Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 10.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Искате ли да обикнете САЩ ?  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано16.06.06 11:19



САЩ отказа да подпише протокола от Киото и въпреки това ....

Whole Food Market, едни от най-голямите супермаркети в САЩ , задоволява всичките си енергиини нужди купувайки ток от wind farms ( заводи за производство на електроенергия от вятъра ).

Резултатът от намаляване на замърсяването е сравним с изтеглянето от движение на 60 000 автомобила.


"As of December 9, 2005, Whole Foods Market is purchasing more than 458,000 megawatt-hours (MWh) of renewable energy credits from wind farms. This purchase will avoid more than 700 million pounds of carbon dioxide pollution this year. To have the same environmental impact, more than 60,000 cars would have to be taken off the road or more than 90,000 acres of trees would have to be planted."






Тема Re: Искате ли да обикнете САЩ ?нови [re: Pимл@нuн]  
Автор V.Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано16.06.06 11:39



И да искаме па ше ги мразим



Вятърни цетрали а ... а знаеш ли колко невинни птички убиват гадовете с тез перки а



Тема Бре! Много вятър прайте в Америката бе!нови [re: Pимл@нuн]  
Автор Beнko (НевЕрващ)
Публикувано16.06.06 15:17



Накрая да не излезе всичкото вятър-работа?





Тема а стига глупостинови [re: Pимл@нuн]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.06.06 17:52



кво, да не са си прпкарали отделни жици за да не купуват от местната електрическа компания



Тема Re: а стига глупостинови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор V.Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано16.06.06 18:01



Ей свирчо, бъркаш понятията май - местната компания е разпределително дружество - същите тез дето в България вместо 220В ти пускат в мрежата 190В и докато чакаш 3 часа да си свариш кафе електромера ти върти като побеснял ...

Иначе там пазара е конкурентен ... купуваш от където искаш - същото ще се случи скоро и в България и очаквам изведнъж да се окаже че големите потребители ще им излиза по-евтино да си купуват тока от внос ...



Тема Re: Искате ли да обикнете САЩ ?нови [re: Pимл@нuн]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.06.06 18:18



Salve!
Не обичам подражатели.
САЩ копира по идеология и по външност Римската империя и се старае да подражава на политиката й - но имитатори много, а оригинала е един - Древен Рим...


Ей затова са ми смешни и не ги обичам...

Vae victis!


Тема Re: а стига глупостинови [re: V.Grig]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.06.06 18:48



ай аман от идиоти дето знаят за щатите повече от живеещите там.

хеле пък дебили дето си мислят че могат да си избират какъв точно ток да идва по жицата до тях

Редактирано от ~!@$%^amp;*()_+ на 16.06.06 18:52.



Тема Re: Искате ли да обикнете САЩ ?нови [re: Pимл@нuн]  
Автор Бopeй (прост атакаджия)
Публикувано16.06.06 20:53



Автор: Pимл@нuн
Тема: Re: Искате ли да обикнете САЩ ?

САЩ отказа да подпише протокола от Киото и въпреки това ....

Whole Food Market, едни от най-голямите супермаркети в САЩ , задоволява всичките си енергиини нужди купувайки ток от wind farms ( заводи за производство на електроенергия от вятъра ).

Резултатът от намаляване на замърсяването е сравним с изтеглянето от движение на 60 000 автомобила.




Аферим!
Обикнах ги вече






Тема посмали малконови [re: Pимл@нuн]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.06.06 21:04



Whole Food Market, едни от най-голямите супермаркети в САЩ

това са магазини предимно за "органик" храни и като такива нема начин да са "едни от най-голямите супермаркети".
отделно такова поведение съответства на "зеления" им имидж и си е чист пр, няма нищо общо със щатите.



Тема Искате ли да обикнете Израелнови [re: Pимл@нuн]  
Автор Analyser (участник)
Публикувано16.06.06 21:18



Израиль намерен решить энергетические проблемы с помощью солнца

ИЕРУСАЛИМ, 9 июня

На днях ожидается подписание договора между правительством Израиля и компанией MST о строительстве в пустыне Негев электростанции, работающей на солнечной энергии.

Глава компании, известный израильский инженер Дов Равив, верит в то, что через 30 лет солнечная электростанция будет обеспечивать уже 80% потребности Израиля в электричестве и станет решением энергетической проблемы, сообщает NEWSIsraelinfo.ru. По плану, электростанция начнет работать уже через 2.5 года, а через 15 лет она должна обеспечить половину потребности страны в электроэнергии

Работа по воплощению проекта в жизнь поручена Шимону Перецу. Он заявил, что Израиль просто обязан быть мировым лидером в производстве солнечной энергии, которая могла бы избавить страну от ее нынешней энергозависимости. Свою заинтересованность в проекте проявила и Иордания, так как электроэнергию, которую будет вырабатывать солнечная электростанция, планируется поставлять и в эту страну.

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Хамриканците дишат прахта на Европа:нови [re: Pимл@нuн]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано16.06.06 21:36



Инсталирани мощности в MW за 2004-та (а 2005-та е още повече в полза на Европа):

Германия 16,629
Испания 8,263
САЩ 6,740
Дания 3,117
Индия 3,000
Италия 1,125
Холандия 1,078
Великобритания 888

Zzloba



Тема Хитро и злобнонови [re: Zzloba]  
Автор Analyser (участник)
Публикувано16.06.06 21:45



Защо прескачаш 2005 година, бе Злобо?

"In terms of new installed capacity in 2005, the US was clearly leading with 2,431 MW, followed by Germany (1,808 MW), Spain (1,764 MW), India (1,430 MW), Portugal (500 MW) and China (498 MW).

According to the American Wind Energy Association (AWEA), this is largely due to the current three-year window of stability in the federal incentive for wind energy, the production tax credit (PCT).

"Thanks to the Congress’s extending the wind energy production credit before it expired for the first time in the credit’s history, the wind industry is looking forward to several record-breaking years in a row," said AWEA’s Executive Director Randall Swisher."


