиционното умерено дясно, а Сидеров - традиционното крайно ляво.

Въпреки че единия се преструва на социалист, а другия - на националист. Това са само маски.





Тема Re: Костомола Е истинското ляво!нови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор kalva4 (рекордьор)
Публикувано24.10.06 12:22



а др.костУФФ е новият кандидат за ролята на баят тодАр.
Ма е ного по-тъп!



Тема Сменяй ника!нови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор Пoлитиk@ (чирак)
Публикувано24.10.06 12:26



Махай "анти"-то и сме пак в бизнеса! Цвета не барай!

Иначе, имаш основания, де.





Тема Бравонови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор Ювиrитo (Монархист)
Публикувано24.10.06 12:33



Точно така е. Затова гласувайте за Волен! Да наречем нещата с истинските им имена!

РЕВОЛУЦИЯЯЯ! Смърт на народните душмани!



Аз виждам: раждат се тълпи
за утрото на празник свят
и вред в настръхналия град
духът на кървав бунт кипи.
И всеки слаб и угнетен -
на черна мъка светъл син,
възраства като исполин
и в страшен пристъп устремен,
с море възбунени души,
лети, гърми, зове, руши...





Тема Re: Кой е "ляв" и кой "десен" в България?нови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор Aнти-aтakyвaщ (нормален)
Публикувано24.10.06 12:37



За партиите не знам, но ето аз лично спрямо България как определям левите и десните хора:
Десните са мислещи хора и рационални хора, които в известна степен (Има още какво да се желае) проявяват нетърпимост към всички простотии, които се случват в държавата. Те обикновено са с нормални доходи.
Левите са немислещи зомбита, на които все държавата (Но не самият народ) и политиците са им виновни, които най-често си гласуват и за тези, които се включват в критиките им. Техният избор винаги е ирационален, насочен срещу собствените им интереси и базиран в най-добрия случай на това, което им набиват в главите медиите. В най-лошия - съвсем насляпо. Те обикновено едва свързват двата края (И както вече споменах, не им хрумва за собствените им "заслуги" за това).
Горе-долу това е положението в България.



Редактирано от Aнти-aтakyвaщ на 24.10.06 12:46.



Тема Е аре сега...нови [re: Aнти-aтakyвaщ]  
Автор Ювиrитo (Монархист)
Публикувано24.10.06 12:43



"Левите са немислещи зомбита, на които все държавата (Но не самият народ) и политиците са им виновни, които най-често си гласуват и за тези, които се включват в критиките им."


Нарочно така си го формулирал, за да изключиш ДСБ.



Да те коригирам:

"Левите са немислещи зомбита, които тъпо и упорито гласуват за тоя, който Вожда им посочи, на които всички други са им виновни, освен собствения партиен лидер и които въпреки позора, продължават да го търпят."

Така е по-точно.



Тема остаряла фирософия, грешни изводи...нови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор ceлянинът (новак)
Публикувано24.10.06 12:48



делението леви - десни -
беше през класическите 19 и 20 век...
когато па и имаше и буржоазия, па и пролетариат...

но вече сме 21 век - делението е по други линии...
така ще избетнем парадокса да твърдим, че комунягите са дясна партия с лево поведение...
просто банда ловки и безочливи мошеници с едноока и глупава членска маса...

вече сме 21 век - други са движещите сили, импулси...
маЙнете ги тия учебници от миналия век!

Редактирано от ceлянинът на 24.10.06 12:49.



Тема Re: Сменяй ника!нови [re: Пoлитиk@]  
Автор Aнтиkoмyниcт (заклет)
Публикувано24.10.06 12:48



Че аз никога не съм твърдял, че съм "десен" в класическия смисъл. Нито съм аристократ, нито съм мултимилионер.

Аз съм ЛИБЕРТАРИАНЕЦ. Прочети Айн Ранд (вече почнаха да я превеждат) и ще разбереш за какво става въпрос. А либертарианците са "леви" в твърде много отношения. Например за марихуаната или сексуалната свобода.

Но също така са твърдо и последователно анти-тоталитаристи. Което значи анти-комунисти и анти-нацисти.

И тъй като комунизма го познавам не от книгите, а съм го живял на собствения си гръб - няма да има смяна на ника.

Стана ли ти ясно?





Тема Re: Е аре сега...нови [re: Ювиrитo]  
Автор Aнти-aтakyвaщ (нормален)
Публикувано24.10.06 12:48



И това е горе-долу близо до истината, но пък куца частта с "всички други са им виновни". Левите обикновено не считат, че народът е прост и е виновен с нещо за положението в страната като цяло.





Тема Re: Кой е "ляв" и кой "десен" в България?нови [re: Aнти-aтakyвaщ]  
Автор Aнтиkoмyниcт (заклет)
Публикувано24.10.06 12:52



Твоето деление повече ми напомня за един стар виц.

10% от хората изпиват 90% от бирата. С работата е същото.

Та и с акъла очевидно пак така стоят нещата.

Твоите т.н. "десни" (всъщност нормалните и интелигентните хора) в България очевидно не наброяват повече от двайсетина процента от населението.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.