Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 27.09.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво имаш предвиднови [re: Krug]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано31.08.04 13:50



По-скоро платформа.

Аз се боря вече години да правя много малко промени на голям софтуер писан на Аксес 95. Рядко се налага, но си е мъка. В случая Аксес е платформа, че се използва за частично съхраняване на данни(идиотска подготовка на данни за отчети) и много функционалност срещу МС СКЛ. Исторически всичко е било в аксеския файл.

Или комбинацията МС Информейшън, АСП, МС СКЛ...
Аз лично трябваше да направя малка система за електронна търговия. Много ограничена функционалност и много нисък трафик. По-скоро екстранет приложение. Достатъчно удобна платформа. Като си представя обаче ако имах сто пъти повече натоварване, че или ми трябва клъстър или да сменям платформата... Не използвам средства за разработка от МС.

Най-често точно интеграцията им липсва на майкрософтските софтуери. Имам чувството че писачите на програмата Уърд не са чели никога дезайн гайдлайнс.

Та хората са казали за всяка работа да се използва нужния инструмент. Има случаи, когато има смисъл от бизнес гледна точка нещо да е се прави с МС. В други случаи не е така.


П.П. Аз хем пиша програми, хем интегрирам стари/нови системи предимно на МС платформи. Много софтуер, а малка фирма като брой хора. Огромни потоци информация и завидна автоматизация. Имаме и Соларис, който се мъча да администрирам. В къщи ги въртя(линукс и хикспе), че играя игри.

В такива дискусии използвам предимно личиня си опит в бизнес обкръжение, а пренебрегвам личните си предпочитания.



Тема Re: Айде бенови [re: Иcтopиka]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано31.08.04 13:58



Трезво по комунистически става насън.
Данните не са в самия Аксес, а в МС СКЛ вече. МС промениха доста обекти говедата и кода не се компилира.

Не може да си представиш, че доскоро счетоводството ни беше на също такава система.

Много лесен изглежда ВБ при 300 реда, но при десетки хиляди вече е ужас.



Тема Ъъъъ..нови [re: Grok]  
Автор Krug (старо куче)
Публикувано31.08.04 14:45



ок. Успех.




Тема Re: Оф топик (почти): Windows срещу Linuxнови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор Kpъr (fractal)
Публикувано31.08.04 14:58



в-к Пари сменят предишния windows 95 до ... win XP ! :)
(да взема да копирам това от

който е невидим в чужбина)

Компанията на най-богатия мъж в света Бил Гейтс - "Майкрософт" с гордост представи наскоро един от последните варианти на програмата си "Windows ХР", която предлага множество екстри на потребителите. В някои случаи обаче "големите мозъци" на компанията не доизмислят достатъчно добре нещата и това е на път да коства милиони долари на "Майкрософт", отбеляза германското списание " Шпигел".

Така например испанската версия на Windows XP в Южна Америка поздравява жените с "курва". Гафът се родил благодарение на програмистите, които явно не били на "ти" с испанския. При инсталирането на програмата, тя питала потребителя за неговия пол. Вариантите били "no especificado" (без спецификация), "varon" (мъж) и "hемbrа" (курва). Предишната версия на програмата "Windows 95" претърпя пълен крах в Индия, след като индийската част на района Кашмир, за който се водят редовно сражения със съседен Пакистан, не бе оцветен със същия цвят на страната. Това накара индийските власти да изземат от пазара 200 000 копия на програмата.

Голям гаф претърпя компанията и с игра към Windows, която бе озвучена с песен със строфи от Корана, което разбуни духовете в Саудитска Арабия и принуди софтуерната компания да коригира грешката си. Малко по-късно "Майкрософт" направи още една грешка в арабския свят, след като изобрети игра, в която мюсюлмански бойци трябвало да превръщат църкви в джамии. Тъй като бе сметната за продукт, насъскващ религиозната омраза, тя бързо излезе от употреба.

В резултат на издънките, служители на компанията занапред ще бъдат пращани на курсове, където ще изучават културни особености на отделните райони в света и ще придобиват основни географски познания.

Източник: В-к Пари


друга новост - XP SP2!