"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: Хамриканците дишат прахта на Европа:нови [re: Zzloba]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано16.06.06 21:54



AEЦ-ове в света има над 400, само в САЩ са над 100 на брой.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема И как точно ще си купиш токанови [re: V.Grig]  
Автор Haблюдaтeл (новак)
Публикувано17.06.06 00:36



от когото искаш?

Чакай да позная - ти си счетоводител, нали?





Тема Re: И как точно ще си купиш токанови [re: Haблюдaтeл]  
Автор | (exit)
Публикувано17.06.06 01:29



Ами то си пише на линка, който Римлянина е дал как точно го правят -- купуват енергийни кредити от вятърните електроцентрали.

За съжаление Whole Foods са единствения свестен магазин в района, иначе бих ги бойкотирал заради това им решение. Сега аз както и останалите им клиенти трябва да финансираме малоумнщините им :( Няма ли някоя верига да обяви, че ще използва само енергия добита от атомни електроцентрали? :)



Тема Re: И как точно ще си купиш токанови [re: |]  
Автор Haблюдaтeл (новак)
Публикувано17.06.06 01:49



О, да - не бях прочел целия постинг.
А ти къде живееш, че Whole Foods е единствения ти свестен магазин? Аз мисля, че дори не съм ги чувал.





Тема Re: И как точно ще си купиш токанови [re: Haблюдaтeл]  
Автор | (exit)
Публикувано17.06.06 02:04



Както казва жена ми, in the middle of nowhere. :) Всъщност Whole Foods изобщо не ми е наблизо, около 40 мин с кола. Просто е най-свестния магазин в околността от 50 мили. А ти къде живееш, че не си чувал за Whole Foods? Аз съм го виждал навсякъде където съм ходил :)



Тема Ми само 3-те страни в Европанови [re: Analyser]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано17.06.06 02:09



Германия, Испания и Португалия правят над 4 000 MW, докато САЩ са само 2 400. Аз говоря за ЕС срещу САЩ, а не за Албания срещу Китай.

Що да я прескачам?

Zzloba



Тема Re: И как точно ще си купиш токанови [re: |]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано17.06.06 02:48



по тоя начин не си купува ток от тях, по тоя начин ги субсидира.
няма никаква гаранция, че дадените пари съответстват на реално произведен ток.

а иначе си прав, че вятърните мелници са малоумие,



Тема Re: И как точно ще си купиш токанови [re: |]  
Автор Haблюдaтeл (новак)
Публикувано17.06.06 03:24



Los Ageles - сега погледнах, че най-близкия ми е на около 15 мили. Но едва ли ще си направя труда - натурални продукти има във всеки магазин - просто е въпрос на четене на етикета



Редактирано от Haблюдaтeл на 17.06.06 03:39.



Тема Re: Искате ли да обикнете САЩ ?нови [re: V.Grig]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано17.06.06 12:24



Аз съм привърженик на малките стъпки в правилната посока с бърз резултат. В случая Food market използва това екологично начинание като реклама и го е интегрирал в маркетинга си. Конкурентите му трябва да го последват и ефектът ще се мултиплицира. Още повече , че се говори в конкретика-60 000 коли годишно и това пасва на американския манталитет за прагматизъм.

Впрочем в САЩ някои щати имат екологични критерии, които са по-строги от тези на Киото.

Не знам в Германия как е, но в Калифорния има вятърни генератори на хълмове и те стигат до хоризонта. Впечатляващо е.






Тема Re: Бре! Много вятър прайте в Америката бе!нови [re: Beнko]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано17.06.06 12:30



Аааа, няма де е вятър работа

. Виж само как наскачаха тия дето са ни седнали на масата, в защита на принципа " За Америка или лошо или нищо "



Тема Да, ама те са "добрите". дето са подписали Киотонови [re: Zzloba]  
Автор Analyser (участник)
Публикувано17.06.06 16:59



Да не говорим за това, че при европейските цени на горивата те имат далеч по-голяма изгода от получаване енергия от вятъра.

Между впрочем, минала година Канада е увеличила ветрените електроцентрали с 54%. Низо че има повече нефт от саудитска Арабия. Пък европейците имат, нищо.

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема каква красота а? и колко ЕКОЛОГИЧНО!!!нови [re: Pимл@нuн]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано17.06.06 17:13



еколозите до стената



Тема Re: Искате ли да обикнете САЩ ?нови [re: Pимл@нuн]  
Автор | (exit)
Публикувано17.06.06 17:17



Глупости, нищо няма да се мултиплицира, повечето американци изобщо не се интересуват какво електричество използва магазина, от който пазаруват. Малко са веригите, които разчитат на същия тип клиенти като Whole Foods (вземи запомни името на веригата която рекламираш :).

> Не знам в Германия как е, но в Калифорния има вятърни генератори на хълмове и те
> стигат до хоризонта. Впечатляващо е.

Ами имат си пустини, слагат си вятърни генератори. Я кажи къде ще сложим вятърните генератори в Ню Джърси или Кънетикът?



Тема Re: Хамриканците дишат прахта на Европа:нови [re: Zzloba]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано18.06.06 12:22



Ето какви са резултатите след подписването на протокола от Киото:

Увеличаване на емисиите на СО2 от страните подписали протокола:

Канада с 24%
Япония с 18%
Испания с 42%
Португалия с 37%
Гърция с 26%

В същото време САЩ, който не е подписал Kиото e с 13% и даже при Буш са намаляли с 2%.






Тема Re: Искате ли да обикнете САЩ ?нови [re: |]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано18.06.06 12:36



Нещата се променят в Америка. food market е поел в правилната посока на конкретните действия. Тойота също. Toyota Prius става все по-популярна, несъмнено това се дължи и на цените на бензина.

