Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Тема След коледен подарък от Mark Loman!нови  
Автор Randstad ()
Публикувано28.12.04 23:01



Hitman Pro
Hitman Pro е anti-spyware програма, която е само един файл от 17MB.
Програмата инсталира Ad-Aware, Webroot, SpySweeper, Spybot Search & Destroy, SpywareBlaster 3.2 и McAfee Stinger - всяка от шестте струваща не малко пари.
След инсталирането можете допълнително да промените опцийте на всяка една от програмите но като начало е добре да оставите всичко както си е.
След пускането си, софтуера стартира скрипт след което всички програми се отварят една след друга.
Когато приключи със проверките и изтриването на spy ware, ad ware etc. програмата отваря прозрче в любимия ви браузер, където ви казва какви точно дейности е извършила и с какви вредители точно се е справила.
Програмата е freeware и е на холандски, което обаче не е проблем защото е напълно автоматизирана и вашата интервенция не е необходима, освен в началото при пускането и.
Препоръчаната програма е много удобна за ползване, в нея влизат шест абсолютно безплатни в случая, програми един комплект който общо взето винаги съм ползвал преди за проверка на компютрите си, но операцията извършена ръчно изисква доста повече време и внимание. Добре е да сте онлайн при пускане на програмата, за да може тя да изтегли необходимите и ъпдейти.



Успешна борба с вредителите.

Редактирано от Randstad на 29.12.04 00:53.



Тема Re: След коледен подарък от Mark Loman!нови [re: Randstad]  
Автор Kpъr ()
Публикувано28.12.04 23:51



те от тези програми много са си безплатни, сред които:
Ad-Aware, Spybot Search & Destroy, McAfee Stinger

Така че не е "всяка много пари",
освен това като знам колко продължава проверката на един stinger - часове, предпочитам да си ги пускам сам, а не от такъв скрипт.
ето и сайтовете, където може да се види че са фрее:







Тема Re: След коледен подарък от Mark Loman!нови [re: Kpъr]  
Автор Randstad ()
Публикувано29.12.04 00:43



Ето и сайтовете където се вижда, че не всичко е free



Цените са за Home User. Но цената не е основното за което споменавам по-горе, а това че дава възможност да се автоматизира процес отнемаш доста време и да кажем, изискващ известни познания в подборка на определени програми, уж вършещи една и съща работа пък всъщност допълващи се.
В настройките по подразбиране на Hitman Pro, стингера не е активиран.
P. S. На мен дисковото ми пространство е 620 Гигабайта и проверка със стингера не ми отнема часове, въпреки че точно него рядко и ползвам.
Пробвай програмката, пък тогава сподели забележките си. И на мен отначалото ми изглеждаше абсолютно безмисленно да инсталирам програма за "абсолютни ламери" и го направих само с желанието да я препоръчвам на познати и приятели които така или иначе въобще не проверяват компютрите си но се оказа, че програмката може да ми свърши работа и на мен. Единственно липсата там на CA eTrust PestPatrol оставя у мен усещането за недовършеност на процеса.

Редактирано от Randstad на 29.12.04 01:07.



Тема Добре, ама ...нови [re: Randstad]  
Автор CKИTниk (неоморален)
Публикувано29.12.04 00:47



... линкът ти в първия пост е грешен - махни точката след "exe" ...



Тема Re: Добре, ама ... [re: CKИTниk]  
Автор Randstad ()
Публикувано29.12.04 00:50



Благодаря :)
Опитвам се да върша по няколко неща едновременно и май нищо от тях не се получава качествено!



Тема Re: Добре, ама ...нови [re: Randstad]  
Автор CKИTниk (неоморален)
Публикувано29.12.04 00:58



That's the friends are for ...



Тема Re: След коледен подарък от Mark Loman!нови [re: Randstad]  
Автор Kpъr ()
Публикувано29.12.04 01:12



Ad aware има и безплатна, и платена версия, а коя е включената в hitman ?
Стингер в по-старите си версии е по-бърз защото проверява само exe, явно в пакета не е поставен последния който проверява всичко.
PestPatrol не е лесно да се пусне на всеки windows - изисква да имаш dotnet FX инсталиран преди това - още 30мб



Тема Re: След коледен подарък от Mark Loman!нови [re: Kpъr]  
Автор Randstad ()
Публикувано29.12.04 02:23



Ad-Aware SE Personal Edition е безплатната версия for non-commercial use only.
Ad-Aware SE Professional и разновидности са Buy Only. Разбира се във въпросната програма е включена Ad-Aware SE Personal а няма и как да е Professional например. Но ако имате вече инсталирана Ad-Aware SE Professional тогава работи с нея, както е при мен.
А стингер е McCafee AVERT Stinger v.2.4.5.1 built on Nov 19 2004 не от съвсем старите.
Не знам с какви наблюдения си за но хората ползващи компютър не като средство за производство а в къщи за лични нужди, дори Ad-Aware SE Personal им се струва неоправдано главоболие и в повечето случай въобще не го пускат, въпреки, че може и да са съветвани по въпроса. Това допълнено с високоскоростен достъп до интернет, води до фантастични нива на замърсяване в домашните им компютри.
За това смятам, че подобна програма е интересна и то за обикновените потребители. Убеден съм дори че в близко бъдеще ще се появят и други такива с подобно предназначение. Все пак на тоя проблем се обръща внимание сравнително от скоро.

Редактирано от Randstad на 29.12.04 02:35.



Тема Re: След коледен подарък от Mark Loman!нови [re: Randstad]  
Автор Kpъr ()
Публикувано29.12.04 11:07



Щом е от ноември само ще им загуби времето - новите стингери са от декември, въобще по-добре би било да имат пълния пакет на mcaffe или avast които търсят не само най-новите вируси, имат и антиспам защити и се обновяват автоматично така че не са два месеца назад, но пък са с пари, а който има време да не плаща а да избира безплатното ще си намери версиите от преди седмица на адресите които дадох, все пак идеята е добра, мерси!

Ето какво би трябвало да направи автора на този скрипт - да изтегля актуалния стингер от адреса му когато се задейства скрипта, само 1mb е, вместо да ти дават 17mb с не-актуални версии




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.