Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 26.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кой ша стане Президент?нови  
Автор MУTPA ()
Публикувано03.01.06 12:16



Абе нещо съвсем ги е фанала липсата на подобни анализи. Малко ми напомня предишните президентски избори. Уж няма други алтернативи, пък накрая хоп изненада. Любопитно ми е някак си, кой ша се осмели.

Първанов е ясен. Съюз с който и да е, само той да е.
БатБойко? Не ми се верва, да зареже сладкото кметуване, макар че комплексите му може пак да го амбицират.
Царвула? Да не е луд, да рискува имотите. Ще ходи на пазарлък с Първанов и ще го разиграва до последно.
Иван Костов? Със сигурност ще излъчи достоен кандидат.
СДС? Гола вода. Май требе да подкрепят кандита на Костов
Волен Сидеров? Тоя е достатъчно щур, че и сам да се кандидатира.

То други останаха ли?
А, да. Азис и Стоичков задължително.

Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]


Тема Re: Кой ша стане Президент?нови [re: MУTPA]  
Автор Идeaлиcтa (атакуващ)
Публикувано03.01.06 20:13



Само Костов е способен да излъчи "достоен кандидат"! Основна цел и задача на клетника сигурно ще да бъде да прогони окончателно царя от политиката.

Я по-добре вместо да филосовстваш се пиши, докато е време, в ОФ-то срещу кандидата на нациналистите!



Тема Re: Кой ша стане Президент?нови [re: MУTPA]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано04.01.06 08:40



Ще видим кого ще излъчи ДСБ - това ще е алтернативата. На Първанката може и да му се случи това, което на Пешо се случи. Още повече, че и той се гласи да повтаря грешките му, щял да се кандидатира като "независим".

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: Кой ша стане Президент?нови [re: MУTPA]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано04.01.06 08:59





Димитър Абаджиев: Една смела и решителна жена също може да бъде мъжествен кандидат за президент
дата: 03-01-2006
bTV, "Тази сутрин", стенограма БТА



Водещ Николай Бареков: Добро утро на зрителите на Би Ти Ви и предаването "Тази сутрин". Как изглеждат през очите на управляващите и на опозицията двете вътрешнополитически събития, номер едно и номер две хронологично през 2006 г. в България – избор на главен прокурор и президент, ще разберете от разговора в нашето студио с Димитър Абаджиев, евронаблюдател и депутат от "Демократи за силна България". С него ще търсим и къде се крие мъжественият кандидат-президент, който лидерът на ДСБ си пожела преди Нова година. А на пряката ни телефонна линия е Борислав Ралчев, който е съществена част от управляващото мнозинство като заместник-председател на парламентарната група на НДСВ. С него също ще коментираме тези две събития, така очаквани през следващите 12 месеца.

........



Водещ: Благодаря. Борислав Ралчев. Той смята, че е новина информацията, че Георги Първанов ще се кандидатира като независим кандидат в комбинация с ген. Никола Колев. Тук в студиото вече е Димитър Абаджиев. Добро утро, г-н Абаджиев.

Д.Абаджиев: Добро утро.

Водещ: Вие слушахте целия разговор с г-н Ралчев. Първо по темата за главния прокурор. Как ще коментирате думите на г-н Ралчев, че Георги Петканов всъщност е дал само една възможност на управляващите да си предложат главен прокурор, но че всъщност НДСВ няма стратегия в тази посока?

Д.Абаджиев: Първо ми позволете да ви пожелая много здраве, вяра и сбъднати мечти на вас и на вашите зрители.

Водещ: Благодаря.

Д.Абаджиев: Но така, както в живота на всеки човек, така и в живота на отделните държави мечтите се сбъдват тогава, когато полагаме някакви усилия. Изборът на нов главен прокурор между другото е свързан пряко с една от големите мечти на България да бъде скоро член на Европейския съюз, защото това пряко засяга способността да извършим истинска съдебна реформа. Обидно е това, което се чува, включително и тук от г-н Асланов, от Георги Петканов, че някак си ще се разберат или политическите сили в управление ще се разберат кой да бъде бъдещият главен прокурор. Обидно е, защото членовете на Висшия съдебен съвет в края на краищата не са някакви пионки, които сляпо изпълняват някакви решения, и второ, това ще бъде много вредно за България, ако управляващото мнозинство се разбере и то наложи решение по някакъв начин.

