Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 30.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ???нови  
Автор Ogma (странница)
Публикувано26.10.03 21:18



Абе, хора, искам да попитам, възможно ли е всички политици да са доволни от тези избори? Възможно ли е да не разбират какво означава това, че хората не искат да гласуват? Не е ли дошло времето наистина да ги зашлевим, както трябва, че тогава да се разтресат и белким се събудят?
За съжаление живеем в държава от спящи и опитващи се да се уредят или да преживеят някак си, хора. Но за да се разтресат тези, които ни управляват, трябва най-напред ние да се събудим и да им покажем, че светът на марионетките свърши, че хората вече са будни и те не могат да си разиграват коня, така, както са го правили до сега?
А това, според мен, може да стане само, ако никой не отиде да гласува. Ако урните останат празни.
Та въпросът ми е: Възможно ли е наистина никой да не отиде пред урните и, как мислите, дали това ще успее да стресне тези, които са се настанили толкова удобно в креслата си, че хъркането им стига чак до небесата?



Тема Re: Ето ти резултата...нови [re: Ogma]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано26.10.03 21:50



По-ниска избирателна активност от днешната едва ли е възможна.

Да виждаш някой стреснат? Е, няма и да видиш.

И, между другото, какво по дяволите би трябвало да се промени, ако никой не гласува? Ами като има толкова много мераклии, направете си една партия и се борете, бе - ей го на, 60-70% вас чакат .

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Ето ти резултата...нови [re: naja_haje]  
Автор Ogma (странница)
Публикувано26.10.03 22:04



Аз виждам негласуването като вот на недоверие към всички, към игричките, които си играят за наша сметка. Знам, че според Избирателния закон, дори и един човек да гласува, има произведен избор и този един човек ще избере кмета на града. За това въпросът не е да си правим партийка, а просто да покажем, че вече не искаме да участваме в тази игра, чиито правила нямат нищо общо с правилата на една нормална игра.
Да, аз искам да участвам в играта, не съм безразлична, не съм и апатична, но искам тази игра да има правила.



Тема Ти пък не разбра ли, че докато мърмориш,нови [re: Ogma]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано26.10.03 22:10



агитираш да не се гласува и все повече ти се връзват, политицитер ще са все по-доволни. Все ще намерят 3-4 да гласуват за тях. А ти ще им накривиш капата като не идеш пред урните.

Ззлобата на глупака край няма! Глупостта на ззлобаря също


Тема Re: Ето ти резултата... [re: Ogma]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано26.10.03 22:12



Само дето не ми обясни как ще стане тая работа чрез негласуване... Защото негласуването не е активна позиция и нищо не може да промени - както и сама казваш, достатъчно е кандидатът сам да гласува за себе си .

А да се надяваш, че някой ще се трогне, че е избран с гласовете на няма и 1/5 от избирателите.... Е, че те нашите политици, ако се трогваха от такива неща, сега нямаше да го водим тоя разговор .

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Ето ти резултата...нови [re: Ogma]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано26.10.03 22:21



Откакто имам правото да не гласувам, не го правя. все пак искам да ти кажа, че и сега има правила, но тези правила устройват само малка меркантилна клика, липсва обществения договор. Е, нали сме се обърнали към "западните ценности" (каквото и да значи това, защото ценностите и морала са надобществени), а на запад отдавна няма обществен договор. Копираха модела, просто, внушавайки, че е много сложно да бъде разбран от хората, а не е така...

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: Ти пък не разбра ли, че докато мърмориш,нови [re: Beнko]  
Автор Ogma (странница)
Публикувано26.10.03 22:52



Да, знам че е така, знам че негласуването не е вот и прилича на безразличие, но не е така и за това съм бясна, защото сме поставени в цайт нот - просто да избираме по-малкото зло. Много хора го казват и само за това отиват пред урните, а не защото наистина са харесали нечия кандидатура. Не случайно и избирателния ни закон е такъв. Но тези които ни управляват и правят законите произлизат от нас, те са едни от нас. И не случайно са именно такива. От един народ, чийто основен тон е апатия, не могат да излязат кой знае колко добри политици, защото ако те са много по-високо от тези които ги избират, просто никой няма да ги разбере и, съответно, да ги избере.
Така, че за да искаме да живеем по-нормално, ние самите трябва да поставим нашите изисквания, ние самите трябва да покажем, че имаме мнение, че не сме овци, които всеки може да води на където си поиска, и да разиграва, както си поиска
Знам, че това е трудно, но трябва да се започне от някъде.
За това съм за абсолютния вот на недоверие към всички, а именно това е негласуването.



Тема Е, не може хем да е така, хем да не е таканови [re: Ogma]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано27.10.03 10:48





Най-много да е така, ама не съвсем.

тези които ни управляват и правят законите не само произлизат от нас, но и са избрани от нас. Или поне от тия, дето не са се вързали на призивите да не гласуват.

Съвсем права си, че От един народ, чийто основен тон е апатия, не могат да излязат кой знае колко добри политици, защото ако те са много по-високо от тези които ги избират, просто никой няма да ги разбере и, съответно, да ги избере , ама за това не си е виновен народът, а не политиците или по точно казано целият народ, а не само тая част от него, дето са политици.

И пак не разбрах как от Така, че за да искаме да живеем по-нормално, ние самите трябва да поставим нашите изисквания, ние самите трябва да покажем, че имаме мнение, че не сме овци, които всеки може да води на където си поиска, и да разиграва, както си поиска
Знам, че това е трудно, но трябва да се започне от някъде.
стигна до За това съм за абсолютния вот на недоверие към всички, а именно това е негласуването. Това повече ми прилича на абсолютен вот на доверие към всички. Не мислиш ли?

Ззлобата на глупака край няма! Глупостта на ззлобаря също


Тема Re: Е, не може хем да е така, хем да не е таканови [re: Beнko]  
Автор Ogma (странница)
Публикувано31.10.03 18:50



Е, преди деня за размисъл, реших да ти отговоря. Това, че не си ме разбрал е нормално.
Ще повторя отново - ако никой не застане пред избирателните урни, няма да има произведени избори. И това би било вот на недоверие към всички.
Но това в България, за съжаление не може да стане.
За мое съжаление ще трябва да се присъединя към гласуващите и то не защото вярвам в този, за когото гласувам, а защото алтернативата е много страшна. Ние сега гласуваме за този, който, според нас, би ни крал по-малко, и който, все пак, би направил нещичко и за София, а не за човек, който ни харесва като политик. Това е тъжното. И това ме влудява. Просто не искам комунизмът да се връща.



Тема Ама е достатъчно един от двамата кандидатинови [re: Ogma]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано01.11.03 12:04



да заведе жена си и изборите ще са проведени, нали? Товето "никой да не гласува" е чиста утопия.

А иначе щом си пораснал и вече имаш избирателни права е време да разбереш, че човешкият живот преминава основно в избиране на по-малкото зло. Животът по принцип е вреден. Храните, напитките, въздухът, водата, колите, мобифоните, лекарствата, политиката, икономиката, религиите, жените, мъжете ...
Довърши списъка ти
Но и аз не искам комунизмът да се връща. Това също си е бягане от най-голямото зло, което познавам и в този смисъл всеки друг избор е по-малко зло

Ззлобата на глупака край няма! Глупостта на ззлобаря също



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.