Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 07.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема “Алфа рисърч”: Очертава се балотаж между Първановнови  
Автор cenovist (непознат )
Публикувано29.09.06 10:33




и Сидеров

Очакванията са за избирателна активност под 50 процента
Йордан Велев
25 Септември 2006

Кандидат-президентската двойка на “Атака” Волен Сидеров - Павел Шопов има по-големи шансове да достигне балотаж, отколкото дясната двойка Неделчо Беронов – Юлиана Николова. Това сочат резултатите от националното представително проучване на “Алфа рисърч”, проведено в периода 18 – 22 септември сред 1020 души.

Заради това най-разумно ще е симпатизантите на Неделчо да гласуват за Волен Сидеров за да отстраним с общи усилия президента-марионетка Георги Първанов.

Има тайно споразумение между т. нар. левица и т. нар. десни партии за подялба на властта. Какво е то?

БСП подари на Бойко Борисов кметството в София, като предложи на избирателите си неизбираемата, непривлекателна и говореща на "меко" Татяна Дончева.

На президентските избори десните се реваншират предлагайки един също така неизбираем и неатрактивен старец. Същото прави и Бойко Борисов като не се реши да подкрепи някой десен кандидат или да предложи свой.

Не се хващайте на подлите им номерa. Всичко е много прозрачно, само трябва за момент да позамислим и да не приемаме всичко, което чуваме от BTV, БНТ и NOVA за 100%-ова истина.

Редактирано от cenovist на 29.09.06 10:48.



Тема Re: Я се гръмни....нови [re: cenovist]  
Автор Peaлиcт (жидомасон)
Публикувано29.09.06 10:59



...обидно за интелекта не всеки нормален човек би било гласуване за Сидеров или за който и да е кандидат на Атака.



Тема А за кой ще гласуваш хипотетично на втори турнови [re: Peaлиcт]  
Автор Meл (ентусиаст)
Публикувано29.09.06 11:23



...Човека верно е написал глупости, като тази: най-разумно ще е симпатизантите на Неделчо да гласуват за Волен Сидеров за да отстраним с общи усилия президента, просто защото
1. При под 50 %активност ще има втори тур.
2. Втори тур ще има и ако никой кандидат не събере 50%+1 гласа от гласувалите при над 50% гласували. Независимо дали привърженици на Беронов или Сидеров подкрепят другия опонент. Т.е. на първи тур всеки да си гласува за който си иска, защото общи усилия трябват само при балотаж.

Обаче ако хипотетично балотажа е Гоце Първанов - Сидеров, то и негласуването се явява гласуване за един от двамата, но без да се взима мнението ти. Но пък ако гласуваш избираш по-малката злина и мнението ти важи. В тази насока искам да те попитам:
Смяташ ли, че по-нормални хора гласуват Гоце, отколкото за Сидеров?
А положението е такова, че Сидеров говори глупости, като Гоце преди предишните президентски избори, ама после подписа и за НАТО, и за бази, и за АЕЦ, и прати воиска в Ирак, и референдуми обеща, и за кво ли още не. Само че тогава имаше стабилна медийна подкрепа за разлика от Сидеров сега.



Тема Re: А за кой ще гласуваш хипотетично на втори турнови [re: Meл]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано29.09.06 11:27



сори, Мел, между бившия ляв патриотар Първанов и текущия Сидеров, аз си предпочитам Неделчо Беронов. Пък нищо, че е "стар" и "неизбираем". Поне мога да гласувам "за" и после да съм чиста съвест пред себе си.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема А, бе да те питам!нови [re: cenovist]  
Автор Meл (ентусиаст)
Публикувано29.09.06 11:28



...Пренебрегвайки някои недомислици, които си написал: Ако балотажа е Беронов - Гоце Първанов ти ще гласуваш ли и за кой, за да отстраним с общи усилия президента?
Аз примерно обещавам на втори тур при Сидеров-Гоце да гласувам за Сидеров.





Тема Абе за първият тур е ясно, говорим за хипотезатанови [re: DarthSparhawk]  
Автор Meл (ентусиаст)
Публикувано29.09.06 11:30



...Сидеров - Гоце Първанов и кое е по-малкото зло и трябва ли да се кълнем като Реалист, че няма никога да гласуваме за Сидеров.



Тема Re: Абе за първият тур е ясно, говорим за хипотезанови [re: Meл]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано29.09.06 11:37



ами при такъв ІІ тур трябва да се обмисли кое е по-малкото зло. Аз не знам. Бих изчакал мнението на самия Беронов, на Петър Стоянов и на Иван Костов.
По принцип аз съм проевропейски настроен, а Първанов поне на повърхността е прозападно ориентиран. Сидеров ме плаши. Виждам как връща наборна служба 2 години, как гони американците от Б-я - е такива ми ти работи.
Но по принцип надеждицата ми е да си гласувам за Беронов и на І, и на ІІ тур. Той е единствения кандидат, който спокойно мога да подкрепя. Марков примерно също не ми вдъхва голямо доверие.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: А за кой ще гласуваш хипотетично на втори турнови [re: Meл]  
Автор cenovist (непознат )
Публикувано29.09.06 11:41



от заглавието личи, че става дума точно за балотажа.
значи не са глупости, чети по внимателно



Тема Re: А, бе да те питам!нови [re: Meл]  
Автор cenovist (непознат )
Публикувано29.09.06 11:52



няма недомислици
Бих гласувал за Беронов тогава



Тема Re: А за кой ще гласуваш хипотетично на втори турнови [re: Meл]  
Автор Aнти-aтakyвaщ (нормален)
Публикувано29.09.06 12:04



Между тези двамата по-малко зло просто няма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.