Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:15 16.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Българският работник...нови  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано14.09.03 19:09



Стана дума за безработица, за бедност и други в тоя ред.
Та, по тоя повод - искате ли да си поговорим за българския работник.

Напоследък някой да е правил ремонт - вкъщи, в офиса?Как се справиха "баш майсторите"?
Някой да си е купувал мебели?Как бяха направени?
Някой да си е ремонтирал автомобила?
Някой да е отсядал в хотел, да е ходил на ресторант, да се е возил с такси, с автобус?
Някой...?

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Re: Съвсем пресни...нови [re: 1984]  
Автор Pantarey ()
Публикувано14.09.03 19:47



...още парят, впечатления от хотел Рила - Боровец. Ежегодния семинар на Philips....Снощи имаше шоу около басейна, сцена, прожектори, техники...Е след дискотечната вечер, не можах да се излюпя по-рано от 9, около басейна се извършваше чистка и всичко беше мокро, и аз много внимателно, едва ли не пълзийки по стените се добрах до мястото където ми беше техниката и бях тутакси обруган от една , явно не оправена снощи булка, че "те нямали да чистят след всеки"...Имайки впредвид, че Philips беше взел самостоятелна стая за всеки от гостите си - на брой 300-320, и беше платил луди пари на хотела, ясно е за какво става дума...българина не става за обслужващ персонал, поне голяма част от него...Сега ще правя сравнения на края на месеца как е в Турция...

ВСИЧКО ТЕЧЕ, ВСИЧКО СЕ ПРОМЕНЯ


Тема Re: Българският работник...нови [re: 1984]  
Автор AПOЛOH (ФЕБ)
Публикувано14.09.03 20:14



За българският работник настъпиха тежки /справедливи/ времена.
Защого имаше времена, когато най-обикновените бачкатори, и то селяни, взимаха поне двайно, колкото инженерите.

По едно време бях началник-цех в обувно предприятие на Гара Искър със заплата 160 кинта, а бачкерките от близките села им давах АЗ заплата от 320 кинта нагоре.
Еле пък тия селяндури, що бачкаха в Кремиковци, кви заплати получаваха.
Нали бекапето беше работническа партия?



Някой да си е ремонтирал автомобила?
Да, и то съвсем скоро.
Майсторчето беше перфектен човек, с познания, та тропа. Най-учудващото бе, че ремонтът го направи в почивните дни и когато ми предаде колата в понеделник сутрин, не включи никакви допълнителни кинти.
Ако такъв ремонт бях направил в София, поне тройно щяха да ме оскубят и работата щеше да бъде афиф.

Ако не ми вярваш, че все още съществуват съвестни, можещи и знаещи български авто-монтьори,
питай Венко.
Поне той също бе свидетел на описаната от мен случка, защото всичко се разигра във Велико Търново.

Отделен е въпроса, че ако не беше Венко да постъпи като истински приятел, положението си беше ебало майката. Как ме изтърпя 48 часа в къщата си - и досега остава загадка за мен.
А до този момент Венко от мен беше получавал само най-финни псувни и обиди.

Та тук е мястото да благодаля публично на Венко,
защото той се оказа един пре-добър човек,
с широка и благородна славянска душа.




ВСИЧКИ ТУК СМЕ ВРЕМЕННО.
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЧНА!


Тема Хубава тема си отворил, 1984! [re: 1984]  
Автор Aнтидeмoнokpaт (DJRB)
Публикувано14.09.03 20:15



Напоследък:
1. Не съм правил ремонт на жилището си, в офиса - съвсем лек, "освежаващ", защото нещата опряха до кокала.
2. Не съм си купувал мебели, а е време.
3. И автомобила си не съм ремонтирал, просто защото нямам такъв.
4. В хотел отсядах, но не в този, който предпочитам, и съвсем за малко.
5. На ресторант... като се замисля отдавна не съм ходил...
и т.н и т.н.

Та какво казваш за работниците?



Тема Re: Българският работник...нови [re: 1984]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано14.09.03 21:52



Вместо да обобщаваш първосигнално, кат първия мракобесен демократ,кажи ти каква работа си свършил.Изпълни ли си нормата?Преизпълни ли я?Колко жито си прибрал?Колко плодове и зеленчуци?С какво си допринесъл за развитието на социалистическата ни Родина?И так далее.


