Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 30.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Размисли след шоуто на Славинови  
Автор swilena (непознат )
Публикувано24.10.06 00:44



Никога не съм писала в тоя клуб,но постоянно ви чета.Това ,което се случва в България ме интересува живо и при все,че не съм професионален познавач ще се опитам да изкажа мислите си тук..Минаха президенстките избори-моят фаворит естествено отпадна и се размислих .....Кого да подкрепя на балотажа?Единият -откровен лъжец .Да-5 години не направи значим фал,но затова пък обърка представите на родителите ми и на всички стари хора за ценности и за идеи,а това е непростимо.....Другият симпатирах ,когато беше обикновен журналист,когато беше с изтърканото черно яке в Парламента ,а не като сега с костзма на BOSS....но след това като влезе в голямата политика и държава и медии направиха всичко възможно да не мога да разбера точно за какво се бори.Имам убеждението ,че го направиха герой на сила.Забраненото винаги е сладко.И в първият ден след прожекторите ,когато новините бяха суховати ,умерени съяви Слави и неговото невероятно щоу:))))))с невероятната идея да ми посочи лошият герой ,за кого не трябва да гласувам..,коя е принца и кой е моят избор..Знам,че нито един разумен човек в България не му вярва нито на него ,нито на телевизията в която работи.Известна е максимата-ако искаш да не научиш какво става в България ...ГЛЕДАЙ BTV!!!!!Но все пак...
Минала съм 40 години и съм свидетелка на прехода не като девойка ,а като човек в значима възраст.За 17 години никога не съм посягала да гласувам с червена бзлетина ,защото бях убедена ,че трябва нещо да се промени,никога не съм била и от хората ,които решават,че техният глас не е най-важният и си намират др.занимания.Направих така и на първият тур-независимо ,че и двамата избрани сини кандидати не бяха сред лзбимците ми дадох своя вот...
Ще дам своя вот и на балотажа,защото ме интересува какво ще се случва през следващите 5 години?Ще го дам обаче не за синята идея ,а за Сидеров ?И ще се опитам да поясня защо...
1.Защото си мисля ,че ако всички ние 10 %/Беронов/+ 3 /Г.марков/ от всички гласували на първият тур за демократите дадем вота си за него или да речем дори половината ще дадем един добър урок на всички сини лидери ,че повече така не бива.Грешка една на кметските- ,грешка втора ..на президентските ..ДОКОГА ..никой не бива да греши години наред без да се извинява.Не съм веща във футбола ,но знам,че големите фенове се обръщат с гръб когато лзбимите им играчи играят зле и това е един вид протест.Призовавам всички да протестират. и да дадат своя глас в подкрепа на Волен Сидеров..ясно е кой ще е победителят,ясно е ,че Волен няма никакъв шанс ДА СТАНЕ ПРЕЗИДЕНТ .Ясно е ,че сините нямаме играч в двубоя и повечето от нас ще гледат мача без интерес,но трябва да има някакво възмездие за грешките на нащите лидери и ако резултата е примерно 65 на 35 ,няма начин Костов ,Стоянов и компания да не се сетят ,че промяна отново трябва да има и да вземат някакви мерки
2.Вторият ми довод е ,че не може клоунът на Доган-демек Слави да решава кой е лошият и кой е добрият герой в приказката .Нито е политолог,нито е личност с някакъв значим интелект и познания ,за да му се дава право да провокира мнението на хората един ден след изборите.Не може да бъде съдник един продажем журналист ,но за съжеление ако в софия и големите градове никой не му обръща внимание ,то в малките хората нямат кабелна тв и го следят и му вярват на безсмислищите.А да им промива мозъците е непростимо
3.Замислих се и за третият ми довод.Навремето Г.ПЪРВАНОВ имаше едни идеи,впоследствие те се измениха ...да не кажа обърнаха се на 180 градуса.,т.е еволзира човекът и в това няма нищо лошо.Вика на митингите срещу НАТО ,но след това като се облече с маскировачните дрехи имах убеждението,че едва ли не е израснал в централата им.Замислих се дали пък да не дадем шанс и на Волен и да проследим неговата еволзция .Няма да има кръв в това съм убедена,че няма да попречи за влизането ни в ЕС също..,че няма да докара България до етнически сблъсъсци също вярвам ,че няма да му позволят ..,но също така съм и убедена ,че ще слоци ДОГАН на естественото му място -а то според мен е извън борда...Мисля си също ,че след като за сините ни лидери остана само времето трябва да дадем шанс и на някой друг да покаже какво може.Да стане Президент знам ,че не може ,но да даде урок на синята идея във всичките й многообразни форми съм сигурна.
Не знам дали съжденията ми са прави,но така мисля.
Декларирам ,че за тях е виновен Слави -не искам да ме манипулира ,както и да умаловажава изборът на всеки 5 гласувал българин.за атака.Лошо хубаво ,това са фактите и е глупаво някой да ги представя изкривено.Декларирам още ,че аз не съм от тях,никога не съм била привърженичка на Атака ,не съм фенка на Волен Сидеров ,но познавам много умни,успели и нормални хора ,които му вярват .и те не са неудачници на прехода както ги изкара в предаването си ,Декларирам също,че ме боли за това ,което се слува в сините редици и ако им позволим още една грешка ще спрем да пишем за тях,защото след третата грешка просто ще изчезнат



Тема Re: Размисли след шоуто на Славинови [re: swilena]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано24.10.06 01:14



