Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 31.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Разликата между "варварите" и "цивилизованите"  
Автор ‡Ювиrи‡ (Ави)
Публикувано09.08.04 03:34



Един малко по-сериозен постинг от мен, защото на срещата бях обвинен, че пиша само простотии напоследък:

Който поне малко се е интересувал от история, не би му убегнало това как някои държави, империи наричат другите народи "варвари". Това в пълна сила важи за Византия по адрес на многобройните нашественици по нейните земи, в това число и българите.

Това обаче се отнася за нас само в началото на българо-византийските ни отношения, когато византийските хронисти не са имали достатъчно време да се запознаят с българската държавност. По-късно, когато говорят за България, те назовават държавата ни с това си име, а народа ни я като българи, я като скити, я като власи или мизи, но никога като "варвари". Въпреки всичко, много от другите народи населяващи земите в, и около империята продължават да бъдат наричани просто "варвари".

Тези хронисти не веднъж се и мотивират, кое точно прави народа "варварски", а именнно - липсата на единна, държавно-политическа идея. При "варварските" народи, се наблюдават непрекъснати вражди между отделните кланове, където всеки е готов срещу пари или титли от Византия, да прецака другия и да промени коренно политиката на този народ спрямо останалия свят.

Междуособичните борби на отделните боляри и висши духовници, както в България така и във Византия не влизат в това число, защото те са просто борби за властта и не са променяли като цяло политиката на дадената империя с нищо, въпреки че държавата е отслабвала по това време.

Липсата на единна политико-държавна идея, която да седи над дребните дрязги, определя един народ като "варварски".

Господа форумци, не бъдете "варвари".





Тема Темата ти е сериозна това е фактнови [re: ‡Ювиrи‡]  
Автор Бълrapин® (антикомунист)
Публикувано09.08.04 03:41



но какъв е паралела заднес, варвари ли са българите?

Редактирано от Бълrapин® на 09.08.04 03:47.



Тема Re: Разликата между "варварите" и "цивилизованите"нови [re: ‡Ювиrи‡]  
Автор Kpъr (fractal)
Публикувано09.08.04 03:43



Barbarians, о-па грешка, Bulgarians... дали нашите амер. приятели с 200 годишна единна, държавно-политическа идея правят разликата ?? или само се "правят"

Белое на белом...


Тема Re: Разликата между "варварите" и "цивилизованите"нови [re: Kpъr]  
Автор ‡Ювиrи‡ (Ави)
Публикувано09.08.04 03:54



Америка е точен пример за това, как независимо кой президент идва на власт, външната политика е еднаква.





Тема Ти как мислиш?нови [re: Бълrapин®]  
Автор ‡Ювиrи‡ (Ави)
Публикувано09.08.04 03:57



Според теб как е?



Тема Re: Темата ти е сериозна това е фактнови [re: Бълrapин®]  
Автор Бял Бpoдниk (Другият)
Публикувано09.08.04 03:58



Става дума за клуба.

Това е само форум.
мооре, гьостерица...


Тема Re: Разликата между "варварите" и "цивилизованите"нови [re: ‡Ювиrи‡]  
Автор Бял Бpoдниk (Другият)
Публикувано09.08.04 04:09



Сложно е и много скучно. Как го виждаш клуба, ако съвсем спрем да се дърляме?

Това е само форум.
мооре, гьостерица...


Тема Re: Ти как мислиш?нови [re: ‡Ювиrи‡]  
Автор Бълrapин® (антикомунист)
Публикувано09.08.04 04:54



Всякакви има, зависи от много фактори и от кое ниво ще го определиш.



Тема Re: Разликата между "варварите" и "цивилизованите"нови [re: Бял Бpoдниk]  
Автор Бълrapин® (антикомунист)
Публикувано09.08.04 04:57



Ще изникнат интересни дебати.



Тема Ти направо разби надеждите на 1984нови [re: ‡Ювиrи‡]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано09.08.04 09:25



Бива ли да си толкова жесток! Той се надяваше като си иде лошия Буш и дойде добрия Кери, САЩ да се разоръжат и да върнат Садам.

