Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 25.09.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема И от мене едно въпросченови  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано20.10.04 00:03



В Съединените щати във всяко училище има пилон и американско знаме.
Въпросът ми е : Дали държавата, като институция е платила за този пилон и това знаме или, както у нас, е вървяла рекламна кампания два месеца по радио и телевизия за набиране (!) на средства за закупуване на въпросните знаме и пилон?
И поне 5000 - 6000 деца участвайки в тази срамна за държавата просия, обикаляйки и поднасяйки ръка като циганчета за милостиня завинаги ще запомнят, че не държавата гордо дава средства, за да се развява символът на държавността ни, а това става чрез просия.

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Въпросче, тогава, и от меннови [re: Sapiens-s-s]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано20.10.04 00:21



Защо ти е толкова важен тоя фетиш?
Защо ти е толкова важно да накараш тия, които още си нямат понятие от добро и зло, да стоят в сянката му?

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Re: И от мене едно въпросченови [re: Sapiens-s-s]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано20.10.04 01:44



Със сигурност - не! Напомняш ми за едни събираници на левчета за построяване на паметник за "ястребинчетата", както и за един фонд за "възсановяване на войнишките паметници" преди време - никой не чу какво се случи и кой похарчи тези пари.

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: И от мене едно въпросченови [re: Dobrata]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано20.10.04 01:58



Е, по въпроса за войнишките паметници Кеворк Кеворкян отдели повече от половин час да дава точен и стриктен отчет за събраните и изразходени пари.

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Фънд рейзингнови [re: Sapiens-s-s]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано20.10.04 02:03



Част от живота на запад. Пари са събират за какви ли не каузи, благотворителни, патриотични, религиозни, или просто полезни. Почват ги от детската градина. Учат се да стават продавачи от малки.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Re: Въпросче, тогава, и от меннови [re: 1984]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано20.10.04 02:05



За мене този фетиш не е никак важен, важно е лицемерието и меркантилизма, което се насажда с този перфиден акт в умовете на деца, които го приемат за даденост, за еталон.
За съжаление, това силно ми напомня един виц от соцвремената, който завършваше така "А въжетата ние ли ще си ги купуваме или ще ги дават от Профкомитета?"
Ако това събитие не ставаше в 2004 г. бих помислил, че съм се върнал в 1974 г.
А по въпроса за доброто и злото - май в последно време примерите, че невръстните знаят какво е зло, но не знаят какво е добро стават все повече и повече...

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Re: Фънд рейзингнови [re: Greenleaf]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано20.10.04 02:06



Продавачи - да, но не и просяци, нали?

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Не фетиш, а символнови [re: 1984]  
Автор Analyser (участник)
Публикувано20.10.04 02:08



Символ на българщината. Затова и училището е най-подходящото място за окачването му.

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: И от мене едно въпросченови [re: Sapiens-s-s]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано20.10.04 02:08



Леле, как съм изпуснала, какво обясни Кеворк? Кога е било това, аз му бях пратила личен въпрос, нямам личен отговор.

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Просяци същонови [re: Sapiens-s-s]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано20.10.04 02:14



Продавач в НГО си е просяк, нали така?

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.