Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ми то няма и особена нужда от обяснениянови [re: Areнт]  
Автор Идeaлиcтa (атакуващ)
Публикувано02.08.05 18:46



В отговор на:

ДПС е единствената партия, която още преди изборите маркира готовност за сътрудничество с БСП.
ДПС е единствената партия, която веднага след изборите заяви готовност за сътрудничество с БСП.



Бе вие, комунистите, от Марс ли сте дошли?!
Та Доган винаги се е присламчвал към тези, които се очертава да спечелят - или на вас това трябва да ви се съобщи официално от Бузлуджа, че да го разберете?!
Останалите ти мотиви са също за наивници. С успех можеш да убедиш някой минАл се гласоподавател от чужбина, но не и хора, които познават събитията от началото на демонокрацията.

"БСП постигна доста по-лош от очаквания резултат, поради което няма възможност за самостоятелно управление. По тази причина им е необходима коалиция с друга сила, така че по възможност да се сформира мнозинство."

Това пък какво е?! БСП щеше да управлява с ДПС (заради предизборното им "споразумение" с Доган, който за да краде се присламчва и у лево, и у десно...) именно, ако беше получила 100-ина мандата, на което разчиташе. При така стеклите се обстоятелства, и след като разполага с около 1/3 от депутатите в парламента, разбира се, че трябва да подходи гъвкаво, т. е. да търси коалиция с втората по големина парламентарно-представена политическа сила - НДСВ, и чак тогава подкрепа (или евентуално участие в кабинета) на ДПС. Тогава управленската коалиция КЗБ-НДСВ щеше да има мнозинство от 135 народни представители - минимум, което е най-вероятно, тъй като лапачите от ДПС едва ли подкрепят кабинета, без да участват в него, дори с 1-2 министри само (в този случай канбинетът ще има силна парламентарна подкрепа, но за сметка на това, слаба отвън; участието на ДПС не се желае от огромното мнозинство български граждани). При неучастие на ДПС, коалицията КЗБ-НДСВ можеше да разчита на подкрепата и на БНС, и на "АТАКА" дори - зависи от принципите, залегнали в политическото споразумение, както и от програмата, което такъв кабинет би изпълнявал. Ето, виждаш колко по-изгодни варианти имаше за БСП, пък за България - предвид политическите реалности. Отдавна щяхме да имаме Българско правителство! Пък и Доган ще си е получил заслуженото и при едно добро за обикновения човек управление - ще е минало в политиката ТНОД.

И защо аз го казвам всичко това ли? Защото имам моралното право! Фамилията ми не се е оцапала с политиката досега, и никога не е била със силните на деня - крадльовци, догаждачи и т. н. В моята фамилия агенти няма. Няма и репресирани. Има само честни и почтени хора, които са разчитали само на акъла и труда си. И един свещеник, участвал в съзаклятието и работил за освобождението на България от Турско робство.
Казвам го и имам право да го кажа, защото винаги съм работил за обикновените хора, прозиводители, коректни платци и т. н. - хората, които създават реално продукта в България и играят по правилата. В същото време не съм пропускал да сложа на място дебелокожи бизнесмени, които при все, че са и неграмотни, имат и наглостта да ощетяват безнаказано държавата (всички нас), блудствайки с властта. На такива, написаното по-горе им го казвам директно, па ако ще и на Доган, царя, СерГей и който е още там, да целуват ръка.
Не зная защо ти го казвам всичкото това, след като няма да разбереш.

Давай сега по същество - ще крадете ли с Доган или...

"...един ден ще се превърнем в страната на белите лебеди."

Редактирано от Идeaлиcтa на 02.08.05 18:48.



Тема Ъхъм.нови [re: NikB]  
Автор ДpyrияT (Бял Бродник)
Публикувано02.08.05 21:41



Ъхъм.

Това е само форум.
мооре, гьостерица...


Тема А бе, наваксващия пропуснати ползи,нови [re: Идeaлиcтa]  
Автор Areнт ()
Публикувано03.08.05 08:27



я вземи първо изясни как при вашето управление 4 години крадохте заедно с Доган и ти що мълча?

Вземи също така да ни обясниш като как това " винаги съм работил за обикновените хора" се връзва със собствената ти декларация, че наваксваш пропуснати ползи?

Да не говорим пък колко ли от "дебелокожите бизнесмени" не си пропускал да сложиш на място по единствената причина, че не са били склонни да ти помогнат да си наваксаш пропуснатите ползи.

Седнал морал да ми чете гнусният му чиновнически кърлеж!!! Вчера пръв крадлив царедворец, днес ми вика "Хайл Волен" и щял да се бори с крадливците във властта. Ми започни борбата от себе си бе. Вземи се гръмни!



Тема Агента...нови [re: Areнт]  
Автор Идeaлиcтa (атакуващ)
Публикувано03.08.05 10:13



още повече ме амбицираш да ви уча - и на правопис, и на добри обноски, и на ред, и на законност и... на това да си слагате ръка на устата, когато се прозявате...
Бизнесмен-комунист. Събудил се нашият - социалист. Два ботуша да му дадеш - ще размени ляв и десен. Затова и дотук я докараха твоите Оправници. Изтрепаха след 9-ти интелигенцията и седнаха на бюрата - не щат вече да бачкат на клон. Ама, че затова акъл трябва - гУлЕма работа, с братската съветска помощ... Гледам, сега се натискат, клатикурците, да ни оправят пак - този път с помощта на братския хамерикански народ.

Преди неколко години започнах да наваксвам пропуснатите от държавата ползи от нейни длъжници, които дълги години бяха оставени на мира от грухтящите прасета. Последния екземпляр го излових преди 2 години. Един такъв като теб - наглец, бизнесмен и ченге. Принудих го да плаща редовно, след като преди това се изчепи да прави наколенки на този и онзи дупетат, управник... па даже и на вашия "социален президент". И жалби писа... и къде ли не се оплаква, че не'ам к'во си направИл, колко заплати плащал и т. н. Все едно тебе слушам - самохвалко. И понеже не отстъпих и се виде'а у чудо лоените топки, сега "нашият" е редовен платец. Идва възпитано - "добро утро" и т. н. Вече втора година (а, както се очертава и трета) наваксва на държавата пропуснатите от нея ползи - всяка година със съответния инфлационен индекс си плаща обезщетението.
Така че... замълчи, когато става дума за морал, Агенте!... Вярвам, има и за теб надежда. Ако СерГей и Доган не ти попречат, де...

П. П. Ако пак не си разбрал за "пропуснатите ползи", няма да се учудя. Комунистите трудно схващате.

"...един ден ще се превърнем в страната на белите лебеди."

Редактирано от Идeaлиcтa на 03.08.05 10:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.