Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:53 20.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ей тоя Симеон бееенови  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано10.08.05 10:47





Национално богатство е тоя човек. Класата си е класа. Никакви драгалевски плебеи не могат да се сравняват.

Абе най-добре е да върнем монархията.

Редактирано от †Ю⵴µ† на 10.08.05 10:47.



Тема Re: Ей тоя Симеон бееенови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор komita (ледоразбивач)
Публикувано10.08.05 10:50



Това че сме изпреварили някой в ръст в туризма, неу означава че сме достигнали нивото на който е той. Щото в Кипър ходят платежоспособни туристи, а у нас идват пенсионери и бунаци, които извън предварително закупеният пакет не харчат ни едно евро. Тъй че на Кипър още много време ще им дишаме прахта. А и аз не знам кипърец да ходи на Анталия щото му по-евтино от Кипър. Докато на сума ти българи им е супер по-изгодно да отидат в Анталия и Кушадасъ, защото за парите за които ходят там, в Бълагрия ще могат да отидат само в Царево или Шабла. Въобще място за сравнение няма.

ЖИВ Е БЪЛГАРСКИЯТ БОГ!


Тема Re: Ей тоя Симеон бееенови [re: komita]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано10.08.05 10:52



Ако го бяхме избрали за още 4 години, щяхме да привлечем и по-богати туристи, ама на...

След костовото пагубно управление на ремедетата, Царя възкреси този отрасъл на икономиката.

Абе най-добре е да върнем монархията.

Редактирано от †Ю⵴µ† на 10.08.05 10:52.



Тема Re: Ей тоя Симеон бееенови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 11:00



С тоя манталитет ми е интересно как изобщо идва някой да почива в България...





Тема Много добре знам как стана тованови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано10.08.05 11:34



Стъкмистика му викат.
ВСИЧКИТЕ чужденци, които по повод и без повод идват в БГ се водят туристи. Дори рейсовете от Сърбия които идват за 4 часа да напазаруват от Метро...

Какъвто царвуля, такива и продворните, такъв и туризЪма...

Ясен *<;о)

Never mistake motion with action. A. Einstein


Тема Re: Ей тоя Симеон бееенови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано10.08.05 11:34



Идват, че и е пълно с тях. На мен лично не ми харесва този тип туризъм. Никога не бих се пуснал доброволно по поточната линия. Но пък те вкарват доста пари в бюджета.

Абе най-добре е да върнем монархията.


Тема Re: Много добре знам как стана тованови [re: Яceн *;o)]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано10.08.05 11:35



Явно не си ходил до морето скоро. Първо отиди, виж сам, пък след това говори глупости.

Абе най-добре е да върнем монархията.


Тема Re: Ей тоя Симеон бееенови [re: komita]  
Автор V. Grig (пристрастен)
Публикувано10.08.05 11:36



В много сериозни грешки си ...

1. В момента тенденцията в туризма е именно ALL INCLUSIVE ... купуваш си пакет и не си подаваш носа от хотела защото просто не ти е нужно ... ресторанти, барове, басейни, частен плаж - всичко ти е на една ръка разстояние И това не е тенденция само за България ...

2. За да привлечеш платежоспособни туристи или ако искаш туристи купуващи скъпи пакети, ти трябва да си конкурентно способен и да предложиш подходящо обскужване. Това разбира се не включва строителни площадки до басейна където си плакнеш задника в момента.

3. Начините на финансиране строителството на нови хотели по нашите курорти често оставя собствениците без глас в определяне на стратегията ... Обикновено хотелът се строи със средства получени от голям туроператор срещу съответен договор за експлоатация ... какво получава туроператора от "бунаците" си е негова работа

4. казваш "БУНАЦИ" и "ПЕНСИОНЕРИ" Това е една допълнителна причина за състоянието на туризма - ОТНОШЕНИЕТО към туристите. Те са клиент а нали се сещаш какво е клента??

5. Това че не се харчат пари извън хотела не означава, че няма полза от този турист. Самото му присъствие създава работни места по веригата на обслужването и влива свежи пари в икономиката.

6. Ако си мислиш, че в АНТАЛИЯ или около нея е евтино си в много сериозна грешка. Евтини са пакетите, които се купуват от българските туроператори за тарзаните дето искат да изкарат за 250 кинта 10 дневна почивка в "луксозен хотел" - приятно прекарване .... Само че в действителност почивките в Анталия и около нея на база all inclusive в нормален хотел 4 звезди започват от около 100 ЩД дневно като минимална цена ... цената расте според хотела.

7. Отиващите в АНТАЛИЯ и КУШАДАСЪ също са на пълен пакет или полупансион и си носят храна, защото иначе рискуват да се хранят с дюнери от по около 10шд бройката ...

Приятно прекарване.



Тема Знамнови [re: V. Grig]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано10.08.05 11:39



Работил съм няколко години точно това и съм обиколил всички хотели и курорти по Кушадасъ, Чешме, Бодрум, Мармарис и Анталия.

Абе най-добре е да върнем монархията.


Тема Re: Ей тоя Симеон бееенови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор oня cъщия, 123 и т.н. (тъпо ухилен)
Публикувано10.08.05 11:49



България отдавна надминава и щатите, и ЕС по УВЕЛИЧАВАНЕ на ръста в економическото развитие, ама имайки предвид началната база скоро няма да ги стигнем май.

Що се отнася до туризма, в 2003 там са били над 3 милиона туриста (а туземците са по малко от 800,000), 22% от БВП са от туризма, някъде около $3,5 млн (сезона бил лош), но ТАМ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИ!!! Братята кипърци (гърците) правят БВП над $20,000 на калпак, в сравнение на $8,000 в България.

Такива ми ти работи по стъкмистическите данни.

I REFUSE TO BE A MEMBER OF A CLUB THAT ACCEPTS PEOPLE LIKE ME(ex-marxist ;-))



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.