Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 26.09.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нема романтика туканови [re: Demografia]  
Автор usmihnat (obraz)
Публикувано30.08.04 20:29



хеле пък революционна...див капитализъм.
Глей сега Листото, как няма да иска да се връща кат те види.
То е така, капиталистите най-харесват другарките.




Тема Не казва, я!!!нови [re: usmihnat]  
Автор Пoлитиk@ (чирак)
Публикувано30.08.04 20:30



Не ти ли се струва странно това?

Значи, или си Хитлер, или Далай Лама. Иначе как да ти обяснят какъв си?





Тема Аз имам много забележително качествонови [re: usmihnat]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано30.08.04 20:36



Мултитаскинг: Мога да мисля с горната глава, дори когато долната е активна
Остави сега "асиметричната информация", но подкупите оправдават позицията на Демото. Това е БГ, човек - там почти всичко държавно се разпределя с подкупи.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Имаш подобно място в спектъра, а не синови [re: Пoлитиk@]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано30.08.04 20:43



Има голяма разлика. Това, че си на една точка с Хитлер не отговаря на едни и същи убеждения - може да си стигнал дотам по-друг път.

А иначе 0,0 е точка, избрана напосоки от група американски студенти без работа - едва ли отговаря на дефиницията нормален човек. Може да си си съвсем нормален в почти всички координати

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Re: Аз имам много забележително качествонови [re: Greenleaf]  
Автор usmihnat (obraz)
Публикувано30.08.04 20:46



Всички са маскари а....
Бизнес пичовете, работят според ситуацията и печелят.
Корумпираната среда , ги кара да се борят с подкупи.Аз лично съм се забивал и мога да ти кажа, че пътя бе/ в БГ/ обратен-от политиката към бизнеса тръгваха исканията за $$$, всеки нормален бизнесмен е готов на лобиране, но не и на изнудване.
Аз имах бизнес навремето, та знам.




Тема И ти не обърна внимание на отговора ми.нови [re: Greenleaf]  
Автор Пoлитиk@ (чирак)
Публикувано30.08.04 20:51



"Надявам се, че е така" беше.

Ами от къде ще знаеш кое е добро за "най-големите компании"? Откъде ще знаеш и кое ВИНАГИ е добро за всички потребители?

Такъв е нормалният човек май, а?

Майтап де. Прав си за координатната система.



Тема Re: Щом питаш...нови [re: Kpъr]  
Автор SR-71 (наблюдател)
Публикувано30.08.04 20:53



Хъм... Що разсъждавате по въпросите изобщо ??? Тяхно ... наше общество... Мисля , че просто можеш да отговориш по начина по който ти виждаш нещата без излишни емоции. Всички сме различни. Аз например съм отговорил просто с "Несъгласен" на въпроса с верските училища, обаче на ония другия дето си му сложил 3 въпросителни , моят отговор е същият. Просто щото няма "Зависи как гледам на тези работи" Секса си е секс , дали ше го гарнираш с любов , жена деца и роднини едва ли има толкова голямо значение. Ти като искаш да ядеш домати да не би да чакаш жена ти да ги посади и отгледа ? Не. Отиваш и си ги купуваш. Ей така би трябвало да е според мене , пък който иска да не се съгласява.

сега:
Economic Left/Right: -2.25
Social Libertarian/Authoritarian: -1.95

Изглежда съм мръднал точно (почти) с единица в двете посоки...

преди:
Economic Left/Right: 0.25
Authoritarian/Libertarian: -2.97

Може , пък теста да е пренаписан така , че да измества резултатите в ляво.
Ще отида да погледна кой го движи тоя сайт и що е трябвало да го пренапишат. Дали пък не си правят някакви социологически проучвания тия юнаци ...?




невидим


Тема Контекстнови [re: Пoлитиk@]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано30.08.04 20:59



Ти тръгваш от контекста на умерено скептичен и умерено оптимистичен човек. Аз тръгвам от контекста, че свободния пазар си знае работата (ако наистина е свободен), и това дали съм оптимистичен, скептичен и т.н.т. не влияе на отговорът ми.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Така е.нови [re: Greenleaf]  
Автор Пoлитиk@ (чирак)
Публикувано30.08.04 21:24



Разликата ни е в контекста.

В ляв контекст (държавно-регулирана икономика) отговорът е същия, защото политиката е свободен пазар на интереси (ако наистина е свободен) - потребителите избират регулатора.



Тема Re: спекуланти и др. [re: usmihnat]  
Автор oня cъщия, 123 и т.н. (тъпо ухилен)
Публикувано30.08.04 21:37



Относно:Спекулантите-враг номер едно на Софийската борса

Каква е разликата между инвестиращ в борсата и спекуланта?

Спекуланта печели, другия губи!!!

I REFUSE TO BE A MEMBER OF A CLUB THAT ACCEPTS PEOPLE LIKE ME(ex-marxist ;-))



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.