Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:09 25.09.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Тази събота и България можеше да стане член на ЕС  
Автор Cиньoтo лъвчe (Аз съм Българче)
Публикувано04.05.04 09:17



3 май 2004, 10:45

Тази събота и България можеше да стане член на ЕС

Горещи поздрави за гражданите на бившите осем комунистически страни, успели да преодолеят тежкото бреме на наложеното им недалечно минало и станали членки на Европейския съюз! Добре дошли, достойни и зряли граждани, в Европейския съюз!

Но не мога да не спомена горестта си от печалния факт, че и България можеше днес да бъде член на ЕС и да получи наготово това, което очевидно не е способна да навакса бързо сама - не пари в брой и възможност за “индивидуално спасяване“ от българските проблеми в чужбина, а изпитани на дело ум, разум и опит как възможно най-бързо да преодолее проблемите у дома си. На днешния ден е изключително “на място“ да погледнем назад “в огледалото“ и ... да преброим себе си в числото на глупаците.

По време на шведското председателство на ЕС през първата половина на 2001 шведското правителство постигна решение (с огромни усилия срещу съпротивата на някои страни в ЕС) преговорите с всички 12 страни-кандидатки (между тях и България) да се водят едновременно и те всички да бъдат приети едновременно в ЕС. “Птичето“ кацна на рамото ни. От нас се искаше, първо, да продължим упорито работата за изпълнение на отделните глави-изисквания за членство и второ, да не направим някоя дивотия, която да даде възможност на негативно настроените страни-членки на ЕС да поискат преразглеждане на решението, постигнато от шведското правителство.

А ние, само месеци след като получихме шанса на 1 май 2004 да станем член на ЕС, ... направихме и двете глупости и проиграхме шанса си.

Гласувахме с краката си в средата на 2001 и зарязахме правителството, което бе докарало нещата твърде напред, ползваше се с доверие в ЕС и ... избрахме изцяло непознати нам (и никому в Европа) навлеци от незнам-къде си, заради налудничавите им шарлатански обещания за “Европа след 800“ и за “По 5000 на глас“. Избрахме шарлатани без елементарно понятие от държавно управление и политика. И новите управници направиха “прощапулник“ с чудесии спрямо принципите на ЕС.

Предложиха и дебатираха по съвет на съветски “експерти“ “амнистия на капитали“. На престъпни пари, откраднати от самите нас - едно предложение и дебати, самички достатъчни за да ни декласират като неузряли за членство в ЕС.

Управляващите показаха неподготвеността си и негодността си и с изпускането на “темпото“ в работата по изпълнение на изискванията за членство. Зациклянето им с лъжите, че били необходими промени на Конституцията за очовечаване на съдебната система бе илюстрация и за недъгавостта им да я оправят, и за нежеланието им да я оправят заради изгоди от нейната прогнилост за тях. Личното слугинско приятелство с редовни срещи “на четири очи“ за доносничество и приемане на политически поръчки между слуга-хамалин на кагебистки куфарчета, по “съвместителство“ и глава на ключова съдебна власт, обявен с решение на висшия дисциплинарен орган на правосъдието за негоден да заема службата си, се оказа и продължава да е по-ценна за министър-председател и “поканената“ от него неграмотна и безотговорна пасмина в Народното събрание, отколкото очовечаването на съдебната ни система и приемането ни за нормални хора в Европа и в света

И ... това се оказа достатъчно за отрицателно настроени страни в ЕС половин година след демонстрацията на незрялост и самоубийствено малоумие от страна на българския избирател да предизвикат и да постигнат ревизия на решението, прокарано от шведското правителство за едновременно приемане на всички 12 страни-кандидатки. България бе извадена от тяхното число, за съжаление с пълно основание.

Европа се обедини. Но... без глупаците. Глупаците правят бели и... хората се пазят отдалеч от тях.

Шансът на глупаците е единствено да се освободят от глупостта си.

Като поумняват.

Чрез патилата на собствената си доказана глупост след като си получиха заслуженото - както сервираната им празна чиния след 800-те дни, така и разминалото им се днес членство в ЕС.

Мъдрата ни народна поговорка “Лошото, което човек сам може да си направи, никой друг не е в състояние да му го направи!“ едва ли може да има по-безапелационно и трагично потвърждение !

Дано да не се окаже фатално.

Иван Иванов, Упсала - Швеция, форума на Медиапул




Тема Можеше....нови [re: Cиньoтo лъвчe]  
Автор Topepo (AlteSchlampe)
Публикувано04.05.04 12:02



Само че за това трябваше да се изпълни едно мъъъъничко условие.

А именно,

страната да не е населена с БЪЛГАРИ.

А докогато неселението тука се състои от българи, все ще е така - обаче, понеже, защото, аз сега искам така, а след малко - иначе, я не сакам на мен да е добре, я сакам на Вуте да му е зле и да се гърчи, я ги лажем, че работим, они ме лажат, че ми плащат, и пет стотинки да е бензино, я па че краднем и че карам без паре, и т.н. и т.н.....

А на държавно равнище ли? Ами същото е - ния че подпишемо договоро за АЕЦ, че чопнеме пАрите, ама нЕма да го затвориме....

С такива люде - толкоз!

Always outnumbered, never outgunned.

Редактирано от Topepo на 04.05.04 12:27.