За тези, които не знаят, Toyota Prius е хибридна кола на електричество и бензин, която акумулира енергия при спиране и спускане. Единственият проблем е, че не се чува и неправилно пресичащите трябва да внимават.






Тема Хе! Да им имам проблема на японците!нови [re: Pимл@нuн]  
Автор Beнko (НевЕрващ)
Публикувано18.06.06 12:46



Моята фирма може да им произвежда устройства, които при запалване на двигателя ще издават звук като на запорожец



Ти можеш ли да ми уредиш с американския КАТ да ги направи тия джаджи задължителни, както тия, дето правят регистрационните табели си уредиха задължителното им сменяне у нас? Твоето не се губи

Няма да взимаме повече отколкото нашите взимаха за 2 тенекии. В долари ще ви излиза към 40. Кво му плащаш?



Тема Re: Хе! Да им имам проблема на японците!нови [re: Beнko]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано18.06.06 17:27



идеята е добра, ...патентовай

Може и ей тая да екипираме:



2006 Lexus RX 400h Hybrid SUV



Тема Абе - хибридите са добра идеянови [re: Pимл@нuн]  
Автор Haблюдaтeл (новак)
Публикувано18.06.06 21:04



Ама не са чак толкова тихи. Приуса има 1.5 литров 76 к.с. бензинов двигател - колкото една европейска кола от среден клас

- примерно европейския вариант на Тойота корола. Двигателя е тих в градски условия, защото там бензиновия двигател почти не се включва - той се включва над 45 мили в час.
Впрочем - колата гори малко по-малко от 5 на сто в градки условия и малко повече от 5 на 100 по магистралата. За САЩ това е впечатляващо, но за Европа - не толкова.



Тема в цапането САЩ са безспорни шампионинови [re: Pимл@нuн]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано19.06.06 07:02



Годишни емисии на парникови газове в тона на човек от населението:

САЩ: 23.35 (или общо 6 796 милиона тона СО2 еквивалент)
Канада: 23.11 (723 млн тона)
Испания 9.65
Португалия 8.15
Гърция 11.93
Япония 10.22

Германия 12.17
Великобритания 10.54
Франция 9.03

България 7.84
Русия 12.54

Както виждаш. в цапането хамриканците са безспорни шампиони.

Сега да видим промените спрямо 1990 г. във водещите европейски държави:

(САЩ: +12.6%)
Германия: -19%
Франция: -2.6%
Великобритания: -14.6%

България: -56%
Русия: -39.1%

Тъй че поне на нас не ни давай за пример САЩ.

Zzloba



Тема По-долу в отговор за Римлянинанови [re: Analyser]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано19.06.06 07:09



съм дал статистика за парниковите газове. Много е поучителна. Хич не ми хвали Канада.

Zzloba

Редактирано от Zzloba на 19.06.06 07:10.



Тема Re: Абе - хибридите са добра идеянови [re: Haблюдaтeл]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано19.06.06 12:07



Хибридните коли sa dobra ideq, но не са решението. Много по-интересни са водородните технологии....и най-вече тези за добив от въглща.

Hydrogen from Coal Research



европейците имат и други решения за екологични коли. Жена ми преди година си купи Volvo V50 T5, та там видях, че имат и коли, които фабрично са произведени за газ и бензин - Bi-Fuel, но и Multi-Fuel - за 5 различни типа гориво: газ, бензин, биоетанол ( 85% етанол+ 15% бензин), биометан, итан ( 10% водород+90% метан)





Тема Re: Искате ли да обикнете САЩ ?нови [re: Last roman]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано19.06.06 13:03




Младо момче, не че това има значение, но това, че мразиш САЩ е типично за бедните комплексари, тръбящи по всички форуми на Дира, че са аптекари и очакващи аудидиторията да замлъкне в захлас. Бедния не обича богатия, робът мрази господаря си, работникът завижда на директора....

И Запиши си го някъде: Аптекар не звучи гордо. Аптекарите са обикновенни продавачи на лекарства с университетско образование. Те нямат думата при лечението на болните . Там всичко се решава от лекаря или стоматолога. Аптекар е обикновенна професия, изпълнител на лекарски рецепти...като медицинска сестра, физиотерапевт, лаборант, като касиер в супермаркет, търговски агент и т.н. Да си аптекар се иска средна интелигентност и нищо повече...така че престани да ни поднасяш нарцистичните си полюции. С тях в този клуб никого няма да впечатлиш.






Редактирано от Pимл@нuн на 19.06.06 13:09.



Тема Re: Искате ли да обикнете САЩ ?нови [re: Pимл@нuн]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано19.06.06 13:40



Тука цари бахти мракобесието.
Бъдещето е на фюжън реактори бе. За това което прави реактор от класа на тоя който строят във Франция сега, за да се постигне от вятърни генератори трябва територия три пъти колкото щатите. хората имат пустини и се чудят какво да правят с тях, освен това тия проекти са много яко спонсорирани от правителството в САЩ. Има доста фирмета които решават да гепят кинтите и се пробват с такива неща. Не съм чул обаче някой да е просперирал с такова производство на електроенергия. Понеже дискусията литна накъм двигатели за коли, да питам, защо не мислите за производството на ел енергия от въглища, отоплението на мазут, въздушния транспорт.
Що в щатите не мислят за скоростни влакове като алтернатива на тоя масов автопревоз сега? Ам аз мисля щото нямат кинти за инфраструктура. Авто магистралите са само една част от нея. Но всъщност, да не би градската електропреносна мрежа в повечето градове не е още на дървени стълбове....



Тема Че тя и в Япония е на дървени стълбовенови [re: HoщнaCтpaжa]  
Автор Beнko (НевЕрващ)
Публикувано19.06.06 13:55



Хем японците нямат тия гори, дето американците имат.

По-ниското напрежение поставя и по-ниски изисквания към конструкциите. Поне такова обяснение съм чувал.

Колкото до колите и скоростнитве влакове, според мене е до манталитет. Те ще му кажат кога да тръгва, кога да спира и от де да мине! Айде де! Че той ако иска така, ще се качи на самолет!





