Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 25.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема нещо интересничконови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Лили и Mими* (каки)
Публикувано25.07.05 13:59









Тема Вярно е интереснонови [re: Лили и Mими*]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано25.07.05 14:16



И е напълно в подкрепа на това, което написах.

Ислямският фундаметализъм разтърси из основи "хуманистичните" западни общества. Съответната реакция е религиозен подем. Очертава се духовен сблъсък между религии, но християнството е разпокъсано и атакувано от всички страни - ислям, юдаизъм, атеизъм, всевъзможни секти и култове и т.н.

"Нашата борба не е против кръв и плът, а против началствата, против властите, против светоуправниците на тъмнината от тоя век, против поднебесните духове на злобата."





Тема Ма разбира сенови [re: Kyle Katarn]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано25.07.05 14:41



Разделянето на Църквата от Държавата е основна доктрина да демократичните общества и е в подкрепа на самата Църква.

Ако даден християнски религиозен водач иска да се наложи над светската власт, това директно го дискредитира като невярващ.

Обратно, откритата атака срещу религиозна общност единствено я прави по-силна.

Редактирано от †Ю⵴µ† на 25.07.05 14:43.



Тема Кво общо имам пък аз?нови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Zzloba... (победоносец)
Публикувано25.07.05 18:56



Ти наистина ли смяташ, че има голяма разлика между ислямския и еврейския фундаментализъм?

Щото аз - не. Според мен НИКАКВА разлика няма между тях.

Zzloba



Тема Ювиги, не си прав!нови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Zzloba... (победоносец)
Публикувано25.07.05 19:04



Населението на няколко континента е изтребено в името на Христос. Добре, де, само на два.

Няма друга религия, която да си е позволявала подобна епохална мерзост.

От друга страна, мюсюлманите изобщо не са някакви кръвожадни зверове, от опит го знам. Тия бабини деветини можеш да ги разправяш в разни изолирани селца, които едва ли ще имат сериозно въздействие върху каузата.

Истината е, че религиозни И ПОЛИТИЧЕСКИ фанатици мътят водата. А пък някои им се вързват. Мен ако питат, най-доброто оръжие е атеизмът, поне срещу първата групичка. Срещу втората - здравата омраза и непоносимост към партийковците.

Zzloba




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.