И ся кво стана? Ти му разби илюзиите. И то за втори път! Първия път вие царелизците му разбихте илюзиите когато не се сбъднаха надеждите му добрия цар, дето дойде на мястото на лошия Костов да се справи с НАТО, корупцията и бюрокрацията.

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Бе не знам дали ще са интересни, ама сигурно ще санови [re: Бълrapин®]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано09.08.04 09:39



скучни










































Ето до къде води Ззлобата !



Тема А, не...нови [re: Бял Бpoдниk]  
Автор ‡Ювиrи‡ (Ави)
Публикувано09.08.04 11:49



Въобще не съм споменавал нищо за спиране на дърлянето. Ми то аз само за това въобще влизам в тоя форум.



Просто подметнах тази тема за да накарам хората да се замислят над това, кои са целите и каква е ролята на българската държава като цяло, за да се усетят с кое точно не бива да се правят политически заигравки.

Разбира се, всеки отделен човек вижда по свой начин ролята на България. Въпреки това съм сигурен, че повечето от българите не са варвари и тези отделни мнения имат доста допирни точки.




Тема Айде да пробваменови [re: Beнko]  
Автор Бълrapин® (антикомунист)
Публикувано10.08.04 03:17







Тема Ами пробвай, ако можеш. Ама не вярвамнови [re: Бълrapин®]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано10.08.04 08:31



да успееш.

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Re: Разликата между "варварите" и "цивилизованите"нови [re: ‡Ювиrи‡]  
Автор Kpъr (fractal)
Публикувано10.08.04 14:16



америка е пример където тексаския петролен бизнес е винаги на власт...

а тук е ту тексаски, ту руски, сибнефт, някакъв друг може би? борба има, затова има и политически промени! (СДС=СтаниДаСедна)

Белое на белом...


Тема Разликата между Ювиги и нормалните хоранови [re: ‡Ювиrи‡]  
Автор justaman (cares a lot)
Публикувано10.08.04 17:20



Аз лично не съм те обвинявал в писане на "несериозни" постинги защото си знам колко можеш и...... докъде ще доведат напъните.

А сега по същество. Нормалните хора знаят коя година сме..... някои от ненормалните също знаят но някак си им се иска времето на абсолютните монархии да не беше отминавало. Аз наистина не разбирам дали това е поради чувство за безпомощност или поради измамно самочувствие, че в такава структура биха заемали пост, от който зависи нещо. Е, предполагам психиатрите имат логично обяснение и на този синдром но тъй като аз не претендирам за особено задълбочени познания в областта ще оставя причините за появата на подобен род мисли в главата ти сравнително незасегнати.

Какво е интересното в случая? най-интересно е тоталното неразбиране от твоя страна на модерната концепция за "единна, държавно-политическа идея", която в никакъв случай не разглежда държавата като абсолютна монархия, чийто основен критерий за стабилност е времето между два дворцови преврата.

Освен това ако смяташ да правиш паралел между древните и средновековните междуплеменни, междукланови и дворцови вражди и днешната "политическа игра" то ти не познаваш нито едното нито другото.

Сега малко по-конкретно за частния случай "България". Е, тук наистина се наблюдават определени групи в обществото, готови да пожертват националния интерес в името на верността и лоялността си към други държави. Много добър пример за това е БКП (по-късно преименувана в БСП). Тези хубавци и до ден днешен са готови да предадат всякакъв национален интерес само при команда от "Големия Брат". Да не говорим какво чудо настава, когато някой заговори за махане на символите на военната мощ на "Големия Брат" и инструментите за държане в подчинение на българския народ. Е, някак си е трудно останалите, независимо от политическата им ориентация, да имат "единна, държавно-политическа идея" с тези изкопаеми. Просто обединителната идея в този случай би била единствено васална зависимост от "Големия Брат", а това не е точно завета оставен ни от някогашните Български царе.

Така че, не е лошо да преразгледаш позицията си по отношение на управленско-политическата система на България и друг път когато пишеш за "изключително услешни сделки с външния дълг на България" или пък за "запазване на паметници и културни (хахаха) ценности" да си помислиш не защитаваш ли теза в ущърб на националния интерес на България. После можем и да говорим за "треските в очите на другите".

We care a lot ..... about the red scum



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.