Водещ: Ама г-н Ралчев казва точно обратното - че НДСВ няма стратегия, че един вид Георги Петканов дава само някакви хипотези в публичното пространство. Вие как си обяснявате това разминаване? Георги Петканов е член на НДСВ, каза и г-н Ралчев, той ни припомни това нещо, и официалната позиция на НДСВ, въобще как си... първо, да започнем как си обяснявате позицията на Георги Петканов, че чака управляващите партии да стигнат до обща кандидатура и да му я предоставят?

Д. Абаджиев: Очевидно Георги Петканов се изразява съвсем конкретно, а именно, че той знае, че те водят разговори и че...

Водещ: Че те знаят.

Д. Абаджиев: ...искат да се разберат. А защо е вредно това за България? Във вчерашния ден поредна статия, пореден анализ в един от най-авторитетните вестници, "Франкфуртер алгемайне цайтунг", има отново анализ за това защо и правителството на Симеон Сакскобургготски, и сегашното правителство на Сергей Станишев не могат да се справят с организираната престъпност. И дословно ще цитирам, се казва, че това е така, защото и двете са свързани с криминални среди в бившите комунистически служби за сигурност. Това личало особено в участието на бившата комунистическа партия, която очевидно има влияние върху двете правителства, в трафика с наркотици в края на 80-те години. И още нещо се казва, че при сегашните две правителства, последните, корупцията и престъпността са структурно вкоренени, поради което е наивно да се очаква някаква сериозна промяна. А председателят на комисията по външна политика в Европейския парламент Елмар Брок, който е цитиран, казва, че това са конкретни и сериозни факти. А...

Водещ: Добре, каква връзка може да има между трафика на наркотици през 80-те години евентуално през територията на България и това правителство, което се ражда почти 30 години по-късно?

Д. Абаджиев: Аз, когато участвах в предизборните дебати...

Водещ: От две чисто нови партии и една по-стара.

Д. Абаджиев: Преди няколко месеца, когато участвах в предизборните дебати, включително тук, при вас, изразих нашата позиция, на "Демократи за силна България", че според нас организираната престъпност води своите корени именно в края на комунистическото управление, което пък е прелюдия и е родител на сегашната социалистическа партия. Така че това са факти, които...

Водещ: А какво общо би могъл да има пък лидерът на НДСВ Симеон Сакскобургготски, който е бивш монарх, пропъден от комунистите тогава извън пределите на България, и неговата чисто нова формация, родена през 2001 година...

Д. Абаджиев: И аз се питам какво общо има...

Водещ: ...в края на вашето управление?

Д. Абаджиев: ...но факт е, че той допусна именно представители на бившите служби на комунистическия режим да влязат в управлението още по време на неговото правителство. И точно заради това очевидно имат основание западни наблюдатели да правят такива анализи. И точно заради това сегашното управление е вредно да влияе на избора на бъдещия главен прокурор, защото, ако той е свързан със сегашното управление, ако той е свързан по някакъв начин, било лично или родово, със стария комунистически режим, той очевидно ще бъде под това влияние, под което е и сегашното правителство.

Водещ: Ето, Иван Григоров каза, че има трима достойни кандидати за поста, еднакво добри и тримата – Ангел Александров, сегашният началник на Националната следствена служба, съветникът на президента г-н Велчев, както и Лазар Груев, който е настоящ конституционен съдия. Това ли е великолепната тройка, от която според вас може да бъде избран главен прокурор?

Д. Абаджиев: Не знам дали това е великолепната тройка, но знам, че бъдещият главен прокурор трябва да може да направи няколко неща. Първо, той трябва да бъде много смел човек и да е доказал, че е смел, защото той трябва да стане лидер на една дълбока, истинска реформа вътре в самата прокуратура...

Водещ: Така, и другите неща, които са...

Д. Абаджиев: ...и да е готов да се освободи от... да намали властта на самата прокуратура, включително и тоталитарната организация. Той трябва да стане лидер и да подкрепи конституционните реформи, но не палиативни конституционни реформи, а такива, които да доведат до структурна промяна на самото досъдебно производство и на прокуратурата, което е нещо съвсем различно. И още нещо – той трябва да е готов да създаде система за отчетност вътре. Трябва да, трябва да е готов самият той да се постави под много засилен обществен...

