Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 25.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Баси коментара!?нови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано25.07.05 10:59



Ювиги, недей така бе братче, сърцетуп получих.

В името на Христос са избити много хора, но не от християни, а от атеисти, езичници и кви ли не други.


Я да започнем с кръстоностните походи и Инквизицията. Първо там ми обясни къде са атеисстите, езичниците и другите, после ще продължим.

Сега, да не си помислиш че съм чак ТОЛКОВА тъп, ясно ми е накъде биеш. Но ако трябва да развием твоята логика докрай, би трябвало Църквата да се унищожи и завинаги да се забрани на религията да се меша с политиката. Под страх от разпъване на кръст!

I am no Jedi! Just a guy with a lightsabre and a few questions.


Тема Re: Е и?нови [re: Лили и Mими*]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано25.07.05 11:04



Не, не са религиозни. Обикновени бандити са, които използват християнството като параван, зад което крият личните си политически и икономически амбиции.
И в Англия и в Ирландия има истински религиозни хора, но те не са онези, които се избиват един друг.
Голяма част от истинските християнски фундита са достигнали статус на светци: Св. Иван Рилски например.



Тема Re: Е и?нови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Лили и Mими* (каки)
Публикувано25.07.05 11:07



олеле .... следващият път ме помоли да ти проведа един малък просветителски курс за история на религиите, както и разгръщане на необятната тема религиозният фанатизъм по света от динозаврите до наши дни, част първа.




Тема Няма нищо странно в това.нови [re: Kyle Katarn]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано25.07.05 11:16



Инквизицията и кръстоносните походи не са били с религиозни, а с политически цели.
Католическата църква отпада под натиска на Карл Велики (по политически причини) още в началото на 5 век от единната, апостолска Църква. От там насетне, тя е доста политически активна църква. Основните обвинения реално са срещу нея.
Първо по това време, католическите епископи заключват Библията и 90% от обикновените хора (включително и нисшите духовни санове), не са могли да се запознаят директно с Библията, а всичко, което "трябва" им е свеждано "отгоре".

Православната църква като цяло, няма такива грехове. Византия като най-голямата православна държава през средновековието е водила доста войни, но не толкова под знамето на Църквата, колкото под имперски банер.



Тема Няма проблеми.нови [re: Лили и Mими*]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано25.07.05 11:17



Виждам, че си боса по тия въпроси и ще ми е интереснокакви ще ги надробиш.



Тема Re: Религиозен фанатизъмнови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор superuser (непознат )
Публикувано25.07.05 11:50



Споделям твоето мнение, но за нещастие първия и втория вариант също не могат да се реализират в обозримото бъдеще. Първия - защото ще ревнат всички религиозни общности (активно подкрепяни от разните му там попове, които ще си загубят сладкия и лесен живот), а втория - защото християнските религии не са единни (католиците ще искат тяхната религия да е официалната, протестантите също - ще настъпи хаос и раздори).

Според мен най-доброто решение е да се запази съществуващия принцип във всички развити държави да се забраняват и активно да се преследват от държавата ръководителите и последователите на всички религиозни течения, които проповядват насилие срещу другите хора и срещу държавата. Очевидно е, че исляма отговаря на тези условия и би трябвало да бъде обявен извън закона.



Тема ой на кака Ювигито,нови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Лили и Mими* (каки)
Публикувано25.07.05 12:11



босо, босо, та чак босоногото дете.




Тема Така енови [re: superuser]  
Автор †Ю⵴µ† (монархист)
Публикувано25.07.05 12:24



По света има много умни глави и предполагам, че са подели най-правилната възможна политика.

Но и преследването на религиозни лидери, които се припознават от съответните вярващи като "пророци", единствено налива масло във фундаментализма.

Аз само изразявам съмнение, че ако нещата се задълбочат, сме в задънена улица.


Редактирано от †Ю⵴µ† на 25.07.05 12:29.



Тема Re: Няма нищо странно в това.нови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано25.07.05 13:48



Ясно, както и очаквах, на един акъл сме били по този въпрос. Е, мен ако питат и Православната Църква бих я разтурил. Не заради минали грехове, а просто заради фактът че каквато и организация да се сдобие с влияние върху много хора винаги ще се намери кой да я използва за гнусни политически интереси.
Винаги така става, да му се не види!

Поздрави!

I am no Jedi! Just a guy with a lightsabre and a few questions.


Тема Нека да удължим малко изречениетонови [re: superuser]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано25.07.05 13:55



Според мен най-доброто решение е да се запази съществуващия принцип във всички развити държави да се забраняват и активно да се преследват от държавата ръководителите и последователите на всички религиозни течения, които проповядват насилие срещу другите хора и срещу държавата.

Аз бих добавил и "всички религиозни учения които се мешат в политиката и в обществения живот на държавите".

Религията е нещо лично, тя е насочена главно към самите нас, не към съседа, който нарича бог с друго име (или като мен няма бог)

Не може важни политически и икономически решения да се влиаят от религиозни доктрини.

I am no Jedi! Just a guy with a lightsabre and a few questions.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.