Тема Re: Че тя и в Япония е на дървени стълбовенови [re: Beнko]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано19.06.06 14:23



Венко, не е така.
Във франция примерно има от сума ти време работещи линии - от вас до нас примерно се отива за 30-40 минути. Аз за толкова стигам през задръстванията до Метро примерно тука.
Виж примерно до Варна ако се стигаше за 2-3 часа дали щеше да има такава миграция и обезлюдяване из страната?
Хич не е на манталитет работата ами на възможности.
Сега именно Франция и Германия печелят от инфраструктурата си и то не малко. А това са все печалби които никой ждрельо домъкнал се като чарчока от майна си райна не може да открадне от една страна.
За япония си прав - те и пътища си нямат, ако да са едни от най-големите производители на коли. Ама и за какво са им като по линия с дължина над 700 км влаковете летят с 300-400 км/ч? То с кола абсурд там да тръгнеш - гледат те и викат а от нешънъл джиографик пак ли





Тема Re: в икономиката САЩ са безспорни шампионинови [re: Zzloba]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано19.06.06 21:51



САЩ+ЕС представляват (по памет) около 44% от световната икономика. Какво учудващо има , че това e proporcionalno и на газовите емисии.

Въпросът е станало СЛЕД Киото и какво всеки реално прави за промяна на ситуацията, има ли тенденция към промяна и ако има такава , е ли тя резултат от подписването на протокола от Киото.

Фактите са следните:

1. Има намаляване на ръста на емисии в САЩ . Той е 12% и при Буш е намалял с 2%. САЩ не е подписъл протокола.

2. Има значително увеличаване на емисиите при страни Подписали Киото.
Канада с 24%
Япония с 18%
Испания с 42%
Португалия с 37%
Гърция с 26%

Какви са изводите:

1. Протоколът от Киото не е намалил ръста на на газовите емисии в някои от подписалите го страни. Обратното, наблюдава се темп на увеличаване на емисиите СО2 , изпреварващ средния.
2. В САЩ има постигнат резултат на забавяне на увеличаването на замърсяването, без това да има негативен ефект върху икономиката и без страната да е подтисвала Киото.

Въпроси които би трябвало да си зададем:

1. Защо Китай и Индия не са част от страните по договора ?
2. Кой контролира плащанията по протокола от Киото ?
3. Защо съществува тази организация след като не е постигнала никакъв резултат ?



Тема За съжалениенови [re: Pимл@нuн]  
Автор Haблюдaтeл (новак)
Публикувано19.06.06 22:26



Вички възможности, които си изредил почиват на изчерпаеми източници на енергия и само ще отложат проблема.
Водородните технологии са интересни, но водорода не е източник, а само преносител на енергия. За съжаление в момента технологиите за добиване на водород са много по-енергоемки, отколкото енергията, която бихме получили от водорода. Освен това има и проблеми със съхранението и транспортирането на водород.
А хибридите са добра междинна стъпка. След като толкова години се използват хибридни локомотиви и подводници, например - време беше да се направят и такива коли.



Тема силно желаем да ги обичаме, но немаме шансовенови [re: Pимл@нuн]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано19.06.06 22:40