Водещ: Добре...

Д. Абаджиев: ...контрол.

Водещ: ...виждате ли тогава в този ред на мисли някакво, някакъв разрив в самата партия НДСВ? Георги Петканов, който е министър от НДСВ, казва едно, а Борислав Ралчев, който е заместник-председател на парламентарната група, говори съвсем друго. НДСВ няма стратегия, казва той, и доколкото има, тя е за ненамеса в избора. Георги Петканов казва тройната коалиция да ми даде кандидат.

Д. Абаджиев: Предполагам, че това е част от политическата игра на НДСВ. Единият представител говори едно, другият друго. Но мисля, че е по-вярно това, което каза и г-н Божков, че управляващите ще се стремят на всяка цена да имат влияние над бъдещия главен прокурор и той да бъде техен избор, за да могат да си гарантират собственото, собствената безопасност. А между другото бъдещият главен прокурор трябва и това качество да има – да докаже, че ще спре да се занимава със себе си и че ще сложи край на политическия рекет, който в момента се реализира чрез прокуратурата. Това е също много...

Водещ: Кой? Г-н Филчев.

Д. Абаджиев: Този стил трябва да се прекрати.

Водещ: А рекет ли е действията на прокуратурата спрямо Стефан Софиянски? Политически рекет ли са тези действия?

Д. Абаджиев: Със сигурност прокуратурата участваше много активно в политическите... във влиянието върху политическите решения. И случаят с г-н Софиянски е част...

Водещ: Доказателство ли...

Д. Абаджиев: ...от това.

Водещ: Доказателство...

Д. Абаджиев: Според мен е част...

Водещ: "Демократи за силна България"...

Д. Абаджиев: ...от този...

Водещ: ...смята, че е политически рекет действията на прокуратурата спрямо Стефан Софиянски.

Д. Абаджиев: Това е част от общия стил, който трябва да се прекрати от бъдещия главен прокурор.

Водещ: Много важна тема в края на нашия разговор. Къде ще търсите мъжествения си кандидат за президент, за който г-н Костов каза преди Нова година, г-н Абаджиев?

Д. Абаджиев: Ами, ето, освен че бъдещият кандидат-президент трябва да бъде мъжествен, и бъдещият главен прокурор трябва да бъде мъжествен...

Водещ: Ето, има между другото...

Д. Абаджиев: Ако, ако...

Водещ: ...припокриване.

Д. Абаджиев: ...под мъжественост обаче разбираме смелост и решителност. Защото...

Водещ: Означава ли това, че жените нямат възможност да се кандидатират за президенти от името на десницата?

Д. Абаджиев: Аз затова казвам: ако под мъжественост разбираме смелост и решителност, това означава, че всеки човек, който е показал, че е смел и решителен, може да бъде добрият кандидат-президент или добрият кандидат за главен прокурор.

Водещ: Не е, не е проява на сексизъм това изказване, може и мъжествена жена да бъде кандидат-президентът на десните.

Д. Абаджиев: Разбира се. Мъжественост, в мъжественост обикновено влагаме този смисъл - смелост и решителност, въпреки че не всички мъже са...

Водещ: Има...

Д. Абаджиев: ...смели и решителни.

Водещ: Имате ли такива, сигурно имате много немъжествени мъже в десницата, но имате ли мъжествени жени, които могат да атакуват този пост с ваша подкрепа?

Д. Абаджиев: Със сигурност има. Според мен, според мен смелост и решителност, или мъжественост, от бъдещия главен... кандидат-президент на десницата трябва да означава преди всичко неговата готовност да не влиза в съглашателства със сегашните управляващи или той да не бъде част от това съглашателство. Ако истинските десни партии покажат това, според мен ще се стигне и до, до силна кандидатура.

Водещ: Като говорите за мъжественост, плаши ли ви този тандем Георги Първанов с ген. Никола Колев? Какво по-мъжествено от генерал, началник на Генералния щаб на Българската армия, г-н Абаджиев? Вие с какъв чин сте в армията?

Д. Абаджиев: Аз съм със старши лейтенант.

Водещ: Е, вие сте старши лейтенант, но какво ще каже един старши лейтенант сега за...

