Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 16.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Най-елементарен пример  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано20.11.03 23:10



Скъсват се нашите политици - от всички бои, без изключение - да ми плещят глупости за Европа, европейски модели, административни капацитети, ново хилядолетие и незнам си още какви кухи клишета.
Ето защо са кухи - прост, ежедневен пример.

За какъвто си помислите лиценз, регистрация, конкурс, търг и така нататък, държавата изисква от фирмите представяне на куп документи.
На първо място и винаги стои "удостоверение за актуално състояни по фирмено дело" - т.е. за състояние на записа в регистрите на съответния окръжен съд.
Издаването му струва десет лева държавна такса плюс висене на опашка и разтакаване (деловодството на СГС работи с граждани от 9.00 до 12.00 часа - извинете, а със селяни ли работи през останалото време?).Документът се издава за три работни дни.
И има реална стойност точно нула. Може още на следващия ден да е вписано ново обстоятелство. Обаче в повечето учреждения това удостоверение се приема в продължение на шест месеца.
Пълна безсмислица.
Между другото, по различни дела, съдът също изисква представянето на такова удостоверение, издавано - пак от съда!
Държавата кара частния субект да плати пак на държавата, за да представи на държавата информация, която се съхранява от държавата (тафтологията не е случайна).
Европа ли?
Според мен тоя способ на административно "обслужване" е много характерен за системи от рода на Османската империя.Само че тогава не е имало компютри, нали?

Ето така стоят нещата в действителност.
И нищичко не виждам да се прави за промяна.Някой да вижда?

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Re: Глупостите продължават!нови [re: 1984]  
Автор AПOЛOH (ФЕБ)
Публикувано20.11.03 23:39



Сега ще трябва да се попълват специални формуляри, дали си назначавал работници във фирмити си и дали им знаеш личните данни.
С две думи, дали можеш да ги шантажираш и дали можеш да бъдеш бъдещ шантажист.

Или още по-кратко:
Майката си е ебало!



ВСИЧКИ ТУК СМЕ ВРЕМЕННО.
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЧНА!


Тема даааа -нови [re: 1984]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано21.11.03 06:39



и не стига, че висиш на опашки, плащаш - и по 12 и 15 лева - за въпросните пет-шест-седем документа, ами и трябва да чакаш минимум една седмица... а през туй време - срокът на конкурса - току-виж - изтекъл...

ма то е, щото адвокатите първи яхнаха демокрацията - и сега си отварят работа и - цицат ли, цицат...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: И тогава в съданови [re: 1984]  
Автор kalva4 (ветеран)
Публикувано21.11.03 08:53



не е имало компютри!
А иначе издават удостоверението за 0 време...срещу 50лв.кеш
Ама някой да ни си помисли случайно, че съдебната система е корумпирана.
НЕ. НЕ Е!
Няма никой осъден, следователно - корупция няма.
Питайте др.костУФФФФФ



Тема Re: Най-елементарен примернови [re: 1984]  
Автор Amicus Plato (Apprentice)
Публикувано21.11.03 10:20



Съдебната такса за вписване на Сдружение с нестопанска цел е 300 лв., а на ООД - 1500 лв. Толкова за правото на сдружаване и свободната стопанска инициатива. Също толкова забележително е, че по делото за таксите трябва се произнася ВАС, който има интерес. Всъщност, докъде стигна това дело?

Amicus Plato sed magis amica veritas


Тема Данови [re: 1984]  
Автор Krug (старо куче)
Публикувано21.11.03 10:30



това е пълна безсмислица.

Стотици са примерите за подобни абсурдни безумия, аз даже си ги колекционирам.

Това показва абсолютната липса на организация, мислене на хората, виждане за нещата, начин на управление. Кое как се прави, защо, от кого, кой за какво е отговорен, как се одобрява, как се решава, как се следи...

Ама с такива абсурдни "решения" са пълни и повечето български фирми. Трудно ще се заличат пораженията върху българите, нанесени от комунизма, неговата извратена същност и тотална изолация от цивилизования свят.

Понякога си мисля, че вместо да се опитват някакви реформи, е най-добре тази държава да се разформирова тотално, с всичките и структури. До дъно. И да се направи всичко наново. Под стриктен надзор и консултации от нормалните хора, дори на ниво най-дребни детайли. Срещу заплащане естествено.

Ама знам, че е невъзможно. Затова поне членството в ЕС е някакво решение за установяването на първоначални нормални отношения и дух в това общество и в тази държава.



Тема Съдът иска от меннови [re: 1984]  
Автор Zzloba... (победоносец)
Публикувано21.11.03 10:32



свидетелство за съдимост, а данъчното - декларация, че съм си платил данъците. Държавата иска да представя на един неин ОРГАН (хубавото е, че така гадно звучи) в рамките на десет дни документ за настъпила регистрация в друг неин орган. Само че другият неин орган ме уведомява в 30-дневен срок. Те затва трети държавен орган ме глобява, мацето е чудесно, няма как да й се сърдя, особено като ми казва извинително: "Почти всички са така, ще ви наложим минималната глоба за случая". Ако беше някой гадняр, сега да съм в пандиза.

И с престъпността е така. Докато престъпникът не представи сам убедителни доказателства, че е извършил престъпление, няма как да се осъди.

Мдам, държавата не е най-добрият приятел на човека. И все по-зле ще става. Ако някой си мисли, че в Европата са приключили с бюрократите, жестоко се лъже. Там ги развъждат.

Zzloba

Тю, пак язък!
Иван Костов след изборите 2005 г.


Тема Re: Данови [re: Krug]  
Автор Amicus Plato (Apprentice)
Публикувано21.11.03 10:36



Безсмислица е, прав си, но не знам защо си мислиш, че по местата, които наричаш "цивилизован свят" всичко е едно такова смислено, подредено и експедитивно. Имаме още много да се учим, но да дойде някой да оправя на сила нещата няма да помогне - хората пак няма да са се научили как да живеят и да действат в новия свят.

Amicus Plato sed magis amica veritas


Тема Re: Най-елементарен пример [re: 1984]  
Автор MG42 (специалистъ)
Публикувано21.11.03 10:38



това не е случайно 1984, я си представи, колко народ ще излезе на улицата:)) ако всичко е ОК?



Тема Не си мисля [re: Amicus Plato]  
Автор Krug (старо куче)
Публикувано21.11.03 10:48



а знам.

И насила става. Хората тук са способни да се учат. Особено младите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.