Хирошима







Виетнам





Корея



Югославия



Ирак



Period Country USA Policy Details Civilians Killed
1945 South Korea Support for massacre of dissidents on Cheju Island. 100,000 +
1948 Vietnam Support of French efforts to recolonise. thousands
1950 Bahamas Biological tests (with Canada and UK). unknown
1950 Korea Stopping refugees crossing the front line. hundreds
1952 Cuba Support for military coup and death squads. thousands
1952 Korea
China Biological warfare. unknown
1954+ Guatemala Organisation of military coup; arming and training of government death squads. 100,000 +
1957+ Haiti Support for brutal dictatorship. 60,000
1962 Cuba Attack on industrial facility. 400
1963 Iraq Supplying military government with lists of dissidents to be eliminated. thousands
1964 North Vietnam Blanket bombing. unknown
1964 Brazil Support for brutal dictatorship. 75,000 +
1965 Indonesia Supplying government with lists of dissidents to be eliminated. thousands
1965 to 1973 Laos Blanket bombing. hundreds of thousands
1965 Peru Setting up military camps to eliminate dissidents. unknown
1967 Vietnam "Friendly Fire". 80
1968 Vietnam My Lai Massacre by USA troops over 200
1970 Vietnam Chemical warfare. thousands
1970 Laos Chemical warfare. Over 100
1971 Vietnam Military action. 5,000
1972 Vietnam Blanket bombing. unknown
1972 Lebanon
Syria Air attacks by Israel supported by the USA. hundreds
1973 Chile Organisation and support of military coup and its follow-up actions. 5,000
1969 to 1973 Cambodia Blanket bombing, mostly in secret. 600,000
1964 to 1975 Vietnam
Laos Blanket bombing. 2,500,000 +
1939 to 1975 Spain Financial support for brutal dictatorship. 192,684
1975 to 1979 Cambodia Khmer Rouge auto-genocide resulting from five years of secret bombing. 2,500,000 +
1975 to 1999 East Timor Support and arming of Indonesian invasion and genocide (with UK and Australia). 200,000
1975 Iraq Abandoning of former Kurdish allies. unknown
1976 Nicaragua Massacre of dissidents by supported and armed un-elected government. thousands
1978 Lebanon Supporting of invasion by Israel. 700
1978+ Guatemala Arming, training and support of government death squads. 20,000
1953 to 1979 Iran Support and finance for unelected, brutal government put in place by USA and UK. unknown
1979 Nicaragua Support and arming of unelected, brutal government put in place by USA. 30,000
1980 to 1992 El Salvador Training, arming and financial backing for government death squads. 75,000
1980 to 1990 Iran Support and arms for invasion by Iraq. 1,000,000
1980 Italy Support and finance for urban terrorists. 86
1980 South Korea Massacre of dissidents by military government armed and supported by USA. thousands
1981 Lebanon Support of bombing raids by Israel. 320
1982 Lebanon Support for invasion by Israel including use of UN veto. 17,500 +
1982 to 1990 Chad Training and arming of military regime. thousands
1982 to 1986 Guatemala Support and arming of brutal, military regime. 50,000 +
1983 Grenada Invasion to remove leader. 500
1976 to 1984 Argentina Support and finance for military regime. 30,000
1986 Nicaragua Support and arming of former government troops for destabilisation. 50,000
1986 Libya Military attack on oil installations. 70 +
1987 to 1992 Palestinian Territories Support and finance for occupation and settlement building by Israel. 1000 +
1983 to 1987 Lebanon Support and arms for military action by Israel and CIA sponsored terrorism. 50,000 +
1988 Iran Shooting down of commercial passenger airliner. 286
1988 Iraq Support (with UK), finance and arms for regime which uses poison gas on its Kurdish population. 6,000
1989 Panama Invasion to remove leader. 4,000 +
1991 Iraq Invasion (with UK and other countries). 200,000
1992 Somalia Invasion. 7,000
1974 to 1992 Angola Arming and support for rebels destabilising country. 650,000 +
1986 to 1994 Colombia Finance (with UK oil companies) and support for regime that kills dissidents. 20,000 +
1995 to 1998 Turkey Arms and finance for regime that kills dissidents and its Kurdish population. 27,000 +
1995 Mexico Military aid to supress dissidents. unknown
1996 Lebanon Arms and support for Israel in its occupation. 120
1996 Palestinian Territories Arms and finance for Israeli occupation. 80 +
1997 Rwanda Arms and finance for regime that kills dissidents. 6,000
1965 to 1997 Indonesia Arms, support and finance for brutal dictatorship. 1,000,000
1990 to 1997 Iraq Pressure on UN to impose and maintain sanctions and bombing raids (with UK support). 1,200,000 +
1998 Afghanistan Finance (with UK) for brutal Taliban government. 2,000 +
1998 Sudan Bombing. unknown
1986 to 1998 Guatemala Support, finance and arms for regimes that kill dissidents. 200,000
1999 Yugoslavia Bombing (with other NATO countries). thousands
1999 Iraq Bombing (with UK support). hundreds
1991 to 1999 Kuwait
Iraq Unexploded cluster bombs. 1,620
2000 Palestinian Territories Support, arms and finance for occupation and settlement building by Israel. hundreds
2001 Colombia Arms and training for regime that kills dissidents. 18
2001 Palestinian Territories Support, arms and finance for occupation and settlement building by Israel. hundreds
2001 Palestinian Territories Ethnic cleansing. 100 +
2001 Afghanistan Bombing (with UK). 3,760 +
1995 to 2001 Peru Helping military shoot down aircraft suspected of drug running. unknown
2002 Palestinian Territories Political support, finance and arms. hundreds
2002 Angola Intelligence. unknown
2002 Iraq Bombing (with UK). unknown
2002 Yemen Missile attack on vehicle. 6
2003 Afghanistan Support for war lords. 300 +
2003 Algeria Finacial and military support for unelected government. hundreds
2003 Iraq Invasion (with UK). 17,000 +
2003 Bolivia Support for government that is crushing economic dissent. 40
1976 to 2003 Indonesia Support for government suppressing minorities in Aceh province. 12,000 +
2003 Palestinian Territories Political support, finance and arms. hundreds
2003 Uzbekistan Support for dictator. unknown
2004 Palestinian Territories Political support, finance and arms. 1,400 +
2004 Iraq Occupation (with UK). 100,000 +


Абе верно , че и за сатаната има място под слънцето, ама не ни карайте да го обичаме...



Тема Re: силно желаем да ги обичаме, но немаме шансовенови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано19.06.06 22:44



днеска разбрах,че искат да осъдят на смърт Садам, че бил убил 150 кюрди

бе те американските президенти все на електрическия стол трябва да си седят бе...



Тема В САЩ 12% не е намаляване, а увеличение.нови [re: Pимл@нuн]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано20.06.06 01:58



И не е 12%, а 13%. А намалението, за да се стигне до 13% увеличение, е 2%. Освен тва смисълът на договора в Киото НЕ Е намаляване на емисиите във всяка отделно взета страна, а в глобален мащаб. Те затва е търговията с карбон - вземи прочети нещичко по въпроса. Например Канада може да увеличава, ако съкращава повече емисиите в България.

Резултати има, разбира се, и именно затова на такива като тебе се налага да увъртате, че и да лъжете на поразия.

Накрая - статистиките показват, че има икономики, които произвеждат повече от САЩ с по-малко емисии на парникови газове. За което ти лично зачекна темата.

Zzloba



Тема Re: За съжалениенови [re: Haблюдaтeл]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.06.06 05:46



хибридите са инженерно недоразумение
класически пример за комплицирано решение породено от изчерпването на технологията.

основния проблем с водорода е съхранението и транспорта, това че иска относително голямо количество енергия за производството щеше да е никакъв проблем ако не бяха зелените идиоти с техните малоумни кампании срещу ядрената енергетика.

всъщност отношението на екоидиотите към ядрената енергетика е нагледен пример или за малоумие, или за користен натиск в интерес на други източници. в края на краищата това е много по-екологичен източник сравенен със тец, вец и любимите на римлянина вятърни мелници.



Тема За да има икономиески смисъл, мястото трябванови [re: |]  
Автор Бълrapин®-BG (Anty Commi)
Публикувано20.06.06 12:05



да предостява мин. от 5 км/час вятър за голяма част от годината. Коеф. на използване на енергията от вятара е сравнитолно нисък, затова има места където тази тип енергия е нерантабилна за момента.



Тема Re: Искате ли да обикнете САЩ ?нови [re: HoщнaCтpaжa]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано20.06.06 12:06



Хубаво е , че има хора, които като теб са убедени и знаят точно къде
е бъдещето.



