Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 10.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: За да има икономиески смисъл, мястото трябванови [re: Бълrapин®-BG]  
Автор | (exit)
Публикувано20.06.06 17:58



Проблемът не е само вятъра, но и огромната площ необходима за построяването на вятърна електроцентрала. Може би е изгодно да се строят там, където земята е евтина (т.е. няма много хора, следователно няма търсене на електрическа енергия) и има вятър през цялата година, но в гъстонаселените райони като северната и централната част на източното крайбрежие никой няма и да си помисли да хаби ценната земя за глупости като вятърни електроцентрали.

Скоро четох в друг форум следният пример. Голяма вятърна електроцентрала в Калифорния произвежда 120MW електроенергия на същата цена като енергията от атомна електроцентрала. Само дето атомната електроцентрала използва _много_ по-малко място и един реактор е 800MW. Отделно ветровете са най-силни в извънработно време, когато търсенето на енергия е много по-ниско.



Тема Лъжеш като атакаджия. Типично за костомолец.нови [re: Pимл@нuн]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано20.06.06 18:19



Дадох ти достатъчно инфо по случая. Иди на сайта на ООН и виж САМ резултатите.

За което се намесих тук е, да не ни даваш за пример САЩ. С факти абсолютно ти доказах, че е най-малкото неуместно. Обаче не съм навит да ти правя безплатно серия от проучвания по странични теми.

Zzloba



Тема Мдам, трябва да се съглася с теб,нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано20.06.06 18:25



че АЕЦ са най-екологичното производство на енергия.

Обаче остава най-важният проблем с тях - топлинното замърсяване. Например още един АЕЦ на Дунав ще позволи там да се въдят пирани.

Убийствата на птици се водят най-сериозният екологичен дефект на вятърните електорцентрали, въпреки че това не е вярно. Те действат по-скоро като огромни плашила, пропъждайки всичко живо наоколо.

Но в сравнение с ТЕЦ са цвете.

Zzloba



Тема Аз отидох на сайта на ООНнови [re: Zzloba]  
Автор Krug (ветеран)
Публикувано20.06.06 18:34



и САМ видях резултатите от проверката на далаверите по програмата петрол срещу храни. В тях ясно пише, че БКП неправомерно се е облагодетелствала от далаверите на диктатора садам с над 6 млн. барела. За сметка на истинската и цел - храни за иракчаните.

След това отидох на сайта на правителството на БГ, и там САМ видях, че въпросните престъпници и приятели на диктатори и терористи - БКП, са в управляваща коалиция с бивши доносници и бивши комунисти - настоящи далаверажии - царчоци.

Такива неща пише на сайта на ООН. Я и ти ходи ги виж, ако искаш. Ама да не се объркаш да отидеш при в. труд? Или на българо-швейцарската граница, ей.





Тема Re: Мдам, трябва да се съглася с теб,нови [re: Zzloba]  
Автор | (exit)
Публикувано20.06.06 18:52



> Обаче остава най-важният проблем с тях - топлинното замърсяване.
> Например още един АЕЦ на Дунав ще позволи там да се въдят пирани.

Какво мислиш за

?



Тема Re: За да има икономиески смисъл, мястото трябванови [re: |]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано20.06.06 19:01



>в гъстонаселените райони като северната и централната част на източното крайбрежие >никой няма и да си помисли да хаби ценната земя за глупости като вятърни >електроцентрали.

Не виждам какъв е проблемът да съм в ДЦ например и да ползвам ток произведен в Калифорния или щата Вашингтон (или някой от правоъгълните щати) инфраструктурата на ел.мрежата съществува. Централата не е задължително да ми е локална, може и да е на другия край на щатите.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re: За да има икономиески смисъл, мястото трябванови [re: Dilithium]  
Автор | (exit)
Публикувано20.06.06 19:07



А имаш ли идея какви са загубите при пренасянето на ток от Калифорния до DC? :)



Тема Re: За да има икономиески смисъл, мястото трябванови [re: |]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано20.06.06 19:12



Не конкретно, но пък има понижителни и повишителни станции.
Загубите могат да се покрият с още мощности (правиш още едно поле от слънчеви /вятърни панели) Естествено технологията не се е усъвършенствала. Иначе цялата енергия тук на Земята идва от Слънцето. Аз съм също и за бюжън реактори и за атомни централи, но след като има достатъчно място, не виждам защо да не се построят, а дори могат да се сложат на върха на скай-скрейпърите, не знам обаче economy of scale как ще дойде точно там.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Лъжеш като Мангаля за парите на Чьорни.нови [re: Krug]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано20.06.06 21:55



Хайде цитирай ТОЧНО писаното за БКП. И недей да бъркаш разни букви и да ми се обясняваш с неточности.

Zzloba



Тема Не е лошо като идея,нови [re: |]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано20.06.06 22:01



обаче нямам достатъчно висока квалификация да преценя за какво иде реч.

Като консултант, въз основа на написаното бих препоръчал детайлно изследване. Такова нито съм виждал, нито линк към него съм виждал, нито съм чувал да има.

Според теб какво би трябвало да мисля по въпроса? Защото съм 99% сигурен, че ако и ти го поставиш така, ще мислиш същото.

Освен ако си атакаджия, де. Тогава няма да приказваме за мислене.

Zzloba




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.