Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 29.09.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Честита победа над пушачите!нови  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано03.01.05 09:39





... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Re: Честита победа над пушачите!нови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Reptile (REAPER)
Публикувано03.01.05 09:46



Нужно БЕШЕ. Да ли ще се спазва, е друг ВЪПРОС, но ПЪРВАТА крачка е направена. До година две, ще започне да се спазва с пълна сила.



Тема Re: Честита победа над пушачите!нови [re: Reptile]  
Автор V. Grig (член)
Публикувано03.01.05 10:19



Като всяка подобна глупост наложена със закон и това е обречено на провал ... Какво стана с предната забрана да се пуши в офиси на фирми?? Има и такива офиси където не се пуши, но смятате ли че това е благодарение на накакъв закон или наредба?

Резултът според мене -
1. Наредбата ще бъде спазена в някои по-големи ресторанти и хотелски комплекси където има физическа възможност за отделяне на някоя по-малка зала за непушачи.
2. Ще бъде спазена в държавните учреждения с отделяне на места за пушене. 3. В малките офиси на фирми няма дори да се чуе за подобна глупост при условие че собственика е пушач и си пуши в офиса
4. Маките заведения ще бъдат най-пострадали - не винаги ще има възможност за поставяне на "специалната" вентилация, а контролиращите органи ще имат още един повод да си затварят очите срещу съответната сума ...

Честита нова година задимена и с аромат на тютюн



Тема Re: Честита победа над пушачите!нови [re: Reptile]  
Автор |/RGB|\ ()
Публикувано03.01.05 10:25



Тъкмо сега чета за една мадама М.Салзмън занимаваща се с трейндспотинг, та на въпрос от интервюиращи за най-неуспешната и прогноза тя отговаря, че това била тенденцията към здравословен начин на живот, която в голямата си част се оказала празни приказки. Хората все още пушили , включително и тийнейджъри и за нея това било необяснимо .
Аз също съм склонна да мисля, че не може подобни законотворски решения да се вземат между две цигари , че и без бандероли , че лицемерието на лекари, учители, администратори пушещи, докато говорят/пишат/ против тютюнопушенето ... и аз пуша в момента ! Че ще минат години докато, ако се промени ориенталският ни манталитет при положение мах мобилизация и добронамерено, неотстъпно следване на желание за промяна от страна на институции и население.
Народопсихология е това, ей , въпрос на култура , начин на живот, икономика и гравитиращите около криминални структури !
Упорита, балканска , не си променя току-така табиета .



Тема Re: Честита победа над пушачите!нови [re: V. Grig]  
Автор Reptile (REAPER)
Публикувано03.01.05 10:40



1. Бях при един приятел с малък офис - някокло човека. Пишат софтуер и всички са пушачи и "кафеджии", ама сега си пригаждат кухничката с специална вентилация и ще пушат основно ТАМ. С една дума интелигентни момчета. Предстои им да разберат, че освежителните ремонти ще бъдат по-малко и по-лесни поради липсата на типичното ОПУШВАНЕ на боята още след първия месец откакто е положена, защото апартамента си е негов.
Едва ли някой ще ги провери, но всеки офис регистриран, като такъв подлежи на проверка от ХЕИ.
2. Въпросният закон, не е за ограничаване на пушачите, а за спазване елементарните човешки права на НЕПУШАЧИТЕ. Защо трябва ходейки дори по улицата някой да ми дими и да ме опушва, като сьомга?!?! Да не говорим за обществени сгради, заведения, влакове и т.н.
НИЕ непушачите също сме ХОРА...замислете се.
АРЕ СЪС ЗДРАВЕ



Тема Терора на коминитенови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Фpaep (ентелегент)
Публикувано03.01.05 10:50



На комините наистина е крайно време да им се сложи край на царството. Писнало ми е от наглеци, дето не се съобразяват с никой и нищо. Ако толкова им е кеф да дишат изгорели газове да налапат аспуха на некоя трабанка, ебаси.



Тема Това е добра идеянови [re: Фpaep]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано03.01.05 10:54



Който пушач не се съобразява с околните - глоба, за рецидивизъм - газова камера.

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Re: Честита победа над пушачите!нови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Grok ()
Публикувано03.01.05 11:02



Поредното безумие на тъпанари политици.
Защо, ама наистина защо в България никой никога не си задава въпроса за цената, когато прави един закон.
Как така става, че за въвеждане на доста проста и нужна мярка като съхраняване на бензин САМО под земята в бензиностанциите в САЩ им бяха нужни 20 години преходен период, че общата инвестиция щяла да бъде огромна, а в България никой не се и замисля?

Според теб колко ще струва това? 10 милиарда лева? 2 милиарда? Сто хиляди?!?
Мале отворковци. Що не се пробвате да го направите това нещо в някоя свободна държава? Я го направете в Германия или Италия.

В случая изобщо не става въпрос за добро или лошо нещо е пушенето, пушенето на обществени места и т.н. Много е лесно да се забрани нещо или да се изисква нещо. Те утре могат да решат, че на всеки работник трябва да му се полагат по 25 квадратни метра площ и по 100 кубически метра обем и това ще фалира 90 % от фиримите, ако някой тръгне да го спазва.

Да им еба мамата лицемерна. Хайде първо да махнем субсидиите за тютюн, а?



Тема Ква победа бе?!? Бах ти лицемериетонови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Areнт ()
Публикувано03.01.05 11:04



С едната ръка ще забраняват пушенето къде ли не, а с другата ръка ще наливат пари на данъкоплатците във фонд "Тютюн", та да има на догановия електорат гарантирани приходи.

Ми кат ще са против пушенето що не закрият Булгартабак и не спрат да дотират производството на тютюн?



Тема Виж ся, емигрантино [re: Grok]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано03.01.05 11:06



Глей си кефа в свободните държава и еби там мамата на каквото можеш (ама май мамата ще ти пусне само срещу пачка). Не бери грижа за нас - балканците.

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.