С френския обществен транспорт си дал възможно най-лошия пример.
Няма по-глупаво, нерентабилно и корупция генериращо предприятие
от френските железници, които са "спонсорирани" от бюджета, не
плащат пенсионните и здравни такси на служителите си, инкасират
огромни загуби и .... стачкуват , т.е. не работят за това, което им се
плаща. Същата е ситуацията и в електрическата и газовата им компания.
Ако имаш интереси в икономиката, мога да ти дам и повече подробности
и цифри ако те интересува ...

Не съм привърженик на услуги, които се плащат от данъците. Проблемът с
тях е , че всички плащат , а само някои ги ползват....т.е.
има преразпределение на ресурси без икономическа логика.
на този принцип би трябвало да функционират само институции,
които осугуряват сигурността на гражданите- армията,
полицията, пожарната , минималена спешена здравна сигурност ...,
но не и транспорта. Транспортът трябва да е икономически ефективен
и на пазарен принцип.

Доколкото разбирам ти си привърженик на социалистическия
тип преразпределение. Аз по убеждение съм икономически
либерал, либертарианец и неоконсерватор-максимум лична
инициатива, минимум държавна намеса, свободни пазари и
конкуренция, против субсидирането, за глобализацията, мощна система
за осигуряване сигурността на гражданите

...и разбира се, либерална неоимпериалистическа външна
политика.





Тема Kyoto is absolutely deadнови [re: Zzloba]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано20.06.06 12:52



-за щастие.


Жорж написа:

смисълът на договора в Киото НЕ Е намаляване на емисиите
във всяка отделно взета страна, а в глобален мащаб


... аман бре !

Тая лъжа не се изтърка?
Още ли има верващи ? Дай тогава Резултатите в
глобален мащаб.

Къде е резултата ???? Не ме интересуват приказки и действия ,
а само резултата, а такъв в страните подписали Киото НЯМА.

Ха ти сега ни обясни как ще стане глобалното намаляване на
замърсяването без да има намаляване на емисиите от СО2 от
КОНКРЕТНИ страни. Ей тук има и още три въпроса:


1. Защо Китай и Индия не са част от страните по договора ?
2. Кой контролира плащанията по протокола от Киото ?
3. Защо съществува тази организация след като не е постигнала никакъв резултат ?

...струва ми се, че ти не познаваш принцита на Киото, а както обикновено
се опитваш да научиш нещо по най-мързеливия начин...няма лошо-
нали затова са форумите.

Ето ти тук и едно доказателство за затоплянето на климата:






Тема Re: Искате ли да обикнете САЩ ?нови [re: Pимл@нuн]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано20.06.06 14:31



Нищо общо нямам със социалистическото преразпределение, нито съм му привърженик нещо.
За френските железници, не съм наясно чак в таквиа детайли, признавам си, но първо че бъдещето е в високите скорости, а кола това не може да постигне дори без ограничението на скоростта по немските аутобани.
Сам знаеш че висока скорост и завои не вървят ръка за ръка. Аз нямам нищо против частна компания да строи жп линии и да организира всичко - логично това е най-доброто решение.
Някъде из нета четох че за 90-градусов завой при който да се допуска скорост 300 км/ч линията е към 50-60 км от началото на завоя до края. Е в БГ това не виждам как ще стане - те виж как на околовръстното тука са се нацвъкали почти на пътя и не може да се разшири та камо ли за влакова линия.
Практически без държавна намеса според мен е невъзможно за никой бизнес нито такава инвестиция нито такова масово отчуждаване, охраняване и т.н.



Тема Re: силно желаем да ги обичаме, но немаме шансовенови [re: Ziezi]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано20.06.06 16:11



Какво те притеснява в тези снимки и списъка ?

Аз не виждам проблем. Единственото, което не ми е приятно е, че войната
във Виетнам беше загубена. Всичко друго си е ОК. Америка не е
по-различна от която и да била друга държава защитаваща националния
си интерес.

Да вземем за пример България.

Българските войски през Първата и Втората световна
мародерстват населението в Македония. Избити са цели села... ,
разтрелват и гонят гърците в Беломорка Тракия, българската
администрация изнудва гръцките търговци за да им издаде
разрешителни. Специалните ни части открадват от Македония
църковни реликви, които сега с гордост ги излагаме в музейте,
от Гърция открадваме Паисиевата история,
... 1945 година взвод от българската армия , до Сегет разтрелва
16 унгарци, от които две момчета под 18 години...списъкът е голям.

Искаш ли да ти разкажа какво се е случвало по време на македонския
терор или през 1922-1927? Убииството е било издигнато в ранг
на национална политика и теротът е бил повод за достоинство и
гордост.

България е защитавала националния си интерес, както го е разбирала.
Имало е жертви. САЩ, Русия, Франция и другите правят
същото.

Жалко е само когато жертвите на вятъра..., такъв е случая с България
или със САЩ във войната с Виетнам. Когато целите са постигнати,
разумните жертви са оправдани.



Тема Re: силно желаем да ги обичаме, но немаме шансовенови [re: Pимл@нuн]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (непредсказуем)
Публикувано20.06.06 17:10



Интересно, как при тези мародерствания дето ги споменаваш и през ПСВ и ВСВ- българската войска там е посрещаната като родна войска-Освободител на исконни български земи и гарант за сигурността на огромното мнозинство българско население- над 1 млн живеещо там. С българско самосъзнаие, бит , култура и език...
А това че нашата войска е трепала там- е трепала - ама все сърболяшки и гръколяшки мекерета, както и албански банди- особенно по време на ПСВ...
А за "откраднатите" църковни реликви. Ами че те са си български църковни реликви- откраднати от сърболяци и гръколяци. Паисиевата история е чисто българска. И оня отродник Путьо стоянов дето я върна е най-гнусната твар...
За откраднати реликви - спокойно можеш да причеслиш една такава светиня като ЧетвероЕвангелието на цар Иван Александър- все още намиращ се в британския музей. Гръколяците едно време с такива книги са си палели фурните за печене на хляб в манастирите си в Света гора...
Айде холан- по-полека с такива приказки за български терор в Македония и западните покрайнини. Щото де да беше - и сега щяхме да си ходим на почивка в чисто български курорти там..
дай Бог един ден България да се снабди с термоядрено оръжие и едни хубави далекобойни ракетни железа- пък тогава да видиш на какво аз му викам терор


Народен човек

Тема Re: силно желаем да ги обичаме, но немаме шансовенови [re: Pимл@нuн]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано20.06.06 17:51



Дааа, и аз мисля, че много неща се смениха от времето на ПСВ и ВСВ насам за да ги вадиш такива сравнения.



