Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 30.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема А да ти се струва,нови [re: Ювиrитo]  
Автор Aнти-aтakyвaщ (нормален)
Публикувано24.10.06 13:12



че такова нещо е табу и не е възможно po default, е в най-добрия случай предразсъдаци.
То по същата логика не е редно и на някой неграмотник, дето не може да завърши училище да му кажеш, че е прост, понеже и той е българин все пак.





Тема бе тинови [re: Ювиrитo]  
Автор ceлянинът (новак)
Публикувано24.10.06 13:14



не мисли вместо мен...
ами проумей квото съм казал...



Тема грешишнови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор BaronHirsch (непознат )
Публикувано24.10.06 13:16



Според класическото определение десните партии са консервативни и реакционни, а левите са реформистки и радикални.

ТОВА Е ЕДНО МАРКСИСТКО ОПРЕДЕЛЕНИЕ...

ЕТО ТИ ДВА ПРИМЕРА ЗА РЕФОРМИСТКА РАДИКАЛНА ДЕСНИЦА



Политическата и икономическа философия на Тачър набляга на свободните пазари и предприемачеството. От момента, в който получава власт тя експериментира с разпродажба на малката национализирна индустрия, националната компaния за транспорт с изненадващо голям отзвук. След изборите през 1983 година, правителството става по-смело и разпродава повечето от големите удобства, които са принадлежали на народа от 40-те години. Голяма част от населението се възползва от преимуществата на акционерните предложения, въпреки че много от тях продават акциите си веднага за да реализират бърза печалба. Политиката на приватизация става синоним на Тачеризма и започва да се разпространява по целия свят. Тачър започва с увеличаване лихвените проценти, за да потисне паричния резерв. През Януари 1982 година безработицата става 3 милона, размера на инфлацията е смален и лихвените проценти спадат. През 1983 година икономиката е рестабилизирана по нов курс, и е много по-силна в икономически и предприемачески аспект от когато и да било. Този подход за понижаване на инфлацията става широко практикуван.

"Нацията не е нищо друго, освен едно голямо семейство. Пътят, към който ни тласка лейбъристката левица, този нов кошмар в стил Оруел, трябва да ни накара с нова енергия да насочим всичките си морални сили за възраждането на нацията и качествата на нашата свободна страна. Ако претърпим поражение, извоюваните от британците свободи могат да се окажат под заплаха. Затова нека не се поддаваме на уговорките на слабоволните и не обръщаме внимание на заплахите на екстремистите. Ако всички заедно изпълним своя дълг, успехът е неминуем”.

Комбинацията от политически национализъм и икономически либерализъм, която лежи в основата на държавническата политика на Маргарет Тачър кара някои политически наблюдатели да я подозират в “популизъм”. Всъщност тя е един от първите политици в съвременна Европа, открили, че в епохата на края на Студената война отново става възможно успешно да се съчетаят икономическият просперитет и политическата независимост. Тачър твърдо вярва във възможността за създаването на нов международен ред, в който всяка държава (и особено тези, принадлежащи към “великите сили”) следва да се ръководи преди всичко от собствените си национални интереси, както и че подобна политика предлага по-големи перспективи за осигуряване на мира и просперитета в Европа и света, отколкото изградените по време на студената война системи на взаимна обвързаност, които днес, когато им липсват ръководство и задължителност, все повече губят ориентация.



Рейгън има за цел прокарването на политика, основаваща се на строга монетарна дисциплина със значително намаление на данъцитеи така да се стигне до окуражаване на инвестициите. Макар и програмата му да е осмивана от опонентите му като „вуду икономика” и „рейгономиика” той успява да прокара през 1981 г. впечатляващи намаления на данъците в Конгреса. По същото време администрацията успява да намали харченията, свързани със социални и здравни плащания и това предизвиква яростните протести на демократите.

По време на президентството на Рейгън инфлацията спада от 13,6% през 1980г. до 4,1% през 1988 г. , икономиката добавя 16 753 000 нови работни места, безработицата намалява от 7,5% до 5,3% , в допълнение нивото на бедните граждани спада от 14% до 12,8 %. Докато критиците на Рейгън твърдеят, че икономическата му политика води да задълбочаване на разликата между бедните и богатите, трябва да се отбележи , че по време на двата му мандата всички икономически групи повишават приходите си , включително и тези с най – ниски доходи.



Тема Re: грешишнови [re: BaronHirsch]  
Автор Aнтиkoмyниcт (заклет)
Публикувано24.10.06 13:22



В отговор на:

Според класическото определение десните партии са консервативни и реакционни, а левите са реформистки и радикални.

ТОВА Е ЕДНО МАРКСИСТКО ОПРЕДЕЛЕНИЕ...



Никога не измислям определенията сам. Винаги използвам добрия верен Оксфордски речник.








В случая имам предвид именно класическите определения от речника.

А моята действителна позиция за ляво и дясно можеш да видиш тук:







Тема Ама виж какво си казал!нови [re: ceлянинът]  
Автор Пoлитиk@ (чирак)
Публикувано24.10.06 13:24



"...така ще избетнем парадокса да твърдим, че комунягите са дясна партия с лево поведение.."

Не казваш кое какво е, а просто искаш парадокс да избегнеш.

Разправят, следващото значимо делене щяло да бъде на такива дето знаят (имат информация) и такива, които не знаят (нямат информация).

Не го виждам среза като политически, защото тези дето не знаят, не знаят, че не знаят.



Тема Олигархично не значи дяснонови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор RealPesho (минаващ)
Публикувано24.10.06 13:27



БСП е типична олигархична партия и като такава има някои десни прояви(10%корпоративен данък), но в никакъв случай не е дясна партия защото олигархията не се бори за свобода на пазара, а за монополи и даже като гледаме по места избива на феодализъм. Така, че ако някой си мисли че вълка си е сменил нрава много се е объркал.





Тема Re: Не обърквай понятията на публикатанови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор Бopeй (прост атакаджия)
Публикувано24.10.06 13:29



Мерси за теста, оказа се че съм като Ганди - ляв либертарианец





Тема Re: грешишнови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор BaronHirsch (непознат )
Публикувано24.10.06 13:34



проблемът на класическото определение е че е от преди индустриалната епоха... през последните 200 години левицата и десницата коренно се промениха



Тема Re: Олигархично не значи дяснонови [re: RealPesho]  
Автор Aнтиkoмyниcт (заклет)
Публикувано24.10.06 13:41



В отговор на:

БСП е типична олигархична партия и като такава има някои десни прояви(10%корпоративен данък), но в никакъв случай не е дясна партия защото олигархията не се бори за свобода на пазара, а за монополи и даже като гледаме по места избива на феодализъм.



Безспорно.

Но тогава коя партия се бори за свобода на пазара? Аз досега не съм видял такова нещо от никоя партия.





Тема Re: Олигархично не значи дяснонови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор RealPesho (минаващ)
Публикувано24.10.06 13:45



За огромно мое съжаление няма такава и като гледам обществото ни не е в състояние да породи такава.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.