Никога не съм писала в тоя клуб,но постоянно ви чета.
E, добре дошла тогава с първото си мнение. Много от твоите въпроси и аз съм си ги задавал, но на тия, а и на предишните избори ми се изясни че БСП играе с аса в ръкава, и свършване нямат.
Преди беше Жорж Ганчев, хиляди партии и партийки, разводнили всеки останал вот, за да избие една - тая с твърдия електорат, а такива сега са само БСП и ДПС.
То не че има разлика де, освен в името.
Виж сега че най-много бесепарите тука реват че имало било вождизъм в дясното пространство и култ към личността на някои лидери. Амчи да, това е най-голямата заплаха за тях - обединена десница, с твърд електорат.
Задавам си и аз върпоса защо да не подпкрепя волен, както казваш да му дам шанс, но моментално факта че е анти-нато, анти-ес, анти-ДСБ, анти-СДС и удобно уж анти-БСП, ми дава отговора - бушончето което трябва да поеме удара на вота, да го отклони да изгори веднала след изборите. Е ако изкара и повече няма да е зле - тъкмо ще има гласове в резерв БСП които да си пазарува, както неведнъж стана с депутатите на атака.
Това е реалността.
И запитай се защо американците имат две партии, англичаните също, германците три, французите три, а при нас всеки избори идват разни неясни, идват и си отиват, а остава една - не сама, но с достатъчно малки партии с разводнен вот, колкото да не мине идеята някому че всъшност това е тоталитарна система.



Тема Re: Размисли след шоуто на Славинови [re: swilena]  
Автор Hekф (зъл прът)
Публикувано24.10.06 01:55



Уважаема, swilena - може и малко пресилено да звучи сравнението, но навремето и за Хитлер са смятали, че е безобиден и забавен шут и няма нищо страшно ако бъде пуснат във властта.

Аз обаче не се стряскам от малоумника Болен Пидероф. Плашат ме хората, които ей тъй на майтап пишат "трябва да се разстелят 4 000 000 българи за да се оправи държавата". А (явно по една случайност) тези хора смятат Пидероф за техния човек.

А Трифоноф и мен малко ме дразни, нищо че съм фен на Шоуто на Слави. Но от друга страна - има не малко сериозни неща, с които човек може да се шегува. Фашизмът НЕ Е едно от тези неща.

-----
просто, брат ми, сам си правиш проблем...


Тема С две думи: Слави определя за кого ще гласуваш.нови [re: swilena]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано24.10.06 02:38



УМНО!

Щях да те питам, що го гледаш тоя, като не го търпиш, ама едва ли ще ми дадеш по-смислен отговор от първото ти писане.

Zzloba



Тема Re: Размисли след шоуто на Славинови [re: Hekф]  
Автор swilena (непознат )
Публикувано24.10.06 02:44



Като прочете човек мненията ви може съвсем да обърка конците.Първият счита ,че е бушон на комунистите ,а следоващият ,че не е безобиден фашист.На мен идеите на Волен не са ми лзбими ,нито ги считам за правилни..Считам единствено за правилно отношението му към Доган -не знам дали е анти ДСБ ,или анти ЕС ,но считам че трябва да има фронт -анти ДПС и той да е насочен не към обикновените турци като гласоподаватели ,а срещу кукловодите им,срещу лидерите им ,които с всеки изминат ден стават все по нагли,но въпреки това водещи фигури в държавата.А това няма как да не ме смущава.....А моят глас обесних вече не е насочен в подкрепа на АТАКА и Волен ,а е протест срещу всички сини демократи,които от 2 години се лутат,карат,разцепват и май целта им е да изчезнат



Тема Re: С две думи: Слави определя за кого ще гласуваш.нови [re: Zzloba]  
Автор swilena (непознат )
Публикувано24.10.06 02:56



Не съм му фенка на Слави и рядко го гледам ,но вчера за беля се заслушах в диалога на гостите му -съвсем случайно .В ниакъв случай не може той да определи как да гласувам:,но признавам вчера ме изнерви истински ))))
А дали обеснението ми е смислено-аз обясних в първото си съобщения ,не съм познавачка ,нито пък претендирам за смислени политически анализи .Просто се замислих ,така го почувствах и го написах



Тема Re: Размисли след шоуто на Славинови [re: swilena]  
Автор Инфopмиpaщ@@@@@@@@@@@@@@@ ()
Публикувано24.10.06 02:58



Правилен избор. А и аргументите ти са логични.
И да не забравим - долу Трифонов от екран.





Тема Re:Правилно! Гласувай!нови [re: swilena]  
Автор NOASET (познат)
Публикувано24.10.06 03:07



Не бъди от тези безмълвни 60% на които им е все едно кой ще им избира президента и какво следва от това!



Тема Re: Размисли след шоуто на Славинови [re: swilena]  
Автор Hekф (зъл прът)
Публикувано24.10.06 03:17



Мисля, че съм го написал съфсем ясно - не е проблемът в малоумния бушончо Пидероф. Проблемът е ф хората, които застават зад него. А тези хора за нещастие не виждат тънката разлика между "да се борим срещу наглия Доган" и "смърт за цигани и турци"

Както и да е - Трифоноф също има право на мнение, тфое право си е да го приемаш или не. Както и е право на фсеки човек да приеме или да не приеме тфа мнение. Или може би и ти би застанала зад идеята на Идиотиращия Плюско за ОИП (или накратко да се отнеме правото на гласуване на хората, които гласуват "глупаво")

-----
просто, брат ми, сам си правиш проблем...


Тема Re: С две думи: Слави определя за кого ще гласуваш.нови [re: Zzloba]  
Автор Hekф (зъл прът)
Публикувано24.10.06 03:19



Злобич, не си я разбрал жената. Тя си знае за кого иска да гласува (или поне си мисли, че знае), но силно се тормози, че разни други неориентирани хорица ще се "подведат" и ще се фслушат ф думите на Трифоноф.

-----
просто, брат ми, сам си правиш проблем...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.