Тема Re: За да има икономиески смисъл, мястото трябванови [re: Бълrapин®-BG]  
Автор | (exit)
Публикувано20.06.06 17:58



Проблемът не е само вятъра, но и огромната площ необходима за построяването на вятърна електроцентрала. Може би е изгодно да се строят там, където земята е евтина (т.е. няма много хора, следователно няма търсене на електрическа енергия) и има вятър през цялата година, но в гъстонаселените райони като северната и централната част на източното крайбрежие никой няма и да си помисли да хаби ценната земя за глупости като вятърни електроцентрали.

Скоро четох в друг форум следният пример. Голяма вятърна електроцентрала в Калифорния произвежда 120MW електроенергия на същата цена като енергията от атомна електроцентрала. Само дето атомната електроцентрала използва _много_ по-малко място и един реактор е 800MW. Отделно ветровете са най-силни в извънработно време, когато търсенето на енергия е много по-ниско.



Тема Лъжеш като атакаджия. Типично за костомолец.нови [re: Pимл@нuн]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано20.06.06 18:19



Дадох ти достатъчно инфо по случая. Иди на сайта на ООН и виж САМ резултатите.

За което се намесих тук е, да не ни даваш за пример САЩ. С факти абсолютно ти доказах, че е най-малкото неуместно. Обаче не съм навит да ти правя безплатно серия от проучвания по странични теми.

Zzloba



Тема Мдам, трябва да се съглася с теб,нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано20.06.06 18:25



че АЕЦ са най-екологичното производство на енергия.

Обаче остава най-важният проблем с тях - топлинното замърсяване. Например още един АЕЦ на Дунав ще позволи там да се въдят пирани.

Убийствата на птици се водят най-сериозният екологичен дефект на вятърните електорцентрали, въпреки че това не е вярно. Те действат по-скоро като огромни плашила, пропъждайки всичко живо наоколо.

Но в сравнение с ТЕЦ са цвете.

Zzloba



Тема Аз отидох на сайта на ООНнови [re: Zzloba]  
Автор Krug (ветеран)
Публикувано20.06.06 18:34



и САМ видях резултатите от проверката на далаверите по програмата петрол срещу храни. В тях ясно пише, че БКП неправомерно се е облагодетелствала от далаверите на диктатора садам с над 6 млн. барела. За сметка на истинската и цел - храни за иракчаните.

След това отидох на сайта на правителството на БГ, и там САМ видях, че въпросните престъпници и приятели на диктатори и терористи - БКП, са в управляваща коалиция с бивши доносници и бивши комунисти - настоящи далаверажии - царчоци.

Такива неща пише на сайта на ООН. Я и ти ходи ги виж, ако искаш. Ама да не се объркаш да отидеш при в. труд? Или на българо-швейцарската граница, ей.





Тема Re: Мдам, трябва да се съглася с теб,нови [re: Zzloba]  
Автор | (exit)
Публикувано20.06.06 18:52



> Обаче остава най-важният проблем с тях - топлинното замърсяване.
> Например още един АЕЦ на Дунав ще позволи там да се въдят пирани.

Какво мислиш за

?



Тема Re: За да има икономиески смисъл, мястото трябванови [re: |]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано20.06.06 19:01



>в гъстонаселените райони като северната и централната част на източното крайбрежие >никой няма и да си помисли да хаби ценната земя за глупости като вятърни >електроцентрали.

Не виждам какъв е проблемът да съм в ДЦ например и да ползвам ток произведен в Калифорния или щата Вашингтон (или някой от правоъгълните щати) инфраструктурата на ел.мрежата съществува. Централата не е задължително да ми е локална, може и да е на другия край на щатите.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re: За да има икономиески смисъл, мястото трябванови [re: Dilithium]  
Автор | (exit)
Публикувано20.06.06 19:07



А имаш ли идея какви са загубите при пренасянето на ток от Калифорния до DC? :)



Тема Re: За да има икономиески смисъл, мястото трябванови [re: |]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано20.06.06 19:12



Не конкретно, но пък има понижителни и повишителни станции.
Загубите могат да се покрият с още мощности (правиш още едно поле от слънчеви /вятърни панели) Естествено технологията не се е усъвършенствала. Иначе цялата енергия тук на Земята идва от Слънцето. Аз съм също и за бюжън реактори и за атомни централи, но след като има достатъчно място, не виждам защо да не се построят, а дори могат да се сложат на върха на скай-скрейпърите, не знам обаче economy of scale как ще дойде точно там.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Лъжеш като Мангаля за парите на Чьорни.нови [re: Krug]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано20.06.06 21:55



Хайде цитирай ТОЧНО писаното за БКП. И недей да бъркаш разни букви и да ми се обясняваш с неточности.

Zzloba



Тема Не е лошо като идея,нови [re: |]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано20.06.06 22:01



обаче нямам достатъчно висока квалификация да преценя за какво иде реч.

Като консултант, въз основа на написаното бих препоръчал детайлно изследване. Такова нито съм виждал, нито линк към него съм виждал, нито съм чувал да има.