Д. Абаджиев:Не...

Водещ:...един истински генерал вицепрезидент?

Д. Абаджиев: Въобще не е страшен този тандем. Първо, защото самият Георги Първанов по никакъв начин не символизира мъжественост или смелост във...

Водещ: Това искам да ви попитам.

Д. Абаджиев: ...управлението.

Водещ: Мъжествен ли е този тандем? Мъжествен и страшен...

Д. Абаджиев: Той например е точното опровержение на неговото послание за социален президент, защото той е архитектът и създателят на сегашното правителство, което прави всичко друго, но не и да извършва някаква социална стабилност в своето управление. И много други примери има, които могат да се дадат, така че ако...

Водещ: Но ето във...

Д. Абаджиев: ...има силен...

Водещ: ...тандем с ген. Колев...

Д. Абаджиев:...десен кандидат, кандидат, който действително да символизира решителността на дясната политика, според мен той има шанса да мобилизира хората, които са анти-БСП настроени, а те са много повече в България.

Водещ: Къде да го търсим този кандидат? Къде да го търсим, така че той да бъде достатъчно мъжествен, достатъчно десен и достатъчно силен?

Д. Абаджиев: Сред хората, които са показали, че имат такива убеждения, и са доказали, че имат такава решителност. Според мен във или около десните партии има достатъчно достойни хора, които...

Водещ: Трябва ли да е действащ политик или човек близо до политическата система?

Д. Абаджиев: Според мен това не са някакви ограничения, които могат да се...

Водещ: Какво ще кажете за Иван Григоров, председател на Върховния касационен съд, срещу началника на Генералния щаб? Представете си за каква битка става въпрос.

Д. Абаджиев: Той е един много достоен и решителен човек, но не знам конкретно дали такива разговори са водени и дали има въобще такова, такава нагласа. Но той е един много решителен и достоен човек за мен.

Водещ: Достатъчно мъжествен.

Д. Абаджиев: Със сигурност, в своята професия го е доказал досега.

Водещ: Благодаря на Димитър Абаджиев, гост в нашето студио. Чухте, че мъжествен кандидат от страна на десните политически партии, уважаеми зрители, или така поне, както си пожела лидерът на "Демократи за силна България", не е непременно мъж. В категорията влиза и достатъчно мъжествена жена. Имат и такива дами в дясното политическо пространство, каза г-н Димитър Абаджиев. Както виждате, темата става много, изключително интересна, уважаеми зрители. Ще я следим и в следващите наши предавания.



ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!

Редактирано от Dobrata на 04.01.06 09:01.



Тема Re: Кой ша стане Президент?нови [re: MУTPA]  
Автор OU_zz (Ген сек)
Публикувано04.01.06 10:11



То още се не знае дет се вика мъж, ли ще да е, жена ли Ванювия кандидат, ама ти вече го определи като "достоен". Е как му измерихте достойносста? По скалата преклонение пред месията ли?
На туй му викам аз вярност към заветите на организацията и Вожда!



Тема Мустаката такава върши ли работа?нови [re: Dobrata]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано04.01.06 10:22





Одуревших от боли в капканах,
Ну, и от поворота судьбы.


Тема Re: Кой ша стане Президент?нови [re: MУTPA]  
Автор Бeзpaбoтeн (пристрастен)
Публикувано05.01.06 09:15



Най-вероятно - Първанов.

А манговия "достоен кандидат" - отново и със сигурност ще го духа...

-----
Следизборно 2005: Пак ще се пробвам след чет'ри години...


Тема Re: Кой ша стане Президент?нови [re: MУTPA]  
Автор razkonspirator (ентусиаст)
Публикувано05.01.06 19:47



Президент ще стане оня цайса от Де Се еБе! Методиев ли беше, къв беше!



националист превъзпитава комунист

Тема Re: Кой ша стане Президент?нови [re: razkonspirator]  
Автор Идeaлиcтa (атакуващ)
Публикувано06.01.06 00:57



Венцислав Методиев ми се сърува почтен, но е слабохарактерен човек - като ФилГей. Нам трябва силен български президент - патриот!



Тема Какво му е почтеното?нови [re: Идeaлиcтa]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано06.01.06 22:29



Моткането на досиетата (вероятно с цел тоя и ония да си трайкат) ?

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.