Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За Ziezi и останалата паплачнови  
Автор steady flow (unknown)
Публикувано26.04.06 21:45



Ще ви кажа, каква е моята основна причина, за да подкрепя американските бази в България. Преди години, докато живеех още в България ми се наложи да пътувам с влак до Бургас и видях дереджето и инфраструктурата на някои от военните подделения на българската армия. В повечето случаи, сградите на военните подделения ми приличаха на нещо средно между свине-ферма или изоставен пансион за душевно болни старци.

Останах потресен от факта, че много от българските военни подделения имаха инфраструктура като от 19-ти век, от времето на "Опълченците на Шипка".
Видях изоставени военни съоражения, безстопанственост и мизерия, като остатък от отминалите славни времена на комунизма (изоставени ръждясващи въртолети, като изоставени скъсани маратонки)

Най-важното реформа в българската армия е свързана с инфраструктурата на военните обекти у нас, повечето от които до преди няколко години изглеждаха като полу-изоставени свинеферми.

Първите предимства от идването на базите на САЩ у нас са:

а) Ще спре безстопанствеността на някои полу-изоставени военни обекти у нас, които стават обект на обири от цигани и всекви други.

б) Инфраструктурата на и около базите САЩ у нас ще се развие много много бързо.

Авиобазата край Бургас прилича на археологически обект, плачещ за багера на Китов. Пистата е обрасла с тръни. Изпотрошени сгради, мизерия. Да не говорим, че практически няма никави асфалтирани пътища в околноста на базата и селата около нея.

Ако тази база е в ръцете на янките, това няма да е така, нали?

И още. Колко хора в България са постролили поне една болница за обикновенните хора? Питам, защото последната болница в Трън, беше ремонтирана от доброволци от американската армия. Въпреки това в нея не се лекуват американци, а българи.



Тема Дрън-дрън [re: steady flow]  
Автор Octagon ()
Публикувано26.04.06 21:54



Я изброй обектите, в които американците се настаняват, и ми кажи - кои са изоставени от БА? Графа? Безмер? Ново село? Зимница?

Изоставените бази са си тъжна гледка, така е. Но при съкращаване на армията и орязване на бюджета какво очакваш?

Въобще - твърде много изводи си правиш от едно пътуване с влак.



Тема Re: За Ziezi и останалата паплачнови [re: steady flow]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано26.04.06 21:58



И още. Колко хора в България са постролили поне една болница за обикновенните хора? Питам, защото последната болница в Трън, беше ремонтирана от доброволци от американската армия. Въпреки това в нея не се лекуват американци, а българи.

болницата в Трън е хубав пример, защото тогава американците я ремонтираха, заради бъдещата война с югославия - да могат да си лекуват войската в случай на сухопътна офанзива. Такава не се състоя, защото американците ги хвана страх.

в тази война американците убиха подло отвисико и отдалече с ракети и изтребители стотици албански, сръбски и български жени, деца и старци - невинни жертви на забранените от световната общественост касетъчни бомби

милошевич не бе убит в тази война, а бе свален по-късно от югославското общество чрез избори

дереджето на Българите и България днес се дължи на липсата на родолюбие у управляващите преди, които се кланяха и подаваха гъз на СССР - гнасен динозавър от преизподнята, и липсата на родолюбие у всичката политическа сган през последните 17 години, която подаваше гъз на руснаци "европейци" и американци, и почти закопа българите на два метра под земята

Но доста !

Ще сгънем българофобията като ръждива тел !

Атака, Братя Българи !



Тема Re: Дрън-дръннови [re: Octagon]  
Автор steady flow (unknown)
Публикувано26.04.06 22:03



В отговор на:

Я изброй обектите, в които американците се настаняват, и ми кажи - кои са изоставени от БА? Графа?Безмер? Ново село? Зимница?




Да не искаш да ми кажеш, че изброените от теб бази има великолепен вид и инфраструктура?

1. Ако не беше програма "Партньорство за мир", ако не беше членството на България в НАТО, сега щеше да се наложи да закриеш полувината от горе-изброените бази, просто защо БА няма пари за да ги поддържа.

2. Това, че САЩ се интересуват от най-големите ни авио-бази, го правят за по-евтино, но не си мисли, че САЩ биха се отказали да вземат базата край Бургас, ако им я предложим.



Тема напълно си правнови [re: Ziezi]  
Автор steady flow (unknown)
Публикувано26.04.06 22:09



В отговор на:

болницата в Трън е хубав пример, защото тогава американците я ремонтираха, заради бъдещата война с югославия - да могат да си лекуват войската в случай на сухопътна офанзива. Такава не се състоя, защото американците ги хвана страх.




Обаче, сега болницата е ремонтирана и се използва от Българи, а не от американци, нали?

Това Ziezi се нарича "ИНВЕСТИЦИЯ". Влагаш труд и пари в нещо, от което печелят всички.

Факт е, че България не е дала и една стотинка за ремонта на въпросната болница, а в момента болницата се използва без да е платено на янките за труда.

Е това ако не екомунизъм, здраве му кажи

Редактирано от steady flow на 26.04.06 22:10.



Тема Re: напълно си правнови [re: steady flow]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано26.04.06 22:14



болницата почти не се ползва, защото вече почти няма жители в Трън

благодарение на политическата сган

аз знам какво ще предложиш - да си внесем американски войници, та да има кой да ползва болницата

аз ще ти предложа друго

Да сгънем българофобията като ръждива тел !

Атака !



Тема Re: напълно си правнови [re: Ziezi]  
Автор steady flow (unknown)
Публикувано26.04.06 22:23



В отговор на:

болницата почти не се ползва, защото вече почти няма жители в Трън




За това янките не са виновни.

В отговор на:

аз знам какво ще предложиш - да си внесем американски войници




Като си толкова голям патриот-миролюбец, ти би ли отишъл доброволно с кофата и мистерията в някое село, и да направиш болница?

Не, нали? Еми щом като няма да идеш ти, ние ще викнем янките да го направят.



Тема Re: напълно си правнови [re: steady flow]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано26.04.06 22:33



не мерИ другите с твоя аршин

ти може да не си пипал мистрия, и да не си ходил в някое село, но това не означава, че други не саго правили

И Трън е град, а не село, от мен да го знаеш.



Тема сбъркАнови [re: Ziezi]  
Автор steady flow (unknown)
Публикувано26.04.06 22:41



Пипал съм мистерия, и съм правил ремнот на 120 годишна българска възрожденска къща, в която е било обсъждано Съединението на България, която е запазена за идните поколения.

Аз съм наследника и собственика на къщата, макар че сега живея в САЩ

Редактирано от steady flow на 26.04.06 22:42.



Тема Re: сбъркАнови [re: steady flow]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано26.04.06 22:50



Наистина ли си толкова наивен, или от американския въздух мозъчния обем намалява?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.