Тема Re: Тази събота и България можеше да стане член нанови [re: Cиньoтo лъвчe]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано04.05.04 12:54



Можеше, но през юни 1990 година, хората избраха престъпника Луканов, вечно да се пържи в ада. Така те сами решиха съдбата си. После ... вече е история. За жалост тя пак се повтаря. Добре че има обективни процеси, които не могат да се спрат. Все пак имаме частна собственост, а омразният на много хора тук Костов, разтовари държавата от много идиотски предприятия.

Живот и здраве след три години.



Тема Бе прав си, ама и не си прав...нови [re: Topepo]  
Автор Cв. Ckpoмни (старо куче)
Публикувано04.05.04 16:02



Всичките тези български качества, които описваш, са били развити в две поредни поколения на унизителни икономически условия.

Сега, тези дни имам възможността да наблюдавам от по-близко разни вътрешно-човешки реакций на разни американци. Без никакъв роднина от България, или от окупираните части на България по Балканския Полуостров. Но... Тези американци бяха оцеляли през... не, не през две поколения, или едно, а през 14 години гнуснярщини на работното им място. И? Не можеш да си представиш разработките от човешката злоба и дребнавост и отношения тип "всяка коза за свой крак"! Представям си ако въпросните американци бяха имали живота, за две поредни поколения, на българите под Ялтенско! Олеле мале!

Така че българите не са чак такива боклуци колкото ги мислиш. Забележи думичката "чак". Защото боклуците ги има, определено. Но не съм видял тези боклуци да са по-боклук от американските, примерно.

Както гласи стара английска военна пословица, "няма лоши войници; има само лоши офицери".



Тема Re: Бе не си прав...нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор Topepo (AlteSchlampe)
Публикувано04.05.04 17:04



На тебе ти е лесно - от години си там, при едно съвсем друго равнище нвъв всяко отношение....

А какво да кажем ние с гайдите, дето нямаме никаква възможност да се махнем оттука? И се пържим ежедневно на нашенските дивотии....

Always outnumbered, never outgunned.


Тема Ти лъжеш всеки ден не само себе си но инови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор Бълrapин® (антикомунист)
Публикувано04.05.04 19:26



отнемаш припитание на някой който не e наситен с така ненавис.
Събери кураш и се пребири в България Знаеш много добре че в България ще се чустваш много гот

Редактирано от Бълrapин® на 05.05.04 00:55.



Тема Re: Тази събота и България можеше да стане член нанови [re: Grok]  
Автор vladux (от гората)
Публикувано04.05.04 19:52



В отговор на:

Можеше, но през юни 1990 година, хората избраха престъпника Луканов, вечно да се пържи в ада. Така те сами решиха съдбата си. После ... вече е история.



После... през 1994 година избраха комсомолското педерастче Виденов. От това не им дойде акъла и през 1997 година избраха марксиста-ленинист Костов. Да, наистина за жалост повторенията са традиция. Още по-лошото е, че тази традиция ще продължава и за в бъдеще. И поради тази причина единственият начин да видим Европейския съюз е поединично - с еднопосочен билет до някоя от страните-членки.

vladux

Тема Re: Тази събота и България можеше да стане член на ЕСнови [re: Cиньoтo лъвчe]  
Автор Aнтидeмoнokpaт (непримирим)
Публикувано04.05.04 20:06



Разбира се, със 60 евро минимална зплата нищо не пречеше да влезем. Виж на словаците, със минимална заплата от 65 евро как им влезе!

"Всекиго почитайте, братството обичайте, от Бога се бойте, царя почитайте."


Тема Re: Тази събота и България можеше да стане член на ЕСнови [re: Aнтидeмoнokpaт]  
Автор Xлeбapoв ® ()
Публикувано04.05.04 21:44



И как го разбра ? Може би "една жена така каза вчера на опашката" ?

Да си бил скоро в Братислава ? Щото аз бях лятото и имам нЕкои впечатления и съображения.



Тема Re: Тази събота и България можеше да стане член на ЕСнови [re: Cиньoтo лъвчe]  
Автор Бeньo kиxaвицaтa (ентусиаст)
Публикувано05.05.04 00:15



Много съм размишлявал на тази тема, но все повече се убеждавам, че е станало това, каквото е било писано. Да не забравяме, че до 1994 начело на листата на БСП беше любимецът на раята Нора Ананиева и раята с кеф си я избираше. Ще цитирам какво ми каза през 1994 един строителен работник (разбира се комунист), защото той олицетворяваше много добре мисленето на средностатистическия бг роб. Значи, аз му разказвам колко са дръпнали унгарците и колко се е променила Будапеща, а той ми отговаря "Нека, нека се оправят, да има къде да ходим на гурбет - да изкараме някой лев!". Ако вникнеш по-внимателно в думите, разбираш че той знае кое е хубаво и кое лшо, но въпреки това си държи на старото. Тази болест се нарича "идиотизъм със склонност към самонараняване" и аз отдавна съм поставил на бг народ тази диагноза.

Събитията от януари 1997 бяха цяло чудо божие. Ако реколтата не беше изнесена всичката, ами само половината - а има за по филия на ден, протести изобщо нямаше да има. Ако Жан се беше сетил да докара от Украйна 5-6 влакови композиции промишлен спирт за раята, протестите също щяха да не се състоят никога.

Така че, да се радваме на станалото и да имаме малко търпение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.