Според теб какво би трябвало да мисля по въпроса? Защото съм 99% сигурен, че ако и ти го поставиш така, ще мислиш същото.

Освен ако си атакаджия, де. Тогава няма да приказваме за мислене.

Zzloba



Тема Re: Не е лошо като идея,нови [re: Zzloba]  
Автор | (exit)
Публикувано20.06.06 22:22



Доколкото разбирам професията ти е свързана с енергетиката, затова реших, че може да си се интересувал и да знаеш повече по въпроса.



Тема Re: Мдам, трябва да се съглася с теб,нови [re: Zzloba]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.06.06 22:39



топлинното замърсяване го има при всички производства на енергия.
не знам дали отнесено към произвежданата мощност при аец е по-голямо.



Тема Re: Искате ли да обикнете САЩ ?нови [re: HoщнaCтpaжa]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано20.06.06 23:12



Хубаво е , че не си социалист. ;-). Някак си "социалист" звучи кофти
... особенно за млад човек и в България.

Наистина, трудно е да се правят исторически паралели. Ето ще ти
дам пример. Зизи не си дава сметка, че войната във Виетнам е
по-близко исторически до 1945 година , отколкото до 2006.
Тук имам предвид не само хронологичната близост, но и социокултурната
и икономическа структура на обществото.

...има обаче нещо, което не се е променило от повече от 30 века и то е ,
че цивилното население е страдало от военните действия наравно
с воюващите армии....и това е съвсем нормално.

Този факт не може и не трябва да ни отказва от използването на военна
сила като последно средство за налагане на волята ни и защита
на интересите ни.



Тема Re: За съжалениенови [re: Haблюдaтeл]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано20.06.06 23:29



Хибридните коли са добро нещо за САЩ. Не знам дали те могат да
намалят замърсяването с СО2...най-вероятно не. Пък и всички приказки
за глобално затопляне, някакси не се покриват с личния ми опит
.
Декмври 2005 ми се наложи да ходя в Тексас, ... мисля, че беше 8 или
9 декември. Не можах веднага да свърша работа , защото с
утринта училищата и бизнеса започнаха работа по-късно ...
причината беше улични заледявания.
Термометърът показваше -8 в Waco...

Припомни си и при нас в Калифорния как ни се наложи да извадим
пуловерите в период когато нормалната температура би
трябвало да бъде 15-20 градуса.


Редактирано от Pимл@нuн на 20.06.06 23:35.



Тема Цитирам:нови [re: Zzloba]  
Автор Krug (ветеран)
Публикувано21.06.06 00:19









Beneficiary: BULGARIAN – SOCIALIST PARTY
Barrels Allocated: 8,000,000


и т.н.

Има ги навсякъде комунягите в "манипулацията", из всички документи, подробно описани как, кой, кога. Айде ходи и чети. Цитирал съм ти целия доклад. Не ми се обяснявай с каквото и да е.

Видя ли се как лъжеш като Мангаля за срещи с мафиоти или като царчок за всичко.




Тема Re: силно желаем да ги обичаме, но немаме шансовенови [re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpe]  
Автор Pимл@нuн (а posteriori )
Публикувано21.06.06 00:23



Ами, ...войната си е война. Това искам да кажа.
Мародерство винаги има. Военната политика е едно, а поведението
на частите на терена е друга работа. Няма разлика между извършеното
от СС в Русия, това от Червената Армия в Полша и Германия, от
французите на ДеГол в Алжир, от армията на САЩ във Виетнам, Дори и сега,
в Ирак се случиха издънките в Абу Гаиб, геноцида в Дарфур, или
масовите убииства от Френския Ч. легион в Бряг на Слоновата Кост
през 2005.....Българската армия не прави изключение. Това което за
едната страна е нормално другата го приема за престъпление,
но накрая е валидна римската максима:

Победителите не ги съдят - Горко на победените.



Тема Глобалното затопляненови [re: Pимл@нuн]  
Автор Haблюдaтeл (новак)
Публикувано21.06.06 04:18



затова е глобално, защото се измерва в глобален мащаб

. Примерно средната температура на водата в океана или размера на полярните шапки. Иначе локално е нормално да се получават аномалии - климата е сложна система, която преразпределя слънчевата енергия .
Общо взето в момента дори най-консервативните учени не отричат, че има глобално затопляне. Тук изключвам привържениците на интелигентния дизайн - те по принцип отричат, че земята е кръгла. Спора е дали това затопляне се дължи на човешката активност или наблюдаваме природно-обусловено циклично покачване.
Не, че има някакво значение, де - видяхме миналата година какво стана с ураганите, а и всички знаем какво се случва на Венера. Ако изчакаме още 500 години консерваторите да съберат данни, както те искат - може и да бъде късно



Тема Тoва е прекалено голяма лъжицанови [re: |]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано21.06.06 08:20



за моята уста. Затва се занимавам с по-земни работи - малки ВЕЦ, когенерация, биомаса, биогаз и пр.

Иначе знам, че технологиите за АЕЦ се развиват с бесни темпове. Например знам, че ако уранът (или токът) поскъпнат още с трийсетина процента, ще е възможно да се добива ядрено гориво от моркса вода. Но няма как да участвам в подобно нещо.

Zzloba



Тема И дей тука БКП, ам?нови [re: Krug]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано21.06.06 08:49



Костомолците що избягвате да цитирате точно, ами все променяте нещата? И тва го правите нарочно, на всичкото отгоре даже тогава, когато не е във ваша полза.

Трябва да е някакъв дефект в мозъка. Иди се прегледай.

Zzloba



Тема А, това ли ти е проблема,нови [re: Zzloba]  
Автор Krug (ветеран)
Публикувано21.06.06 09:02



неприятно ти е, че ви казвам комунисти?

Ами вие сте си същата БКП сган - комунисти, ченгета, терористи, възродители и т.н. престъпници, ама сега не сте вече такива. Същите, ама други.



А и сами си се отъждествявате ... със себе си, комуняги:




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.