Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 28.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Интересни нещица за Федералния Резерв на САЩнови  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано09.03.06 15:51





Горе в средата, от предната страна на банкнотата пише Federal Reserve Note.
Това ще рече, че американските банкноти се издават от Федералния Резерв на САЩ.

Законът за Федералният резерв е приет през 1913 г. създаден и предложен за гласуване в Сената от една групичка банкери начело с небезивестния чичко Нелсън Олдрич.



Според този закон, Федералният резерв се управлява от Борд на Губернаторите, които са 7 на брой, назначават се от Президента, чрез и със съвет от Сената. (Section 10: Board of Governors of the Federal Reserve System)

До тук добре, обаче има нещо много интересно: Съществува и така нареченият Федерален Съвет (Federal Advisory Council), чийто членове-съветници се посочват и назначават от бордовете на директорите на "Федералните Банки", които са ЧАСТНИ, а не национални. Властта на този Федерален съвет от частни банкери е доста голяма:

The Federal Advisory Council shall have power, by itself or through its officers, (1) to confer directly with the Board of Governors of the Federal Reserve System on general business conditions; (2) to make oral or written representations concerning matters within the jurisdiction of said board; (3) to call for information and to make recommendations in regard to discount rates, rediscount business, note issues, reserve conditions in the various districts, the purchase and sale of gold or securities by reserve banks, open-market operations by said banks, and the general affairs of the reserve banking system.

Всъщност Федералният резерв на САЩ е в ръцете на частни лица. Тези лица, които държат голям процент от акциите на Федералните банки още от 1914 са: семейство Ротшилд, Юджин Майер, Кун Льоб Къмпъни, Братя Лехман, Голдман Сач, Рокфелерови. Те контролират изцяло и индиректно финансовите дела на цяла една нация.

Нормално ли е, парите на една цяла нация и то толкова силна да са под частен, а не под публичен контрол? Дългът на САЩ като държава, всъщност е към няколко частни лица, които са ги гепили за топките.

Веселбата е голяма.

Редактирано от †Ю⵴µ† на 09.03.06 16:32.



Тема Re: Интересни нещица за Федералния Резерв на САЩнови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано09.03.06 17:15



Малко уточнение:

Не само парите на една цяла нация, а парите на целия свят.
След отказа от златнодоларовия стадарт през 1971 г., доларът функционира като основно световно платежно и резервно средство. САЩ, респ. частните банки формиращи Федералния резерв, печелят както от международния сеньораж, така и от факта, че погасяват дефицита по платежния си баланс, печатайки необезпечени с нищо долари, които останалите страни са задължени да приемат и използват за платежно средство и валутни резерви, т.е. целият свят безлихвено и безсрочно кредитира САЩ, респ. частния Федерален резерв, като в замяна на книжните долари предоставя реални суровини, стоки и услуги.

Само че, както вече писах, тази работа в близките 5-10 години ще приключи с огромно гръмване, подобно на това през 1929 г.



Тема Веселбата е пълна по три причин:нови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор George W Bush (StraightTalker)
Публикувано09.03.06 17:37



1. Искаш да емигрираш в САЩ.
2. Обаче не знаеш анлийски.
3. Глупав си и не разбираш написаното което цитираш.

Ами достатъчно за веселба, признавам!


Я сега кажи как стигна до тъпия ти извод:
Всъщност Федералният резерв на САЩ е в ръцете на частни лица.



Тема Пич, ти луд ли си бе? [re: George W Bush]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано09.03.06 17:43



Мен на сила не можеш да ме накараш да емигрирам в САЩ. Аз си живея тук идеааално.

Освен това, много добре разбирам това, което съм написал и цитирал. Аз преди да го напиша съм изчел достатъчно много анализи върху темата и пиша общо взето синопсис на това, което хора са ровили и анализирали с години.

Само ти давам насоки да се поровиш сам, но ти нали си спортистче и ако някой не ти го сдъвче наготово, не можеш да мислиш.

Редактирано от †Ю⵴µ† на 09.03.06 17:45.



Тема Re: Веселбата е пълна по три причин:нови [re: George W Bush]  
Автор Шaмaн (син)
Публикувано09.03.06 17:44



Уважаеми Буш,

Вашето поведение във форума е осъдително!!! Наместо да възспрете Ювиги от грешката да замине към САЩ, вие разлащате бетонната му вяра, че ал. 3 на онзи член е нещо повече от правомощия на консултативен орган.
Моля Ви, разкажете му как в САЩ биете негрите, как цялото САЩ е изпълнено с газови камери и евреи едновременно. РАзкажете му за мизерията, властваща във всеки американски дом, за гнусното робство, което ционистките банки налагат на бедните американци, отпускайки им кредити за автомобили.
Разкажете му това, не го залъгвайте. Той, Ювиги-то, който много мрази Америка, има право да знае защо не бива да ходи там!
Ако не ви послуша - информирайте посолството, дано поне те го спрат в това самоубийствено желание!!!





Тема Ето още един кретеннови [re: Шaмaн]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано09.03.06 17:51



Да, пич... аз съм си стегнал куфарите да замина за Обетованата земя, сънувайки долари по дърветата още щом стъпя от летището, но съм решил да я попсувам малко, докато чакам за виза.

И понеже виждам, че и ти си тъпичък, няма да си губя времето да ти пействам тонове информация на стенограми от обсъжданията при приемането на този закон и какво са казвали неговите противници тогава. Написъл съм го в общи линии. Ако не ми вярваш, потърси сам из нета, но невярвам да го направиш, защото не ти достига капацитет на Главния мозък.



Тема Re: Веселбата е пълна по три причин:нови [re: Шaмaн]  
Автор George W Bush (StraightTalker)
Публикувано09.03.06 17:52




Имах един познат който понеже не му тръгна в Америка реши да се връща в БГ. Обаче преди да го направи си купи фотоапарат и започна да прави снимки на най-мръсните, лоши места, снимаше само просяци и бедни черни, колите по гробищата и т.н. като го попитах защо го прави, каза че като се върнел и го попитали защо се връща от Америка, ще им покаже снимките и като доказателство че не става за живот! Та затова се връщал, не защото ТОЙ самият не става.




Тема Re: Интересни нещица за Федералния Резерв на САЩнови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Reptile (REAPER)
Публикувано09.03.06 17:52



Е, Ти сега ли го разбра!
Хич не е весело, ама що м казваш......



Тема Не не съм луд.нови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор George W Bush (StraightTalker)
Публикувано09.03.06 17:54



Нали те разкриха че си подавал молба за Америка.
Ха сега ми покажи къде в цитираното от теб е доказателството че Всъщност Федералният резерв на САЩ е в ръцете на частни лица.

Много ми е интересно ти като НЕспортист как разсъждаваш!



Тема Хе-хе ти си идиот!нови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор George W Bush (StraightTalker)
Публикувано09.03.06 17:58



И понеже виждам, че и ти си тъпичък, няма да си губя времето да ти пействам тонове информация на стенограми от обсъжданията при приемането на този извод за личността ти.
Написъл съм го в общи линии. Ако не ми вярваш, потърси сам из нета, но невярвам да го направиш, защото не ти достига капацитет на Главния мозък.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.