Малко коментар и от мен :
всъщност 95 е предишен само в едно отношение - той е предишния windows където София беше правилно избирана при инсталация, и то в рамките на Eastern Europe, и това е поправено чак сега в XP когато отновно може да избереш правилно София като часова зона +2. Във всички междинни (98 до 2000) София е поставена в групата на Белград и Хелзинки +1, а за да си по точното време се налагаше да се указва че сме в Киев, или в арабските страни (+2) ...
Дали бихме плашили повече арабите ако сме им в тяхната времева зона, или просто сме за там...



Тема Re: Не моганови [re: Grok]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано31.08.04 17:04



да не ти отговоря:

Bank of Nova Scotia
Bank of Montreal
Canadian Imperial Bank of Commerce
Mackenzie Financial
KPMG

това е само част от наистина големите и сериозни компании които са със Актив Директори, която, както повечето от нас знаят върви изключително със Windows 2000/2003.

Колкото до съпорта от МС - на най-големия в северна америка SMS сайт нещата не вървяха, нещо се беше скапало. Пичовете дойдоха и не си тръгнаха докато не оправиха нещата да тръгнат както трябва.
Срещу 300 долара на събитие стоят на безплатния за теб телефон колкото дни е необходимо - с мен седяха 1 седмица.

ПС защо аксес 95 не се поддържа е известен факт.
НТ4 все още (май) се поддържа, но така или иначе му мина времето и му е време да си ходи.

Аре стига ти толкова...



Тема Re: Нямаме комп отделнови [re: Greenleaf]  
Автор usmihnat (obraz)
Публикувано31.08.04 18:25



има мадама дето работи по договор и идва няколко пъти в месеца за туй и онуй.
Макросите си вървят ОК през мейла но основния пойнт е , че има приемсвеност.
Казах ти вече, като купувам нещо или ползвам, не му гледам къде е произведено нито смятам печалбите на империалистите или левандетата, гледам да ми отговаря на нуждите.
И цената разбира се да е приемлива.






Тема Сетих се нещонови [re: usmihnat]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано31.08.04 18:45



Тиво имаш ли?

Иначе съм съгласен с твърдението ти, просто нещата които имате са с низка комплексност, затова и не виждаш проблеми. Най-вероятно нямата много сървъри, сигурно и ползвате външен хостинг - Линукс няма да ви даде чувствително по-низко ТСО.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Интересно се получи, но...нови [re: †Ю⵴µ†]  
Автор †Ю⵴µ† (същия)
Публикувано31.08.04 18:52



Темата пак се отметна в това, на кой какво му харесва. Всеки работи на операционната система, която е по-добрата без никакво съмнение.
Все пак той да не е тъп да работи на по-тъпата.

Смях!



Тема Re: Нямамнови [re: Greenleaf]  
Автор usmihnat (obraz)
Публикувано31.08.04 18:57



3 сървъра,и доста комп станции.
Малка компания сме, дори сме още на оутлук майл за вътре във фирмата.
Ще правят подобрения само, че ни се свидят $$$.
В интерес на истината, системата е доста стабилна, много рядко се скапва/май един път/.
Прави ми впечатление, че колкото по-малко бърникат "специалистите" толкова по-добре.





Тема Re: Уханови [re: Grok]  
Автор usmihnat (obraz)
Публикувано31.08.04 19:15



А бе образ, а ти замислял ли си се, че аз не съм механик, за да пипам в колата?
Пример-развали ми се колата, отидох на сертифайт сервиз, казаха 1000, отидох на бг сервиз-600....и аз да се еба в тъпата глава, аказах да/еми нали "изберете българското", все механци разбирачи...10мин след като напуснах сервиза колата спря.Върнах се и почнаха да ме убеждават, че нищо нямало, щели да го опънат с една щанга и готово....опънаха го и 5 мин след като излязох, колата спря.Върнах се и им обещах съд и "реклама" в бг вестник какви боклуци са.Оказа се, че купили част дето не била за тази кола...
Сега сериозно-ти си мислиш, че аз ще гледам недостатъците на сорса им или квото и да е/няколко милиона реда разбрах/?

Просто цялата работа ми звучи като:
"Купете си тази кола, тя е без пари, дизайна е от най-умните пичове в света,
двигателя е супер................
..................................................
с малки букви отзад на договора"върви в коплект с 5 механика, минимум заплащане 60$ на час, на човек"....
Баси фри стафа.
Да не говоря и За другото-колко програми от нета съм качил-без пари, ама си имат и платена...и кво става, като калкулатор, този дето е фри, събира до 2+2...ако искаш повече-плати си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.