ВЧК-КГБ-СМЕРШ


Тема Тематанови [re: 1984]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано14.09.03 21:59



не е подходяща за този клуб, съжалявам!

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: Българският работник... [re: 1984]  
Автор pala4 (непознат )
Публикувано14.09.03 22:44



Ми аз ся съм в ремонт ...
И искам да се похваля кво става. С един познат почнахме почти едни и същи ама големи исторически ремонти ... Събаряне на стени, смяна на ВиК, Елинсталации, тераси теракоти и прочее дивотии дето се правят на 20 години веднъж ...
Пича реши да се възползва от положението което заема в една организация и да спести някой лев, та нае за майстори хора от една уж самостоятелна ама все пак зависима от него фирма .... брееее всеки път като се видим ми се оплаква кво пак направили майсторите и ково той щял да им направи.... Тъжна работа .. лоши работници ама много лоши ... българска работа ...
Аз пък от преди 2 години си бях набелязал един майстор дето свърши някаква дреболия ... И сега не мога да се оплача. Отивам сутрин, дава ми списък с тва кво да купя за следващия ден и го оставям да работи. Плащам си му нормално и ми е кеф, че и той е доволен ... а аз двойно по ! И кеф когато на работа се видя с другия пич, дето му вършат работата по втория начин. Оня ден слагах ВиК. Гледам в списанията рекламират некви подсилени немски тръби ПВЦ-алуминий-ПВЦ ... страшна цветна реклама и 100 годишна гаранция. Като ги сложигме на другия ден тръбите се бяха подули като балон !!! Режа едно парчеи го нося на в магазина. Продавача недоумява но нищи не може да каже. Без никакъв зор ми дава нови тръби по избор и всекакви там тедки и ъгли.. дава ми е 50 лева на ръка за компенсация. Моя майстор върши отново цялата работа без да ми взема нищо, въпреки, че не е негова вината ... Ся всичко е наред .... Майсторска работа, така само пичовете могат да работят ! Евалата на такива българи !!!



Тема Има и положителни примеринови [re: 1984]  
Автор Бeньo kиxaвицaтa (член)
Публикувано14.09.03 23:26



Имам много положителен опит с ремонта на стара електроника, докарана от Западна Европа. Засега всичко, което съм занесъл са го оправяли за малко пари и май всеки от моите приятели познава по един такъв майстор, т.е. са много.



Тема Re: Българският работник... [re: 1984]  
Автор Koмyниcт (новак)
Публикувано15.09.03 10:55



Много съм против тенденциозните обобщения.

Хареса ми това което беше писал колегата по-долу за майстор и майстор от "наща" фирма... Съседа ми така се възползва служебно от подчинените си да му направят ремонта и като резултат се наложи да ми плаща обезщетения за пробит таван ( още не мога да разбера как не са забелязали, че са пробили бетонна плоча дебела 60-тина сантима)+ наводнението дето на 2 пъти ми спретнаха същите тези "майстори".... Като видя каква беля са ми сторили ми предложи да ми ги прател .... голям нахал.

По повод на всичките тия щети ми се наложи да търся майстор и ми препоръчаха едни баща и син, от които съм във възторг ... Сега пак ще ми се налага да ги викам по друг повод и изобщо нямам колебания, че ще са те, дори и да се налага да почакам... щото добрите майстори са на почит и без работа не остават.



Тема Българският "работодател" е [re: 1984]  
Автор Hиkoтин ()
Публикувано15.09.03 11:57



този, който е отговорен за работата "свършена" от подчинените му. И като вземем предвид пълната му власт над добичетата - нещо което в Европа и света беше ликвидирано преди 50 години - отговорността му не подлежи на коментар. Защото българския наемник в чуждите фирми си е съвестен. Та не става въпрос за национален манталитет, а за култура в работния процес. Тука разбира се не визирам частни занаятчии (самонаели се), за които работата е огледало на човека - има много свестни, има и откровени мърлячи гледащи само как да ти вземат парите, а работата им не струва и 5 пари.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.