Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Отговорих ти вече...нови [re: Pимл@нин]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано10.02.06 15:26



Ако утре САЩ нападнат Иран под предлог, че християнството е под заплаха от ислямска инвазия и тероризъм, за това няма да е виновно християнството ни най малко. Но в историята ще влезе така.

Всички войни и зверства от името на християнството са правени по подобен начин.

Политически и лични амбиции седят зад всички тези конфликти. Не са религиозни причини.

Ако беше християнин, щеше да го разбереш.



Тема Re: Отговорих ти вече...нови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Pимл@нин (A Posteriori)
Публикувано10.02.06 15:38



Ако утре САЩ нападнат Иран под предлог, че християнството е под заплаха....

Извинявай , но все повече се уплиташ, а и почваш искренно да ме разсмиваш..

Има ли до сега пример САЩ да са нападнали някого защото "християнството някъде и някога е било под заплаха"?

Впрочем , аз съм християнин, вярващ , но не редовно практикуващ (т.е. не се смятам задължен да ходя най-малко два пъти седмично на черква).... това между другото.



Тема Абе ти въобще четеш ли?нови [re: Pимл@нин]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано10.02.06 15:49



Примерно, ако държавата Х нападне държавата У в името на християнството, защото ония били еди кви си, то означава че християнството няма нищо общо.

Повтарям пак. Имам чувството, че разговарям със стената...

Зад всички тези "религиозни" войни и конфликти от името на християнството, всъщност седят политически и лични амбиции.

Ако си вярващ християнин, щеше да го разбереш веднага.

Редактирано от †Ю⵴µ† на 10.02.06 15:50.



Тема За жалост "вторичния" ефектнови [re: Джeйн]  
Автор Дeдo Bи ToдЪp (Ген сек)
Публикувано10.02.06 16:13



от "цивилизовето" на Ирак е засилване на позициите на фундаментализма там.
Не си спамням как завършиха дебатите около конституцията на Ирак - относно водещата роля на изляма...Така е когато слон влезе в стъкларски магазин.



Тема Навсякъде тогава в Европанови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Дeдo Bи ToдЪp (Ген сек)
Публикувано10.02.06 16:20



държавния глава не е църковен такъв. Повечето страни си имат собствено светско законодателство, влиянието на религията е голямо наистина, но всеки опит на църквата за намеса в държавните дела, обикновенно завършва плачевно за божиите служители. Това, че масово се е ползвал мотива "противник на правата вяра" за разправа с противника или "в името на Христа-бога наш" не е нищо повече от умела пропаганда за политически цели.



Тема Ще погледна.нови [re: Pимл@нин]  
Автор Дeдo Bи ToдЪp (Ген сек)
Публикувано10.02.06 16:24







Тема Re: Абе ти въобще четеш ли?нови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Pимл@нин (A Posteriori)
Публикувано10.02.06 16:32



Ми , не те разбрах ..... пак . За мен няма логика в приказките ти, нито аргументация, а само някаква религиозна мъглявина от неизбистрени емоции, фатализъм и чувство за виновност.

А аз, именно защото съм вярващ християнин, а не догматичен имам, в сериозните работи вярвам на научния подход и добрата аргументация .... , а оценявам по резултата.


Надявам се поне да не съм те засегнал с леко ироничния си тон.

Жив и здрав.



Тема Смисъла на реченото от меннови [re: justaman]  
Автор Дeдo Bи ToдЪp (Ген сек)
Публикувано10.02.06 16:37



беше, че при външно "отстраняване" "подпомагане" и прочие на Моллите или Фунидитата, без това да е осмислена морална обоснована и идеологически подкрепена от въпросните народи необходимост, ще се получи обратния ефект - примери: Алжир, Афганистан, Ирак.
За стопнските и политически противоречия си прав, значи трябва да се работи в посока на преференции за стопански субекти работещи с ако можем така да кажем държавите приети за стратегически партньори. Пък и време е икономическите субекти да осъзнаят дългосрочните переспективи на сътрудничество с "отворени" към диалог страни и фундаменталистки такива.
Ярък пример според мен са Йордания и Мароко - напълно "приятелски" настроена към запада върхушка, добри переспективи за 4бизнеса" там и в същото време непротивопоставяне на естремистките течения- дори напротив, което в крайна с-ка води до възпитаване на надъхани камикадзета избомбили кулите в Ню Йорк. За Саудитска Арабия да не говорим.



Тема Аз не съм от докачливитенови [re: Pимл@нин]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано10.02.06 16:47



Клуб "Политика" ме е калил достатъчно.

Добре, християнската философия учи на смирение - Обичай враговете си, Ако те ударят по едната буза, подложи и другата, прави за другите това, което искаш те за теб да направят и т.н. - десетки подобни текстове. Това е същността на християнската философия. Тя учи на смирение и любов към всички Божии чеда.

Айде сега го съпостави с войни, зверства и преследвания в името на тази същата философия!

Не се връзва нали? Следователно означава, че тези хора, които ги извършват в името на християнството, просто не са християни. Те могат да се окачат с колкото си искат кръстове и да се полеят със света вода, но това нищо не означава.

За такива си е и казано:

21 Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.
22 В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонвахме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела?
23 Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие.

Матей 7

Редактирано от †Ю⵴µ† на 10.02.06 19:22.



Тема Re: Чувал съм, чувал съм...нови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Дeдo Bи ToдЪp (Ген сек)
Публикувано10.02.06 17:05



Имах пред вид православието като цяло, не само БПЦ. Също и калвинизма, разбира се католицизма далеч ги е надминал.
Хм, изолирани казваш. Да речем в България специално да, по обектвните причини, че външните и врагове в повечто случаи са отнемали вниманието на държавата и църквата. В моменти на продължителен мир обаче се е обръщало обаче дължимото внимание да се следи за "чистотата" на вярата. При сина на Симеон примерно. В Русия и Византия да не говорим.
Изобщо не хуля БПЦ нито имам намерение да отричам ролята и в запазването на националното ни самосъзнание през мрачните 500 г. турско робство. И преди това за запазването ни от евентуална византийска асимилация. Жалко е дори, че днес няма такива общественици/не само клирици/ като Екзарх Йосиф, Неофит Рилски, Паисий, в по-ново време Антим Първи, митрополит Климент и т.н.т. Това обаче не може да угаси кладите на богомилите, павликяните и нарочените за вещици през средновековието нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.