Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:54 27.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Мими и Лили, как се наричаше оная система...нови  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано22.09.04 19:27



... от отоманските времена, при която някой откупува от държавата правото да събира данъци и после одира населението до кокал?
Романтични времена са били.
Държавата е спазвала благоприличие, оставяла е безчинствата на разбойниците.
Нашата държава, обаче, е модерна.
Не се затормозява със скрупули.
Запретва ръкави и прибира колкото пожелае.А какво ще прави с награбеното - винаги може да се измисли нещо.

Ето пресен пример:



"Политическият съвет на НДСВ реши да изхарчи излишъка в бюджет 2004. В края на миналата седмица мисията на МВФ препоръча тези пари да се спестят, за да се покрият с тях разходи през следващата година.
...
За първите седем месеца излишъкът надхвърли 800 млн.лв. и се очаква до края на 2004 г. да стигне 1 млрд., въпреки традиционно по-големите бюджетни разходи през втората половина на годината.
В меморандума между българското правителство и МВФ е записано, че при добро изпълнение на бюджета кабинетът може да разпредели допълнително средства в размер на 1% от БВП за тази година, което е около 350 млн.лв. В края на юли правителството обаче вече раздаде допълнителни 263 млн.лв. над заложените разходи в бюджета..."


П.С.
Палач, донякъде си прав.
Тая независимост, дето се празнува хич не е за празник.И не щото я няма, а щото скъпичко ни излиза, както се вижда.

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем

Тема Идат избори - нормално!нови [re: 1984]  
Автор Aнтидeмoнokpaт (Аз съм тук!)
Публикувано22.09.04 19:44



Пък и зависи как и за какво ще ги похарчат. Това е държавен бюджет, приет с гласовете на мнозинството. Приходи, разходи, излишък... Последният предлагаш да го оставят на следващите ли? Куравейчо така ли направи? Каквито и ще да ни са политиците, наивни шилета не са.

П. П. Е, нормално е всеки данъкоплатец да се чувства "ограбен", но... това е положението: едните - за сметка на другите. Политика.




Тема Re: Мими и Лили, как се наричаше оная система...нови [re: 1984]  
Автор Бял Бpoдниk (Другият)
Публикувано22.09.04 19:57



Хорошую религию придумали индусы,
что мы, отдав концы, не умираем на совсем.

Я кажи, ти, гнусен капиталисте, ако раздадат две 13-ти заплати и пенции, много ли ще се зарадваш, ам?

Прочее, съгласен съм с Ди Джея. Тази година е последна. Напълно нормално е, ако не оставят нищо за следващите. Които и да са те.

Това е само форум.
мооре, гьостерица...


Тема "На теле общества есть много паразитов,нови [re: Бял Бpoдниk]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано22.09.04 20:13



Но почемуй-то все стесняются бандитов"


Честно казано, когато ми задигнат портфейла, не ме вълнува много силно въпроса за какво ще похарчат съдържанието му.
Прочее, на политиците може да се има доверие - когато говорят за греховете, минали и бъдещи, на конкурентите си.Които и да са те.

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Ам ти какво искаш бре!нови [re: 1984]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано22.09.04 20:16



Да оставят парите за догодина и догодина да ти намалят данъците с 1 милард ли? Че да си купиш нова кола, а? Вместо да ги раздадат на бедните, та да си купят нещо за ядене и пиене!


Ми нали така на изборите ще останат само с моя и твоя глас? Нали Палячо ще има да хвърля камъни (той почна вече), а монтанският ръб ще обяви царо за гнусен реститут и ще го предаде на 12-те съдии! Монтанският ръб да не е презрян данъкоплатец, че да се чувства ограбен? Той данъци не плаща, а от данъци се храни и даже май го е разбрал вече.



Долен алчен експлоататор си ти! Само за себе си мислиш! А за царя, че му трябва още 1 мандат, иначе отидоха горите хич не ти минава през главата.
Кво да ги прави сега тия гори, като конституцията още не дава да ги шътне на братчедите? Гъби ли да бере в тях?



Тема Re: "На теле общества есть много паразитов,нови [re: 1984]  
Автор Бял Бpoдниk (Другият)
Публикувано22.09.04 20:19



Принципно - да. Обаче тук пак не сме като хората.

Кажи ми, кой частник ще даде 13-та заплата, ако преди това не обявят, че ще има държавни такива? Нее, МОЖЕ и да има. Колкото за доказателство на правилото.

Това е само форум.
мооре, гьостерица...


Тема Re: Ам ти какво искаш бре!нови [re: Beнko]  
Автор Бял Бpoдниk (Другият)
Публикувано22.09.04 20:24



Ми нали така на изборите ще останат само с моя и твоя глас?

Това ще го запомня, да знаеш!

А я ти сега се



Това е само форум.
мооре, гьостерица...

Тема Ама я колко хора чакат тоя дето ти го е задигналнови [re: 1984]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано22.09.04 20:24



като вземе едрите пари да им го хвърли барабар със стотинките. И ти не ги интересуваш. Нито пък им минава през ума, че от тоя същия портфейл им плащаш заплатите. Те гледат ти какво ще си купиш. А като ти го задигнат и ти нищо няма да си купиш. Кеф!

Впрочем на никой не трябва да се има доверие когато само говори. Добре е да го видиш какво е направил до сега. Иначе ще чакаш като Ззлобата да ти увеличат земеделската пенцийка.



Тема Я прочети закона за държавния бюджет инови [re: Aнтидeмoнokpaт]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано22.09.04 20:33



намери къде пише в него за 1 милиард излишъци и какво да се прави с тях.

И е нормално да се чувстваш ограбен, когато ти обяснават, че няма да ти намалят данъците, щото не стигали парите за полицията, а накрая пак не можеш да се разминеш от мутри, а раздават 1 милиард на търтеи като тебе. Само дето ще си голям наивник, ако си мислиш, че ще ви се паднат на 2 милиона търтея по 500 лева. Макар че както и на 1984 все ми е тя.

Случайно да ти е минавало през главата какво ще стане с един кошер в който търтеите са мнозинство?



Тема Re:Това да не е УСА [re: 1984]  
Автор usmihnat (obraz)
Публикувано22.09.04 20:34



че да връщат излишъците на данъкоплатците..европейския модел е друг.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.